+
خانه / شخصیت ها / زرتشت / اگر راستش را بخواهید هیچ آگاهی از زندگانی زرتشت نداریم
اگر راستش را بخواهید هیچ آگاهی از زندگانی زرتشت نداریم

اگر راستش را بخواهید هیچ آگاهی از زندگانی زرتشت نداریم

به قلم مدیر سایت
امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رفتم و طبیعی بود که به انتشارات زرتشتی فروهر سری بزنم تا از کتاب های چاپ جدید زرتشتی آگاهی یابم. تعدادی کتاب خریدم. بابت تخفیف ویژه ای که جناب آقای بهرام مبارکه ـ مدیر محترم نشر فروهر ـ به اینجانب داد تشکر می کنم.
قسمت عمده ی کتاب «هفتاد و هفت بهار» تألیف جناب مبارکه را تا قم در اتوبوس مطالعه کردم. کتاب به خوبی نشان می دهد که زندگانی زرتشت سراسر مبهم است؛ تاریخ تولد، محل تولد و…
منصفانه ترین و دقیق ترین سخن را در قسمت پایانی کتاب یافتم:

شادروان «دستور دالا» چه خوب گفته: «ما همه چیز را در باره زندگانی محمد می دانیم و چیزهایی هم در باره زندگانی بودا و زندگانی عیسی می دانیم ولی اگر راستش را بخواهید هیچ آگاهی از زندگانی زرتشت نداریم.» (هفتاد و هفت بهار، ص ۶۲)

بهنام مبارکه

با دوست گرامی جناب آقای بهنام مبارکه مدیر نشر فروهر و نویسنده «هفتاد و هفت بهار» (24 اردیبهشت ۱۳۹۵)

هفتاد و هفت بهارشناسنامه هفتاد و هفت بهار

۳ نظر

  1. این اقای مبارکه که در پایان زندگینامه زرتشت نتیجه میگیره که هیچی از زندگی زرتشت معلوم نیست نباید این کتابو می نوشت

  2. حداقل انصاف شما را می ستایم که کلیشه بخش بعدی نوشته را هم اورده اید . اری برای ما پیام جاودانی زرتشت کافی است و اینکه زرتشت چگونه می نشسته یا بر می خاسته به عنوان دانشی معرفتی واجد ارزش چندانی نیست . اگر اینگونه بود بهترین پیامبر دنیای امروز لاجرم می بایست یکی از مشاهیر هالیوود می بود که دقایق زندگی او بسیار معلوم تر از زرتشت و عیسی و محمد است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی