خانه / سایر مطالب / جنگ ایران و عراق / آیت الله محمد متقی پدر سه شهید
آیت الله محمد متقی همدانی

آیت الله محمد متقی پدر سه شهید

آیت الله محمد متقی همدانی (درگذشت: ۱۳۸۱) از علمای حوزه علمیه ی قم بود که از آیت الله مرعشی نجفی و میرزا احمد آشتیانی اجازه ی اجتهاد داشت.
سه تن از فرزندان او به شهادت رسیدند:
یک) شهید مصطفی متقی، در جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۳ و در عملیات خیبر به شهادت رسید.
دو و سه) شهیدان علی و حسین متقی از مبارزان با رژیم شاهنشاهی بودند که در سال ۱۳۵۲ در کوه های شمیرانات به طرز مشکوکی به وسیله ی ساواک جان باختند. در مراسم یادبود آنها در مسجد ارک تهران، تظاهرات برضد رژیم برپا شد و در نتیجه عده ای از دانشجویان دستگیر و زندانی شدند.

یادآوری
یک) عکسی از آیت الله متقی و فرزندان شهیدش نیافتیم به جز عکس کودکی شهید مصطفی.
دو) آیت الله متقی سالیان دراز امامت جماعت مسجد فرهنگ در قم را به عهده داشت. یک بار بعد از نماز، از ایشان در مورد روش استخاره سؤال کردم. وی نوعی استخاره با تسبیح را به بنده یاد داد که هنوز به همان شیوه استخاره می گیرم. روحش شاد.

شهید مصطفی متقی

شهید مصطفی متقی، نفر سمت چپ

فروردین ۱۳۹۴

همچنین ببینید

آیت الله مختار امینیان

آیت الله امینیان پدر شهید محمد تقی امینیان

آیت الله مختار امینیان (درگذشت: ۱۳۹۴) امام جمعه آستانه اشرفیه و عضو مجلس خبرگان رهبری است. …

۲ نظر

 1. آیت الله متقی استخاره را به چه روشی یاد شما داد؟

  • مدیر سایت

   ایشان گفت: مهم در استخاره ، توجه به خداست. بنابراین سوره و ذکری را می خوانی تا توجهت به خدا جلب شود سپس یک قبضه از دانه های تسبیح را می گیری و چهارتا چهارتا جدا می کنی. اگر یکی باقی ماند میانه به طرف خوب اگر دو تا ماند میانه به طرف بد، سه تا خیلی خوب و چهار تا خیلی بد.
   از ایشان پرسیدم: تسبیح چند دانه باشد؟ فرمود: تعداد دانه های آن مهم نیست حتی اگر شخصی در بیابان تسبیحی ندارد و می خواهد استخاره کند می تواند تعدادی سنگ روی هم بریزد و یک مشت آن را بردارد و چند تا چند تا از آنها را بریزد و باقیمانده ی سنگها حکایت از نتیجه ی استخاره دارد.
   خدا رحمتش کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code