خانه / سایر مطالب / جنگ ایران و عراق / آیت الله موسوی پدر شهید سید محمد موسوی
آیت الله سید مجتبی موسوی زنجانی

آیت الله موسوی پدر شهید سید محمد موسوی

آیت الله سید مجتبی موسوی زنجانی (درگذشت: ۱۳۶۹) امام جمعه موقت زنجان و دبیر جامعه ی روحانیت زنجان بود. ایشان سمت های متعدد کوچک و بزرگ دیگر نیز داشت. ایشان در یک دوره، برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری کاندیدا شد که حکایت از تایید اجتهاد او دارد اما از کاندیداتوری استعفا داد.
فرزند او شهید سید محمد موسوی در سال ۱۳۶۴ در جنگ ایران و عراق، عملیات والفجر۸ به شهادت رسید.

شهید سید محمد موسوی زنجانی

همچنین ببینید

حجت الاسلام محمد وشمگیر پدر شهیدان بیوک آقا و احمد وشمگیر

به قلم مدیر سایت دو تن از فرزندان حجت الاسلام و المسلمین محمد وشمگیر (درگذشت: …

۳ نظر

  1. سلام علیکم. یکی از انگیزه های طلبگی من رفتار و اخلاق این عالم ربانی بود. وی بارها منزل پدرم در تهران میامد . از خصوصیات ایشان لبخند ملیحی بود که همواره بر لبانش نقش می بست – که البته در این عکس نیست- ویژگی دیگرش خیلی سریع با کوچک و بزرگ ارتباط برقرار میکرد. او عالم بود و پدر من نجار ولی هرگز ندیدم که احساس برتری کند. بسیار بسیار متواضع . وقتی در مجلسی مینشست حس میکردیم که به او خیلی خیلی نزدیک هستیم. به راحتی سؤال نوجوان و جوان را پاسخ میداد. احترام و شخصیتی که برای همگان قائل بود فراموش ناشدنی است. پیش از انقلاب و پس از انقلاب به منزلشان در زنجان میرفتیم. هرگز و هرگز مقامهای پس از انقلابش او را تغییر نداده بود. در فکر کودکانه ام هر وقت از رسول خدا صحبت میشد، چهره ایشان برایم نقش می بست . سال ۶۹ دانشجو بودم که این عزیز به آسمان پرکشید و بنده پس از شرکت در مراسم ترحیم ، تصمیم خودم برای رفتن به حوزه علمیه قم را قطعی کردم و همیشه رفتار و کردار ایشان برایم الگو بوده است.
     

  2. سال ۶۹ یعنی یکسال بعد از رحلت حضرت امام ، روحانی عزیز حاج سید مجتبی به سوی بهشت رهسپار شد. از تهران به زنجان رفتیم. شهر زنجان مانند تهران سال ۶۸ در سوگ امام بود. سیاهپوش و عزادار. یادم هست که در همان روزها یکی از بستگان ایشان برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفته بود. کارگر پمپ بنزین خاطره ای نقل کرده بود: روزی حاج آقا با راننده اش آمد. وقتی راننده میخواست نازل را بردارد کمی شلنگ نازل به لباسش خورد و کثیف شد. سید از ماشین پیاده شد و با دستمال شروع کرد به تمیز کردن کت راننده و من مبهوت که آیا این روحانی همان عالم معروف شهر ماست ؟!!!

  3. سلام
    ایشان بواقع مصداق یک روحانی واقعی و معنوی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code