+
خانه / گوناگون / جنگ ایران و عراق / مشاهداتم بر مزار شهید پلارک / همیشه سنگ قبر این شهید خیس یا نمناک است!
مشاهداتم بر مزار شهید پلارک / همیشه سنگ قبر این شهید خیس یا نمناک است!

مشاهداتم بر مزار شهید پلارک / همیشه سنگ قبر این شهید خیس یا نمناک است!

به قلم مدیر سایت
در اینترنت حرف های فراوان در مورد شهید سید احمد پلارک (از شهیدان جنگ ایران و عراق) می یابیم. اما آنچه را خود دیده ام می گویم:
در تاریخ ۲۳/۲/۱۳۹۰ در بهشت زهرای تهران، قطعه ۲۶ همراه پسرم بر مزار شهید پلارک حاضر شدیم. پیدا کردن مزار او آسان است. محل دفن شهدا نزدیک ایستگاه مترو است. در آنجا همگان ـ جز اندک افراد ـ از محل دفن آگاهند و نشانی می دهند.
مردم برای فاتحه تجمع کرده بودند. سنگ قبر این شهید همواره خیس است. خیسی بعضی ساعات روز بیشتر و گاه کمتر است.
یک بار وقتی که وسط سنگ قبر را مردم با دست و پارچه برای تبرک بردند، من و پسرم بقیه ی نم را با دستانمان خشک کردیم تا یقین کنیم تر نیست اما پس از سه چهار دقیقه دیدیم دوباره آب آنجا را فرا گرفت. آب از چهار طرف بطور مساوی به سمت وسط آمد.

چند نکته:
الف)
آبی که روی سنگ جمع می شود در حد نم نیست بلکه سنگ خیس و تر می شود و حتی کفش های ترشده، اطراف سنگ را خیس کرده اند. افرادی در گذشته، سنگ را به صورت نم دار دیده بودند. مقدار آب در زمانهای گوناگون فرق می کند. (من موقع غروب بر مزار حاضر شدم. دو سه هفته بعد برادرم یک بار در وسط روز آنجا رفته بود و قبر را نمناک دیده بود اما هفته ی بعد که ساعت دوازده شب آنجا حضور یافته بود سنگ را کاملا خیس دیده بود)

ب) آبی که سنگ را فرا می گیرد بوی گلاب یا عطر نمی داد. نه تنها من و پسرم بویی استشمام نکردیم بلکه یکی از حاضران نیز همین را می گفت. شاید احساس بو تلقینی باشد یا اینکه قبلا کسی بر قبر گلاب ریخته است.

ج) سنگ قبر چند سانتیمتر از زمین بالاست و روی سیمان گذاشته شده. بنظر می رسد آب از بین سنگ و سیمان خارج شده چند سانتیمتر بالا می آید و کم کم روی سنگ را می گیرد.

د) وقتی آب از زیر سنگ خارج می شود باید بطرف پایین برود اما چرا بالا آمده روی سنگ می رود؟

هـ) بعضی حاضران می گفتند که همیشه آب به همین صورت خارج می شود. جای پرسش است که: چرا در اوقات دیگر مثل شبها که کسی آبها را جمع نمی کند، آب بر زمین جاری نمی شود و به جاهای دیگر نمی رود؟ به عبارت دیگر چرا آب فقط به اندازه ای که سنگ را فرا بگیرد خارج می شود؟

و) در قبرستانهای شهرهای بزرگ از جمله بهشت زهرای تهران که مشکل زمین دارند، زمین را با لودر می کنند و سپس با دیوارکشی، قبرها را برای اموات آماده می کنند. اگر در زیر این سنگ چشمه ای پدید آمده باشد آب باید از قبرهای دیگر نیز بالا بزند و اگر کسی مخفیانه لوله کشی آب کرده باشد و به اندازه ی نیاز شیر آب را باز می کند و بعد می بندد، پس از گذشت مدتی افشا می شود. از دو نفر شنیدم که هفت هشت سال پیش نیز که برمزار این شهید آمده بودند، وضع به همین صورت بوده است.

ز) فرض کنیم زیر سنگ چشمه‌ای باشد یا لوله‌ی آب کار گذاشته باشند. در این صورت آب در زیر سنگ در یکی دو جا راهی را باز می‌کند و خارج می شود. اما آب در اینجا به طور مساوی بر همه ی سنگ پخش است و گویا از چهار طرف سنگ به طور مساوی آب خارج شده روی سنگ می آید.

ح) در جایی خواندم که شهید بلارک در جبهه، خالصانه توالت های رزمندگان را شستشو می کرده. شاید این اتفاق برای این است که خداوند زحمت او را اینگونه جبران کرده که همیشه سنگ مزارش تمیز باشد و درس عبرتی باشد برای دیگران.

X شهید سید احمد پلارک

۲۲ نظر

 1. اقای فاطمی سپاس. من هم بر سر آرامگاه این شهید عزیزززز حاضر شدم.بنده هم سنگ قبر را خیس دیدم برام خیلی جالب بود!!!.پیکر پدر عزیز خودم در بهشت زهرا مدفون نیست البته پیکر که چه عرض کنم…!،بنا به وصیت خودشان ایشان را در زادگاهش دفن کردیم.«درود فراااااااااااوان و بیکران بر ههههههمه شهدای دفاع مقدس برای حفاظت از این سرزمین مقدس…………………………..

 2. سلام استاد فاطمی نقل زیبایی نموده اید ولی نتیجه کیری گرفته اید که نپسندیدم

 3. سیاوش امیرشاهی

  داستان نمناکی و (و احیاناً معطر بودن) سنک قبر، با یک واسطه از اقوام درجه ۱ شهید عرض میکنم:

  مادر شهید پلارک قصد داشتند که سر مزار فرزندشان بروند. در راه دیدند جایی روضه امام حسین است. پیش خود گفتند: پسر فاطمه از پسر من غریب تر هست. من بروم روضه امام حسین. بعد از روضه رفتند سر مزار فرزند خودشان. آنجا بانویی با چادر مشکی دیدند (بین مادر شهید و آن بانوی مقدس حرفهایی رد و بدل شد که شاید درست نباشد بگویم…). از آن روز قبر شهید معطر است.

 4. برادر سیاوش!درود.عرض کرده بودم که بنده هم بر سر مزار این شهید بزرگوار و عزیز حاضر شدم زمانش هم اواسط نوروز بود و بهشت زهرا کمی خلوت،پیرامون معطر بود مزار «شهید پلارک» باید بگوییم که حقیقتا بنده که در انجا حضور داشته ام بوی معطری از مزار احساس نکردم که خاص باشد!ولی همان گونه که عرض کردم سنگ قبر را خیس دیدم.به نظر میاد که قضیه معطر بودن شایعه باشد،البته در سایت ویکی پدیا هم «شایعه» تایید شده است.

  • من نیز متوجه بوی عطر نشدم و از دیگران نیز پرسیدم آنان نیز چنین بویی را متوجه نشدند. احتمالا منشا این شایعه این باشد که گاهی افرادی گلاب روی قبر می پاشند یا بو در واقع برای درختان اطراف و در فصل گل و گیاه باشه

 5. من امروز سر مزارشون رفتم و به سنگ قبر ایشون دست زدم کاملا خیس بود،قسمتیش رو هم که خشک کرد م باز دوباره خیس شد!دستم هم بوی گلاب گرفت فکرنمیکنم از جهت بوی گلاب شایعه باشه یا کسی بریزه!

 6. در وصف کارهای خوب ایشون زیاد گفتند ولی قسمت ح) صحبتتون فکر کنم شایعه باشه

 7. سلام.
  تا کنون هیچ مطلبی در هیچ سایتی نگذاشته ام اما در این مورد خودم رو مسئول دانستم این قضیه را تعریف کنم.
  بنده شخصی هستم که اصلا به مسایل خرافی و … اعتقاد ندارم.
  اتفاقی یکی دوبار در مورد این شهید شنیده بودم و بعد از جستجو در اینترنت قصد کردم که خودم برم و ببینم این بوی گلاب واقعیت دارد یا نه.
  یکی دوبار که رفته بودم سر خاک شهید دیگری خواستم برم قطعه شهید پلارک اما پیداش نکردم و منصرف شدم.
  جالب بود چند هفته پیش در مسیر شهید خودم بودم که به دلیل اشتباه خوندن قطعه ها سر از قطعه شهید پلارک در آوردم. وقتی رفتم سر مزار بویی خوشبوتر از گلاب احساس کردم. سریع دور و برم رو گشتم ببینم گلی چیزی ریخته شده و یا این بو دقیقا از کجاست شاید گلاب ریختن.
  شاید باورکردنی نباشد اما در همین جسستجو بودم که اون بو برایم تمام شد!
  وقتی هرچه قدر سعی کردم دیگه اون بو رو نتونستم استشمام کنم باورم شد نه گلابی ریخته شده و نه گلی این دور و بر هست که اگر این طور بود اون بو را باید مدام استشمام میکردم.

  از این شهید برای عاقبت بخیری دنیا و آخرت کمک بخواهیم. برای شادی روح همه شهیدان صلوات

 8. سلام بر دوستان در درجه اول باید بگم ما هرچه داریم از این شهدا داریم و هر چی که از اونا ببینم چیز عجیبی نیست در درجه دوم اینو همه بدونید شهید اقای احمد پلارک در زندگی خیلیها کمک کرده و مشکلاتشون حل کرد و در درجه سوم من دیدم و شنیدم بعضیها میگن سنگ قبر اون بوی گلاب میده وبعضیها میگم نمیدم جناب ناشناس شما که میگی من اولش رفتم بوی گلاب میداد و بعد از چند دقیقه دیگه بوی گلاب نداد ببین اون شهید اولش ازت چی دیده که تونستی حس کنی بوی گلاب وبعد ازت چی دیده که دیگه نتونستی حس کنی چرا از این دیگاه نگاه میکنید تو رخدا تورو جان هرکسی که دوست دارید عقایدتونو برای خودتون نگه دارید سنگ قبر ا ن شهید واقعن بوی عطر میده من خیلی میرم سر خاکش واقعا بوی عطر میده میخواهید کامل باورتون بشه بعد از اذان صبح برید وسط هفته اونجا خودتون کاملا متوجه میشید

 9. درجه این شهیدای ما انقدر بالاست که خدا اونورا از این روزگار گلچین کرده باورید کنید این حرفهای که بعضیها میزند اونا مسلمان نیستن ومیخواهن عقاید باورهای مارو تعغیر بدهن وبا شایعه پراکندگی مارو از شهدای عزیزمان دور کنن یه چیز دیگه به نقل قول از بعضی از دوستان که میگن خرافات و سنگ قبر اون شهید بو نمیده این دروغ پس اون شهیدی که بعد از ۳۰سال جنازه اش سالم صحیح از زیر خاک پیدا کردن این هم دروغ به خدا قسم هرچیزی که در مورد این شهدای عزیزمان گه میگم واتفاق میفته به خدا که راست

 10. باسلام خدمت عزیزان من حدود ۳۰ سال پیش بر مزار این شهید بزرگوار رفتم همچنان معطر بود و خیس با خود گفتم شاید کسی گلاب بر مزار این شهید ریخته ولی از آن زمان هرگاه که بر این مزار مشرف شدم وحتی همین چهارشنبه که بهشت زهرا خلوت است باز مزار خیس ومعطر بودوحتی مزار کناری هم خیس شده بود.

 11. با سلام.
  قسمت ح) صحبتاتون شایعست. این شهید همچین کاری رو نمیکرده. با کمی جست و جو میتونید آگاه شید

 12. وقتی به چهره این شهید عزیز در تبلتم نگاه میکردم ناخود آگاه حس عجیبی به من دست داد . معصومیت اعجاب انگیزی در سیمایش دیده می شود . بی شک خداوند توجه ویژه ای به این شهید عزیز دارد و مصداق زیبایی از زنده بودن شهدا است .

 13. سلام منم خیلی دوست دارم برم بهشت زهرا از نزدیک قبر این شهید رو ببینم امیدوارم یه روز قسمت بشه که برم

 14. من هم مراجعه کردم به سر قبرش
  اولش بوی عطر رو متوجه شدم بعد چند ثانیه بوی عطر رفت ولی سنگ قبرش خیس بود ولی جمعیت دور قبرش زیاد بود

 15. باسلام من به مزار این شهید بزرگوار نزدیک شدم بوی گلاب به مشامم رسید و منقلب شدم و نزدیک تر که شدم انگاه بوی گلاب نیامد ولی باز دوباره استشمام کردم شاید اگر بوی گلاب از نظر من بهشتی شهید را حس نمیکنیم ایراد از خودمان است و گناهانمان التماس دعا

 16. باعرض سلام، خدمت همه‌ی عزبزان سلام عرض میکنم. من بعنوان یکی از همرزمان شهید پلارک خدمتتان عرض میکنم که ایشان مسئول دسته یکی از گروهان‌های گردان عمار لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بودند و شایعات مربوط به شستن توالت و… در مورد این عزیز صحت نداشته و ایشان بر اثر شلیک تیر مستقیم قناسه در غروب روز شنبه۲۲ فروردین ماه سال ۶۶ در دریاچه ماهی منطقه شلمچه به شهادت رسیدند. نماز شب، توسل به اهل بیت علیهم‌السلام و اخلاص و شجاعت از خصوصیات بارز این شهید بزرگوار بود. التماس دعا

 17. اون موقع ایشان حدود سه چهار سال از ما بزرگتر بودن و فکر میکنم پاسدار وظیفه بودند ولی اینقدر خاکی و بی ریا و باصفا که بچه‌های بسیجی دنبال اینگه ایشون وظیفه یا بسیجی بود نبودند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرس