+
خانه / احکام / احکام زرتشتی / زن زرتشتی / شوهر مالک زن! / از نظر منابع زرتشتی، مجازات تجاوزکننده به زن، بخاطر بی حرمتی به زن نیست بخاطر تصرف در مال شوهر است!
شوهر مالک زن! / از نظر منابع زرتشتی، مجازات تجاوزکننده به زن، بخاطر بی حرمتی به زن نیست بخاطر تصرف در مال شوهر است!

شوهر مالک زن! / از نظر منابع زرتشتی، مجازات تجاوزکننده به زن، بخاطر بی حرمتی به زن نیست بخاطر تصرف در مال شوهر است!

کتاب های زرتشتی نشان می دهند زن در ملکیت شوهر بوده و مجازات تجاوزکار به زن برای حرمت زن نبوده بلکه چون ملک شوهر او غصب شده، تنبیه صورت می گرفته است. برای همین، اگر کسی دختری بی سرپرست را مورد تجاوز قرار می داد تنبیه نمی شد!
پژوهشگر برجسته هاشم رضی در ترجمه و شرح وندیداد می نویسد:
«… زنا و نزدیکی با زن شوهردار، از گناهان کبیره است و مرگ ارزانی (اعدام) در پی دارد. این چنین احکامی در جامعه زمان ساسانی، که اساس نظم اجتماعی بر پایه اصل نظام طبقاتی و نظام سرمایه داری و مالکیت فردی استوار بود، طبیعی است، چون زنی که شوهر دارد، در مالکیت خصوصی فردی است و تجاوز به چنین زنی، تجاوز به دارایی کسی و فراتر رفتن از نظام مالکیت است نه که بی حرمتی به خود زن.
اما دخترانی که تحت سرپرستی و قیمومت نبودند، اگر مورد تجاوز واقع شده و آبستن می شدند، نباید شرمگین باشند از عمل خود و برای متجاوز نیز هیچ مجازات و حد شرعی و عرفی نیست.» (ترجمه و شرح وندیداد، هاشم رضی، ج ۳، ص ۱۴۹۴)

یادآوری:
در اسلام متجاوز به زن مجازات می شود و ربطی به شوهر او ندارد. بنابراین فرقی ندارد که زن شوهر داشته باشد یا نداشته باشد و چه زن از طبقه ی مرفه باشد یا از طبقه پایین، چه شوهر شکایت کند یا نکند.

وندیدادوندیداد

شهریور ۱۳۹۴

۳ نظر

 1. طبق اسلام کنیز داشتن و غلام داشتن ایرادی ندارد و با هر دو میشود رابطه جنسی داشت!یا دخول نمود!!

  کاری به برده داری هم نداریم حالا

  اسلامو چطور نمیبینی خدا داند…

 2. در اسلام برده داری برای مسلمینی که با رفتار اسلامی حقوق بردگان را ر عایت میکنند جایز است نه هر فردی

  که این خود برای هدایت و آشنایی با دین اسلام است

  ضمنا نزدیکی با غلام مطلقا حرام است و فقط با کنیز جایز است که آن هم احکام خاص دارد

 3. ضمن این که غلام و کنیز مال گذشته بوده که این چیزها رسم بوده این افراد اسیر بدند و کسی را نداشتند و به این صورت قیومیت پیدا میکردند.
  یعنی به عبارتی چون این مسائل باب بوده اسلام با این قوانین میخواسته بهشان ظلم نشود والا در دین زرتشتی هم غلام و کنیز رسم بوده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا