+
خانه / مناسبت ها / محرم و اربعین / خاطره های کوتاه از پیاده روی اربعین ـ سال ۱۳۹۴ (۳) / نقش ضعیف ایرانی ها!
خاطره های کوتاه از پیاده روی اربعین ـ سال ۱۳۹۴ (۳) / نقش ضعیف ایرانی ها!

خاطره های کوتاه از پیاده روی اربعین ـ سال ۱۳۹۴ (۳) / نقش ضعیف ایرانی ها!

آن خبرها نیست!
آنقدر در بوق کرده اند که ایران در قضیه ی پیاده روی اربعین در عراق، فلان و بهمان کرده که خیلی ها خیال می کنند که اکثر قریب به اتفاق هزینه ها و خدمات به عهده ی ایران است اما براساس مشاهداتم بعید می دانم ایران یک هزارم هزینه ها و خدمات را داشته باشد. موکب های عراقی به قدری فراوان است که موکب های ایرانی به چشم نمی آیند.

برخورد ناشایست
رفت و آمد و استفاده از امکانات موکب های عرب ها بدون هیچ قید و بند است و اصلا نیاز به اجازه از هیچکس نیست. اما یک شب وقتی خواستیم وارد یک موکب ایرانی در شهر کربلا که از بیت المال اداره می شد، شویم، شخصی جلو در از ما کارت ورود خواست! نداشتیم. نگهبان گفت: ساک ها و خودتان بیرون بایستید و یک نفر پاسپورت هایتان را داخل ببرد و به شخصی (که با ژستی خاص پشت میز نشسته بود) نشان دهد تا او کارت موقت برایتان صادر کند! یکی از دوستان وارد شد و پس از قدری معطلی آمد و گفت: جا نیست.
پس از آنکه ما را سبک کردند، چند قدم جلوتر سراغ موکبی عراقی رفتیم. آنها با روی باز از ما استقبال کردند و حتی تشک و پتو برایم آورده و پهن کردند!
جالب اینجاست که موکب های ایرانی معمولا با بیت المال اداره می شوند و از مال شخصی گردانندگان نیست در حالی که معمولا موکب های عرب ها از مال شخصی خودشان است. این کجا و آن کجا؟!

وای فای رایگان برای زائران! / آموزش گدایی
در سایت های ایرانی در بوق کرده اند که ایران در نقاط مختلف، وای فای رایگان در اختیار زائران گذاشته تا با گوشی همراه شان بتوانند از اینترنت استفاده کنند.
در یکی از این نقاط به من گفتند: به دلیل تراکم زیاد استفاده از اینترنت، فقط کارکنان اینجا می توانند از اینترنت استفاده کنند!
در جای دیگر نیز درخواست رمز برای استفاده از اینترنت کردم. شخصی گفت: به یک هتل یا مرکز فروش بلیط هواپیما برو و دستی به ریش بکش و بگو: لطفا چند دقیقه اجازه بدید از وای فای شما استفاده کنم! (آموزش گدایی!)
به شخصی که در این زمینه مسئولیت داشت گلایه کردم: این چه وضعیه که شما ایران را پر کردید که ما در پیاده روی اربعین وای فای رایگان در اختیار همگان گذاشته ایم اما هیچ خبری از آن نیست؟!
او رمز اتصال به وای فای را در اختیارم گذارد اما تنها علامت اتصال به اینترنت در گوشی ام ظاهر شد و به هیچ وجه وارد اینترنت نشد!
قدری سر بسر مسئول مربوط گذاشتیم و به راهمان ادامه دادیم.

اربعین

یکی از موکب های فعال ایرانی در راه نجف به کربلا

۳ نظر

  1. سلام
    قبول دارم
    واقعا عربها بسیاااااار مهمان نوازند

  2. انطور که من شنیدم

    اقای فاطمی انطور که من شنیدم بیشتر کمک ایران در زمینه امنیتی ومبارزه با تهدیدات تروریستی گروه تروریستی داعش هست

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا