+
خانه / شخصیت ها / اهل بیت(ع) / امام علی(ع) / کشتارهای امام علی(ع)
کشتارهای امام علی(ع)

کشتارهای امام علی(ع)

به قلم مدیر سایت
از جمله ایرادات به ما کشتارهای امام علی(ع) است.
قابل توضیح است که نه همیشه کشتن بد است و نه همیشه خوب. گاهی کشتن بلکه کشتار نه تنها بد نیست بلکه از بهترین کارهاست و ممکن است کشتن یک نفر برابر با عبادت همه ی جن و انس باشد.
فرض کنیم دشمنان ایران با حمله به کشور ما بخواهند نقشه ی ایران را از زمین محو کنند؛ چنانکه صدام چنین قصدی داشت. آیا هیچ عاقلی خواهد گفت: کشتار این دشمنان کاری ناشایست است؟ آیا هرکه بیشتر بکشد بهتر نخواهد بود؟ آیا ایرانی ای که هزار نفر از دشمن را کشته در نظرمان عزیزتر از کسی نخواهد بود که یک نفر را کشته؟
بی تردید انسان های زیاد به دست شخص حضرت علی(ع) کشته شدند اما باید ببینیم چرا حضرت آنها را کشت؟ اگر بتوان ناحق بودن این کشتارها را نشان داد، ایراد وارد است اما کسی که از علت کشتارها خبر ندارد یا اینکه نمی تواند بی جا بودن آنها را اثبات کند، نمی تواند کشتارها را زیر سؤال ببرد. مگر کورش و داریوش و انوشیروان عادل کم کشتند؟ پس چرا اینان در نظر منتقدان امام علی(ع) عزیزند؟

۴ نظر

 1. یک _خیلی کوتاه توضیح بدید و اگر هم وقت داشتید توضیحات بیشتری بدید ،
  علت کشتار مردم استخر ،فارس ، کرمان ، نیشابور و ری در زمان حکومت امام علی و به دست پسر عمو های ایشان، عبدالله بن عباس و زیاد ابن ابیه چه بود ؟
  دو _قسمت اول مطلب شما کشتار های امثال بابک خرمدین و سنباد مجوسی و استاد سیس علیه تازیان را توجیه میکنه !

 2. هیچکدام از  ادعاهای شما حقیقت ندارد.لینک های زیر را مطالعه کنید:

  http://monadia.blogfa.com/post/10

  http://monadia.blogfa.com/post/8

  http://monadia.blogfa.com/post/11

 3. مهرداد قمی نیزاری

  تاریخ خود گویاست و بر پژوهندگانش رازهای خود را برمیگشاید.البته علی (ع) ۲ بار مردم فارس و کرمام را قتل عام کرد.ولی ناگفته نماناد اگر ایشان میدانست ایرانیان اکنون او را میپرستند و نهایت احترام را برای او و فرزندانش قائل اند شاید در کشتن اجداد ایرانیان تردید میکرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی