خانه / احکام / احکام زرتشتی / اموات زرتشتی / تفاوت دفن مرده و دخمه گذاری

تفاوت دفن مرده و دخمه گذاری

به قلم حسام
بسیاری از باکتری ها و ویروس ها هستند که پس از ورود به معده و بدن هر حیوانی دیگر نمی میرند و حتی قابل انتقال از طریق مدفوع و خون و جنازه و … نیز هستند .
اگر چه بسیاری از امراض مثل شپشک و کک و … نیز قابل انتقال از طریق تماس با موجود مبتلا می باشد و ربطی به معده و تچزیه ندارد. بخصوص پرندگان که به خاطر قدرت پرواز و جابجایی یکی از بزرگترین ناقلان بیماری ها در زمین اند. (انتقال بیماری از طریق هوا و باد را هم اضافه کنید)
بهترین راه از بین بردن تمام این امراض و ویروس ها سوزاندن و یا دفن کردن جنازه فرد و یا موجود مبتلا می باشد . شما برید و تحقیق کنید که چگونه در عرض چند ماه بدن موجود زنده در خاک توسط باکتری های غیر هوازی و مثبت تجزیه شده و در طول زمان تبدیل به یک منبع بسیار غنی غذایی جهت گیاهان و درختان زمین می شوند .(این هم قابل توجه دوستانی که میگن دفن کردن جنازه هیچ کمکی به زمین و موجودات اون نمی کنه)
این نکته مهم رو هم در ضمن در نظر داشته باشید که با بلند شدن بوی تعفن جنازه به جز لاشخور ها، موجودات ریز و درشت پرنده زیادی جهت صرف غذا تشریف می آورند و نمیشه همه چیز رو فقط در لاشخور ها دید…
در کل اگر چه سخته ولی باید قبول کرد که دفن کردن جنازه بسیار بهتر و محترمانه تر ، از لحاظ انسانی و علمی می باشد. و دستور اکثر ادیان الهی همین است.
و الان اگه تو کشور های پیشرفته دنیا بری و بگی میخام دخمه درست کنم و جنازه مردمونو بذاریم تو دخمه تا کرکس و لاشخور و کلاغ و … بیان و بخورن و این کار بهداشتی تر از دفن کردنه، فکر کنید که چه بلایی سرتون میارن !!!!!
حقیقت رو باید پذیرفت .
همونطور که الان اکثر زرتشتیان ایران و سایر نقاط دنیا هم پذیرفتن و دارن عمل می کنن، اگر چه خلاف احکام دینشون هست…

دخمه گذاری

همچنین ببینید

دفن مرده بهتر است یا دخمه گذاری؟ / آلودگی هوا بدتر از آلودگی زمین + عکس و فیلم

به قلم مدیر سایت از نظر زرتشتی ها چهار عنصر مهم طبیعت (چهار آخشیج) را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code