+
خانه / اعتبار دین زرتشتی / نژادپرستی / لطفا شماها ساکت! / راحت می شه پشت کامپیوتر لمید و جان را فدای ایران کرد اما…
لطفا شماها ساکت! / راحت می شه پشت کامپیوتر لمید و جان را فدای ایران کرد اما…

لطفا شماها ساکت! / راحت می شه پشت کامپیوتر لمید و جان را فدای ایران کرد اما…

به قلم مدیر سایت
مدتی پیش، برخی ایران پرست ها هیاهو راه انداختند که: ای داد! سه جزیره ی ایرانی را به امارات واگذار کردند. ای هوار! دولت بخشی از ایران را از دست داد یا در حال از دست دادن است و…!
بی تردید، اگر جنگی صورت گیرد، ایران پرست های ملی گرا به هیچ وجه حاضر به جانفشانی در راه خاک وطن نیستند. هرچند اینان کنار کامپیوتر لمیده اند و در سایت هایشان جان خود را فدای خاک پاک میهن می کنند! تجربه نشان داده که همین باستان پرست ها کمترین مقاومت در برابر دشمنان ایران ندارند. اگر برای ایران مشکلات اقتصادی پیش آید و در آمد ده میلیونی آنها به نه میلیون تنزل یابد، نق نق آنها سر به فلک می زند.
بارها گفته ام و بار دگر می گویم: صدامِ عرب، اعلام کرد که می خواهد با فتح ایران، نبرد قادسیه را تکرار کند؛ اما ایران پرست های عرب ستیز، در راه خاک وطن، خون از دماغشان نیامد. آنان نه تنها در جنگ حضور نمی یافتند بلکه تحمل گرانی ها را نداشتند.
بله، اینها خیلی دوست دارند جزایر سه گانه همچنان برای ایران باقی بماند و با تغییر نام خلیج فارس به «خلیج عربی» به شدت مخالفند اما حکومت ایران و دیگران باید سختی ها و فشارها را تحمل کنند و خودشان کمترین زیان را در این راه تحمل نمی کنند.
پس باید به اینان گفت که: آبرومندانه آن است که در این زمینه سکوت اختیار کنند.

تحلیل من از فتنه ی ۸۸
ممکن است برخی بپندارند که بعضی ایران پرست ها در قضیه ی ۸۸ مقاومت نشان دادند و جانفشانی کردند.
من از ماهیت تظاهرکننده ها آگاهی کامل ندارم. خبر قطعی دارم که برخی از آنها اوباش هایی بودند که برای تخریب اماکن، پول های هنگفت گرفته بودند. (هرچند نمی توان به همه چنین نسبتی داد.)
آن زمان در این زمینه، تحلیلی در اینترنت ارائه کردم؛ اما به دلیل انتقاد زیاد حزب اللهی ها، آن را حذف کردم. گفتم: جمهوری اسلامی به خوبی بر اوضاع تسلط داشت اما گویا حکومت، برخورد جدی نمی کرد. شاید یک هدف این بود که افراد، مسئولان نظام، سیاست مداران کشورهای مختلف، مواضع و باطن خود را اظهار کنند تا به آسانی شناسایی شوند و لذا وزارت اطلاعات و وزارت خارجه، بیشترین بهره برداری را در این مدت کردند. اطلاعاتی که اگر در شرایط عادی می خواستند به آنها برسند، باید میلیاردها تومان و با وقت بیشتر، هزینه می کردند. وقتی به اطلاعات مورد نظر دست یافتند، به آسانی آتش فتنه را خاموش کردند.

۵۵ نظر

 1. اقای فاطمی .با عرض پوزش،بنده این دیدگاه شما رو کاملا و قویا و اساسا رد میکنم.پیش از این خیلی از انهایی که دم از اسلام و قرآن میزدند «فداکاری» نکردند.حالا بحث مزدوران جداست!شما و دیگر دوستان مطمئن باشید اگر بار دیگر جسارتی به این مرز و بوم بشود.همین جوانان باغیرت که شماها انها را بعضا «سوسول و قرتی »میخوانیدشان چه جانفشانی هایی که نخواهند کرد.مسلمان و غیر مسلمان هم ندارد!مگر امثال پدر من و دیگر عزیزان چه کسانی بودند؟!ایا انان از کره مریخ امدند و جلوی دشمن ایستادند?!خییییر!!!انها هم مانند جوانان امروزی بودند جوانی هم میکردند ولی انان احساس وظیفه کردند.چه بسا غیرت و همت جوانان امروزی بیشتر هم باشد.«حتما هست.»مطمئن باشید بنده هم که ادعای ایرانپرستی میکنم اگر ببینم که وطنم در خطر است حتما جلوی دشمن خواهم ایستاد.گرچه شاید کسی از من انتظاری نداشته باشند و بگویند که پیش از تو پدرت وظیفه اش را انجام داده!ولی چه ربطی داره به من؟!درشته؟!«چو ایران نباشد تن من مباد»……

  • شما زمان جنگ ایران و عراق را درک نکردید اما من درک کردم و در جبهه هم بارها شرکت کردم. بهتر است از بزرگترها بپرسید

   • درود جنگ ایران در برابر نبرد اریوبزرزن و فداکاری های چند صد ساله مردمان(زرتشتی) در برابر رومی ها از دوران اشکانی گرفته تا ساسانی ، نبرد سورنا با کراسوس ، جنگ بهرام چوبین و سپاهیان زرتشتی ! فکر کردید فقط جنگ ایران و عراق فداکاری است!!!!

 2. اقای فاطمی.خیلی علاقه ندارم بحث جنگ و جبهه را دوباره پیش بکشیم!چون حوصله و اعصاب بنده دیگه کشش این قضایا را نداره……صرفا جهت اطلاعتان:بله،زمانی که بنده پدرم را از دست دادم پنج ماهه بودم.من پیرامون جبهه جنگ تحقیقات فراوان داشتم خصوصا از دوستان و همراهان پدر عزیزم مسائل پیرامونی جبهه را جویا شدم کاملا.پس به مسائل جنگ کم و بیش واقفم!ضمنا اگر کسی هم جبهه و جنگ را درک کرده وظیفه اش را انجام داده،باید انجام میداده!…….

 3. با سلام پس شهید به اذن الله رضا شاه کبیر را چه میگویید؟

  تذکر ضروری من انسان بی طرف وغیر سیاسی هستم ومخالف حکومت ایران نیستم وهیچ گرایش سیاسی خاصی ندارم

  وشاهدوست نیستم وبله قبول دارم که رضا شاه کبیر جنایات واعمال خلاف بسیاری داشت اما من میگویم باید به افراد با دید کلی نگاه کرد وهم خدمتها وهم خیانتهای آنها را دید

 4. با سلام بله من طرفدار محمد رضا شاه پهلوی نیستم من سلطنت طلب نیستم ولی درباره شخص رضاشاه پهلوی بله ایشان جنایات وکارهای اشتباه فراوانی داشته که من تمام جنایات واشتباهات او را محکوم میکنم اما من میگویم شرط انصاف این است که کارهای خوب وخدمات فراوان او هم توجه شود
  اما کلمه شهید به اذن الله را باید عرض کنم طبق منطق شما جناب اقای فاطمی رضاشاه شهید میشود وطبق منطق ملی هم رضاشاه شهید ایران میشود به اذن الله توضیح میدهم ان شا الله

 5. آقای فاطمی این بحث که شما مطرح کردید صرفا مربوط به دوران جنگ تحمیلی هم نیست.شاید با کمی دقت در دویست سال اخیر مطلب کمی روشن شده باشد.زمانی که دکتر مصدق به پشتوانه روشنفکران و ملی گراها،نیروهای متدین را به کناری نهاد و انگلیس و آمریکاکودتا کردند، این عزیزان ملی گرا وطن پرست کجا بودند.جالب است بعدها آمریکایی ها از آن کودتا به عنوان ارزان ترین کودتا قرن بیستم یاد می کنند.یا زمانی که جهان در کوران جنگ جهانی دوم بود و ایران تحدید به اشغال شد،رضا خان که مدعی شجاعت و ارتشی قوی بود،داوطلبانه به سمت تبعیدگاه خود رفت و متفقین در عرض چند روز ایران را اشغال کردند و تا چند سال در ایران ماندند و یا زمانی که ایران در جنگ جهانی اول اشغال شد،پلیس جنوب به عنوان نماینده انگلیس و قزاق های در خدمت تزار در ایران جولان می دادند.و یا حتی قبل تر در زمان اشغال سرحدات شمال ایران مانند گنجه،قره باغ،ایروان و… این دوستان منورالفکر کجا بودند.جلب است اگر جایی در عصر معاصر هم مقاومتی شده مانند جنگ تحمیلی شروع آن با فتوای علمای شیعه و براساس الگوهای شیعی بوده.بارها توسط نیرو های ارزشی از جریاناتی مانند نهضت آزادی،جبهه ملی و سایر جریانات روشنفکری و ایران پرست خواسته شده تا لیست شهدای خود را در دفاع مقدس بدهند اما از آنان خبری نشد!البته نباید از انصاف دور شد که تعداد کمی از اقلیت ها مذهبی جز شهدادفاع مقدس هستند که بدون شک حساب اینان از آن جریانات پرادعاجداست.

  • اقا حمید منور الفکر عزیز!البته جسارت نباشد ها!اگر به فتوا باشد که بنده هم میتوانم در خانه گرم و نرمم بنشینم و حکم جهاد بدهم!جرجش پنج دقیقه صحبت و سخرانیست!ای مردم جنگ شده بروید بجنگید و از دین و ناموستان دفاع کنید!!!!پس نقش منه فتوا دهنده این وسط چیست؟!قاعدتا شما و انها هم دین و ناموس دارید.تنها پدر و امثال پدر بنده که ناموس نداشتند که!!!!!!!!!!!!خون پدر بنده هم رنگین تر از بقیه نبود باور کنید!به خدا اینگونه صحبت کردن درست و عقلانی نیست!!!! و صرفا پاک کردن صورت مسئله است……..!!!تحلیل و تلقی سیاسی از سخنانم نشود لطفا!سپاس

 6. با سلام علت شهید به اذن الله طبق منطق شما : رضا شاه پهلوی ادعا میکرد مسلمان وشیعه دوازده امامی است ودر دادگاه اسلامی محاکمه نشد ودادگاه اسلامی برایش حکم تکفیر وکفر نداد و ایت الله حائری بزرگترین مرجع شیعه نگفت رضا شاه نامسلمان است پس طبق منطق شما رضا شاه مسلمان است واین رضا شاه مسلمان در جنگ جهانی دوم اعلام بی طرفی کرد وچون حاضر نشد از بی طرفی خارج شود به کشور ایران توسط متفقین حمله نظامی شد وکشور ایران اشغال شد در این جنگ به ایران حمله شد واین حمله بدون دلیل موجه بود پس طبق منطق اسلام این حمله به ایران اشغالگری ضد اسلام بوده است
  ورضا شاه را متفقین از ایران تبعید کردند ودر تبعید درگذشت

  حکم پادشاه شیعه ای که اشغالگران غیر مسلمان کشورش را به خاطر بی طرفی در جنگ اشغال کنند واین پادشاه در تبعید
  وتحت فشار روحی فوت کند آیا بسیاری از علمای شیعه این پادشاه را شهید به اذن الله نمیدانند ؟
  قضاوت با شما

 7. فک کردی اونایی که ۸ سال جنگیدن همه عاشق سینه چاک خمینی بودن یا عاشق اسلام؟؟؟؟؟
  اونا کسایی بودند زیر پرچم شیرو خورشید تربیت پیدا کردند و برا آبو خاک و ناموس رفتند و نه اسلامو اینچرندیات (عراقم که مسلمون بود!)
  همین آخوندا و اسلامیستای کثیف دنیا رو تحریک کردن برای جنگ تا ذهن مردمی که مثل …. از این شورش نابخردانه ۵۷ پشیمان بودند رو به سمت دشمن خارجی منحرف کنند.

  • مشکل شما اینه که زمان جنگو درک نکردید و وصیت نامه شهیدانو نخوندید

  • سرباز فدایی وطن

   شاه جاوید اعلی حضرت همایونی، حیفی بخدا باید تو رو معرفی کنن به بنیاد نخبگان تا از نظراتت استفاده کنن بخدا البته روانشناس و روانپزشکم سراغ دارم میخای ادرس بدم ، بری بی بی سی هم بد نیستا ، توی سازمان سیام آشنا دارم خواستی واست جور کنم بری اونجا به تحلیلای سیاسی تو نیاز دارن، خلاصه همه جوره در خدمتم.

 8. چرا وصیت نامه شهیدو بخونم اینهمه شهید زنده هست
  این چرندیات و دروغ و دونگی که صب تا شب از این صداو سیمای سراسر نکبت پخش میشه رو بریز تو دسشویی سیفونشم بکش…
  اینا همه کشکه
  تو خونوادم چندین جانباز دارم، چندین نظامی دارم جندین رفیق رزمنده و جانباز دارم
  اینا همشون کسایی بودن که بهترین روزهای عمر و جوانیشونو تو جنگ گذروندن
  اینا هیچکدوم سازشون با اینا یکی نیست….

 9. آدمو شاهد زنده حیو حاضر هست ، اون شهیدی که رفت دستو زبونش کوتاهه حالا هر کس میتونه هرچیزی رو بهش ببنده…!!!
  …..او در خانواده مذهبی به دنیا آمد!
  …..او عاشق امام خمینی بود!
  …..و……..
  اصلا توی این مملکت آدم خوب ، اونیه که مرده باشه! و راحت میتونن پشت سرش هر دری وری خواستن بگن و هر صفتی بهش ببندن ..
  چون اون زنده نیست که بخواد انکار یا تایید کنه….

 10. اگر یه کسی که عمری از جبهه جنگید و از خوش روزگار کشته هم نشد آیا این شهید بحساب نمیاد ؟

  کسی که برای دفاع از کیان جونشو کف دست میزاره اگر نمرد شهید محسوب نمیشه؟

  نمیدونم اون شهیدی که رفت اگر این روز مملکت رو میدید که آقایان روضه خوان از کشته اینها پله درست کردند و بالا رفتند(کسانی که رنگ جبهه رو هم ندیدن!) چه تصمیمی می گرفتند

 11. این مملکت که مملکت آزادی نیست که هر کس راحت حرفشو بزنه

  اون جانبازو رزمنده ایم که صب تا شب فحش میده به اولو آخر همه چیز!

  اگر بیان برای مصاحبه نمایشی اون بدبختم مجبوره یه سری دری وری های از پیش تعیین شده رو تکرار کنه

  :ه بله ما عاشق ولایتیمو سینه چاک فلان کسکیم کشته مرده ی فلان چیزکیمو
  …..تاخون در رگ ماست هدیه به…….

 12. ۱.از تذکر دوستمان آقا فرشاد متشکرم.البته باید دقت کرد،کسی که فتوا می دهد چون منافع گردن کلفت های بین المللی را به خطر انداخته از آن پس باید تاوان آن فتوایش را پس دهد.چه بسا وقتی به تاریخ معاصر نگاه می اندازیم این امر را به وضوح مشاهده می کنیم.گذشته از این مطلب روحانیون شیعه تنها به فتوا اکتفا نکرده ودر زمینه نبرد خواه در کلام خواه در عمل پیشتاز بوده اند.
  ۲. تعداد شهدای روحانی بالغ بر ۳۳۱۷ نفر بوده است که ۱۵.۵ درصد کل روحانیون کشور در همان زمان می باشند. قشر روحانیت به نسبت تعداد جمعیت خود ۱۰ برابر اقشار دیگر در این جنگ شهید داده است. این در حالی است که خیلی از روحانیون به صورت گمنام به جبهه می رفتند و بعضی در جبهه لباس روحانیّت نمی پوشیدند و به صورت یک بسیجی اعزام می شدند یا در مسئولیت های دیگری غیر از کار تبلیغی و فرهنگی در جبهه حضور می یافتند.
  ۳.زمان پیروزی انقلاب اسلامی ۵۷ بسیاری از علما و فقها سرشناس شیعه مانند مطهری،بهشتی،مفتح،باهنر،قدوسی،مدنی و.. به درجه رفیع شهادت نایل امدند.تعدادی مانند رهبری جانباز شدند.حتی دو پسر ارشد ایشان در جنگ تحمیلی بصورت ناشناس حضور داشتند.(در لشگر ۲۷محمد رسول الله)جالب است بدانید که سید محمد هادی پسر سید حسن نصرالله در سال ۱۹۹۷ در عملیاتی ضد صهیونیست ها به شهادت رسید.

 13. ۴.در عصر مشروطه عامل اصلی روحانیت شیعه بود که نتیجه پایداری آنان شهادت شیخ فضل الله،ترور آیت الله بهبهانی و مرگ مشکوک آیت الله بهبهانی بود که همگی از فقها تراز اول عصر خود بودند.در همان زمان میرزا کوچک خان که خود یک روحانی بود تیپی نظامی از روحانیون مبارزدر گیلان تشکیل داد.در اصفهان حاج آقا نورالله حضور داشت که نهایتا چند سال بعد بطرز مشکوکی فوت شد.
  ۵.یا زمانی که به علت حضور شوستر در ایران روس و انگلیس بخش هایی از ایران را اشغال کردند،مرجع تقلید شیعه آخوند خراسانی فرمان جهاد صادر کرد و بسیارى از علماى نجف، کربلا و کاظمین خود را براى سفر به ایران و دفاع از آن آماده ساختند اما شب قبل از عزیمت پس از دل دردی عجیب وبطرز مشکوکی دارفانی را وداع گفت.
  ۶-بدون شک این طرز برخورد روحانیت شیعه باعث کینه استعمارگران شده.البته همانطور که گفتم از اقلیت ها در جنگ تحمیلی حضور داشته اند.در این دوران ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی و ۹ زرتشتی در دفاع از خاک میهن شهید شدند و ۲ هزار تبعه غیر ایرانی نیز با حضور در جبهه های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.البته تمام کسانی که شهید شدند از خانواده های مذهبی نبودند ولی باید به یک چیز اعتراف کرد و آنکه آنان که در جنگ بودند با ادبیات حسینی میجنگیدند و فضای جامعه در آن عصر کاملا مهدوی-حسینی بود چیزی که دشمنان اسلام که همان قدرت های زورگوی بین المللی باشنداز اعتراف بدان شدیدا وحشت دارند.این واقعیت را زمانی بهتر درک می کنیم که ببینیم در عصر معاصر، ایران چند بار دیگر مورد تهاجم شدید بود ولی در عرض چند روز اشغال شد.حتی تحقیر آمیز ترین قرارداد ها همچون کاپیتولاسیون امضا شد ولی از حرکت منسجم مردمی خبری نبود.وقتی شعار ها وتفکر غالب حاکم براین ادوار را مرور میکنیم بدین نتیجه میرسیم که در جنگ تحمیلی بجای تفکر خانه ام،شهرم،مالم،نژادم تفکر شهادت و اسلام و بجای شعار”از پشت کیقبادوجم..کوروش و هخامنش و…” شعار “کربلا کربلا ما داریم میاییم” جایگزین شد.

 14. اقا حمید سپاس از شما.این امار از کجاست؟!ولی مراد و منظور بنده صرفا شهدای عزیز دفاع مقدس «خودمان» بود!!این امار۳۳۱۷نفر روحانی شهید بسیار باعث تعجب بنده شد!!!!!شما گویا کشته شدگان در جاهای دیگر مانند اسراییل_لبنان_فلسطین_و نقاط دیگر را با این امار نجومی و تعجب برنگیزتان مخلوط و قاتی کرده اید؟!این اماری که بنده پیرامونش تحقیق کرده ام از شهدای روحانیون به ۵۰۰ نفر هم نمیرسد.تازه این را همه میدانیم که در جبهه ها ان زمان خیلی حساب و کتاب خاصی پیرامون شناسایی هویت ابتدایی افراد وجود نداشته و تقریبا هر کسی میتوانسته خود را روحانی معرفی کند!مثلا با گذاشتن محاسن فراوان!حمید جان دوست عزیز بنده هیچگاه نگفتم روحانیون در جنگ حضور نداشتند.بله انها هم زحمت کشیدند!
  پیش از این هم عرض کرده ام،فقط و فقط مردمان عادی بودند که ۸ سال جنگ سخت و نفسگیر را اداره و در پایان به معنای واقعی به ثمر رسانند…….«پاینده باشید».

  • بنده بعنوان کسی که بارها به جبهه ی جنگ رفته ام میگم که روحانیون تشکلات خاصی در حوزه های علمیه داشتند و از آنجا ارسال می شدند با داشتن نامه و معرفی نامه و اصلا امکان نداشته که کسی پارچه ای دور سرش بپیچد و ریشی بگذارد و بعنوان روحانی جبهه برود
   رزمنده ها سوالات زیاد داشتند که غیرروحانی نمی تونست جوابگو باشه

 15. اقای فاطمی.با عرض پوزش این نظر شما را نمیپذیریم!همین الان با یکی از دوستان صمیمی پدرم تلفنی صحت این قضیه را جویا شدم.«شاهد زنده».ایشون گفتند در گردان ما و برخی دیگر از گردانها خیلی به هویت جزیی و درونی افراد گیر نمیدادند….بعضا به خاطر کمبود نیرو و رزمنده.ضمن ایشان گفتند شاید در جاهای دیگر این قضایا بوده و من خبر ندارم!…

 16. اقای فاطمی جنگ را توده عادی مردم جلو بردند افرادی مثل همین جوانهایی که امروز میبینیم با همین تیپ و تفکراتی که شاید چندان بحساب نیایند. افرادی که مثل حضرتعالی شاید خیلی هم بظاهر ظاهرالصلاح نبودند ولی از پشت نیمکت کلاس رفتند وجنگیدند ورفتند! برادر من شما از کجا و کدام منبع فهمیدی شهدا جزء کدام قماش بودند وجزء کدام قماش نبودند؟ مصادره مفاهیم بلند شهید وشهادت به نفع یک گروه وطبقه خاص بزرگترین خیانت به دفاع مقدس بوده است که باعث فاصله گرفتن نسل جوان امروز از انها شده است کاش شما وامثال شما چیزی دیگر را بجای این مفاهیم خرج اثبات خود ونظراتتان میکردید!

  • سیاوش امیرشاهی

   سلام. بله با وقوع جنگ خیلی از کسانی که اصلاً اسمی ازشان نبود رفتند جنگ،
   اما تجربه نشان داده کسانی که ادعای وطن دوستی دارند و از طرفی ضد اسلام هستند اصلاً در جنگ نبودند و جرئت جنگیدن نداشتند.
   زمان هشت سال دفاع مقدس کاباره‌های لس آنجلس پر بود از این وطن پرستای بی دین و ضد دین ! که جمع میشدن عرق میخوردن و برای ایران شعر میخوندن ! اما حاضر نبودن که بیان ایران و برن جبهه !

 17. ۱.آمار مربوط به شهدا از جمله روحانیون که توسط نهاد های رسمی داده می شود تاحدی اختاافی است ولی این اختلاف حداکثر ۱۵% است. آخرین آمارمربوط به سخنان سرهنگ امیری جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش بود که با آمار تقریبی حوزه ۱۰۰ نفر فرق دارد.البته سایت ویکی پدیا که معمولا نسبت به اسلام آمار مغرضانه نمایش میدهد میگوید تعداد کشته شدگان روحانی در جنگ بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تن تخمین زده شده‌است که تعداد کشته شدگان روحانی اعزام شده از استان تهران ۵۰۰ تن بوده‌است. شاید منظور دوستمان آقا فرشاد همین قسمت بوده وشاید نه.
  ۲.اما آنکه درآن زمان چون در آمار افراد زیاد جستجو نمی کردند پس آماری درست یا نزدیک بحقیقت نمی توان ارائه داد حرف درستی نیست.به علت آنکه افراد در آن زمان دارای لااقل یک پلاک شناسایی بودند که به واسطه همان اسم میتوان هویت آنان را شناسایی کرد مگر شهدا گمنام و یامفقودین که البته شناسایی حداقل عموم آنان غیر ممکن نیست.از طرفی هویت براساس اسم آنان قابل شناسایی است نه براساس ریش و سربند.از طرفی اگرکسی که در آن دوران می خواست خود را روحانی معرفی کند،صرف داشتن ریش بدترین انتخاب بود چون در آن زمان خیل عظیمی از رزمندگان ریش داشتند.
  ۳-البته به لحاظ تعداد نفرات بیشتر رزمندگان مردمان طبقات محروم جامعه بودند که تحت دکترین و آرمان های شیعی و دم مسیحایی امام به خط شده و جان خویش را نثار کردند.هر چند عموم آنان در گذشته خود افراد مذهبی نبودند ولی با پیروزی انقلاب تغییرات بسیاری کردند و در مدت کوتاهی به دلیل حاکم شدن ارزش های شیعی،مردم به سمت ساده زیستی ،تجملگریزی،شهادت طلبی و فداکاری روی آوردند چیزی که در دهه ۷۰ روند معکوس گرفت و ارزش های لیبرالی که مبتنی بر خود خواهی فردی است به طرق مختلف بر فضای جامعه حاکم شد.این بدان معنی نیست که همه مردم ایران ،آن هم از ابتدا مذهبی بوده چه بسا زمان حضرت رسول هم بغیر از چند نفر مانند مقداد و ابوذر که حزب اللهی شش دنگ بودندبقیه مردم که در راه اسلام فداکاری میکردند بیشتر جذب شعار های ارزشی اسلام و اخلاق رسول خدا شده بودند و چون دارای معرفت عمیقی نبودند پس از فوت ایشان و حاکم شدن تدریجی ارزش های غیر الهی تغییر رویه دادند. اما بیان ان جمله که ما چون در دوره ای فداکاری کردیم پس حتما در ادوار بعد هم می توانیم آن را تکرار کنیم ،سیر کردن در وادی احساسات است چه بسا تاریخ بخصوص از جنس معاصرش خلاف آن را ثابت کرده است.از آنجا که در عصر معاصر ایران به صورتی کاملا تحقیر آمیز اشغال شد ولی خبری از وطن پرستان نبود و استعمارگران به سادگی ایران را تصرف کردند.

 18. اقا حمید.با عرض پوزش مجدد نظر شما را نمیپذیرم!امارهای سایتهای مانند ویکی پدیا بعضا غیر علمی موقتی و اشتباهست خصوصا در این باب و این موضوع.البته در خیلی از موضوعات علمی سایت «ویکی پدیا»جزو بهترنهاست ناگفته نماند!پیرامون اطلاعات رزمندگان باید خدمتان عرض کنم که مدرک معتبر شناسایی رزمندگان صرفا همین پلاکهای درون گردنشان بود.که اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی تاریخ تولد و نام پدر و…….بود اطلاعات بیشتری پیرامون رزمنده نبود بیشتر از این یک پلاک!.اقا حمید پدر عزیز بنده هم جزو همین مفقونین بودند که پس از ۱۷ سال پس از جنگ توسط شناسایی همین پلاک و تعدادی از استخوانهایش.ایشان را برایمان اوردند…البته در صورت مفقود شدن پلاک هم ازمایشاتی مانند ازمایش DNA هم وجود دارد از استخوانهای کشف شده…«روح همه شهدا جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شاد »

 19. اقا یا خانم???????????????????چطور مگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!در مقطع دکترا بله سال اول بود!نکنه دوباره غلط املایی داشتم در کامنتهایم؟!بگیری غلط املایم رو بنده ناراحت نمیشوم….تازه پارتی هم پیرامون درس و دانشگاهم نداشتم به خاطر فرزند شهید بودنم درسم هم همیشه کلا خوب بود…مثلا «سهمیه »نداشتم.حالا منظورتون از این سخن چه بود تا شفاففففففف سازی کنم برای شما????????????????????!

 20. درود بر بندگان پاک خدا
  تجربه نشان داده است امثال شما فقط از نام شهدا سوء استفاده می کنند
  تجربه نشان داده است شما فقط از جنگ و خونریزی دم میزنید و توهم دشمن دارید
  تجربه نشان داده است در جامعه ای که ازادی اندیشه نباشد آزاده ها هجرت می کنند

  حرفاتون خنده داره.

 21. بیچاره شهیدای مظلوم نیستن بیان از خودشون دفاع کنن، خدا رو شکر دوربین بود و فیلم ها وعکسا موجوده، از نوجوون گرفته تا پیراشون فیلماش هست که میگفتن ما برای زنده نگه داشتن نام اسلام داریم میجنگیم ، صداها و شعارها موجوده وصیتنامهای شهدا موجوده ، مناجاتای شبای عملیات هست پدر و مادرای شهدا هستن صحبتهای فرمانده ها موجوده از شهید چمران گرفته که بهترین موقعیت علمی و دانشگاهی رو رها میکنه و میاد تو لبنان میجنگه و بعدم میاد تو ایران میجنگه از شهید بابایی گرفته که تو آمریکا اونجور مقید به نماز و آداب اسلامیه و روحیه ی خودسازیش تحسین برنگیزه که حتی نماز اول وقتشو تو اتاق اون فرمانده امریکایی ترک نمیکنه و دیگر سرداران و فرماندهان و رزمندهای شهید که فیلماشون و صحبتاشون هست این قدرت تفکر اسلامه که آدمارو اینجور بار میاره این قدرت عاشورا و امام حسینه ، همشون میگفتن ما برا اسلام داریم میجنگیم اقلیتای دینی دیگه هم تحت تاثیر همین فکر و تحت تاثیر فرهنگ امام حسین و نفس قدسی امام به جبهه کشونده میشدند لازم نیست شماها اینجا حرف بزنید و ثابت کنید شهیدا برا چی رفتن این کارتون شبیه به جوک میمونه مثل این میمونه که تو روز روشن بشینین و باهم صحبت کنید که آیا روز یا شب ، شما فقط باید یکمی چشم و گوشتونو باز کنید شاید برا شما سخت باشه ولی سعیتونو بکنید و بیشتر از این دل شهیدا رو به درد نیارین.
  درود خداوند بر رزمندگان راه اسلام
  درود خداوند به

 22. به نام خدا
  ازمن خواسته بودید اگر جایی توهین کردید باز گو کنم حال به جمله خدتان بنگرید:
  بی تردید، اگر جنگی صورت گیرد، ایران پرست های ملی گرا به هیچ وجه حاضر به جانفشانی در راه خاک وطن نیستند. هرچند اینان کنار کامپیوتر لمیده اند و در سایت هایشان جان خود را فدای خاک پاک میهن می کنند! تجربه نشان داده که همین باستان پرست ها کمترین مقاومت در برابر دشمنان ایران ندارند. اگر برای ایران مشکلات اقتصادی پیش آید و در آمد ده میلیونی آنها به نه میلیون تنزل یابد، نق نق آنها سر به فلک می زند.

  در این جا دیگر باید خود پاسخگو باشید آیا از باب مباهته اتفاده نکرده و تهمت نزده اید

  درثانی در جایی کامنت گذاشته بودند که سایت شما تله وزارت اطلاعات هست باید بگویم که من نیز به این قضیه کمی شک کردم.
  منبع قطعی که گفته اید خبر قطعی دارم که برخی از آنها اوباش هایی بودند که برای تخریب اماکن، پول های هنگفت گرفته بودند. چه شخصی است معلوم است که به بچه های بالا وصل هستید.
  (بهتر است دوستان کمی احتیاط کنند و هر چیزی را ننویسند.چون مانند تحلیل ایشان ممکن است برای این باشد که افراد، ، مواضع و باطن خود را اظهار کنند تا به آسانی شناسایی شوند و لذا وزارت اطلاعات ، بیشترین بهره برداری را در این مدت بکند. )

  • ـ دلیل حرفم را گفتم. تجربه ی جنگ ایران و عراق. تهمت نزدم.

   ـ وزارت اطلاعات با سایت موافق نظام جمهوری اسلامی تله نمی ذاره

   ـ منبع خبر قطعی، فایل صوتی سخنرانی یکی از مسئولان وزارت اطلاعات در همان زمان بود

 23. به نام خدا
  تجربه جنگ ایران و عراق تماما سخن شما را تایید نمیکند.
  گفتم که به بچه های بالا وصلی از کجا معلوم شاید تله باشه احتیاط شرط عقل
  -کدام فایل صوتی به ما نیز بدهید .

  -تحلیل خود را از حوادث بازداشتگاه کهریزک و حوادث شرق اصفهان را نیز بگویید

 24. به نام خدا
  جناب آقای مدیر سایت تحلیل خود را از حوادث شرق اصفهان و بازداشتگاه کهریزک نگفتید .بگویید تا در بحث با دیگران کم نیاوریم

 25. به نام خدا

  ((«َکُلُّ رَایَهٍ تُرْفَعُ قَبْلَ قِیَامِ الْقَائِمِ فَصَاحِبُهَا طَاغُوتٌ یُعْبَدُ مِنْ دُونِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ))
  (کافی، جلد ۸، صفحه ۲۹۵ و وسائل‌الشیعه ج: ۱۵ ص: ۵۲ )

  «هر پرچمی که قبل از قیام قائم برپاداشته شود، صاحبش طاغوت است، غیر از خدای عز و جل پرستیده می‌شود»

  امام باقر علیه السلام فرمودند: هر پرچمی پیش از پرچم مهدی «علیه السلام» بلند شود، پرچمدار آن ظاغوت است. («مستدرک الوسائل» ج ۱۱: )۳

  •  ظاهر این حدیث، مطلق است و پرچمدار همه قیام های قبل از قیام حضرت مهدی(ع) را طاغوت خوانده اما ملاحظه ی آن در کنار احادیثی که قیام زید و شهدای فخ را مورد تأیید قرار داده اند، معلوم می شه اطلاق آن مقصود نیست بلکه مراد، پرچمداران قیامهای باطل است. چنانکه در حدیث دیگر از امام باقر(ع) آمده است:

    من رفع رایه ضلاله فصاحبها طاغوت.
   کسى که پرچم گم راهى را برافرازد، پرچمدار آن، طاغوت است.

    

   • ۱.قیام زید و حسین بن علی در زمان حیات امام معصوم است لذا با قیام در زمان غیبت متفاوت است و شامل این حدیث نمیشود که در غیر این صورت اگر یکی از ائمه نیز قیام میکرد ما نمیتوانستیم بگوییم که طاغوتی است
    حدیث درباره قیام که در زمان غیبت و پرچم هایی که قبل از قیام قائم برپاداشته شود است

    ۲.پاسخ شما کامل نیست .«پرچمداران قیامهای باطل » چه کسانی هستند؟
    چگونه میتوان فهمید قیامی که در زمان غیبت انجام میشود صاحبش طاغوت است یا نه؟

    • همانطور که شما از اطلاق حدیث ، بطلان همه ی قیامها را میخواهید استفاده کنید، از اطلاق آن، قیامهای عصر امامان ع را نیز استفاده کنید

     قیامی که زیر نظر ولی فقیه عادل شیعه باشه بر خقه

     • وقتی جواب ندارید باید هم کامنت های من رو نشر ندید

      البته بهتر بود دلیل نشر ندادن کامنت هایم را میگفتید تا بدانم چه خطای کرده ام من تنها یرای آنکه به آگاهیم افزوده شود نوشتم و هیچ هدف دیگری نداشتم و البته که کم آوردن شما در این بحث باعث شد نوشته
      های خودم را باور کنم (در حالی که پیش از این به کامنت های خودم هیچ اعتقادی نداشتم)

      بهتر است این مطلب را نیز در پست نشانه های کم آوردن بگزارید که :

      از نشانه های که آوردن است، نشر ندادن کامنت های دیگران

      امیدوارم که این یکی را حداقل نشر دهید .
      با تشکر

  • بسمه تعالی- فکر می کنم اشتباهی برای شما رخ داده است. منظور حدیث هر پرچمی است که با عنوان تشکیل حکومت اسلامی بلند شود ، یعنی قیام برای تشکیل حکومت اسلامی که متأسفانه موارد زیادی در تاریخ داریم.
   برخی از قیامها که برای ، مثلاَ امر به معروف و نهی از منکر ، ایجاد می شود مثل شهدای فخ که مورد تایید امامان معصوم بوده اند.
   در عصر غیبت هم ، بارها علمای راستین یا خودشان برای این موارد قیام کرده اند یا حمایت کرده اند مثل: قضیه تحریم تنباکو ضد انگلیس یا قیام سربداران ضد مغول و حتی سخنرانی های امام در سال ۴۲ که در راستای امر به معروف و نهی از منکر شاه بود(برای اقداماتش از مبارزه با اسلام گرفته تا حمایت از اسرائیل) … اینکه امام زمان باید برای برقراری عدالت تشریف بیاورند تکلیف ما را ساقط نمی کند
   امام خمینی در سخنرانی نیمه شعبان سال ۶۷ این مطلب را توضیح داده است.
   http://www.imam-khomeini.ir/fa/3737/%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D9%81%D9%87_%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85_%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C/%D8%AC%D9%84%D8%AF21/%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1_%D9%81%D8%B1%D8%AC

 26. البته در بین امامیه این موضوعات دچار اختلافات زیادی است ونظرات متفاوتی وجود دارد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا