+
خانه / اعتبار دین زرتشتی / نژادپرستی / چرا عده ای دنبال آریایی ها افتاده اند؟! / دویست هزار سال پیش هم ایران محل زندگی انسان ها بوده است
چرا عده ای دنبال آریایی ها افتاده اند؟! / دویست هزار سال پیش هم ایران محل زندگی انسان ها بوده است

چرا عده ای دنبال آریایی ها افتاده اند؟! / دویست هزار سال پیش هم ایران محل زندگی انسان ها بوده است

به قلم مدیر سایت
مشهور است که آریایی ها سه چهار هزار سال پیش، از سیبری وارد ایران شدند. آیا قبل از آریایی ها کسی در ایران زندگی نمی کرد؟
اشیاء و آثار ارزشمند که حکایت از تمدن مهم دارد در جای جای ایران کشف شده که مربوط به مردمانی متمدن است که چند هزار سال پیش از آریایی ها در ایران زندگی می کردند.
در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۱۸ آقای حامد وحدتی نسب ـ سرپرست کاوشگران ایرانی و فرانسوی در محوطه تاریخی میرک سمنان ـ اعلام کرد که تپه های میرک محل استقرار و زندگی انسان های اولیه بوده و به لحاظ تعدد آثار پارینه سنگی، در جهان منحصر به فرد است. وی افزود: قدمت این محوطه به بیش از ۲۰۰ هزار سال پیش تخمین زده شده است.
اگر اهمیت دادن به نژاد، معقول و منطقی است، چرا سینه چاک آریایی ها باشیم؟!

۶ نظر

 1. استاد فاطمی جالبه که بدونید با اینکه اسم کنونی این کشور "ایران" هست و از همین آریا گرفته شده و اینکه بسیاری از هموطنان ناآگاه خود را منسوب به همین آریایی های باستان میکنند اما در واقعیت هیچگونه خویشاوندی با این اقوام صحراگرد استپ های جنوب روسیه ندارند.

  طبق تحقیقات ژنتیکی صورت گرفته توسط محقیقین این حوزه همچون دکتر مازیار اشرفیان بناب این نتیجه حاصل شده که اکثر مردم ایران ریشه در بومیان همین سرزمین دارند و حضور شناسه های ژنتیکی آریایی ها در این مردم بسیار بسیار ناچیز هست.(اکثراً شناسه آریایی در شرق ایران و به مقدار کم دیده میشه)

  اما جالبتر اینکه اکثر مردم ایران مخصوصاً شمال وغرب ایران که بیشتر جمعیت ایران در این مناطق ساکن هستند حامل شناسه J هستند که به شناسه بین النهرینی(مزوپتیمیایی) معروف هست.

  خلاصه اینکه اکثر مردم ایران با مردم عراق و سوریه و لبنان و فلسطین از یک ریشه مشترک هستند.

  اما زبان مردم ایران تحت تاثیر همین مهاجرین آریایی تغییر کرده و آریایی زبان شده اند اما آریایی نژاد نیستند.

 2. استاد از شما استدعا دارم این کلیپ رو که در شبکه BBC persian (برنامه پرگار) تهیه و تدوین شده به صورت کامل ببینید.

  مخصوصاً سخنان دکتر اشرفیان بناب رو که مهاجرت آریایی ها رو زیر سوال میبره و تاکید میکنه که مردم کنونی ایران ریشه در همین منطقه دارن.

  پرگار : نژاد آریایی

   

   

 3. استاد عزیز اگر ممکنه مصاحبه رادیو فرانسه با دکتر رضا مرادی غیاث آبادی پژوهشگر و اخترباستانشناس ایرانی در رابطه با نژاد موهوم و جعلی آریایی رو هم گوش کنید بسیار جالب هست:

  رادیو بین المللی فرانسه این نژاد آریائی، تعریفش چیست؟

  • گوش دادم. صحبت خوبی بود. بنظر من آن قسمت هایی که میگه معلوم نیست چنین و چنان باشه قابل قبوله اما اونجاهایی که ایشون اظهار و نظر می کنه اون موارد هم قابل اعتماد نیست

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئو