+
خانه / اعتبار دین زرتشتی / نمادها و آیین ها / آتش / تناقض گویی در مورد آتش
تناقض گویی در مورد آتش

تناقض گویی در مورد آتش

به قلم مدیر سایت
یکی از اعتقادات حتمی زرتشتی ها این است که نباید آتش را آلوده کرد. چنان که دکتر اردشیر خورشیدیان ـ رئیس انجمن موبدان تهران ـ می نویسد:
موبد اردشیر خورشیدیان«زرتشتیان جسد مرده را پلید می دانند و نساء می خوانند و بایستی جوری از چرخه حیات خارج کنند که این چهار آخشیج (آب، هوا، خاک و آتش) آلوده نگردد.»
اما دکتر خورشیدیان در سطر بعد، به درستی اظهار می دارد که آتش هرگز آلوده نمی شود:
«آتش همیشه هویت خود را حفظ می کند و هرگز آلوده نمی شود و هرچه آلودگی و پلیدی در آتش ریخته شود، آتش می گیرد و از بین می رود.» (جهان بینی اشوزرتشت، ص ۱۲۰)
چگونه قابل قبول است که از یک طرف می گویند: آتش را نباید آلوده کرد؛ و از سوی دیگر قائلند که نه تنها آتش آلوده نمی شود بلکه آلودگی را از بین می برد؟!

جهان بینی اشوزرتشت ص 120شناسنامه جهان بینی اشو زرتشت

۲ نظر

  1. باز هم سفسطه ای دیگر
    آیا اعتقاد به تقدس قرآن منافاتی با جلوگیری از بی احترامی به قرآن دارد . اگر قرآن ذاتا پاک است آیا دستورات شرعی در حفظ طهارت مصحف شریف فاقد ارزش و یا به زعم شما متناقض است ؟

    • اگر کسی ورقهای قرآن را نجس کنه صفحات قرآن آلوده میشه برخلاف آتش که نه تنها آلوده نمی شه بلکه بقول دکتر خورشیدیان ـ که درست میگه ـ آلودگی را از بین می بره و لذا در فقه اسلامی هم آمده که اگر چوب نجسی بسوزد، در اثر سوختن، پاک می شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا