همه ی مطالب به ترتیب
خانه / احکام / احکام زرتشتی / ازدواج زرتشتیان با محارم / برکات همبستری جمشید با خواهرش!
برکات همبستری جمشید با خواهرش!

برکات همبستری جمشید با خواهرش!

به قلم مدیر سایت
روایت پهلوی در قسمت مربوط به خویدوده (صفحه ۷) برای اینکه اهمیت ازدواج با محارم را نشان دهد، داستان جمشید را بیان می کند که چگونه وقتی با خواهرش همبستر شد، ثواب های این کار به جنگ دیوان رفتند و آنها را تار و مار کردند!
خلاصه ی داستان از این قرار است: وقتی که جمشید نتوانست به پادشاهی برسد همراه خواهرش جمک به دریاچه ی زره (دریاچه هامون یا بخشی از آن) رفت. هرچه در پی آنها رفتند، نیافتند.
اما یک دیو و یک پری برای یافتن آنها به دریاچه زره رفتند. وقتی آنها آن دو را یافتند دیو به جمشید گفت که تو خواهرت را به ازدواج من در آور تا من نیز این پری را به ازدواج تو در آورم. از آنجا که جمشید دیو را نشناخت به این پیشنهاد تن داد.
از این دو ازدواج بسیاری از خرفستران متولد شدند تا اینکه روزی که جمشید و دیو هردو مست بودند، لباس و جای خود را با آن پری عوض کرد و جمشید در اثر مستی، ناآگاهانه با خواهرش جمک همبستر شد و ثواب های این کار به جنگ با دیوان برخاستند. در نتیجه بسیاری از دیوان کشته شدند یا فرار کردند و به دوزخ افتادند.

روایت پهلوی ص 7

روایت پهلوی ص ۷

شناسنامه روایت پهلوی

مهر ۱۳۹۶

۱۵۷۵

یک نظر

  1. کمتر دری وری و قصه و جن و پری و دیو از روایت پهلوی با نویسنده گمنام
    و چاپ بعد از انقلاب خارج کنید و به یک ملت نسبت دهید .
    کینه ایی که از زرتشتیان گرفته اید دست کمی از کینه پیامبرتان نسبت به یهودیان ندارد.
    کمی هم از چگونگی تصاحب ریحانه و صفیه یهودی توسط پیامبرتان بنویسید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی