همه ی مطالب به ترتیب
خانه / سایر مطالب / مدیر سایت / معرفی مقاله ای از اینجانب در سایت استاد طالعی
معرفی مقاله ای از اینجانب در سایت استاد طالعی

معرفی مقاله ای از اینجانب در سایت استاد طالعی

استاد عبدالحسین طالعی سابقه ای دیرین در تدریس، تحقیق و تألیف دارد و چهره ای آشنا برای محققان و پژوهشگران در عرصه ی دین و کتابشناسی است. وی سالیان دراز است که از دست اندرکاران فصلنامه ی وزین سفینه است.
مقاله ای از اینجانب در مجله «حدیث حوزه» به چاپ رسید با عنوان «آسیب بسندگی به لغت نامه ها در فهم حدیث».
استاد طالعی در سایت خود این مقاله را در سایت خود معرفی کرده است. معرفی این مقاله از سوی شخصیتی که از موقعیت علمی شناخته شده برخوردار است مایه ی افتخار اینجانب است. با تشکر از ایشان.
وی چنینن نوشته است:
«مقاله «آسیبِ بسندگی به لغت‌نامه‌ها در فهم حدیث»، سید حسن فاطمی موحد. دوفصلنامه حدیث حوزه، شماره ۱۲، بهار و تابستان ۱۳۹۵، ص ۱۱۴ – 133.
سخن نویسنده مقاله این است که برای فهم حدیث باید شرایط زمانی و مکانی صدور حدیث و عوامل دیگر را در نظر گرفت و اکتفا به کتابهای لغت، آنهم فرهنگ‌های معاصر ما را به خطاهایی جبران‌ناپذیر می‌کشاند.
تا اینجا مطلب روشن است. نکته مهم این مقاله آن است که نُه نمونه از ترجمه‌های رایج احادیث در حوزۀ فقه و اخلاق آورده و آنها را با مبانی و احادیث مشابه مربوط مقایسه کرده و به نتایج کاربردی جالبی رسیده است.»

۹۰۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی