+
خانه / شخصیت ها / زرتشت / تاریخ تولد پیامبران دیگر / غیر از حضرت محمد(ص) و حضرت عیسی(ع) تاریخ تولد تقریبی هیچ پیامبری معلوم نیست
تاریخ تولد پیامبران دیگر / غیر از حضرت محمد(ص) و حضرت عیسی(ع) تاریخ تولد تقریبی هیچ پیامبری معلوم نیست

تاریخ تولد پیامبران دیگر / غیر از حضرت محمد(ص) و حضرت عیسی(ع) تاریخ تولد تقریبی هیچ پیامبری معلوم نیست

به قلم مدیر سایت
یک ایراد اساسی به زرتشتیان، نامعلوم بودن تاریخ تولد زرتشت حتی به صورت تقریبی است. بازدیدکننده ای پیام زیر را ارسال کرده است:
«میگید تاریخ تولد زرتشت معلوم نیست میخوام بدونم شما تاریخ دقیق تولد حضرت آدم رو میدونید؟ قاعدتا مسلمونا ۱۲۴ هزار پیغمبر دارند که ادم هم یکیشونه لطفا تولد آدم رو بگید. میدونی چرا نمیدونی؟ چون تاریخ نویسی اونروز نبوده.»

پاسخ:
یک) معتقدیم وقتی که تاریخ تولد پیامبری به صورت تقریبی (حتی با بیست سال اختلاف) معلوم نباشد، هیچ سخن و کتابی را نمی توان با اطمینان خاطر به او نسبت داد. بنابراین دین او در این زمان با ایراد جدی روبروست و از اساس فرو می ریزد.
دو) تا آنجا که اطلاع دارم غیر از پیامبر اسلام(ص) و حضرت عیسی(ع) تاریخ ولادت هیچ پیامبری حتی تقریبی معلوم نیست. بنابراین هیچ چیز در مورد آن پیامبران قابل قبول نیست مگر…
سه) اینکه می گویید: «چون تاریخ نویسی اونروز نبوده» کاملا درست است. به هر دلیل، از این امور خبر نداریم و اعتبار سخنان منسوب به آنها به شدت زیر سؤال می رود.
چهار) وقتی که حقانیت قرآن و چهارده معصوم(ع) را پذیرفتیم، در مورد ادیان قبل از اسلام، تنها پذیرش اموری اطمینان بخش است که اخبار آنها از طریق اسلام به ما رسیده باشد. (اعتبار مسیحیت از جهات دیگر زیر سؤال است)
پنج) در مورد تاریخ ولادت پیامبر اسلام(ص) و حضرت عیسی(ع) نیز چند روز اختلاف به چشم می خورد اما این مقدار، خللی ایجاد نمی کند حتی در مورد معاصران ما نیز گاهی این اختلاف ها دیده می شود. چند روز اختلاف کجا و چند هزار سال اختلاف کجا؟!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>