+
خانه / گوناگون / مدیر سایت / وصیت نامه ی مدیر سایت
وصیت نامه ی مدیر سایت

وصیت نامه ی مدیر سایت

چند مورد را به عنوان وصیت در اینجا می نویسم. دلیل نوشتن در اینجا این است که این خواسته هایم بر خلاف عرف رایج است و نمی خواهم بازماندگانم زیر سؤال بروند:

یک) یک مجلس ترحیم
برای من تنها یک مجلس ختم و فاتحه گرفته شود. هیچ آیه و حدیثی برای مجلس گرفتن برای اموات نداریم. آنچه در روایات سفارش شده، شرکت در مراسم تشییع جنازه و دفن است نه برگزاری مجالس ترحیم با هزینه های آنچنانه.
در مراسم تدفین و این مجلس اعلام شود که آنچه اجرا شده براساس وصیت خود اوست.

دو) پذیرایی از شرکت کنندگان در مراسم
با میوه و شام، از شرکت کنندگان در تشییع و مجلس ترحیم، پذیرایی نشود و از حضور آنها کمال سپاسگزاری شود و من نیز پیشاپیش مراتب تشکر خود را اعلام می دارم.

سه) محل دفن
ارزان ترین قبر برای دفنم تدارک دیده شود تا فشار مالی برای بازماندگان نباشد و نیز بین فقیران دفن شوم.
از احادیث استفاده می شود که فقیران در قیامت نزد خداوند عزیزند. امام صادق(ع) فرمود:
إنّ اللّهَ جلَّ ثناؤهُ لَیَعتَذِرُ إلى عَبدِهِ المؤمنِ المُحْوِجِ فی الدنیا کما یَعتَذِرُ الأخُ إلى أخیهِ، فیَقولُ: و عِزَّتی و جَلالی، ما أحوَجتُکَ فی الدنیا مِن هَوانٍ کانَ بِکَ عَلَیَّ، فارفَعْ هذا السَّجْفَ فانظُرْ إلى ما عَوَّضتُکَ مِن الدنیا. قالَ: فَیَرفَعُ فیَقولُ: ما ضَرَّنی ما مَنَعتَنی مع ما عَوَّضتَنی؟! (کافی، ج ۲، ص ۲۶۴، ح ۱۸)
[در روز قیامت ] خداوند، جلّ ثناؤه، همچنان که برادرى از برادرش پوزش مى خواهد، از بنده مؤمن نیازمند خود در دنیا، پوزش مى خواهد و مى فرماید: به عزّت و جلالم سوگند که من تو را در دنیا از سر خواری ات نزد من، محتاج نکردم. اکنون این رو پوش را بردار و ببین به جاى دنیا به تو چه داده ام. او رو پوش را برمى دارد و مى گوید: با این عوضى که به من دادى مرا چه زیان که در دنیا، چیزهایى را از من گرفتى!

همچنین از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است:
أوَّلُ مَن یَدخُلُ الجَنّهَ مِن خَلقِ اللّهِ الفُقَراءُ. (کنز العمّال: ۱۶۶۳۶)
نخستین خلق خدا که وارد بهشت مى‏ شوند فقیرانند.

طبق احادیث، اگر یک انسان صالح در قبرستانی دفن شود، عذاب از همه ی مدفونان در آن قبرستان برداشته می شود. انسان صالح در میان فقیران، بیش از ثروتمندان است.

یادآوری:
آنچه گفتم تمایل بنده است و اگر بازماندگان، چیز دیگری را مصلحت دانستند دستشان باز است.

۲۶ نظر

 1. سلام علیکم

  انشالله که خداوند عمر طولانی همراه با عزت به شما و خانواده تان بدهد و در دنیا و آخرت از شفاعت اهل بیت (ع) بهره مند فرماید.

 2. سلام علیکم

  عجب روایتی ! خیلی با حال بود.

  من خودم انشاء الله تشییع جنازه حضرت عالی مشرف خواهم شد و با شما کاملا موافقم.

  امیدوارم خانواده را به گونه ای تربیت فرموده باشید که به وصایای شما احترام گذاشته و مطابق آن رفتار کنند. بخش مشکل کار این قسمت دوم است نه قسمت اول که وصیت است.

 3. البته بعد از ۱۲۰ سال

 4. صلام

  مثطدام باشید . میخاصطم بگم . این چیظا اسلا محم نیص طغوا طغوا

 5. سلام
  لطفا حدیثی که در مورد شرکت در تشییع جنازه است بنویسید.ممنونم

  • امام صادق(ع):
   یَنبَغی لأولیاءِ المَیّتِ أن یُؤْذِنوا إخوانَ المَیّتِ بمَوتهِ، فیَشهَدونَ جَنازَتَهُ و یُصَلُّونَ علَیهِ، فیُکسِبُ لَهُمُ الأجرَ و یُکسِبُ لِمَیّتهِ الاستِغفارَ. (علل الشرائع، ص ۳۰۱، ح ۱)
   شایسته است که صاحبان عزا برادران دینى میّت را از مرگ او با خبر سازند، تا در تشییع جنازه حاضر شوند و بر او نماز خوانند و بدین ترتیب، هم براى آنان اجرى حاصل شود و هم براى میّت استغفار به عمل آید.

 6. با سلام و تشکر از مدیر سایت

  انشاء الله که ۱۲۰ سال عمر کنید و خداوند به شما که بسیار عالم فرهیخته هستید پاداشی در خور شایستگیتان بدهد، واقعاً آدم هایی چون شما بسیار کم اند که چنین موشکافانه مشکلات و معضلات جامعه رو بیان می کنند و در پی راه حل اند …

  خدا حافظ شما باشه…

 7. از اینهمه دروغپردازی و غیبت و سیاهنمایی یک عده انسان بی آزاراقلیت زرتشتی، حتمأ مورد رحمت قرار میگیرید و فشار قبر ندارید. دیدار به قیامت

 8. فعلأ که تا به امروزما مردم ایران هستیم که از عوام فریبی وچپاول بیت المال وآزار و ضرب و شتم چه در انزارودر زندانهای حکومتهای اسلامی در امان نبودیم. درگذشته و طول تاریخ هم زرتشتیان مورد آزار و تبعیض و شکنجه مسلمونا بودند تا الان هم که دست ازآزاروسیاهنمایی این صد هزارنفر برنمیدارید. اینقدرهم از دروغی به دروغ دیگرلینک ندهید که حناتون دیگه رنگی نداره. کاش وصیت میکردید که ازدرآمدی که بابت دروغپردازی دریافت میکنید، زرتشتیان شما را حلال کنند هر چند دعای خیری پشت سرتان نخواهد بود تا روز حساب فرا رسد.

 9. سلام بزرگوار خداوند سایه  برکت شما را بر سر ما مستدام بدارد

  من از برخی از مطالبتون برای  وبم استفاده کردم

  ضمنا این پیوند ها را چرا حذف کردید 

  به نظر حقیر بهتر بود در صفحه اول باشه

 10. داوود شما که خودت داری دروغ میگی و تهمت میزنی…کدوم شکنجه؟ کدوم آزار؟….خواهشا جوّسازی نکن دوست عزیز… :-)

 11. ایشا الله که صد سال زنده باشید آقای فاطمی…بنده مطالب شما رو در صفحات فیس بوک نشر میدم…چند روز پیش فقط آدرس سایت شما رو به صورت یک پست در یک گروه اسلام ستیز به اشتراک گذاشته بودم و هیچ توهینی نکرده بودم، و چند دقیقه بعدش سریع من رو از گروه بیرون کردند و پست من هم پاک شد…واقعا فکرش رو نمیکردم که این افراد اینقدر از سایت و مطالب شما هراس داشته باشند، خدا رو شکر آگاهی مردم روز به روز بیشتر میشه…

 12. به صفحه ی ۸۲ کتاب دین و زندگی آموزش و پرورش سال سوم دبیرستان مراجعه کنید و مورد ششم را بخوانید.

 13. ان شالله

  در واقع گفتن ونوشتن ان شالله قبل هر کاری خوب وسفارش شده ،ولی اینکه چگونه بنویسیم که درست تلفظ ونوشته شود مهم است:ان شاالله یعنی اگر خدا بخواهد وانشالله یعنی ما خدا را آفریده ایم. پس بهتر است نیت وگفتار ونوشتارمان یکی باشد .زین پس در زمان نوشتن این کلمه از واژه صحیح ان شاالله استفاده کنیم

 14. عمر طولانی وبا عزت داشته باشین ولی راه راستی باید راه راستی بود نه تحریف تاریخ کشور یک سری به سایت گینس بزن وببین بزرگترین امپراتوری جهان مربوط به کدام سلسله است وفرق بین بنای تخت جمشید ایران وکولوسیوم رم را ببین تفاوت وعظمت کشورت وتفاوت اروپارا جستجو کن.
  بنای تخت جمشید ۷برابر وتمام جشنان مذهبی در این مکان بوده واز لوح های بدست امده که روزانه ثبت میشد ثابت شده که هر کس به اندازه تخصصی که داشته حقوق میگرفت که ساختش ۶۰۰سال قبل از کولوسیوم ساخته شده ببین اون موقعی که همان بی فرهنگان که تو ازشون حرف میزدی همگی در این مکان به جشن میپرداختند واروپاییان بابرده ان بنا را درست کردند که بیشتر انها در انجا مردند دران مکان جنگ بین گلادیاتورها که برده بودند رخ میداد که امیدشان برای زندگی ۲۲سال بودوانها رابه جان حیوانان وحیوانات را به جان انسان مینداختند خلاصه اینکه رم بدون کولوسیم معنا نداردوفقط برای تمیز کردن دیوارهااین بنا ۲۵میلیون یورو در سال ۲۰۱۱دولت ایتالیا خرج کرد وطی نظر سنجی ۲۰۰۷محبوب ترین بنا شناخته شد ولی ماایرانیان چه می کنیم تخریب دین وایین وهویت در زمان شگوه را زیر سوال برده وراهمان هم راه راستیست

 15. لطفا به اطلاع خانواده محترم خود برسانید که بنده را از فوت شما آگاه سازند و ای ایرانیان اصیل بدانید و آگاه باشید سال روز مرگ این وطن فروش همه به صرف نهار و شام و بزن و بکوب در آرامگاه ایشان دعوتید.

  به امید آن روز خوش یومن و مبارک

 16. سالروز به درک واصل شدن مدیر این وبسایت ملعون و عرب زاده را با شیرینی و شام جشن خواهیم گرفت . اخه مردک این زرتشتی ها که اقلیت بی ازار هستن به تو چه بدی کردن وقتی فلاسفه اروپایی زرتشت رو ستایش میکنن توی بیسواد عددی بحساب نمیای.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار