+
خانه / شخصیت ها / اسلام شناسان / امام خمینی / رعایت حقوق زرتشتیان
رعایت حقوق زرتشتیان

رعایت حقوق زرتشتیان

به قلم مدیر سایت
بحث با زرتشتیان و قبول نداشتن پاره ای احکام دینی و اعتقادی آنها، نباید به نادیده گرفتن حقوق آنها و آزارشان بینجامد. امام صادق(ع) با نگاه غضب آلود، به مسلمانی تذکر داد که زرتشتی ای را بخاطر ازدواج با محارم سرزنش کرده بود. وقتی که ما آزادی اظهار عقیده ی اقلیت های دینی را پذیرفته ایم، باید به اعتقادات آنان نیز احترام بگذاریم. آنچه در این سایت می آید صرفا بحث علمی است نه برای سرکوب کردن.
به استفتایی از امام خمینی توجه کنیم:

«سؤال:
مرحوم پدرم به یک تاجر زردشتى مبلغ ۲۲۰۰ تومان بدهکار بود اکنون که بنده براى دین پدرم اقدام نموده‏ام طلبکار هم ورشکسته شده و هم مرده و اموال و دارائى و طلبکارى وى را «اداره ورشکستگى» قبول نموده، با مراجعه به بعضى از علماء گفتند باید حتما پول به دست وارث طلبکار برسد ولى وارث طلبکار که دو پسرند در آلمان هستند، تکلیف شرعى چیست؟ تا از عهده دین پدرم بیرون بیایم.
جواب:
اگر امکان دسترسى به آنها هست صبر کنید و پول را براى آنها حفظ نمائید تا به آنها رد کنید و اگر مأیوس از دسترسى به آنها باشید به حاکم شرع مراجعه نمائید.»

منبع: نرم افزار «مجموعه آثار حضرت امام خمینی»

۴۴۳

۲ نظر

  1. شما درست میگید آقای فاطمی این دوستان زرتشتی زود بهشون برمیخوره و تحمل انتقاد ندارند به امام زمان ما توهین میکنن
    به رهبر ما توهین میکنن….به مراجع تقلید ما بی حرمتی میکنن
    یه انتقاد منطقی هم ازشون میکنی جوش میارن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار