خانه / اعتبار دین زرتشتی / نژادپرستی / قوم گرایی پسندیده و ناپسند در اسلام
نژادپرستی

قوم گرایی پسندیده و ناپسند در اسلام

به قلم مدیر سایت
«قوم گرایی» مفهومی نزدیک به «نژادپرستی» دارد. قوم گراییِ ناپسند، قوم گرایی ای است که به خاطر آن، حق نادیده گرفته شود و الا ناپسند نخواهد بود. هنگامی که از پیامبر اکرم(ص) از قوم گراییِ [مذموم] پرسیدند، فرمود:
أن تُعینَ قَومَک عَلَی الظُّلمِ؛ (سنن أبی داوود، ج ۴، ص ۳۳۱، ح ۵۱۱۹)
آن است که قوم و قبیله ی خود را در راه ستم یاری رسانی.

از امام زین العابدین(ع) نیز در مورد قوم گراییِ [مذموم] پرسیدند. فرمود:
العَصَبِیهُ الّتی یأثَمُ عَلَیها صاحِبُها أن یرَی الرَّجُلُ شِرارَ قَومِهِ خَیرا مِن خِیارِ قَومٍ آخَرینَ، و لَیسَ مِنَ العَصَبِیهِ أن یحِبَّ الرَّجُلُ قَومَهُ، و لکن مِنَ العَصَبِیهِ أن یعینَ قَومَهُ عَلَی الظُّلمِ؛ (الکافی، ج ۲، ص ۳۰۸، ح ۷)
تعصّبی که صاحبش به سبب آن گناه کار می‏باشد، این است که آدمی بدهای قوم خود را از نیکانِ‏ قومی دیگر بهتر بداند. کسی که قوم و مردم خود را دوست داشته باشد، قوم گرایی نیست؛ بلکه کمک کردن به قوم خود بر ستم، قوم گرایی است.

احادیثی در سرزنش قوم گرایی
ـ پیامبر خدا(ص): لَیسَ مِنّا مَن دَعا إلی عَصَبِیهٍ، و لَیسَ مِنّا مَن قاتَلَ (عَلی) عَصَبِیهٍ، و لَیسَ مِنّا مَن ماتَ عَلی عَصَبِیهٍ؛ (سنن أبی داوود، ج ۴، ص ۳۳۲، ح ۵۱۲۱)
از ما نیست کسی که به قوم گرایی دعوت کند و یا در این راه بجنگد و یا با چنین تفکری از دنیا برود.

ـ پیامبر خدا(ص): منَ کانَ فی قَلبِهِ حَبَّهٌ مِن خَردَلٍ مِن عَصَبِیهٍ بَعَثَهُ اللّهُ یومَ القِیامَهِ مَعَ أعرابِ الجاهِلِیهِ؛ (الکافی، ج ۲، ص ۳۰۸، ح ۳)
هر کس در دلش به اندازه ی دانه ی خردلی قوم گرایی باشد، خداوند در روز قیامت او را با اعراب جاهلی برانگیزد.

ـ پیامبر خدا(ص): مَن تَعَصَّبَ أو تُعُصِّبَ لَهُ فقَد خَلَعَ رِبْقَ الإیمانِ مِن عُنُقِهِ؛ (الکافی، ج ۲، ص ۳۰۸، ح ۲)
کسی که تعصّب بورزد یا برایش تعصّب ورزیده شود، حلقه ی ایمان را از گردن خویش باز کرده است.

ـ الإمامُ علی(ع): إنَّ اللّهَ یعَذِّبُ السِّتَّهَ بِالسِّتَّهِ: العَرَبَ بِالعَصَبِیهِ، و الدَّهاقینَ بِالکبرِ …؛ (الکافی، ج ۸، ص ۱۶۲، ح ۱۷۰)
خداوند شش گروه را به سبب شش خصلت عذاب می‏کند: عرب را به سبب قوم گرایی و ملّاکان را به سبب تکبّر …

ـ الإمامُ الصّادقُ(ع): مَن تَعَصَّبَ عَصَّبَهُ اللّهُ عزَّ و جلَّ بِعِصابَهٍ مِن نارٍ؛ (ثواب الأعمال، ص ۲۶۳، ح ۳)
خداوند عزّ و جلّ دستاری از آتش بر سر قوم گرا ببندد.

قوم گرایی پسندیده‏
ـ پیامبر خدا(ص): خَیرُکمُ المُدافِعُ عَن عَشیرَتِهِ ما لَم یأثَمْ؛ (سنن أبی داوود، ج ۴، ص ۳۳۲، ح ۵۱۲۰)
بهترین شما کسی است که از عشیره ی خود دفاع کند، به شرط آن که با این کار مرتکب گناهی نشود.

ـ الإمامُ علی(ع): إن کنتُم لا مَحالَهَ مُتَعَصِّبینَ فتَعَصَّبوا لِنُصرَهِ الحَقِّ و إغاثَهِ المَلهوفِ؛ (غرر الحکم، ۳۷۳۸)
اگر ناگزیر از داشتن تعصب هستید، در راه یاری حق و کمک به ستمدیده تعصّب نشان دهید.

ـ امام زین العابدین(ع): لَم یدخُلِ الجَنَّهَ حَمِیهٌ غَیرُ حَمِیهِ حَمزَهَ بنِ عَبدِ المُطَّلِبِ و ذلک حینَ أسلَمَ غَضَبا لِلنَّبِی(ص) فی حَدیثِ السَّلا الّذی القِی عَلَی النَّبِی(ص)؛ (الکافی، ج ۲، ص ۳۰۸، ح ۵)
هیچ تعصّبی به‏ بهشت نرفت، مگر تعصّب حمزه بن عبد المطلب، که به سبب شکمبه‏ای که بر سر پیامبر(ص) انداخته شد به خشم آمد و مسلمان شد.

همچنین ببینید

لزوم اخراج آریایی ها از ایران! / آریایی ها نیز به ایران مهاجرت کرده اند

به قلم مدیر سایت خواسته ی ایران پرست های افراطی، اخراج غیر آریایی ها ـ …

۴۰ نظر

 1. درود.به نظر من «قومگرایی عین نژاد پرستیست».اگر اینگونست که محمد میگوید… %۹۰تازیان نه تنها به بهشت نمیروند بلکه از ده کیلومتری بهشت هم نمیگذارند عبور کنند این برو بچه های نگهبان جهنم. چرا؟!چون اعراب«تازیان»جزء قومگراترین و اصلا شاید تنهاترین موجودات قومگرا یا نژاد پرست در کره خاکی هستند که عالم بشریت!به خود تا به حال دیده.بنده به شخصه با تازی که قومگرا نباشد برخورد نکردم اصلا،حتی قلیلش.اخه من نمیدانم:قمه و شمشیر کشیدن بی مورد به سوی خلق الله_ پست فطرتی_بیشعوری نادانی و نفهمی_کثافت کاری از هر حیث و هر نوع و…افتخار دارد اخه؟!!!!محمد خیلی هم تلاش و کوشش کرد امت خود را ادم کند ولی خب بیهوده بود و هستتتت… ببینید محمد با دین مبینش! نتوانست این موجودات را به سمت انسانیت سوق دهد سپس چه توقعیست از من و شمای از ابتدا یگانه پرست…. جنایت افتخار دارد دیگه!،مثلا زنده زنده یه بنده خدایی رو سوزاندن…البته میدانم ها«نقد مسلمان به جای نقد اسلام»!!!!!!!!!ولی خب میدانید؟؟؟ قضیه ریشه دارد، ان هم فوق العاده گسترده…به شدت گسترده ه ه ه ه.‌

  • مدیر سایت

   هرکس نژادپرست باشه (یعنی بخاطر قومش حق را زیر پا بگذاره) در قیامت جایگاه خوبی نداره چه عرب باشه چه آریایی و….

  • اولا محمد نه وحضرت محمد(ص) دوما همین حرفای شما یعنی کینه شدید نسبت به اعراب الان ما ایرانیها در تعصب ونفرت از اعراب جاهلیت گوی سبقت رو ربودیم فقط خودمون رو آدم میدونیم واروپایی ها رو دیگه عرب وافغانی و…بقیه ازنظر ما بی فرهنگند وآدم نیستند!!

 2. باید بین نژاد پرستی افراطی و نژاد پرستی عقلانی تفاوت قائل شد.قاعدتا حق را زیر پا گذاشتن به هیچ وجه کار درست و عقلانی نیست ولی از حق هم نباید گذشت که نژادپرستی میتواند فواید مهمی هم داشته باشد مثلا کسی کمی نژادپرست باشد اصل و ریشه خود را هیچگاه فراموش نمیکند و به نکات مثبتش اگاه است و باعث اعتلاء فرهنگی بشود.این میشود «نژادپرستی عقلانی و اگاهانه»که ما ایرانیان اینگونه هستیم.اما اعراب«تازیان»از انجا که هیچ نکته مثبت و درخشانی در نژاد خود مشاهده نمیکنند به اعمال سراسر احمقانه خود(در کامنت پیشین ذکر کردم) استناد میکنند که به خیال خودشان برتری انان را نشان میدهد ولی زهی خیال باطل!به تنها نکته و رفتار مثبت اعراب«تازیان»میشود به مهمان نوازیشان اشاره کرد که ان هم در هاله ای از ابهام بسر میبرد و به نظر میرسد که در هزارهای پیش اینگونه بوده نه اکنون.«نژاد پرستی احمقانه اعراب» نه به سود انان بلکه تماما به ضرر انهاست و باعث تمسخر عام و خاص شده است. انها به چه چیز خود افتخار میکنند؟!!!به فرهنگ غنی ادمکشی خود!!!به سبب همین چیزهاست که از سوی محمد و امامان مورد مزمت قرار میگیرند…!

  • مدیر سایت

   همانطور که در دو حدیث اول آمده، اگر افتخار به نژاد، سبب زیر پا گذاشتن حق نباشه ایرادی نداره

   • خب جناب الان خیلی از آریایی ها ما ترکها رو خر خطاب میکنن .. تکلیف اینها چی میشه ؟ یه جوری نفرت و تنفری نسبت به ترکها دارن که من خودن شخصا وحشت میکنم

    • مدیر سایت

     اولا امروزه هیشکی نمی تونه نشون بده که از نژاد آریاییه یا از نژاد ترک چون انتقال جمعیت و مهاجرت فراوان در طول تاریخ صورت گرفته
     ثانیا گفتم از نظر احادیث در صورتی افتخار به نژاد بد نیست که حق زیر پا گذاشته نشه و این کار آنها که سبب بشه به ترکها بدبین بشن، یعنی در پناه نژادپرستی حق را زیر پا گذاشته اند

      

     • خب بله درسته رشته منم علوم تجربی هستش و کامل در باره ژنتیک اطلاع دارم … الان نمیشه هیچ کسی رو میدا کرد که از نژاد اصیل ترک یا اریایی باشه ولی بلاخره من در منطقه اذربایجان هستم و خیلی دیدم در فضای مجازی مخصوصا تو ودیو ها یا نظرات به ترکها توهین میشه و ترک هارو خر خطاب میکنن به عرب ها میگن وحشی و همه قومیت ها تو اختلاف با یکدیگر هستن . خب در برابر این توهین ها و بی حرمتی ها من باید سکوت کنم ؟ چون فقط جر و بحث با اینها اعصابم خورد میشه .. خیلی هاشون میگن ترکها خرن و به اسلام و قران هم توهین میکنن یعنی در جامعه تبعیض قاعل میشن بین قومیت هایی مثل ترک . لر . ارمنی و… ارزش انسان ها فقط تقواست نه اصل و نسبش .. داخل ترکها ادم های خوب هست . بد هست و در فارس ها و اریایی ها هم همینطور … خب در برابر این توهین ها جبهه بگیرم ؟ ایا اینایی که به تورک ها توهین میکنن تعداد کمی هستن یا خیلی زیادن ؟

 3.  

  واقعا امثال این آقای فرشاد نمیدونن یا خودشون رو به ندونستن میزنن که اعمال داعش برای چه هدفی هست . اون آقایی که زنده زنده سوزوندن که خودش مسلمان بود معاذ کساسبه خلبان اردنی که زنده زنده با یه نمایش مسخره سوزوندش مسلمان بود اقای فرشاد . مسلمان سنی هم بود .داعش در کشتار اسپایکر که ۱۷۰۰ جوان عراقی مسلمان شیعه رو کشتن و بقیه هم همینجور  .

  داعشی ها هیچ وقت یه اسرائیلی رو نمیکشن و گروگان نمیگرن و کبریت بی خطری به طرف اسرائیل پرتاب نمیکنن. عراقی ایرانی سوریه ای واردنی و لبنانی مسلمان رو میکشن .

  مسلمونا هستن که سوزانده میشن این مسلمونا هستن که اواره میشن  وجان و مال و ناموس و شخصیت و ابرو مسلمانان داره به یغما میره ژستشو مجوسی  ها میگیرن و شعارشون رو اونا میده .من نمیدونم در کدوم ایه در کدوم حدیثی از پیغمبر اومده که مسلمانان رو زنده زنده بسوزونین ؟؟   بازم امثال این آقا با نهایت ….میگن مسائل ریشه داره .

  ما مسلمانان ما تازی ها ما سوسمار خورها وکلای زرتشتی و مجوسی نمیخوایم چه کسی رو باید ببینیم شما به فکر حال و وضع خودتون باشین خیلی بهتر هست .

 4. به قول اقای فاطمی عجببب!!!حالا شد نمایش؟!درسته که امریکا و اسراییل محور شرارت هستند ولی درست نیست همه تقصیرها را به گردن انها بیندازیم.اقای سهیل اتفاقا کسی که خودش را به ندانستن و خواب زده شما و امثال شما هستید.باباجان انگار حواستون نیست و چشماتون نمیبیند.«به چشم پزشک هم مراجعه کنید لطفا»هر نوع قتل و خونریزی انواع فساد و تجاوز و هزار کثافت کاری از گور این مسلمین تازی بلند میشود واقعا نمیبینید؟؟؟!!! واقعا نمیبینید که مسلمین با شاهکارهایشان دنیا را به گند کشیدند؟؟؟به خدا هیچ انسانی در دنیا از دست شما اسایش و ارامش ندارد،هر روز نگران این هستند که چه وقت سر و دست و پاهایشان به دست هم دینیهای بی رحم و نادان شما قطع و قلع وقم میشود.اسلام مبین!چرا نتوانسته جلوی این شاهکارها را بگیرد؟؟؟مگر اسلام دین جهانی! نیست؟؟؟چرا پیروانش پس از ۱۴۰۰سال دارند در نکبت و بدبختی دست و پا میزنند؟؟؟چراااااااااا؟جناب سهیل یک پیشنهاد برای شما دارم ان هم اینکه هر چه زودتر به فکر یک دین جدید برای خود باشید چون میدانید؟ نفسهای اسلام به شمارش افتاده!خواهشا نگید شما با اسلام دشمن هستید از اینجور حرفها!!!چون دشمن نیستم،از شواهد و قرائن اینگونه بر میاید.دینی که اینگونه پیروانش به جان دیگران می افتد هرگز پایدار نخواهد ماند.«پایدار ماندنش انتظار احمقانه است».پیرامون جمله اخرتان باید عرض کنم که اینجا از دیرباز سرزمین «زرتشت»بوده و اکنون هم هست،ما اگر «مسلمان قاتل» نخواهیم باید چه کسی رو ببینیم؟؟؟هاااااااااان؟دست پیش گرفتید که پس نیوفتید؟!البته از شما سپاسگزارم که هویت خود را بالاخره معلوم ساختید «عرب»!کلا ما هستیم که «قاتل و جنایتکار »نمیخوایم…

  • مدیر سایت

   طوری حرف می زنید که انگار جنایتکاران دنیا منحصر در مسلمانان است. یادتون رفته یکی دو سال پیش مسلمونها رو در میانمار در آتش می انداختند؟! از امریکا کم خبر می رسه که یک نفر عده ای رو به مسلسل بسته؟!

   اگر جنایاتی را مسلمونها مرتکب می شن توجه داشته باشیم که دشمنان مسلمانان ساکت ننشسته اند و آنان را به جان هم می اندازند. شما خیال می کنید اگر غیرمسلمانها داعش را تقویت نکرده بودند الان داعشی وجود داشت؟ همین الان هم با هواپیما برای آنها سلاح می فرستند!

   • اقای فاطمی.یک پرسش؟شما کشتار مسلمانان به دست مثلا مسیحیان چند تا سراغ دارید؟بگذارید من بگویم :یکی قضیه «میانمار» بود که خیلی طول نکشید و یکی هم قضیه «بسنی و هرزگوین» بوده است که شدیدترینش بود.دیگر چه؟اصلا چرا باید مسلمانان به جان یکدیگر بیافتند؟لطفا نگید به خاطر «مقام و پول» است که اعراب جزء ثروتمندترینها هستند.اینجاست که میگویم قضیه ریشه دارد.پیرامون به گلوله بستن در امریکا باید عرض کنم که از انجا که در امریکا ازادی بیان و ازادی عمل هست حمل سلاح گرم ازاد است و کاملا طبیعیست که یک نفر «روانی و انرمال»پیدا میشود که سوءاستفاده میکند.البته ازادی حمل سلاح گرم و سرد کار اشتباهیست ولی «ازادی رفتار و عمل» در امریکا جای تقدیر دارد ان هم فراوان.نباید تقصیر ها وهمه چیز را به گردن امریکا انداخت!مسلمانان خود مشکل بنیادی دارند.

    • مدیر سایت

     بله، علاوه بر مشکلات بیرونی مسلمانان، آیات و احادیث جهاد و شهادت نیز می تواند سبب بعضی ناهنجاری ها بشود اما این آیات و احادیث نه تنها ضعف اسلام نیست بلکه اگر درست استفاده شود نقطه قوت بسیار مهمی است. همین آیات و روایات بود که نگذاشت ایران به دست عراقی ها بیفتد. اما متاسفانه انحراف ها در عده ای از مسلمانان سبب سوء استفاده شده. کم نیستند کسانی که با چاقو و ماشین جنایت می کنند اما نمی توانیم به سازنده ی چاقو و ماشین ایراد بگیریم

 5. آقا فرشاد عزیز…اسلام فقط دستور قتل کافران حربی و منافقان رو داده نه کافران ذمی…درحالی که داعش فقط مسلمانان و غیرمسلمانان بیگناه رو به قتل میرسونه…لطفا کمی منصفانه قضاوت کنید

 6. توهم ویروس نیست ولی مثل ویروس منتقل میشه…متأسفانه توهمات باستان پرستان به شما منتقل شده آقا فرشاد….این رو به یاد داشته باش که مسلمانان تنها قربانی این جنایات هستند.

 7. اقای محمد باقر عزیز، بنده کجا دچار باستان پرستی شده ام؟!کجای سخنانم غلط بوده؟!شما هم ظاهرا عنایت ندارید و نمیدانید که در کشتار مسلمانان و غیر مسلمین، تر و خشک دارند با هم میسوزند!کافر حربی و کافر ذمی هم ندارد،دیگر با این حرفها نمیشود کسی را گول زد!ایا کودک چهار پنج ساله منافق حربیست که سر از بدنش جدا میشود؟!ایا بسیاری از زنان منافق حربی بودند که کشته شدند به طرز فجیعی؟خییییییر.انها حتی اسم حربی و ذمی را هم نشنیدند چه برسد که اینگونه باشند.اینها همه بهانه ایست برای کشتن.این است «دین مبین و جهانی»!!!شما.واقعیت تلخ است باید پذیرفت، متاسفم هستم!حالا اینجاست باید گفت که: «داعش گروه اسلامیییی اسسسسستتت»….

 8. حیلی ببخشید آقای فاطمی بنده و شما و آقای محمد باقر و دیگرانی که جواب آقای فرشاد رو میدن در اشتباه هستیم . آقای فرشاد علامه هستن ماها  اشتباه میکنیم
  وقتی ایشون بوداییان میانمار و مسیحی میدونن تا آخرش باید بخونید .مجوسی ها همچین کسایی رو گیر میارن و میخوان

  تازه جوری میگن اینا مسلمونا رو کشتن که  انگار ماباید ازشون تقدیر و تشکر کنیم که مسلمونا رو کشتن و منت گذاشتن

  جناب فرشاد کشتار بوسنی بزرگترین نسل کشی بعد از جنگ جهانی دوم هست

  در اسلامی نبودن داعش همین بس که دشمنان و کینه توزان اسلام علی الخصوص مجوسی ها اصرار  دارن که داعشی که قاتل و تکفیر کننده مسلمونا هست نماد اسلام هست .

  آقای فرشاد در سال ۲۰۱۰ جمعیت مسلمان از یک میلیارد و ششصد میلیون گذشت الان  کمه کم  دویست میلیون به این رقم اضافه شده مشحص هست که اسلام دین جهانی  هست . به خودتون نگاه نفرمایید که تشخیص حق و ناحق براتون بسیار مشکله  هستن کسایی که این توانایی داشته باشن تشخیص بدن . اسلام  مثل بعضی ها نیست که کل جمعیتشون به صدهزارتا هم نمیرسه .اونم با خالی بندی و دروغ

 9. علامه سهیل!خیییییلی تلاش کردید که از من سوتی بگیرید نه؟ولی فکر کنم موفق نشدید!اولا میدانستم که اتفاقات میانمار به دست بوداییان بوده نه مسیحیان!واژه «مسیحیان» را صرفا برای مثال اوردم «در کامنتم عرض کردم مثلا مسیحیان».دوما اگر کشتار بوسنی بزرگترین نسل کشی بوده پس جنایات اخیر شما مسلمانان چه چیز تعریف کنیم؟اهاااان مثلا میشود اسمش را گذاشت «بزرگترین گردن زنی تاریخ» یا مثلا «بزرگترین زنده زنده کباب کردن ادمهای بیگناه تاریخ» نه؟اینگونه نیست ایاااااا؟فردا پس فردا چه چیز «بزگترین تاریخ» از گور مسلمانان و دین مبینتان!!! در بیاید خدا عالم است!!!علامه سهیل باور نداشتم که شما از جمعیت صد هزار نفری به قول شما مجوسی اییییینقدر ترس و وحشت داشته باشید! یعنی موجوسیان ایییییقدر «قدرتمند»…..هستند.پس اگر اینگونست وااااای به حال «دین مبینتان»!!!ضمنا بنده هم هیچ علاقه ای ندارم پاسخ کامنت «پرمحتوای» !!!!شما را بدهم ولی خب باید پاسخ داده بشود چون همه اش توهین است و….!با سپاس فراوان

 10. داعش و بوکوحرام میگویند که طبق سنت عمل میکنند.مسلمانان ، در زمان خلفا و حتی در جنگهای رسول الله ، دختران وزنان و پسران قبایل شکست خورده را بین خودشان تقسیم میکردند و اضافه آنرا در بازار برده فروشان میفروختند.در کتاب المغازی در این مورد بیان شده است.

 11. اگر شما اسلام واقعی را تشیع میدانید پس چرا جمعیت مسلمان دنیا را یک میلیاردی کرده اید؟ موقع سرشماری داعش هم مسلمانست و موقع قضاوت عملشان میشوند غیر مسلمان! گیریم که داعش اسراییلیست ولی ایا اینهمه مجاهدی که روزانه خود را به جمع داعش میرسانند هم را اسراییل میفرستد. داعش اگر بین مسلمانان محبوبیت نداشت اینهمه پیشرفت میکرد؟ چشمتان را متعصبانه روی واقعیت بسته اید وگرنه می دیدید که اگر قبایل شمال و غرب عراق با داعش مخالف بودند این مناطق اینقدر راحت تسخیر نمیشد. حالا هم که میبینید هیچ اعتراضی ندارند. اگر داعش مثلا از دل همین بقول شما مجوسی ها در می امد باز هم می گفتید اسراییلی هستند؟ نه عزیزم توده جهان اسلام تامین کننده نیروی مادی و انسانی داعش است.

 12. تشیع هم که شما از ان دم می زنید بزرگترین سند تفکر بالای ایرانیست. وگرنه چرا فقط ایرانی اهل بیت را شناخت واسلام اصیل را دریافت کرد؟ تشیع منهای ایران چیست؟ اگر همین مجوسیها نبودند الان ازین بقول شما اسلام راستین چیزی مانده بود؟ زرتشت به ایرانی اموخت که فقط حقیقت را بپذیرد و ایرانی هم اگر چه با شمشیر عمر مسلمان شد ولی علی را شناخت و اسلام مناسب خود را انتخاب کرد وساخت وتاوانش را هم داد.

 13. آقای مدیر سایت عزیز چرا میگی داعش رو مسلمان میدانی؟اسلام یعنی چه؟مسلمان یعنی چه؟اسلام یعنی تسلیم در برابر خواست وامر خدا،مسلمان هم کسی است که در برابر امر خدا تسلیم میشود شما خودتان راهم نمیتوانید مسلمان بنامید من هم نمیتوانم،مسلمان قرآن و سنت پیامبر را باید سرلوحه قرار دهد حال اینکه کجای قرآن گفته کسی را زنده زنده در آتش بسوزانید یا پیامبر چه موقع کسی را زنده در آتش سوزانده الله اعلم،چند بار گفتم بازهم میگویم تمام ادیان همان اسلام هستند هرگز زرتشت و عیسی و موسی بر دین خود نام زرتشیت مسیحیت و یهودیت نگذاشتند و بر پیروان خود هم زرتشتی مسیحی یهودی نگفته اند آن پیامبرها روحشان هم از این نام ها خبر نداشته و این نام ها سالها بعد در پی اختلافات مردم در دین به میان آمده وگرنه وقتی مثلا در زمان حضرت موسی خدا به او میگف به فلان شکل عبادت کن یا فلان روزها را روزه بگیر و به مردمت هم یاد بده خب آنها مسلم بودند یعنی در برابر امر وخواست خدا تسلیم میشدند،برای درک قرآن باید عربی بلد بود حتما چون قرآن فقط به زبان عربی قرآن واقعی است مثلا کلمه حوری که در قرآن است وقتی ترجمه شودبه فارسی باید چندین کلمه درترجمه آن نوشت زن باکره و سیاه چشم و زیبا و… اما در عربی یک کلمه (حوری) همه اینها را شامل میشود یا وقتی به نور ماه و خورشید در قرآن اشاره میشود در ترجمه چه نوشته؟ماه نورانی و خورشید درخشان اما در عربی تفاوت نور خورشید و ماه در دو کلمه گفته شده که یک حقیقت علمی است اما آیا شما وقتی ترجمه بخوانید آنرا میفهمید ودرک میکنید؟؟حتی به ذهنتان هم چنین چیزی خطور نمیکند،اگر به باکرگی مادران سوشیانت توجه کنید پس با کمی تفکر از زرتشتی مسیحی میشوی و وقتی که به انجیل مسیحیت برسی نام محمد مستقیما در آن آمده البته به عبری که ترجمه اش میکنند تا مردم آن را نفهمند(ستوده،ستایش برانگیز)پس باید اسلام بیاوری،اما چرا اینگونه نشد قرآن پاسخش را داده(همانطور که ماشیا همان مسیح در تورات است اما خیلی ها یهودی ماندند وبعضی هم با توجه به همین نشانه مسیح را پذیرفتند)،امروزه هم اینگونه اند و متاسفانه هنوز هم انسان امروزی با اینهمه ادعای علم و دانایی آن را درک نکرده، الان داره یک مهندسی معکوس اتفاق میفته یعنی همانطور که خدا ذره ذره برنامه زندگی انسان(دین) را با آمدن پیامبرها به انسان عطا کرد الان با انتقاد از دینها یکی یکی ادیان را از اعتبار می اندازند تا انسان درنهایت به شرک و در نهایت تر به بی دینی و درنهایت تر به بی خدایی برسد(صهنیونیزم جهانی،خواهش برای دیدن مستند ظهور)،یهود بسیار نژادپرست تر از عرب است اما به جای جهل و وحشی گری با سیاست و بی سر وصدا کارش را میکند همانگونه که هرگز با غیر یهودی ازدواج نمیکنند و جمعیتشان انقد کم مانده و سری هم به کتاب و آیینشان بزنید،برام سوالی پیش آمده پیامبرها همه معجزه ای داشته اند تا مردم زمانشان آنها را بپذیرند معجزه ی زرتشت چه بوده؟؟چگونه مردم آن را به پیامبری پذیرفته اند؟سوال دیگر آن که براساس تاریخ حضرت موسی و عیسی با خود کتاب آسمانی خاصی نیاورده اند و بعد از آنها آموزه های آنها بصورت کتاب جمع آوری شده شاید اولین دلیل تحریفات هم همین باشد اما چرا در قرآن آن کتابها آسمانی نامیده شده؟و در آیه قران گفته ما تورات و انجیل به آنها دادیم؟؟ببخشید که خیلی با زبان عامیانه گفتم

  • از ابن عباس رضی الله روایت شده که به ایشان اطلاع دادند که
   علی بن ابیطالب رضی الله عده ایی از مرتدین را سوزانده.
   ابن عباس گفت : اگر من جای علی بودم آنها را نمی سوزاندم
   زیرا رسول الله فرموده مردم را با عذاب الهی (آتش ) مجازات نکنید
   هر کس مرتد شد او را بکشید .
   مختصرصحیح بخاری ، باب ۷۰ ص ۶۴۹
   روزی شخصی به نزد امام علی آمد و شهادت داد که دو نفر به بتها سجده میکردند
   امام علی به دنبال آن دو نفر فرستاد و دستور دادند که توبه کنند ولی آنها توبه نکردند
   و بر عقیده خود ماندند. امام علی هم دستور داد که حفره ای کندند و ان دو نفر را
   در آن حفره سوزاندند .
   من لایحضره الفقیه جلد ۳ ص ۱۵۱

   • مدیر سایت

    روایت اول از اهل سنت است و روایت دوم اگر درست بود، علما طبق آن فتوا می دادند در حالی که چنین فتوایی سراغ نداریم

    • مگر روایات اهل سنت جزء اسلام نیست
     ولی کتاب روایت پهلوی جزء دین زرتشتی ست ؟
     علماء شما اگر فشار سازمانهای بین المللی و دمکراتیک و حقوق بشری نبود
     احکام سنگسار و سوزاندن و دست و پا و انگشت قطع کردن را ادامه میدادند …
     عبدالله بن سبا را که دیگر میشناسید .
     روایت هست که او امام علی را تا درجه خدایی بالا میبرد :
     امام علی عبدالله بن سبا را برای چند بار مهلت توبه داد ولی او بعد از توبه کردن
     دوباره ادعای خود را تکرار میکرد تا سرانجام امام علی او را در آتش سوازند.
     اختیار معرفهٔ الرجال ـ جلد یک ص ۳۲۳

     • مدیر سایت

      عرض کردم که اگر چنین روایاتی قابل اعتماد بود، فقیهان فتوا به آتش زدن مرتد می دادند
      علامه عسکری در کتاب «عبدالله بن سبا» به تفصیل در مورد این شخص بررسی کرده و نشان داده که چنین شخصی وجود خارجی نداره.

     • آنانکه علی را خدا پندارند
      کفرش به کنار عجب خدایی دارند

      در هو هو مستانه و در وقت دعا
      پیمانه به کف عجب صفایی دارند

      در خلسه و در جنبش سرها به کنار
      دیوانه صفت حال و هوایی دارند

      در محضر مولا ی یتیمان نجف
      از فرط شعف ناز و ادایی دارند

      دلها نه فقط عشق علی دارد و بس
      بر آل علی حب و ولایی دارند

      چون غیر خدا هر که پرستد کافر
      لیکن به خدا عجب خدایی دارند

 14. امام علی ابتدا او را اعدام کرد و جسدش را سوزاند نه زنده بسوزاند هرچند که چون نقل ها باهم تفاوت دارند اعتبار آنها زیر سوال است و سندش هم در طبری مرسل است و جاهای دیگه ام سند قابل قبول برای آن ارائه نکردند و همه به طبری فقط استناد کرده اند حالا اگه اینکه شما میگی در جواب من بود که گفتم مسلمان قرآن و سنت پیامبر را مبنای رفتار قرار میدهد و زنده آتش زدن در قرآن و سنت پیامبر وجود ندارد پس داعش مسلمان نیست باید بگویم که داعش شیعه را مشرک میداند و شیعه را رافضی گویند پس از امام علی شیعه الگو نمیگیرد من گفتم قرآن و سنت پیامبر نه امام علی بعدهم امام علی جسد اورا سوزاند فرصت توبه هم داد آن هم سه بار بعد اورا اعدام کرد بعد جسد را سوزاند داعش فرصت توبه به کسی داده؟جسد سوزانده یا انسان زنده؟و دیگه اینکه گناه آن که زنده سوخت ادعای پیامبری و الوهیت انسان دیگری بوده؟پس میبینید که بازهم این کار داعش مبنای اسلامی ندارد

  • اینکه شد عذر برتر از گناه .
   امام علی اول میکشت بعد میسوزاند ؟
   الان یکی بمن بگه پیغمبر تا خدا ، باید خونش را بریزم ؟
   البته من هم زمانی مثل شما دچارهمین تعصبات که از محیط زدگی نشأت میشد بودم.
   شیعیان پیرو امام علی و ولایت اعمالی مرتکب شده اند که داعش مرتکب نشده
   فقط در سال ۵۷ ، سینما رکس آبادان را با قریب ۴۰۰ نفر داخل آن کباب کردند
   و به گردن حکومت شاه انداختند تا مردم خوزستان را به اعتصاب و شورشهای
   خیابانی تحریک کنند ……..

   • مدیر سایت

    علامه عسکری در کتاب «عبدالله بن سبا» به تفصیل در مورد این شخص بررسی کرده و نشان داده که چنین شخصی وجود خارجی نداره.
    در مورد سینمارکس از روی هوا حرف نزنید

    • عبدالله بن سبا که وجود ندشته ،
     فاجعه سینمارکس آبادان که از روی هوا بوده ،
     پس حتما قتلهای زنجیره ایی و زنده زنده مثله کردن خانواده فروهرها هم افسانه بوده ؟
     اگه داعش آن زمان ظهور کرده بود ، کار تمام بود و مقصر شناخته میشدند.

     • مدیر سایت

      وقتی میگم روی هوا نباید حرف زد باید از روی دلیل باشه اگر راحت بتوان هر ادعایی را مطرح کرد، آیا می تونیم یک منتقد زرتشتی اگر در تصادفی کشته شد و قاتل فراری شد، قتل را به کردن زرتشتی ها بندازیم؟

  • مدیر سایت

   علامه عسکری در کتاب «عبدالله بن سبا» به تفصیل در مورد این شخص بررسی کرده و نشان داده که چنین شخصی وجود خارجی نداره.

  • زرین کوب اعتقاد دارد که ابن سبا وجود داشته وکتب تاریخی زیادی درباره او صحبت کرده

   وبه نظر من هم وجود داشته اما حضرت علی او را زنده آتش نزدند یا بکشند واتش بزنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code