خانه / احکام / احکام اسلامی / زن مسلمان / دیه اعضای زن نصف مرد
زن

دیه اعضای زن نصف مرد

به قلم مدیر سایت

سؤال: چرا باید دیه ی اعضای زنان نصف مردان باشد؟
جواب: مردها نان آور خانه هستند و فعالیت اقتصادی دارند. در نتیجه وقتی مردی یک دستش قطع می شود، تأثیر آن بر اقتصاد خانواده ی او خیلی بیشتر از قطع دست زن است.

سؤال: برخی زنان هم فعالیت اقتصادی دارند. چرا دیه ی اینان نیز باید نصف باشد؟
جواب: اسلام از زن فعالیت اقتصادی نخواسته و به آنها تکلیف نکرده که نان آور خانه باشند. اما زنی که خودش اقدام به این نوع فعالیت ها می کند بحث دیگر است.

سؤال: برخی صدمه های جسمی اثری در امور اقتصادی ندارد (مثل خراش بدن) تا دیه نصف شود.
جواب: همیشه دیه ی اعضای مرد دو برابر نیست؛ مثل دیه ی قطع یک انگشت.
تا وقتی که دیه به یک سوم دیه ی کامل نرسیده، زن و مرد با هم برابرند اما وقتی از ثلث بیشتر شد، دیه ی مرد دو برابر می شود.

همچنین ببینید

زردشتیان و صیغه

به قلم حجت الاسلام غلامرضا نوادری برخی زردشتیان به گمان اینکه ازدواج موقت مخصوص مسلمانان …

۳۵ نظر

 1. با سلام من الان پسر هستم فرض کنیم (فقط فرض است) من عمل تغییر جنسیت انجام دهم ودختر شوم (که برخی علمای شیعه چون آیت الله سیستانی این کار را جایز میدانند)

  خب بعد از عمل تغییر جنسیت دست من چه فرقی با دوران پسر بودن من پیدا کرده است؟

  پس چرا دیه  دست من نصف شد؟

  • مدیر سایت

   وقتی که پسری دختر شد، دیگر نان آور خانواده نخواهد بود و انتظار فعالیت اقتصادی از او نیست تا دیه اش همان اندازه باشد

   • سلام پسری که تغییر جنسیت داد ودختر شد کمتر مردی پیدا میشود که حاضر باشد با دختری ازدواج کند که قبلا پسر بوده است پس این شخص مجبور است خودش هزینه زندگی اش را تامین کند وبه خاطر محدودیتهای فرهنگی واجتماعی وبعضا قانونی سخت میتواند کار پیدا کند پس چگونه باید به امرار معاش بپردازد ؟

    ممکن است بگویید خب میخواست این کار را نکند 

    من هم میگویم چرا علمای محترم وبزرگوار شیعه این کار را جایز دانستند تا این پسر بر اساس فتوای ایشان خود را دختر کند ودر تامین معیشتش بماند؟

    • مدیر سایت

     کسی که تغییر جنسیت انجام میده، فکر اینجاها رو هم کرده. علما مسئول ندانم کاری دیگران نیستند. اگر کسی معامله ای انجام داد و ضرر کرد، آیا باید به گردن علما انداخت؟

     • خب چرا علمای محترم این کار را جایز دانستند که به ضرر فرد انجام دهنده تمام میشود 

      • مدیر سایت

       فتوای علما این است که انسان نباید کاری کند که ضرر متوجه او شود (لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام) اگر شخص با تغییر جنسیت دچار گرفتاری می شه حرامه تغییر جنسیت بده

 2. بعد از تغییر جنسیت  ذست وپای من چه فرقی با دوران پسر بودن پیدا کرده است؟

  پس چرا باید با چادر دست وپایم را بپوشانم؟

  • مدیر سایت

   یک) آنچه بعنوان فلسفه ی احکام می گوییم، در خیلی مواقع حدسیات خودمان است و صددرصد نمی توانیم به اسلام نسبت دهیم مگر اینکه در خود قرآن و حدیث، دلیل حکم ذکر شده باشد. اگر بخواهید اینطور ایراد بگیرید ایرادهای فراوان می توان گرفت مثلا چه فرق است بین نماز مغرب و عشا که اولی سه رکعت و دومی چهار رکعت است؟ چرا در رکعت دوم هنگام ایستادن باید حمد و سوره خواند اما در رکعت سوم تسبیحات اربعه؟
   همینکه حقانیت اسلام و پیامبر اسلام(ص) برای ما ثابت شد، به هرآنچه بگوید گوش می کنیم حتی اگر دلیلش را ندانیم مثل دستور پزشک متخصص.
   دو) از یکی از مراجع تقلید شنیدم (یا در کتابش خواندم) که صرفا با بریدن آلت تناسلی پسر، تغییر جنسیت حاصل نمی شود بلکه باید احساس زنانه هم در او پدید آید و اینکه علما به این شرط اشاره نکرده اند بخاطر وضوحش است.
   سه) دلیل وجوب پوشاندن بدن دختر معلوم نیست فقط بخاطر تحریک مردها باشد بلکه دلیل دیگر آن می تواند این باشد که خود او احساسات خاصی در برابر مردان پیدا می کند.

   • سلام اگر پسری عمل تغییر جنسیت انجام داد ودرش حالت زنانه پدیدار نشد وحالت پسرانه داشت تکلیفش چی هست ؟ آیا از نظر شرع اسلام دختر است یا پسر است ؟

    قوانین ایران که شخص را بر حسب ظاهر بر اساس عمل تغییر جنسیت  باید شناسنامه زنانه بگیرد وباید قوانین مربوط به دختران را انجام دهد وکاری به احساسش ندارند 

     

    • مدیر سایت

     باید از علما پرسید. دیدگاه آن عالم را گفتم. داشتن حالت زنانه یا مردانه برای تغییر جنسیت است و الا کسی که از ولادت، پسر یا دختر به دنیا آمده، حس مردانه یا زنانه ی او مورد توجه نیست

     • با سلام منظور من هم اصلا زمان تولد نبود من الان پسر هستم فرض کنیم واین فقط یک فرض است من تغییر جنسیت بدهم ودختر بشوم دیگر قانون کاری ندارد که در من احساس  دخترانه ایجاد شده یا نه میگوید شکل ظاهری بدن شما دخترانه شده پس باید عکس شناسنامه ات را با روسری ویا مقنعه بکنی وقوانین مربوط به بانوان را انجام بدهی

   • شما درصحبتهایت گفتید که صرف بریدن آلت تناسلی پسر باعث دختر شدنش نمیشود؟ من اطلاعاتی ندارم ولی فکر میکنم عمل تغییر جنسیت با بریدن آلت تناسلی متفاوت باشد 

    مگر بریدن آلت تناسلی همان اخته نیست که در قدیم افراد را خواجه میکردند؟

    وفکر کنم خواجه کردن با تغییر جنسیت متفاوت باشد 

    چون در قدیم خواجه را دختر حساب نمیکردند؟

 3. من نمیفهمم اگر عمل تغییر جنسیت همان بریدن الت تناسلی است پس اگر خدایی نکرده بلا بدور پسری در اثر سانحه آلت تناسلی اش بریده شد ویا در اثر بیماری (که ربطی به تغییر جنسیت نداشته باشد) باید آلت تناسلی اش را خارج میکرد آنوقت جنسیتش عوض میشود؟

  • مدیر سایت

   خیر. منظورم این بود که آلت تناسلی زنانه بجای آن درست کنند یا برعکس برای زن آلت مردانه درست کنند

   • باور بفرمایید از  این سوال  قصد مسخره بازی ندارم فقط برایم سوال ایجاد شده است

    اگر خدایی نکرده پسری بیماری پیدا کند والبته این مورد بسیار بسیار  بسیار نادر است ولی در اثر اسیب دیدگی بسیار یا عفونت خیلی  خیلی بالا والبته این موارد بسیار نادر است ویا در اثر سرطان پیشرفته بیضه که این موارد خیلی نادر است پزشکان تشخیص دهند باید بیضه این پسر را در اورند 

    بعد از در آوردن بیضه این شخص پسر هست ؟

    دختر هست ؟

    خنثی هست ؟

    چکار باید بکند؟

     

    • مدیر سایت

     پسر به صرف قطع آلت، به دختر تبدیل نمیشه مگر اینکه آلت دخترانه براش درست کنند و طبیعت دختر پیدا کنه و الا همان پسره. ضمنا احکام و قوانین، کلی وضع می شن و به موارد خیلی نادر توجه نمی شه مثلا بادوربین چهارراه کنترل میشه هرکس از چراغ قرمز عبور کنه جریمه میشه هرچند نادر افرادی هستند که بخاطر کاری خیلی ضروری تر لازمه از چراغ قرمز رد بشن

    • دوست عزیزم صرفاً جهت اطلاعتون عرض کنم که:سرطان‌هایی مانند سرطان بیضه به هیچ عنوان نادر نیست.شیوع این سرطان که معمولاً پس از ۲۰ سالگی هستش،اگر تومورال در مراحل اولیه بیماری تشخیص داده بشه اصولاً نیازی به جراحی و خارج کردن بیضه تومورال نیستش و با شیمی درمانی و یا پرتو درمانی قابل درمان است ولی اگر سرطان و تومور پیشرفت داشت و به نقاط دیگر بدن سرایت کرد انوقت باید بیضه را خارج کرد.البته جای نگرانی نیست از بابت خالی بودن جای بیضه!چون با «پروتز» میتوان جا ان را پر کرد و طبیعی هم به نظر میرسد.در کل خدا رو شکر …سرطان بیضه مانند سرطان پروستات کشنده نیست.
     دوست عزیز همه مراجعه میکنند تا افزایشش بدهند کی میخواد ببرتش???!!!!!!!!البته از روی نا آگاهی!خخخخخ

     • مدیر سایت

      این بحث ها ربطی به دین نداره. به صرف برداشتن بیضه و آلت، تغییر جنسیت صورت نمی گیره

     • سوال از آقا فرشاد

      با سلام  ببخشید ولی گویا اقا فرشاد به مسائل علمی وارد هستند به خاطر همین چند سوال فقط برای دانستن از ایشان دارم لطفا بزرگواری کنید واین نظر را نشان دهید 

      سوال اول : تاجایی که من میدانم  خدایی نکرده اگر کسی را به خاطر سرطان بیضه هایش را خارج کردند حتما دکتر ها جایش پروتز نمیگذارند چون هزینه آن بالا در می آید وجز الزامی عمل خروج بیضه نیست 

       آیا این اطلاع من درست است؟

      سوال دوم : تا جایی که من میدانم پروتز نمادین است ونه هورمون تسترون تولید میکند ونه اسپرم سازی میکند آیا این اطلاع من درست است؟

      سوال سوم : منظور من از نادر مواردی است که به برداشتن هر ۲بیضه بینجامد چون طبق اطلاعات من اگر فقط یک بیضه را بردارند باز شخص میتواند پدر شود اما اگر هر دو را بردارند همانطور که دربالا گفتم  از اسپرم سازی متاستفانه خبری نیست

      آیا اطلاعات من درست است ؟

      سوال چهارم : آیا از نظر پزشکی در موارد بسیار بسیار بسیار نادر ممکن است سرطان بیضه به خود آلت تناسلی مردانه (آلتی که مردان با ان ادرار میکنند ) بزند ودر موارد خیلی خیلی خیلی خیلی نادر ممکن باشد پزشکان بگویند هردو بیضه وهم آلت تناسلی مردانه (آلتی که مردان با آن ادرار میکنند) را خارج کنند؟

       

 4. باور بفرمایید از سوالات بالا قصد مسخره بازی ندارم فقط برایم سوال ایجاد شده است

 5. سوال دیگر من این است که هموطنان زرتشتی ما وروحانیون انها چه حکمی درباره تغییر جنسیت دارند موافقند یا مخالفند یا با شروطی موافقند یا با شروطی مخالفند یا دربینشان اختلاف دارند

 6. ۱_دوست عزیز بله،قرار دادن «پروتز»در اسکروتوم (کیسه ی پوستی بیضه)حالت نمادین و جایگزین دارد چون بسیاری از جوانانی که به این بیماری مبتلا میشوند از خالی بودن جای بیضه به لحاظ روانی احساس ناراحتی میکنند پروتزی هم شکل خود بیضه در داخل اسکروتوم قرار میدهند.نصب این پروتز صرفاً جنبه زیبایی دارد و هیچگونه الزامی برای نصبش وجود ندارد که هزینه ان هم نسبتاً بالاست.

  ۲_همان گونه که عرض کردم پروتز صرفاً جنبه جایگزین و زیبایی دارد وقاعدتاً نمیتواند تولید هورمون و اسپرمی مردانه انجام دهند.

  ۳_بله دوست عزیز،اگر هر دو بیضه خارج بشود از اسپرم سازی خبری نیست.البته خوشبختانه در بیشتر موارد تومورال به یکی از بیضه ها حمله ور میشوند و بیضه دوم سالم میماند البته از عوارض این سرطان میتواند این باشد که تومورال به بیضه دومی هم حمله کند،در این صورت بیضه دوم را هم خواهند برداشت.ولی پیش از ان اسپرم بیمار در «بانک اسپرمی» ذخیره میشه تا مشکلی برای فرزندار شدن وجود نداشته باشه.«ناگفته نماند که یک بیضه هم به تنهایی میتواند تولید اسپرمیک مردانه انجام بده.»

  ۴_اساساً تومورال میتوانند به همه جای بدن سرایت کنند،چه بسا تومورال بیضه میتواند به «مغز» بیمار هم در صورت متاستاز بودن نفوذ داشته باشند.«الت تناسلی» هم از این قاعده مستسنا نیست و تومور میتواند به الت تناسلی هم نفوذ داشته باشه ولی خوشبختانه با پرتو درمانی و شیمی درمانی میتوان تومورال این ناحیه را با درصد بالا از بین برد تا نیازی به بریدنش نباشه!

 7. سوال از شما وآقا فرشاد

  با سلام با خواندن این مطالب مقدار زیادی به تاریخ شک کردم لطفا راهنمایی کنید در تاریخ میگویند در گذشته ۲بیضه برخی از افراد را تخلیه میکردند یعنی ۲بیضه انها را بر میداشتند وانها را خواجه میگفتند در صورتی که امروز برای افرادی که به دلایل پزشکی مجبور میشوند ۲بیضه انها را بردارند یعنی بیضه را از جایش بردارند واز بدن خارج کنند از عمل جراحی بسیار دشواری استفاده میشود ؟

  آن موقع چگونه ۲بیضه فرد را از بدنش خارج میکردند؟ ان هم بدون بیهوشی ؟ با خونریزی اش چکار میکردند؟

  چطور جایش عفونت نمیکرد ؟ نظر شما چیست ؟

  پس آیا ممکن است قضیه خواجه افسانه باشد؟

 8. درود بر شما دوست عزیزم.
  پیرامون این پرسش شما باید خدمتون عرض کنم که اساساً عمل جراحی که قاعدتاً عمومی هم بوده بر حسب اقتضای زمانه به صورت تخصصی و متداول در قرن یازدهم و دوازدهم میلادی اغاز شده و انجام میگرفته.که اولین طبیب ایرانی که دست به عمل جراحی زده محمد زکریای رازیست.
  دوست عزیز در ان زمان عمل تخلیه بیضه همراه با برداشت کامل اسکورتوم(کیسه پوستی بیضه)بوده است و شخص تا پایان عمرش عقیم میماند و قاعدتاً از بانک اسپرمی هم خبری نبوده. این جراحیها با بیهوشی کامل صورت میپدیرفت.داروهای بیهوشی که شیمیدان های ان زمان میساختند و کاملاً هم به صورت مایع بوده.شاید برای دوستان جالب باشه که در قرن دوازدهم بیحسی موضعی هم وجود داشته است!به این صورت که دارو را بر قسمتی که میخواستند جراحی بشود را میسوزاند تا تولید گاز کربنیک کند همین امر باعث بیحسی موضع میشده.
  پیرامون خونریزی هنگام جراحی هم باید بگم که اگر عمل جراحی به صورت علمی و اصولی انجام بشود خونریزی زیادی نخواهد داشت و مقداری خونریزی در اعمال جراحی کاملاً طبیعیست و پس از مدتی جایگزین میشود.پیرامون عفونت هم باید بگم که داروهای گیاهی در ان زمان بوده که خواص انتی بیوتیکی داشته وبر ناحیه جراحی میزدند تا عفونت نکند.امید که کامل توضیح داده باشم.

  • لطفا شما وآقا فرشاد پاسخ دهید

   با سلام درست متوجه نشدم ایا ۲بیضه را کاملا از بدن خارج میکردند ؟یا فقط کیسه پوستی را خارج میکردند؟

   در گذشته بر اساس تاریخ را میگویم

  • لطفا شما وآقا فرشاد پاسخ دهید

   با سلام یعنی افرادی که در تاریخ میگویند خواجه بودند عمل     عمل 

   ارکیدکتومی

   را انجام میدادند؟

   من تردید دارم

   ونسبت به داستان خواجه ها شک دارم

   احتمال موفقیت این عمل در گذشته یعنی زنده موندن فرد وعدم عفونت وخون ریزی ۱به هزار هست 

 9. دوست عزیزم پوزش میخام که به درستی پاسخ ندادم.
  با این توضیحاتی که پیش از این دادم عقیم شدن فرد به قول شما «خواجه»شدنش قاعدتاً قطعیست،چون دیگر بیضه ای وجود ندارد که بخواهد تولید هورمونهای مردانه و اسپرماتیک بکند.البته اگر هر دو بیضه (رادیکال ارکید کتومی)بشود.پیش از گفتیم که یک بیضه هم به تنهایی تولید اسپرماتیک میکند در بدن.

  دوست عزیز در کتاب «تاریخ طب»امده که در از قرن دوازده میلادی به بعد جراحی رادیکال ارکید کتومی(برداشت بیضه)اغاز شده و اگر هر دو بیضه درگیر بیماری مانند سرطان و یا عفونت شدید وغیر قابل درمان میشده بیضه ها را همراه با کیسه پوستی کلاً بر میداشتند چون دیگر اسکورتوم عملاً به هیچ دردی نمیخورده دیگر.

  ۱_پیرامون درصد زنده ماندن بیمار هم بسته به وضعیت تومورال و پیشروی تومور است که چقدر در بدن پیشرفت داشته.

  ۲_احتمال خونریز که بسیار کم بوده چون ناحیه جراحی بخیه گذاری میشده البته به صورت ابتدایی

  ۳_احتمال عفونت بوده چون بسته به شرایط وضعیت بهداشتی بیمار بوده و امکان عدم رعایت اصول بهداشتی و عفونت ناحیه جراحی کاملاً وجود داشته.

  در کل باید شرایط ان زمان و امکانات اولیه و ناچیز پزشکی و جراحی ان زمان را در نظر داشت علم پزشکی پیشرفته اکنون کجااااا امکانات و سطح علمی پزشکی ان زمان کجا!قابل قیاس نیست اصلاً

  دوست عزیز اگر قانع نشدید باز هم بیشتر توضیح خواهم داد.

 10. سوال از آقا فرشاد

  با سلام اقا فرشاد گرامی لطفا به این چند سوال پاسخ بدهید :

  سوال اول : اگر پسر مجردی خدایی نکرده سرطان بیضه گرفت وخدایی نکرده وبا شیمی درمانی هم سرطانش خوب نشد وخدایی نکرده فقط با برداشتن یک بیضه هم سرطانش خوب نمیشد وباید ۲بیضه را بردارند آیا اگر این پسر مجرد ۲بیضه اش را بردارد بازهم میتوانند ازدواج کند؟

  سوال دوم : آیا اگر این پسر مجرد ۲بیضه اش را بردارد بازهم سیبیل وریش در می اورد؟

  سوال سوم : آیا صدای این پسر مجرد تغییر میکند؟

  سوال چهارم : آیا ممکن است خدایی نکرده سرطان بیضه به الت تناسلی بزند والت تناسلی هم با شیمی درمانی خوب نشود 

  خدایی نکرده مجبور شوند آلت تناسلی راهم ببرند http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C

  سوال پنجم : منظورم از سوال ۴ این است که آیا انسان حتما یا سرطان بیضه میگیرد یا سرطان آلت یعنی فقط یکی از این ۲تا را میگیرد یا ممکن است سرطان بیضه به آلت تناسلی هم بزند خدایی نکرده وخدایی نکرده http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C

  این اتفاق بیفتد؟

  سوال ششم : آیا این درست است که اگر کسی در جوانی سرطان بیضه بگیرد به طور حتم سرطان بیضه به التش نمیزند 

  چون سرطان الت برای سنهای بالا است؟

 11. درود

  ۱_دوست گرامی مشکلی برای ازدواج نخواهد بود.در صورت انجام جراحی «رادیکال ارکید کتومی» هر دو بیضه که بسیار نادر است،قوه جنسی«میل جنسی» همچنان پا برجاست ولی از اسپرم خبری نیست.گفتیم که پیش از جراحی اسپرمیک بیمار در بانک ذخیره شده تا بیمار دچار مشکل نباشد.

  ۲_پیرامون این پرسشتان اساساً دو فرضیه وجود دارد
  الف:همانگونه که میدانید برای رویش ریش و سبیل احتیاج به هورمونهای تستوسترونی تولید شده در بیضه ها فرد هستش.با برداشت هر دو بیضه قاعدتاً این هورمون دیگر ساخته نخواهد شد و فرد دیگر رویش ریش و سبیل نخواهد داشت
  ب:فرضیه دوم این است که با انجام این جراحی باز شخص میتواند رویش ریش و سبیل داشته باشد بدین گونه که بیمار با مراجعه به «متخصص غدد» و با تجویز داروهای هورمونی و تستوسترونی و با مصرف داروها مجددا رویش اغاز خواهد شد.

  ۳_چون این بیماری پس از دوران بلوغ بوده و صدای فرد جایگاه نهایی اش را پیدا کرده است بروز این بیماری تغییری در تن صدای شخص ایجاد نخواهد کرد فرضاً صدای این پسر مجرد ما نازک و زنانه نخواهد شد اصلا.

  ۴_اصولاً تومورال خصوصاً نوع متاستازیک یه چیزه فراگیر هست و میتواند به همه جای بدن نشر داشته باشد چه بسا به «الت تناسلی» بیمار ولی سرایت به الت بسیار نادر است در صورت سرایت به الت تناسلی با پرتو درمانی و در نهایت شیمی درمانی بهبود میابد قطعا،کار به برش نمیرسد!مگر در صورت بروز سرطان سر الت که پیرامونش توضیح خواهم داد.

  ۵_بله،امکان سرایت تومورال به بیضه به الت تناسلی هست ولی خیلی نادر و کاملاً قابل درمان.

  ۶_خیر،قاعدتاً درست نیست،چون تومورال قبل نشر بوده و امکان دارد به همه جا نفوذ کند چه بسا به مغز.

  اصولاً «سرطان سر الت تناسلی» جزء نادرترین نوع سرطان در حیطه بیماریهای ارولوژیکی است.سرطان الت در مردان بالای ۵۵ رخ میدهد،علت و عوامل بروز این سرطان:

  ۱_ختنه نکردن خصوصا در دوران نوزادی
  ۲_استعمال دخانیات
  ۳_رابطه جنسی محافظت نشده (بدون کاندوم) وعدم رعایت بهداشت الت تناسلی.
  البته قابل ذکر است که بسیاری از اساتید فرضیه بروز ابتلا به سرطان الت را از طریق رابطه جنسی محافظت نشده را رد نمودند،ولی بنده کم سواد جسارت کردم رد کردم و اعتقاد دارم در بروز این سرطان نقش دارد خصوصاً در مردانی که «ختنه» انجام نداده باشند به این سبب که الودگیهای میکروبی واژنی زن در حین رابطه به پوسته زیر ختنه گاه مرد تجمع کرده و به مرور زمان باعث بروز سرطان بشود.«پس انجام ختنه بسیار بسیارضروریست»

  نکته مهم اینکه:ختنه در بروز سرطان الت بسیییار نقش دارد در جوامع اسلامی این نوع سرطان به دلیل واجب بودن عمل ختنه بسییییار نادر است.دین مبین!!!!!!!! اسلام اگر یک چیز درست و عقلانی را واجب کرده باشد همین امر واجب بودن ختنه است!
  در جوامع غیر مسلمان بیشتر سرطان الت شیوع دارد.
  پیرامون درمان هم باید بگویم که شیمی درمانی و پرتو درمانی در درمان این سرطان کاربر زیادی نداشته و صرفاً با عمل جراحی قسمتی از الت ودر صورت متاستاز بودن کل الت تناسلی را بر میداریم متاسفانه.البته تکنیک های جدید جراحی نباید فراموش بشه.

 12. به نظرم کسی که در خلقتش دست میبره دیوونه اس مرد از لحاظ جسمی قدرت بیشتری از زن داره کاملا مشخصه یه زن در یه نوشابه یه شیشه مربا رو نمیتونه باز کنه مثل این میمونه که شما دو تا ماشین داشته باشی یکی یه ۲۰۶ یکی مثلا مزدا ۳ خب حالا اگه آینه هر کدوم کنده بشه هزینه و خسارت کدوم بیشتره؟نمیخام زنها رو زیر سوال ببرم یا توهین کنم فقط میگم زن برای بنیان عاطفی دنیا و خانواده آفریده شده نقش زن معنویه و نه مادی و اقتصادی روی معنویات نمیشه قیمت گذاشت مثل این میمونه که زحمت مادرتو برای بارداری و زایمان و شیر دادن با زحمتای پدرت برای مثلا هزینه تحصیلت مقایسه کنی این مقایسه ها خیلی درست نیست هرچه مرد از لحاظ جسمی و جثه ای قویتر باشه زن از لحاظ معنوی قویتره

 13. هزار سال هم بهث کنید همان فرهنگ عقب افتاده ای میمانید که امروزهم هستید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code