خانه / شخصیت ها / مستشرقان / دیگر مستشرقان / نمونه هایی از مجازات ها در زمان هخامنشیان

نمونه هایی از مجازات ها در زمان هخامنشیان

به قلم والتر هینتس
در کتاب داریوش و ایرانیان، صفحه ۳۱۵ ـ ۳۱۶ آمده است:
«داریوش در باره ی فرورتیش، شورشی مادی، گفته بود: "دستور دادم بینی، زبان و گوش های او را ببرند و یکی از چشم هایش را در آورند. او را بر دروازه ام بستند و همه ی این ها را مردم دیدند. بعد دستور دادم تا او رادر هگمتانه به دار بیاویزند".
… برای حکم اعدام معمولا یا سر محکوم را می زدند یا او را به دار می آویختند و یا به صلابه می کشیدند. 
سر سَم سازان را میان دو سنگ له می کردند.
اعدام با تغار بی نهایت بی رحمانه بود. به این شیوه در اواخر روزگار هخامنشیان برمی خوریم. محکوم را در میان دو تغار اندازه ی هم قرار می دادند، تا زنده زنده بگندد…
میل کشیدن چشم گناهکار با آهن گداخته نیز معمول بود. شواهد بسیاری از این شیوه در ایران سده های میانه نیز در دست است».

داریوش و ایرانیان ص 315

داریوش و ایرانیان ص ۳۱۵

داریوش و ایرانیان ص 316داریوش و ایرانیان ص ۳۱۶

شناسنامه داریوش و ایرانیان

آبان ۱۳۹۶

۳۲۶۰

 

همچنین ببینید

داریوش

اعتراف های داریوش به جنایت

به قلم مدیر سایت متأسفانه مبالغه های فراوان در برقراری عدالت و انسانیت در ایران …

۹ نظر

 1. حَدَّثَنَا سُلَیْمَانُ بْنُ حَرْبٍ، قَالَ: حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ زَیْدٍ، عَنْ أَیُّوبَ، عَنْ أَبِی قِلاَبَهَ، عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِکٍ، قَالَ: قَدِمَ أُنَاسٌ مِنْ عُکْلٍ أَوْ عُرَیْنَهَ، فَاجْتَوَوْا المَدِینَهَ «فَأَمَرَهُمُ النَّبِیُّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ، بِلِقَاحٍ، وَأَنْ یَشْرَبُوا مِنْ أَبْوَالِهَا وَأَلْبَانِهَا» فَانْطَلَقُوا، فَلَمَّا صَحُّوا، قَتَلُوا رَاعِیَ النَّبِیِّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ، وَاسْتَاقُوا النَّعَمَ، فَجَاءَ الخَبَرُ فِی أَوَّلِ النَّهَارِ، فَبَعَثَ فِی آثَارِهِمْ، فَلَمَّا ارْتَفَعَ النَّهَارُ جِیءَ بِهِمْ، «فَأَمَرَ فَقَطَعَ أَیْدِیَهُمْ وَأَرْجُلَهُمْ، وَسُمِرَتْ أَعْیُنُهُمْ، وَأُلْقُوا فِی الحَرَّهِ، یَسْتَسْقُونَ فَلاَ یُسْقَوْنَ». قَالَ أَبُو قِلاَبَهَ: «فَهَؤُلاَءِ سَرَقُوا وَقَتَلُوا، وَکَفَرُوا بَعْدَ إِیمَانِهِمْ، وَحَارَبُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ»
  انس بن مالک (رضى الله عنه) مى گوید: عده اى از طایفه عکل یا عرینه به مدینه آمدند و از آب و هواى آن بیمار شدند. رسول الله (ص) دستور داد تا خود را به شتران برسانند و از شیر و إدرار آنان بخورند. آنان چنین کردند و از بیمارى شفا یافتند. پس از آن چوپان رسول الله را کشتند و شتران را با خود بردند. پیامبر (ص) صبح زود (از این جنایت)باخبر شد. بلافاصله دستور داد تا آنان را تعقیب کنند. چند ساعتى از روز نگذشته بود که آنها را اسیر کرده، خدمت رسول الله آوردند. آنحضرت دستور داد تا دست و پایشان را قطع و چشم هایشان را کور کنند و آنها را در آفتاب گرم و سوزان قرار دهند.(دستور اجرا شد). آنان از شدت تشنگى، درخواست آب کردند، ولى به آنان آب ندادند.

  (کتاب صحیح بخاری نوشته یمحمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی جلد۱ صفحه ۵۶ شماره ی۲۳۳/
  دار طوق النجاه (مصوره عن السلطانیه بإضافه ترقیم ترقیم محمد فؤاد عبد الباقی))

  • مدیر سایت

   اولا منبع این سخن کتاب اهل سنته و من اسلام واقعی را شیعه می دانم

   ثانیا اگر چنین حدیثی قابل قبول بود فقیهان طیق آن فتوا می دهند در حالی که در برابر قتل یک نفر نمی توان چند نفر را کشت و نیز حد دزد قطع انگشتان اوست نه کور کردن و قطع پا

   ثالثا قسمت نخست آن که خوردن بول شتر برای درمان است، ایرادی نداره

   • اولأ نظر منطق شما نیست که چه چیزی را قبول دارید و یا ندارید
    دومأ اینها تمام منابع موثق اسلامی هستند همانطور که کتابهای متفرقه و بی نام و نشان
    مث روایت پهلوی و تخیلات کسانی مث سید هاشم رضی و پرویز رجبی از نظر شما منابع زرتشتی
    محسوب میشوند .
    سومأ اگر ازدواج با محارم واقعیت داشت ، پس موبدان هم در زمان حاضر طبق آن باید فتوا میدادند
    چهارمأ کلیه های شتر و یا هر موجودی عضو تصفیه کننده سموم بدن و تخلیه آن از بدن هست
    این نسخه های درمانی را برای نهادهای اسلامی بپیچید .

    • مدیر سایت

     منظور این بود که مدافع سخنان اهل سنت نیستم
     در مورد نقل از امثال روایت پهلوی ر. ک: http://www.raherasti.ir/2817 
     روش اظهار نظر موبدان با فقیهان متفاوته
     در ادرار فقط سموم نیست هرچند گاهی از سموم، برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود مثل سم مار

    • با سلام ؛ و اما بازهم که حقیقت تشیع :
     المراجعات : سید عبدالحسین شرف الدین
     شب های پیشاور : سلطان الواعظین شیرازی
     آنگاه که هدایت شدم : دکتر محمد تیجانی سماوی
     و اما صحیح بخاری :
     http://www.vahabiat.porsemani.ir/content/%D9%86%D9%82%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DB%8C
     دقت ، تفکر و تحقیق . بیشتر مطالعه کنید .

    • با سلام ؛ خب ، روایات پهلوی و دینکرد و خرده اوستا و وندیداد را که همگی در زمان ساسانیان و یا بعد از آن نوشته شده اند را حذف کنیم ، پس چه چیزی از آیین زرتشت می ماند ؟ اوستای الآن هم که یک سوم اوستای زمان ساسانیان است .

 2. پنجمأ احادیث دیگری هم در شکنجه یهودیان توسط پیامبر اسلام وجود دارند .

 3. چه کسی سخن از حذف این کتابها زد ؟ جامع نظرات محققین موید این امر است که وندیداد و روایت پهلوی مربوط به گرایش زروانی زرتشتیان بوده و این که این گرایش با پیام راستین زرتشت تفاوت داشته است . حال اگر کسی پیام زرتشت را در این روزگار نیز درک کند شما و هم فکرانتان به استناد این کتب نمی توانید او را محکوم کنید . سخن این است که با این استدلال شما رفتار و کتب سلفیان ، قرامطه و صدها فرقه منشعب از اسلام نیز می تواند به عنوان سند بر علیه عقاید شما مورد استفاده قرار گیرد .
  اما در مورد اینکه منابع ایین زرتشتی از اسلام کمتر است چنین سخنی اساسا بی معنا است .
  آیا شما می توانید میلیونها کتاب و اثر مسلمانان را در مقابل قران قرار دهید ؟ اگر برای مسلمانان قران کتاب هدایت و انسانیت است برای زرتشتیان نیز گاتها و یسنا و یشت ها و خرده اوستا چنین نقشی دارند .
  اوستای دوره ساسانی شامل نسک هایی بوده است که مانند وندیداد نوشته موبدان بوده است . این نسک ها در امور متفاوتی از قضاوت و پزشکی و داروشناسی و نجوم بوده است .
  با وجود از بین رفتن این کتب کماکان حجم باقیمانده اوستا از قرآن بیشتر است ولیکن همین مقدار باقیمانده اوستا برای دریافت پیام زرتشت و اندیشه او کفایت می نماید .

 4. کیوان حاکمی امجد

  صحیح بخاری کتابیست پر از دروغ و روایات شرم اور جنسی که انسان واقعا شرم میکند انرا بخواند و متاسفانه این روایات اکثرا در مورد پیامبر (ص) و اهل بیت ایشان است،،،اکثر احادیث در این کتاب شیطانی از ابوهریره یهودی به ظاهر مسلمان شده و کعب الاخبار لعنت الله علیهم هستند که معروفند به اسرائیلیات…اسرائلیات احادیث دروغین و شرم اور نقل شده چند تن از صحابه های نفوذی مثل همین ابوهریره حرامی بود که برای ضربه زدن به اسلام و بد جلوه دادن رسول الله (ص) بود و در طول تاریخ علی الخصوص زمان امویان و بنی عباس توسط یهودیان دیگر افزایش یافت…پیامبر مهربانی و عشق و صلح که محمد است و قران مجید بر او نازل شده امکان ندارد کس یا کسانی را اینطور مجازات کرده باشند…در ان زمان حکم اعدام و قصاص قطع کردن سر با ضربه شمشیر و یا پرت کردن محکوم به لواط از بلندی مثل کوه بود…و اگر کسی واقعا محارب بود یعنی با اسلحه از مردم دزدی میکرد و انها را وحشت زده میکرد به حکم قران یا نفی بلد میشد و یا پای راست و دست چپش و یا بالعکس را در موردش اجرا میکردند.آ.خوردن بول شتر .استغفرالله الرب العالمین..آخانم شبنم والله اگر اوبه نکنی از هر دین یا مسلکی باشی بعد از مرگت مستقیم به درک اسفل السافلین واصل خواهی شد.پس زمان را غنیمت شمار و تا دیر نشده توبه کن…..پیغمبری که قران مجید یعنی حرفهای خداوند بر اودنازل شده و تمامی ایاتش مثل سوره تکویر از عظمت و بزرگی لرزه بر تن انسان می اندازد خوردن بول شتر را به مردم توصیه میکرده؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code