+
خانه / فیلم و عکس / قرآنی از عصر پیامبر(ص) / قرآن چند قرن پس از پیامبر(ص) تألیف نشده + فیلم
قرآنی از عصر پیامبر(ص) / قرآن چند قرن پس از پیامبر(ص) تألیف نشده + فیلم

قرآنی از عصر پیامبر(ص) / قرآن چند قرن پس از پیامبر(ص) تألیف نشده + فیلم

تا چندی پیش با این تصور که قدیمی ترین نسخه ی خطی قرآن به چند صد سال پس از پیامبر(ص) باز می گردد، اعتبار این کتاب آسمانی را زیر سؤال می بردند. تا اینکه در سال ۱۳۹۳ش قرآنی در آلمان کشف شد که مربوط به بیست تا چهل سال پس از پیامبر(ص) است.
بنا به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان، در سال ۱۳۹۴ش نیز قرآنی قدیمی تر در انگلستان کشف شد که آزمایش رادیوکربن نشان داد قدمت این قرآن به زمانی بین سال های ۵۶۸ تا ۶۴۵ میلادی می رسد. در حالی که پیامبر گرامی اسلام حدود سال ۵۷۰ میلادی تولد یافت و در سال ۶۳۲ میلادی بدرود حیات گفت.

۶ نظر

 1. سوال
  به باور قطعی شیعه و سنی قرآن به ترتیب فعلی در زمان عثمان یعنی ۶۴۵ شروع به جمع اوری شده است و قطعا این کار مدتی هم طول کشیده لذا نهایتا قبل از ۶۴۷ نخستین نسخه قران با قرائت امروزین نمی توانسته موجود باشد . نسخ قران نگارش شده قبل از حکومت عثمان هم عمدتا به خط حجازی و نه کوفی بوده و به فرمان خلیفه از بین رفتند . سبک نگارش کوفی این نسخه مربوط به قرن دوم و سوم هجری است لذا به احتمال قریب به یقین این نسخه ناقص چهار صفحه ای در دانشگاه بیرمنگهام قرانی است که بر یک پوست قدیمی نگارش شده کاری که تا قبل از رواج کاغذ برای نگارش معمول بوده و بعد از پاک کزدن بسیاری از کتب به جای ان قرآن نگارش شده است .

  • باور قطعی ـ دست کم ـ شیعه نیست و اختلاف نظر وجود داره

  • به نام خدا
   شیعه به این موضوع که قرآن زمان عثمان جمع آوری شده است اعتقاد ندارد . حتی اکثر اهل سنت هم قرآن را بری از تحریف می دانند.( علمای بزرگ شیعه به این موضوع اذعان کرده اند) آنچیزی که زمان عثمان مطرح شد بحث قرائتها بوده است و مصحف امام علی(ع) مربوط به تآویلهای رسول خدا (ص) و شأن نزول آیات بوده است.
   علما و مسلمانان در برابر هر چیزی که حساس نبوده اند در بدترین شرایط در برابر تحریف قرآن(حتی یک حرف و حرکت) حساس بوده اند.
   احادیث جعلی تحریف قرآن یا به ام المؤمنین عایشه می رسد یا به جناب طلحه الخیر ، که غلات تحت تآثیر اهل کتاب آنها را نقل کرده اند مانند ابو الخطاب که جریان اسماعیلیه با تعلیمات معنوی وی ایجاد شد.

 2. بنگرید که شبهه افکنی بر اساس ادعاهای علمی که یکی از روشهای این سایت علیه زرتشتیان است در این موضوع چگونه انجام می شود :
  با توجه به اینکه تاریخ ازمایش کربن روی این صفحات مربوط به قبل از بعثت پیامبر است «تام هالند»، مورخ انگلیسی ادعا کرد: این صفحات یافت شده قطعیت در مورد تاریخ ظهور قرآن را متزلزل می‌کند و شبهاتی در مورد تاریخ پیامبر اسلام و صحابه او ایجاد می‌کند.
  «کیت اسمال» از کتابخانه بادلین دانشگاه آکسفورد نیز مدعی شد: این کشف مجال بیشتری برای بحث در مورد نحوه پیدایش قرآن فراهم می‌کند که مثلاً محمد[ص] و پیروانش از یک نوشته‌ای که قبلاً وجود داشته استفاده کرده و آن را با اصول سیاسی و اعتقادی خود شکل داده‌اند و قرآن از طریق وحی به محمد[ص] نرسیده است.
  نقل از خبرگزاری قرانی ایکنا

  اما غافل از اینکه زنده بودن یک گوسفند در زمان قبل از بعثت ربطی به نوشتن قران بعد از نزول بر روی پوست او ندارد و حتی این کتابت می تواند صدها سال بعد اتفاق بیفتد لذا این شبهه که قرآن حتی قبل از محمد هم بوده بر اساس یک آزمایش ثابت نمی شود .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی