خانه / سایر مطالب / دین / ضرورت بحث از ادیان
ادیان

ضرورت بحث از ادیان

به قلم مدیر سایت
دست کم به دو دلیل بحث از ادیان ضروریست:

یک. اگر محتوای اسلام و زرتشتی تنها پرستش خداوند بود و تفاوت در شکل عبادت بود، بحث در مورد برتری یکی بر دیگری شاید چندان ضرورت نداشت اما اختلاف میان اسلام و سایر ادیان بسیار گسترده است. اگر حق با اسلام باشد، همگان پس از بلوغ باید به واجبات فراوان عمل کنند مثلا زنان یک عمر باید حجاب را رعایت کنند در حالی که در دین زرتشتی هیچ چیز واجب نیست. اگر اسلام بر حق باشد، اداره ی کشور و امور قضایی به یک صورت است اما اگر دین زرتشت حق باشد به گونه ای دیگر. بنابراین بحث از حقانیت ادیان در زندگی امروز ما بسیار تأثیرگذار است.

دو. اگر ادیان یکدیگر را تأیید می کردند یا دست کم نسبت به یکدیگر سکوت داشتند، شاید جایی برای بحث باقی نمی ماند اما می بینیم اسلام به عنوان یکی از مهم‏ترین ادیان موجود، همه ‏ی ادیان الهی دیگر را باطل می داند و تاریخ مصرف آنها را تا پیش از اسلام می داند. طبق آموزه های اسلام، پیروان سایر ادیان ـ پس از ظهور اسلام ـ در قیامت جایگاه خوبی ندارند. بنابراین باید به این هشدار اسلام توجه کرد.

همچنین ببینید

ادیان

«دین آبا و اجدادی» ملاک اعتبار دین؟!

به قلم مدیر سایت یکی از ابزارهای تبلیغی زرتشتیان پیروی از آبا و اجداد است …

۸ نظر

 1. همه ‏ی ادیان الهی دیگر را باطل می داند

  میشود بگویید کجا اسلام این حرف را زده!

  خیلی ممنون

   

 2. اسلام ادیان دیگر را باطل ندانسته بلکه تاییدشان کرده، ولی با آمدن اسلام ادیان دیگر منسوخ شده اند، و بنظر من منظور مدیریت سایت هم همین باشد.

 3. سلام بیاید یه لحظه فکر کنیم اخه منی که انسانم موقعی که چیزی رو میسازم انتظار پرستش از ساختم ندارم اون که خدای مورد ادعای شماست او ما رو ساخته او به نقایص ما اشناست هر نقایصی وجود داره از خودشه چرا مارو باید بهشت وجهنم بفرسته اگر هم این کارو بکنه کوچکی خود خداتونه بیایید درست فکر کنیم نه کسی ازسوی خدا اومده نه خواهد اومد ادیان فقط تیوریهای انسانی در مورد منشا حیاتند نه چیز دیگه ای و زندگی هر انسان زاده شرایطی است که توی اون بزرگ شده نه چیز بیشتر اگر من اروپا بودم مسیحی بودم اگر هند بودم موش پرست واگر چین بودم کمونیست

  • ناشناس چرا ما باید حرفای حضرت علی (ع) و حضرت محمد (ص) که راستگو ترین ادمای دنیا بودن رو باور نکنیم ولی حرفای یه دروغگو مثل تو رو که اصلا نمیدونیم کی هستی و یه نظر میزاری و فرار میکنی رو باور بکنیم و بگیم خدا و اون دنیایی وجود نداره؟
   بعدشم گفتی دین همون شرایطیه که انسان توش بزرگ شده و اگه توی اروپا بودی مسیحی بودی و…پس چرا توی همه دنیا مسلمون و مسیحی هست؟اگه دین همون شرایط جغرافیاییه پس چرا مثلا تو امریکا مسلمون هست؟یکم کن.

 4. مگه نمیگیم خدا جسم ندارد؟  خوب پس وقتی جسم ندارد زبان هم ندارد که حرف بزند.ادیان ساخته دست بشرند.هرکسی بنا به معلومات و طرز فکرش برداشت متفاوتی از خداوند دارد.آن شبان میگه خدایا توکجایی تا شوم من چاکرت. چارقت دوزم، کنم شانه سرت. ابراهیم برای خدا خانه ساخت. ابراهیم فکر میکرد خدا موجودی فیزیکی است که احتیاج به خانه و سرپناه دارد. موسی و هارون خدا را بصورت مردی تصور میکردند که می آمد با آنها غذا میخورد و کتاب میخواند. محمد تصور میکرد که هفت آسمان وجود دارد و خدا در طبقه هفتم است. در صورتیکه هم اکنون با وجود سفینه هایی که به فضا فرستادند و نیز وجود تلسکوپهای قوی میلیاردها کیلومتر در آسمان سیر کردند و طبقه و سقفی در آسمان ندیدند.جالبه هرچی پیامبره در خاور میانه آمده(۱۲۴هزار).ولی خدا حتی یکی برای دیگر مردم جهان نفرستاده مثلا چندین هزار سال سرخپوستان در آمریکا زندگی میکردند ولی خداوند برای آنها پیامبر نفرستاد.مگر آنها آدم نبودند؟ یا شاید خدا ازوجود آنها خبر نداشته؟ 

  • مدیر سایت

   خدایی که قدرت داره این جهانو بیافرینه توانایی ایجاد صدا هم داره
   آنچه در مورد پیامبران گفتی، با منبع تاریخی و عبارت باشه. نمیشه بدنبال هر ادعای بی مدرکی بحث کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code