+
خانه / ایران / ایران باستان / سفارش رهبری به ایران دوستان
سفارش رهبری به ایران دوستان

سفارش رهبری به ایران دوستان

با گوش دادن به کلیپ سخنرانی مقام معظم رهبری، وقتی متوجه شدم ایشان همان چیزی را می گوید که چند سال است به مخاطبانم می گویم، از تخصص و آگاهی ایشان تعجب کردم. این سخن کوتاه باید حاصل مطالعات فراوان باشد:
«توصیه من این است که در زمینه علاقه به ایران، علاقه به کشور و گرایش به ایران، چند نکته را توجه داشته باشید. یکی اینکه مهمترین بخش مربوط به کشور، زبان و ادبیات است. علاقه به ایران، اینجوری تحقق پیدا می کند. ما در کشور زبان های مختلفی داریم؛ اما زبان ملی، فارسی است…
یا روی ایرانِ بعد از اسلام تکیه شود. افتخاراتی که ایرانِ دوره اسلامی دارد، در هیچ دوره دیگری از دوره های تاریخیِ ما این افتخارات وجود ندارد؛ من این را با استدلال به شما عرض می کنم و این قابل اثبات است.
گسترش کشور، پیروزی های بزرگ نظامی کشور، پیشرفت های عظیم علمی کشور در زمینه های گوناگون، همه اش مال دوره های بعد از اسلام است. نه اینکه قبل از اسلام از این چیزها ندارد؛ چرا، اما نسبت به دوره اسلامی، آنها ناقص است، کم است. البته یک چیزهایی به عنوان گفته ها مطرح می شود، اما چیزهایی نیست که مستند باشد و کسی بتواند آنها را اثبات کند؛ اینها قابل اثبات نیست. اما آنچه که در دوره اسلامی واقع شده، قابل اثبات است؛ روشن است. شما نگاه کنید ببینید پیشرفت نظامی و علمی و فرهنگی ایران در دوره دیلمی ها، در دوره سلجوقی ها، بعدها در دوره صفویه، و حتی در این وسط، در بخشی از دوره حاکمیت مغول چگونه است.
مغولها به ایران که آمدند، ایرانی شدند و تحت تأثیر فرهنگ ایران قرار گرفتند؛ کما اینکه به هند که رفتند، هندی شدند. چه کارهای برجسته و عظیم علمی و فرهنگی و هنری در این دوره انجام گرفته.
اگر کسی می خواهد از ایران و ایرانی گری حمایت کند، خب، ایران دوران اسلامی، هم مدون تر است، هم مستندتر است، هم قابل قبول تر است، هم جلوی چشم است؛ کتابش جلوی چشم است، معماری اش جلوی چشم است، نشانه های علمی اش جلوی چشم است؛ تاریخش تدوین شده و روشن است.»

دانلود سخنرانی: اینجا

فروردین ۱۳۹۲

۴ نظر

 1. اون دوستی که به من گفته بود در وجود حکومت هخامنشی تشکیکاتی وجود داره، استنادش به همین سخنرانی بود. سخرانی را دانلود نکردم اما تا جایی که یادمه مقام معظم رهبری این سخنرانی را در جمع کسانی مطرح کردند که با برپایی جشنهایی در شیراز و در محل آثار به جای مانده منسوب به حکومت هخامنشی، مساله حکومت ایرانی را مطرح کردند. در ضمن اگه کادرای مربوط به درج نام و نظر و ایمیل و وبسات پر رنگ و مشخصتر باشه بهتره.

 2.  

  چه چیز مدونتر از تخت جمشید- پاسارگاد- نقش رستم- طاق کسرا- شاهنامه- کوروش نامه گزنفن- تاریخ هرودوت- کارنامه اردشیر بابکان – خداینامه – اوستا و………………………..اینهمه اسناد دیگه کورم میتونه ببینه!!!!!!

   

  شما دنباله رو همون مکتب خلخالی هستید که با بلدوزر برای تخریب تخت جمشید رفته و بزرگمردانی چون استاندار وقت پارس جلوش ایستادند تا امروز شما نتونید منکر این حقایق بشید.

  • معلومه شما کامل متن رو مطالعه نکردین. حضرت آقا فرمودند که نمیگوی یمافتخاراتی در آن دوران نبوده بلکه بعد از ورود اسلام بیشتر شده. شماهم بهتره دست از تعصب بردارین. چون تک بعدی بودن راههای دیگه ذهن رو میبنده.

 3. شال سیاه بر سر نشانه ایست بر …. البته امام خامنه ای حداقل در کلام معتدل هستند . اما توجه به زمان . مکان . جغرافیا و …. در بیانات تاریخی باید وجود داشته باشه ماکه انتظار کشف الکتریسیته در ۲۵۰۰ سال پیش رو ندارین نه؟ هرچند همون الکتریسیتش هم در دوران پارتیان برای ابکاری طلا استفاده میشده …مثل اینست که بگیم جمهوری اسلامی بهترین حکومت تاریخ است . چون ما دستاورد هایی داریم که در دوران پارینه سنگی نداشتیم! لطفا این موارد رو بصورت علمی با منابع بین المللی مطرح کنیم تا ببینم با در نظر گرفتن زمان کدام دوره بهتر بوده است!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار