خانه / اعتبار دین زرتشتی / نمادها و آیین ها / آتش / دکتر جعفری بیشتر می فهمد یا بچه ی پنج شش ساله؟!
دکتر علی اکبر جعفری

دکتر جعفری بیشتر می فهمد یا بچه ی پنج شش ساله؟!

به قلم مدیر سایت
دکتر علی اکبر جعفری ـ که خود را زرتشتی ده آتیشه می داند ـ در کلیپی سخنی می گوید که مایه ی شگفتی است:
«من امروز از کوچولوهایی که اینجا بازی می کنند، پرسیدم: فرق ما و همه ی جاندارن چیست؟ یک کوچولویی که از همه کوچیک تر بود ـ فکر کنم پنج شش سال بیشتر نداشت ـ با اشاره به سرش گفت: ما این داریم (عقل).
ولی این نیست. تنها چیزی که ما داریم و هیچ جانداری نداره، آتشه و آتش ما را به جایی رسانده که این (عقل) خودش از آتشه، صدای من از آتشه. همه ی چیزهارو داده.»
چگونه همه چیز از آتش است؟ چگونه صدای ما از آتش است؟ مگر آتش خداست؟
اساسا مهم تر از آتش در این دنیا داریم. وجود آتش وابسته به اکسیژن است اما وجود اکسیژن وابسته به آتش نیست. اگر لحظه ای اکسیژن نباشد هیچ آتشی در جهان باقی نخواهد ماند و پس از مدت کوتاهی همه ی جانداران خواهند مرد اما اگر آتش نباشد اکسیژن از بین نخواهد رفت و…
تنها تفاوت انسان و دیگر جانداران ـ همانطور که بچه پنج شش ساله گفته ـ عقل است.
اینکه می گوید: «تنها چیزی که ما داریم و هیچ جانداری نداره، آتشه» یعنی چه؟ اگر منظور این است که تنها به دست انسان است که آتش برپا می شود، خیلی چیزهای دیگر هم هست که تنها انسانها می توانند بسازند؛ اتومبیل، هواپیما، ساختمان های غول پیکر و انواع دستگاه ها، نمونه هایی از آنها هستند.
خداوند عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند.

نگارش: خرداد ۱۳۹۳

همچنین ببینید

قابیل بنیان گذار آتشکده

به قلم مدیر سایت در احادیث اسلامی آمده است که قابیل براساس اعتقادی خرافی، برای …

۲۰ نظر

 1. سلام !
  ایشون کلاً قاطی کردن ! من در حال جمع آوری برخی از خیانتهای ایشان هستم !! در ترجمه گاتها تا توانستند دری وری و خزعبلات به اسم گاتها نوشتن ! که نه با حرفهای موبدان سنخیت داره و نه با ترجمه های علمی !!!!

 2. کی میخواهد اعتقادات زرتشتیان را به زیر سؤال ببرد ؟ مسلمانان ؟

  یک آخوند را به دنیا نشان دهید که تا به حال خزعبلات و دروغ تحویل مردم نداده باشد 

 3. مدیر سایت

  کاملا حق با داداش شعله ست << کی میخواهد اعتقادات زردتشتیان را به زیر سؤال ببرد ؟ مسلمانان ؟؟؟ >>

  بعدشم اینقد دروغ نگو(مطالب اشتباه) درمورده زردتشتیان 😐

   

   

   

   

  • طبق منطق شما پس مدیر سایت هم باید بگه
   خودت دروغ نگو من راس میگم
   بعد دوباره شما یه چیزی بگی اونم جواب بده الی آخر
   آخرشم هیچی
   اگر ایشان دروغ میگه باید شما دروغش رو با مستندات تاریخی
   جواب بدی نه از روی تعصب و بدون منبع

 4. واقعا با وجود تلاش بی وقفه  افراد ی مثل دکتر جعفری و استاد  امید دانا  و پروفسور سرین بدیعی  فوق تخصص همجنسبازی در تبلیغ دین بهی مسلمانان با همکاری یهودیان و مسیحیان و سیک ها و هندوها هم نمیتونن اعتقادات بهدینان رو زیر سوال ببرن !

  واقعا جای سواله که این جماعت چرا فکر میکنند تافته ی جدا بافته هستن ؟؟

 5. نفرین بر هرچه تازی و تازی پرست اینگونه نقد آخوند مآبانه و مغرضانه هرگز از ارزش استاد بزرگوار جعفری کم نخواهد کرد بلکه بیشتر وی را معرفی میکند و شما و اطرافیان و جیره خواران و کاسه لیسان … رسوا تر از پیش میکند جاوید باد نام و کار پرفسور جعفری بزرگ

 6. راستى را دوست دارم. از دروغگویان بیزارم. از این بزرگمرد سخنان نیکوىى که خود بوترین گواه راستى آنهاست شنیده ام.دشمنان راستى و نیکى در جهان کم نیستند. سخنان و نوشتارهاى او بهترین شناسندگان أویند به اندیشه، گفتار و کرداوی نیک روى آوریم و و از دروغ و لدى دورى جوییم.

 7. اهورامزدا ازعمرشما عقب مانده ها و دگمها کم کند وبه ارادتمندان ایران و فرهنگو ایین باستانیش بیفزاید کوچه بازاریش که شما بیسوادا بفهمید میشه دردوبلای دکترجعفری و همه بهدینا بخوره تو سرشما نادانهای ادمخور

 8. اقای مدیر سایت شما که هیچ مدرکی برا حرفات نداری همش میگی یادم نیست باید تو اینترنت باشه پس از روی چی این همه مزخرفات اوردی میگی اصلا سواد هم داری یا به خاطر ماهی چند صد میلیون حقوق اینها رو می دی برات می نویسن

  • جناب مدیر لطف کنید
   مستند این مطلب رو همچون
   بقیه ی مطالبتون که مستند هست
   بگذارید تا راه بر بهانه جویان بسته شود.
   جناب دقیق
   شما که مدیر را به دروغ گویی و بدون مدرک حرف زدن متهم مکنید
   مدرک حرفای خودتون کو!!!؟
   حقوق چند صد میلیونی , بی سوادی و….

 9. بسیار منطق ساده ای در کلام استاد نهفته است، تعجب می کنم چرا شما قادر به درک صحیح این مطلب نمی شوید. تمام کلام ایشون مربوط به تاثیر حضور آتش در زندگی بشره. وقتی بشر توانست آتش رو مهار کنه، زندگیش متحول شد و از حیوانات فاصله گرفت. وگر نه قبلش چه فرقی داشت با حیوانات؟ فکر می کنم احترام به آتش از احترام به یک تکه سنگ در کعبه منطقی تر باشه… شما اینجوری فکر نمی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code