خانه / تغییر اندیشه / بانویی که از زرتشتی به اسلام گروید
حجاب زن

بانویی که از زرتشتی به اسلام گروید

خانم ندا بهرامی ۲۸ سال سن دارد و دانشجوی ترم آخر زبان انگلیسی واحد ۳۲ دانشگاه علمی کاربردی است. او از دین زرتشت به دین اسلام گرایش پیداکرده است.
ندا درباره مسلمان شدنش تعریف می کند: «از سال ۸۹ مطالعه در زمینه ادیان را شروع کردم و در سال ۹۲ به اسلام روی آوردم.»
بهرامی خودش می گوید که از یک خانواده خیلی متعصب است؛ او تعریف می کند: «مادرم از اشکانیان اصیل است. متأسفانه تعصب برتر بودن و این که ما از نخستین دین یکتاپرست هستیم و نخستین کسانی هستیم که متمدن بودیم و ۱۵۰۰ سال قبل حروف الفبا را کشف کردیم؛ با قاشق و چنگال غذا می خوردیم، باعث می شود که خانواده من، خود را بالاتر بدانند.»
ندا البته تعریف می کند که هرچند اعضای خانواده خیلی متعصب هستند، مادرش اما ارادت خیلی خاصی به حضرت ابوالفضل(ع) دارد. او می گوید: «مادرم به دلیل همین ارادت، هرسال در ایام محرم نذری می پزد.»
درباره واکنش های خانواده نسبت به اسلام آوردنش تعریف می کند: «واکنش ها خیلی زیاد بود. بیشتر به خاطر حجاب و نوع پوششم اذیت می شوم. این روزها به مهمانی های خانوادگی دعوت می شوم ولی به خاطر نوع پوششم کسی از اعضای خانواده دوست ندارد که من در این مراسم شرکت کنم.»
با وجود مشکلاتی که خانواده برای ندا درست کرده اند، اما از این که مسلمان شده است، پشیمان نیست، تنها نگرانی او یک چیز است: «تنها دعای من این است که درراه عقیده ام ثابت قدم باشم. برای کسانی که در خانواده های مسلمان هم به دنیا آمده اند و اصطلاحاً مسلمان زاده اند هم دعا می کنم که دچار روزمرگی نشوند.»

منبع: روزنامه صبح نو ۴ مهر ۱۳۹۶
درج در این سایت: اسفند ۱۳۹۶

 

همچنین ببینید

تغییر اندیشه ـ راه راست

اسلام آوردن یک دانشجوی زرتشتی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، بانو ف – ر در اداره ی پاسخ گویی حرم مطهر …

۵ نظر

 1. گفتید و ما باور کردیم ؛ حنایتان دیگر رنگی ندارد
  منبع که اصلن داستان دیگری میگه
  این عکس مربوط به اون خانم هستش ؟

 2. دوران تغییر دین گذشته است ، همه ادیان به ثبات رسیده اند دیگر نه می شود دین جدیدی ساخت و نه ادیان موجود را از روی زمین محو کرد . پس تلاش برای تغییر دین مردمان جز مفسده و ناراحتی و اختلافات قومی و …. حاصلی ندارد .
  روزگار شناخت عقاید انحرافی ، بدعتها و خرافات و تقویت جنبه های مشترک بین ادیان و گفتگوی مذاهب است . باید در اعتقادات خود کنکاش کنیم و ببینیم که عقاید ما در زمینه مسایل زیر در چه جایگاهی قرار دارد .
  ۱- صلح و دوری از خشونت ورزی مذهبی و تسامح و همزیستی اجتماعی
  ۲- عدالت و دوری از طبقه بندی جامعه بر اساس جایگاه مذهبی و عقاید مذهبی
  ۳- آزادی و اختیار و کرامت انسان
  ۴- اخلاق عملی در رفتار
  ۵- معنویت پویا ( نه معنویت خرافی)
  ۶- دوری از عقاید خرافی و محیر العقول و خرق عادت
  ۷- جلوگیری از کاسبکاری مذهبی و کاسبکاری معنوی
  ۸- خردورزی و محوریت عقل و مستندات عقلی و علمی
  ۹- صداقت در گفتار و راستی
  ۱۰ – ارتباط با محیط زیست
  ۱۱- عدم تعصب در عقاید و پذیرش رای و نظر خردمندان و عقلا
  ۱۲- مهر ورزی و کمک به همنوع فارغ از رنگ و لباس و دین و طبقه
  ۱۳- میهن دوستی و عشق به سرزمینی که همه چیز ما از اوست
  ۱۴- قانون مندی بر اساس نیاز عرفی بشر به قوانین
  ۱۵- ارتباط عقاید با پیشرفت جامعه و نفی عقاید بازدارنده پیشرفت
  وجدان جمعی جهان امروز نه با سنگ معیار اخبار و روایات و نظر علمای مذهبی که بر اساس سنجش دیدگاه ما نسبت به این مسایل در مورد عقاید ما حکم می کندو یک مسیحی متعصب اوانجلیک که منتظر جنگ در اسراییل برای ظهور عیسی است یهودی که بر قوم یهود تعصب نژادی دارد و مسلمانی که قتل دیگران را وسیله رسیدن به بهشت میدانید بودایی که خانه مسلمان روهینگیا را آتش میزندهمه به یک اندازه منفور و مطرود هستند و باید منتظر نابودی عقاید خویش باشند .

 3. اشکانیان اصیل.!!!!!!!!! دیگه مرزهای ساده انگاشتن مردم رو در نوردیدید

 4. این دست و پا زدنتون آقای مدیر سایت خودش گویای همه چیز است. با اختصاص یک سایت کامل مختص به دین زرتشت و دیگر موارد مربوط خودش همین یک خبرتان را زیر سوال می برد. اگر چنین چیزهایی شایع بود شما نیازی به راه اندازی چنین سایتی نداشتین. ولی میخوای من از چن نفر مصاحبه بگیرم که از اسلام به دین های دیگر رفتند؟ حتا در شهر های کوچک! این طریقه دفاع از اسلام نیست. همه مان می دانیم مشکل کجاست ولی مثل اینکه برای شما این طریق به صرفه تره. امیدوارم خدای عزیز و متعال ترس شما و دوستانتان رو با به وجود آوردن اصلاحات در خور به آرامش تبدیل کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code