خانه / احکام / احکام اسلامی / زن مسلمان / صیغه و ازدواج مجدد بهترین راه چاره
حجاب زن

صیغه و ازدواج مجدد بهترین راه چاره

به قلم مدیر سایت

آمار بیوه زنان ـ طبق سرشماری سال ۸۵، تعداد زنان بیوه در اثر فوت شوهر شش برابر مردان بی همسر در اثر فوت هستند.

نیاز جنسی مذکر ـ نیاز جنسی و تنوع طلبی در پسران و مردان شدیدتر است. کافی است در یکی از سایتهای ویژه ی چت، بنام دختر وارد شوید تا متوجه شوید که پسرها با شما چه می کنند. یکبار این کار را کردم و غیر از فرار راهی نداشتم.

راه حل برای بیوه زنان ـ نیاز جنسی، عاطفی و مالی این همه بیوه چگونه برطرف شود؟ مخصوصا در این زمان که دسترسی به ابزارهای تحریک کننده از قبیل اینترنت و موبایل و ماهواره روز بروز بیشتر می شود.

تفاوت صیغه و دوستی ـ بعضی تفاوت های ازدواج موقت و دوستیهای معمولی را می توان اینگونه برشمرد:
الف) انتهای دوستیهای معمولی معلوم نیست. اما در صیغه، زمان اتمام معلوم است. در این مدت اگر پسر هدایایی برای دختر خرید، در صورتی که دختر نخواست به دوستی ادامه دهد، توقعات بیجا برای پسر بوجود نخواهد آمد و نمی تواند نسبت به قطع دوستی اعتراض کند. از آن سو، فراوان پیش می آید که پسرها یکباره دوست دختر خود را رها می کنند و ردی از خود بجا نمی گذارند و مشکلات عاطفی سخت برای دختران پدید می آورند. اما وقتی انتهای دوستی معلوم باشد، دختر برای جدایی آمادگی بیشتر دارد.
ب) در ازدواج موقت، میان دختر (یا زن بیوه) و پسر حس زن و شوهری برقرار است. چنین احساسی از نظر روانی بر آنها اثر مثبت می گذارد.
ج) اگر در ازدواج موقت، حاملگی صورت گرفت، هردو طرف فرزند خود را نامشروع نمی دانند و احتمال اینکه مرتکب جنایت قتل جنین شوند کمتر خواهد شد و اگر فرزند بدنیا آمد، اطرافیان به بچه نگاه بد نمی کنند و فرزند نیز خود را نامشروع نمی داند. این از جهت تربیتی و روانی بسیار اهمیت دارد.

مشکل فرهنگی ـ من چند بار به دخترانی که رابطه ی دوستی با پسری برقرار کرده اند و حتی سکس هم داشته اند،‌ پیشنهاد ازدواج موقت با دوستشان را دادم اما در پاسخ اظهار تنفر نسبت به صیغه کرده اند.
کسانی که طرفدار آشنایی دختر و پسر در پیش از ازدواج هستند، چرا فقط دوستی را می پذیرند اما ازدواج موقت را نه؟ دختر در ازدواج موقت می تواند شرط کند که سکس نداشته باشد.
ندانستم یک جمله ی عربی چه زشتی دارد؟ اگر این ارتباط در چارچوب قانون و حد و مرز مشخص باشد، چه ایرادی دارد؟ ما مشکل فرهنگی داریم.

وجود ارتباطهای نامشروع ـ در جامعه ی ما که صیغه بد شمرده شده، آیا واقعا دیگر کسی ارتباط دوستی و جنسی با جنس مخالف برقرار نمی کند؟ حال که حریف پسرها و مردها نمی شویم، بهتر نیست برای رفع این مشکل، راهی قانونی را پیش گیریم؟

خانم‌های متأهل جواب دهند ـ خانم شوهرداری که بشدت با صیغه و ازدواج مجدد مخالف است، اگر در  سی سالگی با یک یا دو بچه بیوه شد و موفق به ازدواج با پسر نشد (که غالبا چنین است) آیا باز هم با این امور مخالفت می کند؟ در حالی که این همه دختر بی شوهر مانده، آیا پسری پیدا می شود که سراغ بیوه زن برود؟
ما معمولا در موافقت و مخالفت با قوانین اجتماعی نفع شخصی خود را می بینیم نه مصلحت کل جامعه.

یک دلیل حرص مردها به سکس ـ مردها پس از ازدواج، در اثر زیاده روی در آمیزش با همسر خود، او را خسته می کنند و حتی ممکن است برای خود مرد نیز ضرر جسمی داشته باشد. به قول یک استاد روانشناسی: دلیلش این است که مردها به خاطر چند سال محرومیت جنسی در سالهای پیش از ازدواج، حریص می شوند و این حرص تا سالیان دراز پس از ازدواج، آنها را به آمیزش افراطی می کشاند و الا نیاز طبیعی مردها این همه آمیزش نیست. (از هول هلیم در دیگ می افتند!)
در عصر حاضر سن ازدواج پسرها حدود ۲۵ سال است و ده سال نیاز شدید جنسی را سرکوب می کنند. از آن طرف ـ دست کم ـ زنهای بیوه هم نیاز جنسی دارند و طبق شنیده ها احساس نیاز جنسی زنانی که قبلا شوهر داشته اند بیشتر از دختران است. چرا عده‌ای با فرهنگ‌سازی‌های بیجا مانع رسیدن این دو قشر به هم می شوند و زمینه ی مشکلات دیگر را ببار می آورند؟!

همچنین ببینید

محلل

محلل مانع طلاق بیجا و فرصتی برای زن

سیمین: یه سوال که ذهن هرکسی رو به خودش مشغول می کنه قضیه ی محلله. …

۲ نظر

  1. سلام،من شیعه هستم.اما بااین مطلب شما درمورد صیغه کاملا موافقم.موفق وپیروزباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code