+
خانه / مناسبت ها / چهارشنبه سوری / المپیک هم برای زرتشتیان بوده!! (به مناسبت چهارشنبه سوری)
المپیک هم برای زرتشتیان بوده!! (به مناسبت چهارشنبه سوری)

المپیک هم برای زرتشتیان بوده!! (به مناسبت چهارشنبه سوری)

به قلم مدیر سایت
زرتشتیان هرمراسم، جشن و بنای باستانی را که «آتش» در آن به کار رود، به نام خود تمام می کنند. از جمله ی آنها چهارشنبه سوری است که برخی آن را جشنی زرتشتی به شمار می آورند؛ چون رکن اصلی آن آتش است.
این در حالی است که آتش در نظر زرتشتیان احترام زیاد دارد و پریدن از روی آتش و گفتن «زردی من از تو / سرخی تو از من» دقیقا بی احترامی به آتش به شمار می رود.
آنان اینگونه توجیه می کنند که قبل از اسلام نیز جشن چارشنبه سوری برگزار می شده اما با تغییراتی به صورت امروزی در آمده است. اما لازم نمی دانند که مدرکی را برای ادعای خود نشان دهند.
حال که بناست بی مدرک سخن بگویند، می توانند ادعا کنند: «مسابقات المپیک هم در اصل برای زرتشتیان بوده؛ چون با مشعل افتتاح می شود!» هرچند هیچ عاقلی نمی تواند این را بپذیرد.

۷ نظر

  1. درود.بله،المپیک هم برای زرتشتیان بوده.اقای فاطمی یک هفته ای بود به سایت پر محتواتون!!!!دسترسی نداشتم اصلاً.(error)میداد سایت پر محتواتون!!!هی.ظاهراً ایراد سراسریست.چراااااااا؟

  2. آنقدر نشر اکاذیب کرده اید که در این مورد به پرت و پلا گویی افتاده اید.
    از یک طرف تیتراژ میکنید که زرتشتیان چهارشنبه سوری را جزء رسومات خود نمیدانند ، چند روز بعد تیتراژ میکنید که چهارشنبه سوری را به نام خود تمام می کنند.
    مشعل المپیکتون دیگه از همه مضحکتره . خودتون میبرید و میدوزید ؟
    حالا قدری صبر الهی داشته باشید ، هر وقت آنان همچین ادعایی را کردند ، بعدش شروع کنید به امتیاز گرفتن و تخریب بیشتراین اقلیت کوچک.

  3. چهارشنبه سوری یکی از رسمهای ایرانی است و ربطی به هیچ دین و مذهبی ندارد

  4. ****و این یعنی دشمنی با زرتشتیان****

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>