+
خانه / احکام / احکام اسلامی / تبعیض / توجه به مسأله ای شرعی / وقف کافر بر فقیران
توجه به مسأله ای شرعی / وقف کافر بر فقیران

توجه به مسأله ای شرعی / وقف کافر بر فقیران

به قلم مدیر سایت
زرتشتی ها بر آن دست از احکام شرعی اسلامی که به زرتشتی ها مربوط می شود، خیلی تسلط دارند و همواره با بیان احکامی که میان مسلمانان و زرتشتی ها فرق می گذارند، مثل جزیه، می خواهند ناعادلانه بودن احکام اسلامی را نشان دهند. نظر به اینکه جای مسأله ی زیر در سایت های آنها خالیست، آن را در اینجا می آورم:
امام خمینی می نویسد:
«لو وقف کافر على الفقراء انصرف إلى فقراء نحلته، فالیهود إلى الیهود، و النصارى إلى النصارى و هکذا. (تحریر الوسیله، قم، مؤسسه مطبوعات دار العلم، چاپ اول، ج ۲، ص ۷۱، مسئله ۴۰)
اگر کافری چیزی را بر فقیران وقف کرد (بدون تعیین دین فقیران)، به فقیران همدین او اختصاص می یابد (و نمی توان به مسلمانان داد). پس یهودی به یهودی، مسیحی به مسیحی و همینطور ادیان دیگر.»
پس اگر یک زرتشتی میوه های باغی را وقف فقیران کند اما تعیین نکند که آنان چه دینی داشته باشند، نمی توان میوه های آن باغ را به فقیران مسلمان داد و فقط به فقیران زرتشتی می رسد.
دست کم یک دلیل این مسأله، حدیثی از امام رضا(ع) است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی