+
خانه / احکام / احکام اسلامی / فتوایی قابل توجه در مورد غیرمسلمانان
فتوایی قابل توجه در مورد غیرمسلمانان

فتوایی قابل توجه در مورد غیرمسلمانان

به قلم مدیر سایت
مورخ ۲۳/۱۲/۱۳۹۱ در بیت آیت الله یوسف صانعی بودم که سخن از غیرمسلمانان پیش آمد. ایشان کسی را کافر می دانست که در عین پی بردن به حقانیت اسلام، آن را نپذیرد. وی قائل بود چنین افرادی درصد بسیار اندکی را تشکیل می دهند اما نپذیرفتن اسلام از سوی اکثر قریب به اتفاق غیرمسلمانان از روی عناد نیست. بنابراین آنان را نمی توان «کافر» خواند بلکه «غیرمسلمان» هستند.
ایشان اظهار داشت اگر آن درصد کم را کنار گذاریم، بقیه ی غیرمسلمانان در همه ی احکام شرعی با مسلمانان هیچ تفاوتی ندارند یعنی از جهت دیه، ارث، ازدواج، قصاص، طهارت و نجاست، دفن در قبرستان مسلمانان و… با مسلمانان همسانند. همچنین تفاوتی میان اهل کتاب و غیر اهل کتاب نیست.

۲ نظر

 1. سوال دارم از شما

  سلام من میخواهم با شما مشورتی بکنم من میخواهم برای درس اندیشه اسلامی خودم  تحقیقی بنویسم که به نظر شخصی من با استدلال به قرآن زنان حق دارند که رئیس دولت بشوند وخداوند یکتل شاهد است این تحقیقم کاملا آکادمیک است وهیچ انگیزه سیاسی ندارم

  به نظر شما نوشتن چونین تحقیقی خلاف قانون است؟ ویا مجرمانه است؟

  اگر اینگونه است ننویسم

  • تحقیق خوبی است و اگر صرفا بحث علمی باشه نه خلاف قانونه و نه مجرمانه. بهتره رنگ سیاسی پیدا نکنه. حتی نظر برخی علما هم این است که زنان می توانند رئیس جمهور شوند.
   البته تحقیق دشواری است و باید تخصص لازم را داشته باشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>