همه ی مطالب به ترتیب
خانه / احکام / احکام زرتشتی / ازدواج زرتشتیان با محارم / تذکری در مورد ازدواج زرتشتیان با محارم
تذکری در مورد ازدواج زرتشتیان با محارم

تذکری در مورد ازدواج زرتشتیان با محارم

به قلم مدیر سایت
به نظر می رسد ازدواج با محارم جزء دین زرتشتی نبوده؛ زیرا چنین احکامی در هیچیک از ادیان الهی وجود نداشته است. ازدواج با محارم، یکی از تحریفاتی است که در برهه ای از زمان وارد این دین شد و سپس کنار گذاردند. چنانکه در هر دینی ممکن است تحریفاتی راه یابد و اختصاص به این دین ندارد و نمی توان این موضوع را ابزاری برای سرزنش زرتشتیان قرار داد.
هدف ما از گشودن این بحث، پاسخ به کسانی است که مدعی اند: دین زرتشت سینه به سینه و صحیح و سالم به نسل های بعد منتقل شد.

۲ نظر

  1. درود . کتاب مورد قبول زرتشتیان “گاتها”ست که معتقد به بدون تحریف بودن اون اند که توسط خود زرتشت نوشته شده . اوستا در گذشته به عنوان دانشنامه ایرانیان باستان ازش یاد میشده . در گذشته هم موبدانی بوده ان که برای سودرسانی به حکومت کتابهایی رو مینوشتن و یا قوانین عجیبی رو به اسم دین وضع میکردن ( که البته در تمام ادیان این اتفاق افتاده ) . یکی از این قوانین هم همین ازدواج با محارم بود که در عصر ساسانیان توسط موبدان جیره خوار حکومت وضع شد و نمیشه به [دین] زرتشت راستین نسبتش داد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی