خانه / ایران / ایران باستان / سفارش رهبری به ایران دوستان

سفارش رهبری به ایران دوستان

با گوش دادن به کلیپ سخنرانی مقام معظم رهبری، وقتی متوجه شدم ایشان همان چیزی را می گوید که چند سال است به مخاطبانم می گویم، از تخصص و آگاهی ایشان تعجب کردم. این سخن کوتاه باید حاصل مطالعات فراوان باشد:
«توصیه من این است که در زمینه علاقه به ایران، علاقه به کشور و گرایش به ایران، چند نکته را توجه داشته باشید. یکی اینکه مهمترین بخش مربوط به کشور، زبان و ادبیات است. علاقه به ایران، اینجوری تحقق پیدا می کند. ما در کشور زبان های مختلفی داریم؛ اما زبان ملی، فارسی است…
یا روی ایرانِ بعد از اسلام تکیه شود. افتخاراتی که ایرانِ دوره اسلامی دارد، در هیچ دوره دیگری از دوره های تاریخیِ ما این افتخارات وجود ندارد؛ من این را با استدلال به شما عرض می کنم و این قابل اثبات است.
گسترش کشور، پیروزی های بزرگ نظامی کشور، پیشرفت های عظیم علمی کشور در زمینه های گوناگون، همه اش مال دوره های بعد از اسلام است. نه اینکه قبل از اسلام از این چیزها ندارد؛ چرا، اما نسبت به دوره اسلامی، آنها ناقص است، کم است. البته یک چیزهایی به عنوان گفته ها مطرح می شود، اما چیزهایی نیست که مستند باشد و کسی بتواند آنها را اثبات کند؛ اینها قابل اثبات نیست. اما آنچه که در دوره اسلامی واقع شده، قابل اثبات است؛ روشن است. شما نگاه کنید ببینید پیشرفت نظامی و علمی و فرهنگی ایران در دوره دیلمی ها، در دوره سلجوقی ها، بعدها در دوره صفویه، و حتی در این وسط، در بخشی از دوره حاکمیت مغول چگونه است.
مغولها به ایران که آمدند، ایرانی شدند و تحت تأثیر فرهنگ ایران قرار گرفتند؛ کما اینکه به هند که رفتند، هندی شدند. چه کارهای برجسته و عظیم علمی و فرهنگی و هنری در این دوره انجام گرفته.
اگر کسی می خواهد از ایران و ایرانی گری حمایت کند، خب، ایران دوران اسلامی، هم مدون تر است، هم مستندتر است، هم قابل قبول تر است، هم جلوی چشم است؛ کتابش جلوی چشم است، معماری اش جلوی چشم است، نشانه های علمی اش جلوی چشم است؛ تاریخش تدوین شده و روشن است.»

دانلود سخنرانی: اینجا

فروردین ۱۳۹۲

همچنین ببینید

مورچه حیوانات

آزردن مورچه در نگاه امام علی(ع) و زرتشتیان

به قلم مدیر سایت بنا به نوشته ی کتاب های کهن زرتشتی، کشتن مورچه و …

۱۳ نظر

 1. اون دوستی که به من گفته بود در وجود حکومت هخامنشی تشکیکاتی وجود داره، استنادش به همین سخنرانی بود. سخرانی را دانلود نکردم اما تا جایی که یادمه مقام معظم رهبری این سخنرانی را در جمع کسانی مطرح کردند که با برپایی جشنهایی در شیراز و در محل آثار به جای مانده منسوب به حکومت هخامنشی، مساله حکومت ایرانی را مطرح کردند. در ضمن اگه کادرای مربوط به درج نام و نظر و ایمیل و وبسات پر رنگ و مشخصتر باشه بهتره.

 2.  

  چه چیز مدونتر از تخت جمشید- پاسارگاد- نقش رستم- طاق کسرا- شاهنامه- کوروش نامه گزنفن- تاریخ هرودوت- کارنامه اردشیر بابکان – خداینامه – اوستا و………………………..اینهمه اسناد دیگه کورم میتونه ببینه!!!!!!

   

  شما دنباله رو همون مکتب خلخالی هستید که با بلدوزر برای تخریب تخت جمشید رفته و بزرگمردانی چون استاندار وقت پارس جلوش ایستادند تا امروز شما نتونید منکر این حقایق بشید.

  • معلومه شما کامل متن رو مطالعه نکردین. حضرت آقا فرمودند که نمیگوی یمافتخاراتی در آن دوران نبوده بلکه بعد از ورود اسلام بیشتر شده. شماهم بهتره دست از تعصب بردارین. چون تک بعدی بودن راههای دیگه ذهن رو میبنده.

 3. شال سیاه بر سر نشانه ایست بر …. البته امام خامنه ای حداقل در کلام معتدل هستند . اما توجه به زمان . مکان . جغرافیا و …. در بیانات تاریخی باید وجود داشته باشه ماکه انتظار کشف الکتریسیته در ۲۵۰۰ سال پیش رو ندارین نه؟ هرچند همون الکتریسیتش هم در دوران پارتیان برای ابکاری طلا استفاده میشده …مثل اینست که بگیم جمهوری اسلامی بهترین حکومت تاریخ است . چون ما دستاورد هایی داریم که در دوران پارینه سنگی نداشتیم! لطفا این موارد رو بصورت علمی با منابع بین المللی مطرح کنیم تا ببینم با در نظر گرفتن زمان کدام دوره بهتر بوده است!

 4. اگر کسی می خواهد از ایران و ایرانی گری حمایت کند راهش این نیست که ایران قبل از اسلام را لگد مال کند و همه ایران را پس از یورش تازیان بداند . این کژ راهه است که شما پیشنهاد می نمایید نه راه اگر در میان ایران دوستان کسی چون شما بخشی از تاریخ ایران را لگد مال و باژگونه و سیاه نمایاند انگاه بر او خرده بگیرید و گر نه خرده گیری بر شما بایسته است که آغاز تاریخ ایران را از یورش تازیان می دانید .
  روشن است اینکه سیاست جمهوری اسلامی پشتیبانی از دین است سپس ایران و این که اسلام را بر ایران برتری می دهد و این سخن نه از من و چون من است که سخن خود رهبران و پیشوایان جمهوری اسلامی است . پس نمی توان از ایشان امید به دیدگاه دیگر گون و پشتیبانی از ایران در گستره تاریخی اش از هخامنشیان تا به امروز داشت بلکه سود ایشان در برجسته نمودن ایران پس از اسلام است .
  اما نمی توانید از دید مردمان بپوشانید که همان پیشرفت ها و درخشش ها و ویژگیها که ایران پس از یورش تازیان داشته هم ریشه در فرهنگ سترگ و نیک اندیشی و رادی نیاکان ایشان و آیین خدا پرستانه اشان داشته . اگر ایران آنگونه که شما می پندارید پیش از یورش تازیان هیچ بوده پس این همه دانش و هوشمندی و هنر و اندیشه که به فرهنگ اسلام از ایرانیان رسید ریشه در هیچ داشته ؟ !!! تازیانی که تا زمان عباسیان هنوز دیوانشان به زبان دیوانی پارسی بود و دستور زبانشان را ایرانیان نگاشتند و فقهای بزرگشان و محدثانشان و دانشمندانشان ایرانی بودند دانش نگاشتن تاریخ را طبری و …. از که آموختند ؟ چرا تاریخ ایشان به روش خدای نامه ها نگاشته شد ؟ . چه چیز در این برهوت خیالی شما موجود بوده که این همه میوه و بر داشته ؟
  راستی کسی این رویاهای شما را درست می پندارد ؟

  • مدیر سایت

   موضوع اینه که بخشی مهم از بزرگ نمایی ها در مورد ایران باستان بی اساس بلکه دروغ است و نباید به دروغ پردازیها دل خوش کرد

   http://www.raherasti.ir/3572

   • پشتوانه گفتار شما ، درسهای دروغ شریعتی است ؟
    نوشتار دیگری از شما خواندم .در آنجا پاسخ اندک بودن سخنان بزرگان دینتان در پاره ای از دستورات دینی را چنین نبشته اید که اگر ۱۰ گونه سخن لو برود نماینده آن است که سخنان این گونه بیشتر از اینها بوده . ( مگر این همان بزرگ نمایی نیست که از ان سخن گفته اید ؟) ان گاه که در باره تاریخ باستان و ایران زرتشتی و زرتشتیان سخن می گویید بهانه اندک بودن گواهیها را می گیرید و همان ۱۰ گواهی باقیمانده را با بهانه جویی لگد مال می کنید .
    شما می گویید که راه درستی و راستی را به مردمان می نمایانید . اما شیوه شما در بررسی دین و آیین دیگران و دین آیین خودتان از کمترین دادگری بی بهره است .
    چون آیین نیاکان ما را دشمن می پندارید نمی پذیرید که بزرگترین دانشگاه پزشکی دوران کهن در ایران ساسانی بوده و چه بسیار پزشکان پرورانده و رازی و پور سینا هم ، دانشجوی همین دانشگاه و سیراب از سرچشمه دانش کهن ایران بوده اند . یا اینکه دیوان تازیان در کشور داری و دانش ساختمان سازی و اختر شناسی دوران عباسیان ، بازمانده همین دانش بوده اند .
    همین که می گویید اینها هیچ بوده نماینده آن است که چشم خود را بر همه این درخشندگیها بسته اید . و اما سخن دوگانه هم می گویید در یک جا می گویید هیچ است و هیچستان در اینجا گفته اید بزرگ نمایی است . آیا گواهی خود شما در زیاد کردن ۱۰ گفتار لو رفته بزرگ نمایی نیست ؟
    در لگد مال کردن درخشندگیهای تاریخ ایران باستان به هر نسک و سخنی بسنده می کنید در سنجش دین و آیین و باورهای خودتان اما نسک های دانشمندان خودتان را هم باور ندارید و از سنجش ارزش این گواهیها سخن می گویید گو اینکه هر گواهی به سود شما نیازمند سنجش ارزش نیست و هر گواهی به زیان شما هر ان قدر پر ارزش و پایدار بازهم آن را نمی پذیرید . چگونه تورات و نسک های دینی مسیحی را ان گاه که میدانید مسیحیان دشمن زردشتیان در ان دوران بودند گواه می گیرید ؟ این دادگری است ؟ این راه راستی و درستی است ؟

    • مدیر سایت

     در مورد اینکه گفته ام ده سخن لو برود، یادم نمیاد قضیه چی بوده

     اگر ممکنه لینک سخنم را بذارید

      • مدیر سایت

       حرف من را درست نقل نکردید. در آنجا گفته ام که اگر بیان دستوری دینی (مثل ولایت فقیه) در عصر یک امام(ع) ممنوع باشه اما از زبان او تنها دو حدیث در آن موضوع داشته باشیم، حدس قوی می زنیم که حدیثها بیشتر بوده اما به دلیل ممنوعیت، تنها دو تا از آنها به ما رسیده است.

       یک مثال: در شهری که داشتن مواد مخدر ممنوع است اگر دو نفر را دستگیر کردند که هر کدام چند کیلو مواد مخدر داشته اند. با شنیدن این خبر، حدس قوی می زنیم که مواد مخدر بیشتری در آن شهر بصورت مخفیانه وجود داره اما تنها همینها کشف شده

       در آنجا بطور کلی نگفتم که در هر موضوع دینی اگر حدیثی کم داشتیم حکایت از آن داره که حدیثها بیشتر بوده

 5. با درود:
  ظهور دانشمندانی مثل ابن سینا و رازی و خوارزمی …. که بنام دانشمندان اسلامی شناخته میشوند از برکت وجود اسلام نبود و اسلام این دانشمندان را بوجود نیاورد. اینها ودیگر دانشمندان اسلامی در سرزمین ایران و شام و مصر که سه تمدن کهن بودند شکوفا شدند و بوجود امدند. اگر از برکت اسلام این دانشمندان بوجود امدند ، چرا در سرزمین حجاز که مهد اسلام است اسلام نتوانست هیچ دانشمندی را پرورش دهد؟!! شما یک دانشمند مثال بزنید که بعد از ظهور اسلام در عربستان بوجود آمده باشد.حتی بعد از حمله اعراب به ایران تا چند صد سال علوم در ایران از بین رفت و هیچ دانشمندی بوجود نیامد. بعدا که حکومتهای غیر عرب بر ایران حاکم شدند این دانشمندان پرورش پیدا کردند.

 6. تند میرید اقای مدیر سایت .توی هر جاده نمیشه با سرعت رفت سر یه پیچ خطرناک ممکنه ماشین چپ بشه وا.. از ما گفتن بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code