خانه / ایران / اسلام و ایران / اسلام منجی ایران / شوهر مالک زن! / مجازات تجاوزکننده به زن، بخاطر بی حرمتی به زن نیست بخاطر تصرف در مال شوهر است!
زن زرتشتی

شوهر مالک زن! / مجازات تجاوزکننده به زن، بخاطر بی حرمتی به زن نیست بخاطر تصرف در مال شوهر است!

کتاب های زرتشتی نشان می دهند زن در ملکیت شوهر بوده و مجازات تجاوزکار به زن برای حرمت زن نبوده بلکه چون ملک شوهر او غصب شده، تنبیه صورت می گرفته است. برای همین، اگر کسی دختری بی سرپرست را مورد تجاوز قرار می داد تنبیه نمی شد!
پژوهشگر برجسته هاشم رضی در ترجمه و شرح وندیداد می نویسد:
«… زنا و نزدیکی با زن شوهردار، از گناهان کبیره است و مرگ ارزانی (اعدام) در پی دارد. این چنین احکامی در جامعه زمان ساسانی، که اساس نظم اجتماعی بر پایه اصل نظام طبقاتی و نظام سرمایه داری و مالکیت فردی استوار بود، طبیعی است، چون زنی که شوهر دارد، در مالکیت خصوصی فردی است و تجاوز به چنین زنی، تجاوز به دارایی کسی و فراتر رفتن از نظام مالکیت است نه که بی حرمتی به خود زن.
اما دخترانی که تحت سرپرستی و قیمومت نبودند، اگر مورد تجاوز واقع شده و آبستن می شدند، نباید شرمگین باشند از عمل خود و برای متجاوز نیز هیچ مجازات و حد شرعی و عرفی نیست.» (ترجمه و شرح وندیداد، هاشم رضی، ج ۳، ص ۱۴۹۴)

یادآوری:
در اسلام متجاوز به زن مجازات می شود و ربطی به شوهر او ندارد. بنابراین فرقی ندارد که زن شوهر داشته باشد یا نداشته باشد و چه زن از طبقه ی مرفه باشد یا از طبقه پایین، چه شوهر شکایت کند یا نکند.

وندیدادوندیداد

شهریور ۱۳۹۴

همچنین ببینید

قداست و منزلت سگ در اوستا!

به قلم مدیر سایت در وندیداد (بخشی از اوستا) برای آزردن سگ، مجازات هایی سنگین …

۵ نظر

 1. طبق اسلام کنیز داشتن و غلام داشتن ایرادی ندارد و با هر دو میشود رابطه جنسی داشت!یا دخول نمود!!

  کاری به برده داری هم نداریم حالا

  اسلامو چطور نمیبینی خدا داند…

 2. در اسلام برده داری برای مسلمینی که با رفتار اسلامی حقوق بردگان را ر عایت میکنند جایز است نه هر فردی

  که این خود برای هدایت و آشنایی با دین اسلام است

  ضمنا نزدیکی با غلام مطلقا حرام است و فقط با کنیز جایز است که آن هم احکام خاص دارد

 3. ضمن این که غلام و کنیز مال گذشته بوده که این چیزها رسم بوده این افراد اسیر بدند و کسی را نداشتند و به این صورت قیومیت پیدا میکردند.
  یعنی به عبارتی چون این مسائل باب بوده اسلام با این قوانین میخواسته بهشان ظلم نشود والا در دین زرتشتی هم غلام و کنیز رسم بوده

 4. این نوشته شما در تناقض با نوشته دیگری است در آنجا مدعی شده اید که مجازات متجاوز !!!! (نه زانی ) جریمه نقدی بوده . جدا از این که زنا بر دو نوع است محصنه و غیر محصنه و هر زنایی تجاوز نیست .

  اما در مورد متن وندیداد آقای رضی
  اصل این متن در یادداشت های فرگرد ۱۵ توضیح واژه شماره ۴۱ مربوط به بند ۹ آمده است . بند ۹ اصلا در مورد زنی است که کودک حاصل از زنا را سقط کند و ممنوعیت سقط جنین که در احکام دوره ساسانی حتی در صورت زنا و تجاوز هم حق سقط نداشته اند .
  متاسفانه آقای رضی اصلا در موضوع بحث نکرده . ایشان واژه به واژه وندیداد را شرح کرده می بایست در جای خودش ادعایش را با سند ارایه می داد .
  جالب تر خطای ویرایشی است در این نتوشته در بالای نوشته امده است که این مطلب را در یادداشت های فرگرد ۸ بند ۱۳ آورده ولی بند ۱۳ فرگرد ۸ هم در مورد طهارت حاملان جسد مرده است . ایشان ذیل یادداشت ۱۰۴ این بند از صفحه ۹۲۶ تا ۹۹۵ جلد کتابشان ۷۰ صفخه قلم فرسایی کرده اند آن هم به اسم وازه نامه در این صفحات از همهچیز گفته اند از خویددوده تا کتابهای وزیدگیها و روایت پهلوی و مانویان و بیش از ده کتاب پهلوی و بند های فراوان مطالب آورده اند

  آشفتگی این کتاب و بی نظمی های بخش تفسیری اش و نقد های فراوان بر غلط های این کتاب باعث شد ایشان بخش عمده این ۴ جلد کتاب را در چاپهای بعدی حذف کنند یعنی تقریبا نیمی از مطالب کتاب که اصلا به وندیداد ربط نداشت در چاپ بعد حذف شد .

 5. من همینو تو دین یهود خوندم که عینا وجود داره یعنی تجاوز به زن شوهر داره مجازات داره چون به املاک یک مرد تجاوز شده و تجاوز به دختر مجرد مجازاتی نداره به نظر من گشتن تو ادیان بی فایده است هیچ جا زن جایی نداره کل خلقت به ضرر زنه تقصیر ادیان نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code