+
خانه / شخصیت ها / اسلام شناسان / مطهری / نشر دهندگان اندیشه ی «اسلام برای غیر ایرانیان» دین خودشان از خارج کشورشان!
نشر دهندگان اندیشه ی «اسلام برای غیر ایرانیان» دین خودشان از خارج کشورشان!

نشر دهندگان اندیشه ی «اسلام برای غیر ایرانیان» دین خودشان از خارج کشورشان!

به قلم شهید مرتضی مطهری
حضرت مسیح(ع) در فلسطین (منطقه ای از مشرق زمین) به دنیا آمد و اکنون در مغرب زمین بیش از مشرق، مسیحی وجود دارد. اکثریت عظیم مردم اروپا و آمریکا مسیحی هستند. آنها حتی از لحاظ قاره و منطقه نیز با حضرت مسیح جدا هستند.
برعکس، خود مردم فلسطین یا مسلمانند یا یهودی؛ اگر مسیحی وجود داشته باشد بسیار کم است. آیا مردم اروپا و آمریکا نسبت به دین مسیح احساس بیگانگی می کنند؟
من نمی دانم چرا خود اروپاییان که القا کننده ی این افکار تفرقه انداز هستند هرگز درباره ی خودشان این جور فکر نمی کنند و فقط به ابزارهای استعماری شان این افکار را تلقین می کنند. اگر اسلام برای ایرانی بیگانه است، مسیحیت نیز برای اروپایی و آمریکایی بیگانه است.
علت روشن است؛ آنها احساس کرده اند که در سرزمین های شرقی و اسلامی فقط اسلام است که به صورت یک فلسفه ی مستقل زندگی به مردم آنجا روح استقلال و مقاومت می دهد، اگر اسلام نباشد چیز دیگری که بتواند با اندیشه های استعماری سیاه و سرخ مبارزه کند وجود ندارد.

منبع: مجموعه آثار استاد شهید مطهری (خدمات متقابل اسلام و ایران)، ج ۱۴، ص: ۷۱

۶۰۵۲

۳ نظر

 1. سواد تاریخی تا این حد ابتدایی و سطحی
  دیگر همه عوام میدانند که مردم فلسطین و اطراف آن زمانی که بدست اعراب کشورگشا عمدتأ در زمان عمرخطاب اشغال شدند باعث رانده شدن یهودیان و مسیحیان آن منطقه به قاره اروپا شد و ساکنین جدید آنرا اعراب مسلمان و یا تازه مسلمانان اجبار شده تشکیل میدادند.
  تا قبل از آن مسیحیت توسط مبلغان یا بازرگانان مسیحی در اروپا رواج پیدا میکرد ، تا آنکه بتدریج منجر به قدرت گرفتن مسیحیت و تحمیل مسیحیت در امپراتوری بیزانس و کنستانتینهای رومی شد.
  قستنطنیه بعد از تقریب هزار سال آیین مسیحیت ، بدست سلطان محمد عثمانی فتح شد و نام اسلامبول بخود گرفت.
  مسیحیت هم بدست همان مهاجران اروپایی در قاره آمریکا رواج پیدا کرد…
  اندولس اسپانیا بعد از ۸ قرن تسلط اعراب ، اسلام را از سرزمینشان بیرون کردند و تا به امروز سالگرد آنرا جشن میگیرند.
  در طول کدام حکومت اسلامی در طول ۱۴۰۰ سال با استعمار مبارزه شده بغیر از آنکه این حکومتها خود سرمنشأ استعمار و سرکوب و عقب ماندگی با حربه دشمن تراشی بودهاند ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی