خانه / ایران / اسلام و ایران / اسلام منجی ایران / سگ مهم تر از انسان از نظر زرتشتیان! / مجازات غذای داغ دادن به سگ اعدام است برخلاف انسان!

سگ مهم تر از انسان از نظر زرتشتیان! / مجازات غذای داغ دادن به سگ اعدام است برخلاف انسان!

به قلم مدیر سایت
منابع زرتشتی به روشنی نشان می دهد که ـ دست کم از بعضی جهات ـ سگ عزیزتر و مهم تر از انسان است؛ زیرا مجازات دادن غذای داغ به سگ اعدام است (وندیداد، شرح هاشم رضی، ج ۳، ص ۱۴۷۸، ف ۱۵، ش ۳) و نیز مجازات رماندن سگ آبستن، اعدام بوده است (وندیداد، ج ۳، ص ۱۴۷۸، ف ۱۵، ش ۵)
در حالی که مجازات کسی که با انسان چنین کارهایی کند، اعدام نبوده است!

همچنین ببینید

زن زرتشتی

حقارت زن در ایران باستان / چو زن زاد دختر دهیدش به گرگ

به قلم مدیر سایت زرتشتی پژوه برجسته هاشم رضی در کتاب «دانشنامه ایران باستان»، جلد …

۸ نظر

 1. بله؛به شخصه اعتقاد دارم سگ میتواند بعضا از برخی انسان نما ها بهتر و عزیزتر باشد!!صد البته!شاید در مستندهای گوناگون تلویزیونی دیده باشید که یک سگ در اب شنا میکند و میتواند نقش نجات غریق را ایفاکند_برای افراد نابینا وناتوان در فروشگاهها خرید میکند_در منزل کارهای شخصیشان را انجام میدهد_برای پلیس مواد مخدر را کشف میکند_نگهبانی از گله های دامی را بر عهده دارد _واز همه مهمتر تا اخر عمرش به صاحب خود تمام و کمال وفادار میماند و بهترین دوست برای صاحبش است!!!!!خدایش کدامین «انسان» که اینهمه ادعای عقل و شعور و درایت و کمالات میکند میتواند فقط مقداری از این کارهای این حیوان نجسسسسسسس از دیدگاه دین مبین!!!!!!!اسلام برای خلق والله انجام دهد؟!سگ نجسسسسی !که یک تکه نان جلویش بیاندازی تا اخر عمرش خود را مدیون ان شخص میداند و حاضرست برای دفاع از شما جانش را هم به خطر بیاندازد!ایا فرزند انسان این همه قابلیتهای مهم برای پدر و مادر خود دارند?!بله به عقیده بنده گاها این حیوان نجسسسس از انسانهای از خود راضی و مغرور به چی؟!!!! به مراتب عزیزتر و بهتر است…..صد البتتتت!!!«انسانی که خود را اشررررررف مخلوقااااااات جهانیان میداند»باز قضاوت با خود دوستان……..

  • مدیر سایت

   درست میگید که گاهی انسان بدتر از سگ می شود. قرآن نیز بعضی انسانها را بدتر از حیوان معرفی می کند. اما توجه داشته باشیم که بعضی انسانها چنینند و نمی تونیم حکم کلی دهیم که انسان بدتر از حیوان و حتی مساوی با حیوان است. از قوانین جزائی زرتشتی ، حکم کلی به دست می آید

  • حقیقته که بعضیها نمیخوان باور کنن که سگ از انسان پاکتره در مجموع خیلی از حیوانات هستند که انسان درمقابلشان هیچه و اینهم بدونن بعضیها این حیوانت هستن که ما رو زنده نگه داشتن سلامتی به ما میدن وگرنه انسان بدونه موجودات هیچ پوچ بیماری بیش نیست چرخه محیط زیست صابت کرده علم هم صابت کرده که بترین و خطرناک ترین میکرب ویروسی که میتونه دنیایه طبیعت نابود کنه و ازبین ببره این حیوانت هستن که میتونن با خوردن نفس کشیدن تسفیه خنثای کنند نه انسان بعدشم این ما انسانها هستیم که با علم دانشمون دنیارو زیرورو کردیم لرایه رفاه حال زندگی خودمون چرخه اکو سیستم موجودات دیگرو به خطر انداختیم مگر قیرازاین بطور مثال غط کردن درختها اتش زدن جنگلها یا ساختن بمبهایه وشتناک قربانی کردن حیوانت بیشاز اندازه اسراف خوراکیها بیش از اندازه ووووو خیلی چیزهایه دیگر که برایه بیانشان قرن ها وقت فرست میخواهد پس انسان نباید هیچ مودیدرو که خدا افریده ازبین ببره خودشرو بالاتراز اون بدونه هرکسی جونی داره جونشم واسه خودش عزیزه

   • مدیر سایت

    اگر از نظر جسمی نگاه کنیم فرقی بین انسان و حیوان نیست بلکه انسان علاوه بر جسم، چیز دیگری داره که سگ نداره

    درست میگید که بعضی انسانها از حیوان هم بدتر میشن و لذا خیلی از انسانها مستحق اعدام میشن برخلاف حیوانات اگر همان جرم را داشته باشند

  • واقعا جای تاسف داره که یک انسان خودش رو از یه سگ پست تر بدونه و اینقدر از یه سگ دفاع کنه.
   اگه اینقدر که از یه سگ دفاع می کردییم از حق خودتمون تو جامعه دفاع کرده بودیم، الان شرایطمون بهتر از این بود.

 2. جالبه جناب مدیر برای توجیه این حکم خودشون رو از سگ پست تر میگیرند
  امان از این همه جهالت و تعصب

 3. درود بر دوستان عزیز
  اینکه سگ هم ردیف با انسان قراره
  سگ دزد نیست
  اختلاص نمیکنه
  دروغ نمیگه
  به مال صاحبش تعرض نمیکنه ( حتی اگه از گشنگی بمیره)
  همراه با آدم و حوا بوده
  همراه با اصحاب کهف بوده
  از حمله اعراب مسلمان به بعد بعلت محافظت از صاحب خانه (ایرانی) نجس اعلام شده
  سگ نماد فراری دادن شیاطین
  و شبیهترین حیوان نسبت به انسان است

 4. درود بر شما
  استدلال و تمسک به دلایلی مانند وفاداری و انجام کارهای مثبت توسط موجودی به نام سگ نمی تواند دلیل موجه و درستی برای نگهداری آن باشد .
  طبق یافته های علم پزشکی بدن سگ دارای بیش از ۵۰ نوع انگل بیماری وجود دارد که قابلیت انتقال به بدن انسان را دارد و برای سلامتی انسان بسیار مضر است .
  اگر بخواهیم بحث نجاست سگ را به دین و مذهب ربط دهیم و ان را قبول نکنیم نمی توانیم منکر الودگی بدن سگ به انواع و اقسام میکروب ها و انگل ها شد و خطرات آن برای سلامت بدن را نادیده گرفت ‌.
  انسان قطعا اشرف مخلوقات می باشد و نمی توان به بهانه ی کارهای بد و زشت عده ای از آدمیان خط بطلان بر اشرفیت انسان و انسانیت بر حیوان و حیوانیت کشید .
  یا حضرت زرتشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code