خانه / احکام / احکام اسلامی / زن مسلمان / اسلام و ظلم به زنان!
زن

اسلام و ظلم به زنان!

سروصدا راه می اندازند که اسلام با فرق گذاشتن میان زن و مرد حقوق زنها را پایمال می کند. به اینگونه ایرادها فراوان جواب داده اند من هم در این وبلاگ بحث هایی داشته ام. گزارشی در خبرگزاری فارس، سؤالی را برایم پیش آورد که طرح آن را مناسب دانستم:
هشتاد و پنج درصد تازه مسلمانان غربی را زنان تشکیل می دهند.
اگر اسلام با این فرق گذاشتن ها به زنان ستم می کند، چرا فقط پانزده درصد از تازه مسلمانان را مردها تشکیل می دهند و بقیه را زنان؟!
ممکن است گفته شود: آنان بدرستی از احکام اسلام خبر ندارند. اما آنها از هرچه خبر ندارند، می دانند که اسلام حجاب را بر زنان واجب کرده اما بر مردان خیر. این رو آوری زنان به اسلام چگونه قابل توجیه است؟

اسلام آوردن زنان

همچنین ببینید

حجاب زن

حضانت (نگهداری) بچه

به قلم مدیر سایت پس از طلاق و جدایی زن و شوهر، حضانت بچه تا …

۷ نظر

 1. زنان تازه مسلمان غربی در جوامعی زندگی میکنند که قوانین اسلامی تبعیض آمیز اجرا نمیشود و مسلمان شدن ولی ماندن درکشور سکولار خود را ترجیح میدهند و بسیاری از آنان برای رهایی از جامعه فردگرا و میکس شدن با اجتماع کوچک اقلیتهای جمع گرا مسلمان میشوند .
  آمار ۸۵ درصدی هم مثل بقیه بسیاری از آمارها کاذب است و البته کم هم نیستند نسل جدید مراکشی و ترکهای مسلمان که سکولاریزه شده اند .

 2. قوانین متعادل اسلامی برای کسانی که در لجن دست و پا میزنند اینقدر جاذبه دارد که آن مردم به سوی اسلام متمایل شوند. آن افراد ترک و مراکشی هم در آینده با فرو رفتن در منجلاب "فردگرایی"، حکومت اسلامی را به عنوان آرمان خود خواهند پذیرفت.

 3. هیچ دینی به اندازه ی دین اسلام به حقوق زن توجه نکرد و حجاب هم برای عزت و مصونیت زن هستش…
  از نظر اسلام زن و مرد از هر قومی که باشند از لحاظ انسانیت با هم برابر هستند و تنها آن کسی از همه بالاتر هستش که انسانیتش از همه بیشتر باشه.(سوره حجرات آیه ۱۳)

  • قوانین اسلام رو که بخونین معلومه چقدر حقوق زن رو رعایت کرده

   یه زن همه زندگیشو میذاره پای شوهر و بچه اش ولی وقتی شوهرش مرد یک هشتم پسرش از شوهرش ارث میبره
   یه زن جونش و میذاره بچه به دنیا میاره ولی حق فرزند با پدره و مرد هم هر چقدر بد باشه به خاطر بچه باید بسوزی و بسازی
   یه زن بدون اجازه و رضایت پدر و یا شوهر حق کار و ادامه تحصیل و خارج شدن از خونه و… رو نداره
   یه زن باید مثل یه برده ج.ن.س.ی در اختیار شوهرش باشه حتی اگه راضی نباشه
   و…
   وقتی کتاب قوانین زن در اسلام رو خوندم از زن بودن خودم بدم اومد هیچ وقت فکر نمی کردم توی دین اسلام انقدر حقوق زن کم باشه

   • این جمله ک گفتید زن همه زندگیش پای مرد میذاره نامفهوم منطورت چیه اگر منطورت از وقتش هست خوب مرد بشتر وقتش در خدمت خانواده میگذاره اگر منظورت اموال و دارای هاش که اینطوری نیست زن در زمان ازدواج دارای هایش مستقل است و شوهر حق ندارد در انها تصرف کند مگر با اجازه زن اما باید بدانی کع خرج زندگی و ایجاد امنیت به مسئولیت مرداست و زن در اسلام با توجه به نوع زندگی پدرانه خود در خانه شوهر زندگی میکند یعنی اگر زن در خانه پدریش کلفت داشتند در خانه شوهرش هم بای کلفت داشته باشد ارث کم بودن زن بخاطر اینکه بعداز مردن همسرش میتواند ازدواج کند و مسئولیت خرج زندگی دوباره با شوهر جدیداست و زن میتواند اموالی را که از راه ارث بدست اورده پس انداز کند و خرج نکند ولی شوهر اینطوری نیست همیشه باید هزینه بدهد ولی زن هزینه پرداخت نم کند

 4. اینطوری نیست که که زن بچه میاره و از بچه اش محروم میشه بچه اگر پسر باشد تاچند سال پیش مادر می مانند و هزینه مخارجش با پدر است و دختر همچنین و فقط ولایت و قیومیت بچه بعهده پدر است و مادر همچنان میتواند بعنوان سرپرست بچه را سرپرستی کندو اگر پد معتاد ویا روانی یا عیبی دیگری داردولایت بچه باپدربزرگ و مادر همچنان متواند سرپرست شود و اگر بچه پدر بزرگ نداشت دولت ولایت بچه را بعهده میگیرد و تازه اگر زن بعد از طلاق میتواند ازدواج مجدد بکند و بچه دستگیر و مزاحم او نمیشود چون مسئولیتی ندارد و اما مرد بخواهد ازدواج مجدد کند بچه او مزاحمش هست و از این نظر زن بعداز طلاق ازاد تر از مرد است و اما اشتغال زن با اجازه شوهرون زن مسئول پرداخت مخارج زندگی نیست و لزومی ندارد خود را عذاب دهد اما اگر بخواهد پس انداز کند یا به شوهرش کمک کند سرگرم کارشود چنانچه ان کار مزاحمتی برای زن نداشته باشد هماهنگی شوهر کارکند شوهر در یک خانواده حکم ریئس یک اداره یا سازمان و زن حکم معاون دارد ایا معاون بدون اجازه ریئس میتواند کاری بکند این کدام کتاب قوانین زن در اسلام خواندی لطفا معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code