همه ی مطالب به ترتیب
خانه / شخصیت ها / موبدان / فرهنگ مهر / انتقاد به اسلام از روی بی اطلاعی
انتقاد به اسلام از روی بی اطلاعی

انتقاد به اسلام از روی بی اطلاعی

به قلم مدیر سایت
دکتر فرهنگ مهر در کتاب "دیدی نو از دینی کهن"، ص ۷۳ می نویسد:
«مالیات اسلامی، زکات، خمس و سهم امام است. دانش اقتصاد امروز می گوید که میزان مالیات و پول در جریان باید با تغییر شرایط اقتصادی (رونق یا کسادی، تورم، بیکاری) متناسب باشد. چگونه می توان مالیات اسلامی را با مالیات تصاعدی و یا متغیر تطبیق داد؟»

پاسخ:
اولا) «سهم امام» چیزی جدا از خمس نیست به عبارت دیگر، چنین نیست که خمس یک مالیات اسلامی و سهم امام مالیاتی دیگر باشد بلکه خمس دو بخش می شود: نیمی از آن سهم سادات فقیر است و نیم دیگر سهم امام.
ثانیا) خود اسلام ولایت فقیه را پیش بینی کرده و او می تواند، براساس شرایط اقتصادی، مالیات را به صورت متناسب با شرایط اقتصادی ـ غیر از خمس و زکات ـ وضع کند و این کار ولی فقیه، مورد تأیید اسلام است.

فرهنگ مهر ـ دیدی نو از دینی کهن

دیدی نو از دینی کهن، ص ۷۳

دیدی نو از از دینی کهن

اردیبهشت ۱۳۹۴

یک نظر

  1. با این حساب، جهان شمولی اسلام مخدوش می شود لذا که به نظر یک انسان خاکی غیر معصوم که بر اساس شناخت خود اسلام دارای یک موجودیت محدود است، وابسته می گردد. برای این اشکال دین مبین چه راه حل دیگری در پیش روی ما مومنین قرار نهاده است؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی