همه ی مطالب
خانه / سایر مطالب / جنگ ایران و عراق / آیت الله محمد متقی پدر سه شهید
آیت الله محمد متقی پدر سه شهید

آیت الله محمد متقی پدر سه شهید

آیت الله محمد متقی همدانی (درگذشت: ۱۳۸۱) از علمای حوزه علمیه ی قم بود که از آیت الله مرعشی نجفی و میرزا احمد آشتیانی اجازه ی اجتهاد داشت.
سه تن از فرزندان او به شهادت رسیدند:
یک) شهید مصطفی متقی، در جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۳ و در عملیات خیبر به شهادت رسید.
دو و سه) شهیدان علی و حسین متقی از مبارزان با رژیم شاهنشاهی بودند که در سال ۱۳۵۲ در کوه های شمیرانات به طرز مشکوکی به وسیله ی ساواک جان باختند. در مراسم یادبود آنها در مسجد ارک تهران، تظاهرات برضد رژیم برپا شد و در نتیجه عده ای از دانشجویان دستگیر و زندانی شدند.

یادآوری
یک) عکسی از آیت الله متقی و فرزندان شهیدش نیافتیم به جز عکس کودکی شهید مصطفی.
دو) آیت الله متقی سالیان دراز امامت جماعت مسجد فرهنگ در قم را به عهده داشت. یک بار بعد از نماز، از ایشان در مورد روش استخاره سؤال کردم. وی نوعی استخاره با تسبیح را به بنده یاد داد که هنوز به همان شیوه استخاره می گیرم. روحش شاد.

شهید مصطفی متقی

شهید مصطفی متقی، نفر سمت چپ

فروردین ۱۳۹۴

۲ نظر

  1. آیت الله متقی استخاره را به چه روشی یاد شما داد؟

    • ایشان گفت: مهم در استخاره ، توجه به خداست. بنابراین سوره و ذکری را می خوانی تا توجهت به خدا جلب شود سپس یک قبضه از دانه های تسبیح را می گیری و چهارتا چهارتا جدا می کنی. اگر یکی باقی ماند میانه به طرف خوب اگر دو تا ماند میانه به طرف بد، سه تا خیلی خوب و چهار تا خیلی بد.
      از ایشان پرسیدم: تسبیح چند دانه باشد؟ فرمود: تعداد دانه های آن مهم نیست حتی اگر شخصی در بیابان تسبیحی ندارد و می خواهد استخاره کند می تواند تعدادی سنگ روی هم بریزد و یک مشت آن را بردارد و چند تا چند تا از آنها را بریزد و باقیمانده ی سنگها حکایت از نتیجه ی استخاره دارد.
      خدا رحمتش کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال