خانه / اعتبار دین زرتشتی / نژادپرستی / چرا عده ای دنبال آریایی ها افتاده اند؟! / دویست هزار سال پیش هم ایران محل زندگی انسان ها بوده است
حامد وحدتی نسب

چرا عده ای دنبال آریایی ها افتاده اند؟! / دویست هزار سال پیش هم ایران محل زندگی انسان ها بوده است

به قلم مدیر سایت
مشهور است که آریایی ها سه چهار هزار سال پیش، از سیبری وارد ایران شدند. آیا قبل از آریایی ها کسی در ایران زندگی نمی کرد؟
اشیاء و آثار ارزشمند که حکایت از تمدن مهم دارد در جای جای ایران کشف شده که مربوط به مردمانی متمدن است که چند هزار سال پیش از آریایی ها در ایران زندگی می کردند.
در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۱۸ آقای حامد وحدتی نسب ـ سرپرست کاوشگران ایرانی و فرانسوی در محوطه تاریخی میرک سمنان ـ اعلام کرد که تپه های میرک محل استقرار و زندگی انسان های اولیه بوده و به لحاظ تعدد آثار پارینه سنگی، در جهان منحصر به فرد است. وی افزود: قدمت این محوطه به بیش از ۲۰۰ هزار سال پیش تخمین زده شده است.
اگر اهمیت دادن به نژاد، معقول و منطقی است، چرا سینه چاک آریایی ها باشیم؟!

همچنین ببینید

ادیان غیرزرتشتی در عصر ساسانیان

به قلم عبدالحسین زرین کوب برخی پیروی از دین زرتشتی را به این دلیل ترجیح …

۲۱ نظر

 1. استاد فاطمی جالبه که بدونید با اینکه اسم کنونی این کشور "ایران" هست و از همین آریا گرفته شده و اینکه بسیاری از هموطنان ناآگاه خود را منسوب به همین آریایی های باستان میکنند اما در واقعیت هیچگونه خویشاوندی با این اقوام صحراگرد استپ های جنوب روسیه ندارند.

  طبق تحقیقات ژنتیکی صورت گرفته توسط محقیقین این حوزه همچون دکتر مازیار اشرفیان بناب این نتیجه حاصل شده که اکثر مردم ایران ریشه در بومیان همین سرزمین دارند و حضور شناسه های ژنتیکی آریایی ها در این مردم بسیار بسیار ناچیز هست.(اکثراً شناسه آریایی در شرق ایران و به مقدار کم دیده میشه)

  اما جالبتر اینکه اکثر مردم ایران مخصوصاً شمال وغرب ایران که بیشتر جمعیت ایران در این مناطق ساکن هستند حامل شناسه J هستند که به شناسه بین النهرینی(مزوپتیمیایی) معروف هست.

  خلاصه اینکه اکثر مردم ایران با مردم عراق و سوریه و لبنان و فلسطین از یک ریشه مشترک هستند.

  اما زبان مردم ایران تحت تاثیر همین مهاجرین آریایی تغییر کرده و آریایی زبان شده اند اما آریایی نژاد نیستند.

  • مدیر سایت

   لطفا نوشته ی دکتر مازیار اشرفیان را در اختیار قرار دهید

   • درود امیدوارم حالتون خوب باشه میخواستم خدمتتون عرض کنم با همه این تفاصیر که شما گفتید در مورد ملی گرایی یا باستان شناسی که قسمتی درست و قسمتی نادرست بود و کلی نقد جا نیفتاده باید خدمتتون عرض کنم دوست عزیز میشه راه خودت رو مشخص کنی تیغ تیز پان ترک و پان عربیسم روی گردن خوزیا و آذرابادگان قرار داره تنها راه چاره ملی گرایی ایرانیه دوم یا توجه به یک طرفه قضاوت کردن شما در مورد خانواده های عزیز زرتشتی باید خود عزیزان هم حضور داشته باشن تا نقد های شما رو پاسخ بگن و سوم شما دقیقا به دنبال چی هستید واقعا نمیدونم میخواین ثابت کنید که ایران دوستی وجود نداشته باشه بجای ایران چی میخواین بزارین عرب ترک ؟؟؟ دوست گرامی به راه درست برگرد به سمت ایران نه به سمت عرب این اعراب همون اعرابی هستن که آمدند و بردند و کشتند و سوختند و رفتن

  • بهنام خان تو روز روشن تحریف به این بزرگی؟!!!!
   دکتر اشرفی بناب گفتند که ریشه مردم ایران در بومیان ایرانه یا گفتند آریایی ها همان بومیان ایرانند و مهاجر نبودند؟! مگر ایشان نگفتند که منشا مهاجرت آریایی ها از ایران به اروپا بوده و نه بالعکس؟!
   اگر بومیان ایران همان آریایی ها نبودند و امروز مردم ایران دارای شاخصه های ژنتیک بسیار کمی از آریایی ها هستند میشه اسم و مشخصات ژنتیک اون بومیان ایران رو که ریشه نژادی مردم امروز رو تشکیل میدن بفرمائید؟ اسمشون چی بوده؟ شاخصه های ژنتیکشون چی بوده؟ جزو کدوم هاپلوگروپ های ژنتیک هستند؟
   کلا مردم شامات و فلسطین و لبنان از نظر هاپلوگروپ های ژنتیک و همین طور دهها فاکتور آناتومی انسانی با مردم ایران متفاوتند این تحریفات رو شما از کجا میاری داستان سرهم میکنی؟
   شما نه تنها در بعد نژاد داستان تعریف میکنی بلکه در حیطه زبان هم مشتی حرف بی اساس تحویل مخاطب میدی آریایی زبان دیگه چه صیغه ایه؟ جدیدا در دسته بندی زبانها آریایی زبان هم اضافه شده؟!

 2. استاد از شما استدعا دارم این کلیپ رو که در شبکه BBC persian (برنامه پرگار) تهیه و تدوین شده به صورت کامل ببینید.

  مخصوصاً سخنان دکتر اشرفیان بناب رو که مهاجرت آریایی ها رو زیر سوال میبره و تاکید میکنه که مردم کنونی ایران ریشه در همین منطقه دارن.

  پرگار : نژاد آریایی

   

   

 3. استاد عزیز اگر ممکنه مصاحبه رادیو فرانسه با دکتر رضا مرادی غیاث آبادی پژوهشگر و اخترباستانشناس ایرانی در رابطه با نژاد موهوم و جعلی آریایی رو هم گوش کنید بسیار جالب هست:

  رادیو بین المللی فرانسه این نژاد آریائی، تعریفش چیست؟

  • مدیر سایت

   گوش دادم. صحبت خوبی بود. بنظر من آن قسمت هایی که میگه معلوم نیست چنین و چنان باشه قابل قبوله اما اونجاهایی که ایشون اظهار و نظر می کنه اون موارد هم قابل اعتماد نیست

 4. سلام. قرار شد سند و مدرک معتبر نشون بدید. همین bbc معروفه به بنگاه دروغ پراکنی ، معلومه چه برنامه هایی تولید می کنه. رادیو فرانسه و آقای غیاث آبادی هم که. سگ زرد برادر شغاله. این ها برای عوام می تونه جالب باشه ولی باز سند معتبر علمی نمی شه.

 5. افسانه جابجایی و مهاجرت آریاییان از دشت های شمال آسیای میانه و پامیر و شمال هندوستان، و پراکندگی آنان در خاورمیانه و اروپا فریب و دروغ است، اروپاییان آنرا ساخته و پرداخته اند، تا ایران ها نتوانند بخوبی خود و تاریخشان را بشناسند. دلایل برای اثبات این دروغ بسیار است، که تعدادی را ذکر می کنم.

 6. مردم امروزه آن بخش های وسیع از شمال شرقی قاره کهن، هیچگونه مانندگی اندام و چهره با آریاییان اروپا و خاور میانه ندارند، بیشتر به مردم خاور آسیا می مانند، که دیدگان کج و تنگ و گونه های پهن دارند. اگر بگوییم که این افسانه مهاجرت آریاییها درست است، باید بپرسیم که اگر ایلی یا خانواده ای به هر بهانه و برهان از جایی کنده شده، و به جای دیگر کوچ می کنند، باید چپ و راست و بالا و پایین سرزمین خود را شناسایی نماید، و به بهترین موقعیت که برای زندگی مناسب است، مهاجرت کنند و بروند. در شمال و خاور پامیر و هندوستان، پهنه گسترده و بارور و خرم چین و هند و آسیای جنوب شرقی را می توان دید، که آبادتر از بخش های باختریست، که آریاییان بدانجا کوچ کرده اند. باید پرسید چرا آریاییان به سوی چین و هند و اروپا نرفتند، و به سوی باختر به راه افتادند. برای این پرسش پاسخ درستی وجود دارد، چون آریاییان از شمال آسیای میانه و پامیر کوچ را آغاز نکردند، که از آنجا به چپ و راست و بالا و پایین پراکنده شوند. هیچ گونه نشانه تاریخی و باستان شناسی که کوچ را از نیمروز یا خاور نشانه و برهان باشد، در دست نیست.

  • مدیر سایت

   اینکه در ابتدای نوشته گفتید: «مردم امروزه آن بخش های وسیع از شمال شرقی قاره کهن، هیچگونه مانندگی اندام و چهره با آریاییان اروپا و خاور میانه ندارند،» باید توجه داشت همواره در طول تاریخ آنقدر مهاجراتها و ازدواجها نژادهای متفاوت با هم زیاد بوده که دیگر یک شکل خاص از اندام در بسیاری مواقع باقی نمانده است

 7. در چند سال گذشته آنچه در کناره رودخانه سن، از زیر زمین بیرون آورده شده، نشان می دهد گل ها که خانواده ای آریایی هستند، ۷۰۰۰ سال پیش در آنجا شهر نشین بوده، و می زیسته اند این تپه از نژاد آریا هنوز به این نام خوانده می شوند، و کهن ترین یافته ای که در ایران از زیر خاک به دست آمده است، نیز به ۷۰۰۰ سال پیش می رسد. نادرست است بگوییم که آریاییان ۷۰۰۰ سال پیش هم در ایران، و هم در کناره رودخانه سن میزیسته اند. اگر آریاییان از خاور به راه افتادند، اول در ایران و اندک اندک پس از گذر هزاران سال در کرانه پایانی اروپا نشیمن گرفته اند، شاید ۷۰۰۰ قبل. بنابر این کوچ آریاییان در زمانی بسیار دورتر شاید ۱۲ ـ ۱۵ هزار سال پیش آغاز گردیده است. هیچگونه یافته زیرزمینی از آن زمان دیده نشده، ۱۵ هزار سال پیش با پایان دوره یخبندان زمین نیز هم آهنگ است. چنانکه می دانیم در زمانی نزدیک ۱۵ ـ ۲۰ هزار سال پیش، سراسر بخش شمالی گوی زمین را سرما و یخبندان فرا گرفته بوده، و بجز کرانه های بالایی دریای هند و عمان، که گرمتر بوده، ماندگاری زیستن و تکامل گونه انسان را یاوری می کرده، دیگر سرزمینها شایستگی کمتری برای زندگانی داشته اند.

  • جناب پرسشگر همین گلها نزدیک نژادی زیادی با گیلک ها دارند و برخی محققین اونها رو از نظر فرم و آناتومی بدن و شاخصه های ژنتیک از تیره گیلانی ها ذکر میکنند و آریایی بودن گلها خودش خط بطلان میکشه بر این حرف که شمالی ها و گیلانی ها آریایی نیستند! اما منظور این هست که بله شما اقوام و مردمانی رو در اروپا پیدا میکنید که تبار و ریشه آریایی دارند حرف آقای دکتر اشرفیان بناب هم همینه میگه آریایی ها به ایران کوچ نکردند اونها بومیان ایران بودند از چیزی حدود یازده هزار سال قبل و اگر کوچی از آریایی ها صورت گرفته باشه از طرف ایران به اروپا بوده!
   اونوقت یک عده از دوستان فقط اون بخش اول صحبت رو گرفتند تا طرف گفته آریایی ها به ایران کوچ نکردند از ذوق بالا پردیدند و گفتند آخ جون ما آریایی نیستیم و مردم ایران از بومیان!!! ایران هستند :)) و ادامه رو متوجه نشدند که آقا آریایی ها بومیان ایران بودند و کوچ آریایی ها از ایران صورت گرفته!

 8. بنابر این بهتر است بگوییم، که آرینها با دگرگونی آب و هوا و بهتر شدن زمین، برای زیستن و فزونی یافتن شمار انسانها و کمبود جا، در زمان های بسیار دور و دراز به چهار سوی خود کوچ کرده اند. باز پرسش اینست، از کجا؟ زیرا گفتیم که نشستگان دشت پامیر به سوی شمال و خاور نرفته اند. بسیار به اندیشه نزدیک است، آریاییان که نام خود را به سرزمینشان نیز (ایران) داده اند، در ۱۴ تا ۱۲ هزار سال پیش که آب و هوای زمین گرمتر شده، و شایستگی بیشتر برای زیستن یافته است، از ایران به چهار سوی خود کوچیده اند، از خاور به سوی هندوستان، از شمال به سوی روسیه امروز و قفقاز، سپس به سوی اروپا و از باختر به سوی بین النهرین و بالکان و یونان، و از جنوب دریا هم نتوانسته، از جنبش و کوچ آنان جلوگیری نماید، زیرا هم اکنون نشانه های زبان ایرانیان کهن در زبان بومی مردم شیسل دیده و شناخته می شود.
  پس این درست است، که در ۱۴ تا ۱۲ هزار سال پیش آریاییان از ایران برای یافتن جایگاه زیست بهتر به جنبش در آمده، و هر خانواده ای به سویی که به آن دسترسی داشته کوچیده اند. واژه (زمین لاد) امروزه نیز درزبان یونانی کار برد دارد، و به گوش میخورد، این واژه همان زمین و سرزمین را به اندیشه و یاد می آورد، که بخش (زمین) آن در خاور و بخش (لاد) یا (لند) در باختر جایگزین سرزمین و کشور شده است. به زبان دیگر ((ایرلند)) همان ایران زمین است، و زیباست اگر بدانید که بخشی از مردم آنجا خود را مانند خانواده گیل می دانند، که همان گیلکها هستند، و در شمال ایران هم زندگی میکنند، به تاریخ اقوام آریایی ایرانی مراجعه شود. بنابر این آریاییها از سرزمین ایران بزرگ کوچ کرده، و زبان خود را در شمال آسیا و خاورمیانه و هندوستان و اروپا پراکنده کردند. در واقع زبان های آنها از زبان مادری آریایی ایرانی می باشد، که گویش های آریایی امروز پدید آمده، و در سراسر جهان ساخته و پرداخته شده اند.

  • احسنتتتتتتت یافته های اخیر هم همین مطالب رو میگه
   فلات ایران ان موقع بسیار گستره بیشتری نسبت به مرزهای اکنون ایران داشته و چه اشکالی داره که انسانهایی مثلا در اروپا یا روسیه از نژاد اریایی باشن?
   من که اشکالی نمی بینم
   اشکال وقتی است که بلکل ایرانیان را از اریایی بودن ساقط می کنیم و اینم کاملا ریشه سیاسی دارد نه علمی

 9. احمد رضا زند وکیلی

  ساکنین عمده بومی ایران دارای فاکتور دی ان ای RY1 , RY2 هستند که اکنون نیز بیشتر مردم ایران حتی ترک زبانان آذربایجان با بالاترین درصد این فاکتور ژنی را دارند که به گروه هندوآریایی وابستگی دارد. این از اکتشافات اخیر باستان شناسی توسط دانشمند یونانی الاصل روسی در گورستان های و شهر های باستانی مکشوف شده در مرو و بلخ و در ترکمنستان امروزی بدست آمده.دولت ترکمنستان و ازبکستان از ادامه حفاری ها جلوگیری اکید نموده.گروه ژنی وابسته به عربستان فاکتورRX دارد.

 10. پاسخ به مدیر سایت

  سلام خوب است که از همه تاریخ ایران صحبت شود

  اما نمیشود آریایی ها وتاریخ انها را نادیده گرفت ویا انکار کرد

 11. پاسخ به مدیر سایت

  آقای فاطمی دویست هزار سال پیش اگر انسانی بوده باشد

  انسانهای اولیه بودند که البته باید به انها پرداخت

  اما نمیشود تاریخ اریایی ها رو به کلی نادیده گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code