+
خانه / ایران / ایران پرستی / زرتشتی بازی و هخامنشی بازی
زرتشتی بازی و هخامنشی بازی

زرتشتی بازی و هخامنشی بازی

جلال آل احمد درباره عصر رضاشاه می گوید:
"در آن دوره بیست ساله، از (رشته ی) ادبیات گرفته تا معماری، و از مدرسه گرفته تا دانشگاه ، همه مشغول زرتشتی بازی و هخامنشی بازی بودند" و "هدف اصلی شان این بود که بگویند حمله اعراب (یعنی همان ظهور اسلام در ایران) نکبت بار بود و ما هرچه داریم از پیش از اسلام داریم … می خواستند برای ایجاد اختلال در شعور تاریخی یک ملت، تاریخ بلافصل آن دوره را نادیده بگیرند و شب کودتا (ی رضاخان) را یکسره به دمب کوروش و اردشیر بچسبانند. انگار نه انگار که این میانه هزار و سیصد سال فاصله است" (در خدمت و خیانت روشنفکران، صفحات ۳۲۴ و ۳۲)

منبع: زیگورات

۱۱ نظر

 1. یک سوال از شما دارم لطفا جواب بدهید
  آیا شما حمله اعراب به ایران را که باعث نابودی شکوه و تمدن و فرهنگ ایرانی و جنایت های بزرگی علیه مردم ایران و … شد که همین الان داعش نمونه کوچکی از آن است رو قبول دارین یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. آقای فاطمی من از شما انتظار جواب گویی دارم…
  این لینک هایی که به من دادین خوندش n ساعت طول میکشه
  یک کلمه به من جواب بدهید :
  آیا شما حمله اعراب به ایران را که باعث نابودی شکوه و تمدن و فرهنگ ایرانی و جنایت های بزرگی علیه مردم ایران و … شد که همین الان داعش نمونه کوچکی از آن است رو قبول دارین یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جنایات داعش در مقابل جنایات خلفای سه گانه (اجداد شما آقای فاطمی) مانند قطره آبی در اقیانوس پهناور است

  لطف بفرمایید و بگویید که این حمله وحشیانه از طرف عرب های به ظاهر مسلمان (=کافر واقعی) چطوری به نفع ایرانیان تمام شد؟؟؟؟؟
  آیا کور (نابینا) هستین و نمی تونین چضعیت فعلی رو مشاهده بفرمایین؟؟؟؟؟؟ (این سوال دوم من از شماست)

  و اما سوال سوم من از شما : آیا شما با این حرف من موافق هستین یا نه؟؟
  حرف من : با ظهور اسلام که دین درست و کامل ترین دین در آن زمان بود متاسفانه بعد مدتی رو به تحریف گذاشته شد (تحریف از نظر اخلاقی وگرنه قرآن بدون هیچ گونه تحریفی است) و به لطف خلفای سه گانه و با حمله آن ها به ایران و روم (دو ابر قدرت بزرگ آن زمان) و از بین رفتن ایران ساسانی و منحل شدن آن به امپراطوری عرب ها و منحل شدن قسمت بزرگی از روم شرقی به امپراطوری عرب ها نگارش ، علم ، دانش ، فلسفه و پیشرفت در أن زمان نه تنها متوقف نشد بلکه یک عقب گرد بسیار بزرگ داشت… به طوری که دیگر ابر قدرتی در آن زمان چه از نظر علم و دانش و چه از نظر نظامی وجود نداشت…… و همه قدرت را عرب ها در دست داشتند از جمله علم و دانش که به موفقیت های کوچکی دست یافتند ولی هرگز نتواستند جهان را به مدرن شدن و امروزی شدن پیش ببرند و چند صد سال بعد از افول قدرت عرب ها ، دانشمندان اروپایی علم و دانش مسلمانان را دزدیدند و به نفع خود ساختند و با ادامه و فراگیر شدن دانس جهان را به امروزی شدن پیش بردند

  به نظر من اگر عرب ها به ایران و روم حمله نمیکردند نهایتا ۲۰۰-۳۰۰ سال بعد جهان به سوی امروزی و مدرن شدن پیش میرفت کاری که عمر بن خطاب (لعنته الله) (یعنی اجداد شما) با جنایت های خود و نابود کردن شکوه و فرهنگ و تمدن و دانش ایرانی و رومی و با سوزاندن کتاب ها به دلیل اعتقاد به اعجاز قرآن و اینکه هر علمی را میشود از قرآن به دست آورد باعث یک توقف طولانی و چند هزار ساله در امروزی شدن جهان شدند (یعنی ماشین و برق و تلفن و امکانات امروزی)

 3. نمونه دیگر تعصب همین جلال ال احمد بازی است .
  هرکس دیگری بود او را متهم به تذبذب میکردیم . جلال در طول حیاتش بارها تغییر نظر داد و راه تقابل را به جای تعامل برگزید . واقعیت در مورد جلال کم دانشی او و عدم تحقیق و تعمق در نوشته های اوست . نوشته هایش همگی روزنامه نویسی بوده و یک اثر تحقیقی مدون هم ندارد .

 4. باسلام و تشکر از قرار دادن مطالب واقعی در این سایت , خواستم بگم خیلی ممنون که این سایت رو باز کردید , واقعا جاش تو این دوران تاریک خالی بود

 5. اقای به اصطلاح محترم باید بگم که ارجاع دادن از صفات بارز مسلمانان است … اگه واقعا ادعات میشه و چیزی تو چنته داری حرف خودتو بزن نه فقط لینک و مطلب کپی کنی

  • کپی کردن متنی که قابل استفاده باشه که بد نیست.
   بعدشم شما چند نفر چرا افتادین به جون این سایت بیشتر اینترنت در تسخیر افکارشماست
   چرا باید از وجود یک سایت اینچنینی نگران بشید.
   جالبه چرا در انترنت که در کنترل آمریکاست,کورش پرستی و باستانگرایی اینجور جولوش بازه اما
   هر کس بخواد نظر مخالفی بذاره اینچنین سرکوب میشه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی