خانه / سایر مطالب / جنگ ایران و عراق / مشاهداتم بر مزار شهید پلارک / همیشه سنگ قبر این شهید خیس یا نمناک است!
X شهید سید احمد پلارک

مشاهداتم بر مزار شهید پلارک / همیشه سنگ قبر این شهید خیس یا نمناک است!

به قلم مدیر سایت
در اینترنت حرف های فراوان در مورد شهید سید احمد پلارَک (از شهیدان جنگ ایران و عراق) می یابیم. اما آنچه را خود دیده ام می گویم:
در تاریخ ۲۳/۲/۱۳۹۰ در بهشت زهرای تهران، قطعه ۲۶ همراه پسرم بر مزار شهید پلارک حاضر شدیم. پیدا کردن مزار او آسان است. محل دفن شهدا نزدیک ایستگاه مترو است. در آنجا همگان ـ جز اندک افراد ـ از محل دفن آگاهند و نشانی می دهند.
مردم برای فاتحه تجمع کرده بودند. سنگ قبر این شهید همواره خیس است. خیسی بعضی ساعات روز بیشتر و گاه کمتر است.
یک بار وقتی که وسط سنگ قبر را مردم با دست و پارچه برای تبرک بردند، من و پسرم بقیه ی نم را با دستانمان خشک کردیم تا یقین کنیم تر نیست اما پس از سه چهار دقیقه دیدیم دوباره آب آنجا را فرا گرفت. آب از چهار طرف بطور مساوی به سمت وسط آمد.

چند نکته:
الف)
آبی که روی سنگ جمع می شود در حد نم نیست بلکه سنگ خیس و تر می شود و حتی کفش های ترشده، اطراف سنگ را خیس کرده اند. افرادی در گذشته، سنگ را به صورت نم دار دیده بودند. مقدار آب در زمانهای گوناگون فرق می کند. (من موقع غروب بر مزار حاضر شدم. دو سه هفته بعد برادرم وسط روز آنجا رفته بود و قبر را نمناک دیده بود اما هفته ی بعد که ساعت دوازده شب آنجا حضور یافته بود سنگ را کاملا خیس دیده بود)

ب) آبی که سنگ را فرا می گیرد بوی گلاب یا عطر نمی داد. نه تنها من و پسرم بویی استشمام نکردیم بلکه یکی از حاضران نیز همین را می گفت. شاید احساس بو تلقینی باشد یا اینکه قبلا کسی بر قبر گلاب ریخته است.

ج) سنگ قبر چند سانتیمتر از زمین بالاست و روی سیمان گذاشته شده. بنظر می رسد آب از بین سنگ و سیمان خارج شده چند سانتیمتر بالا می آید و کم کم روی سنگ را می گیرد.

د) وقتی آب از زیر سنگ خارج می شود باید بطرف پایین برود اما چرا بالا آمده روی سنگ می رود؟

هـ) بعضی حاضران می گفتند که همیشه آب به همین صورت خارج می شود. جای پرسش است که: چرا در اوقات دیگر مثل شبها که کسی آبها را جمع نمی کند، آب بر زمین جاری نمی شود و به جاهای دیگر نمی رود؟ به عبارت دیگر چرا آب فقط به اندازه ای که سنگ را فرا بگیرد خارج می شود؟

و) در قبرستانهای شهرهای بزرگ از جمله بهشت زهرای تهران که مشکل زمین دارند، زمین را با لودر می کنند و سپس با دیوارکشی، قبرها را برای اموات آماده می کنند. اگر در زیر این سنگ چشمه ای پدید آمده باشد آب باید از قبرهای دیگر نیز بالا بزند و اگر کسی مخفیانه لوله کشی آب کرده باشد و به اندازه ی نیاز شیر آب را باز می کند و بعد می بندد، پس از گذشت مدتی افشا می شود. از دو نفر شنیدم که هفت هشت سال پیش نیز که برمزار این شهید آمده بودند، وضع به همین صورت بوده است.

ز) فرض کنیم زیر سنگ چشمه‌ای باشد یا لوله‌ی آب کار گذاشته باشند. در این صورت آب در زیر سنگ در یکی دو جا راهی را باز می‌کند و خارج می شود. اما آب در اینجا به طور مساوی بر همه ی سنگ پخش است و گویا از چهار طرف سنگ به طور مساوی آب خارج شده روی سنگ می آید.

X شهید سید احمد پلارک

همچنین ببینید

آیت الله علی حسین احمدلو پدر دو شهید

آیت الله علی حسین احمدلو (درگذشت: ۱۳۸۴ش) از شاگردان آیات عظام: امام خمینی، بروجردی، گلپایگانی، …

۷۹ نظر

 1. من زیارت کردم ایشان را چنان بوی عطری است که هیچ کجا و هیچ جایی حس نکردم خدا رحمتش کند چطوری میشه کسی اینهمه سال شبو نصف شب قبر رو بشوره یا گلاب بریزه یا اسپری بزنه ،این حرف ها از روی نادانی است اگر کسی شک داره میتونه از نزدیک زیارت کنه و دستمالی به بوی ایشان متبرک کنه ببینه چند وقت این بو‌ماندگاری دارد واقعا بوی بهشت میده و از این دنیا خارج است ،منهم ازش میخوام شفاعت کنه منو و شفا منو از خدا بخواد باز هم میرم زیارتش

 2. یک هفته با دور بین مدار بسته کنترل کنن مشخص میشه واقعیت داره یا خیر در ضمن دستگاه اسکنر هم به راحتی وجود لوله اب رو تشخیص میده اگر سنگ تعویض شده باشه دیگر هیچ حقه ای باقی نمیمونه و واقعا معجزه است.

 3. سلام.من تابه حال سرمزار ایشون نرفتم.اما یکبار ازطریق یه برنامه مجازی زندگینامه ایشون روخوندم.گفته بود که پنج صلوات بفرست وهدیه کن به ایشون.ازشون بخاه واسطه بشد بین شماوخدا.مطمن باش حاجت میگیری.من این کار رو انجام دادم و حاجتمو گرفتم.من مطمن شدم که ایشون واقعا به درگاه خداوند آبرو دارند.انشاالله بتونیم بااعمالمون راهشونا ادامه بدیم.

 4. با سلام . من با علم به اینکه هر انسانی در مقابل حرفی که میزند و مسئولیت پیدا می کند این خاطره را عرض میکنم ، همان دوران اواخر جنگ یا بعد از جنگ بود که به اتفاق یکی از دوستان عزیزم که از رزمندگان هم بودند ؛ به مزار این شهید رفتیم ، واقعا بوی شهادت و بهشت میداد. بویی فرا زمینی بود. افسوس که از این قافله دور ماندیم .

 5. با سلام امروز ۱/۳/۹۸به مزار شهید پلارک رفتم ولی هیچ رطوبتی نبود علت خشک شدن سنگ چیست؟

 6. سلام ما که رفتیم نه از نم و خیسی خبری بود نه از بوی گلاب

 7. سلام من خودم برسر مزار شهید پلارک حاضر شدم اصلا نه به بوی گلاب کار دارم ونه به خیس یا خشک بودن سنگ واسه من مهم اینه که ایشان به عنوان یه سرباز جون خودشو واسه امثال ما داده و یکی از شهدای جنگ تحمیلی هستش روحش شاد

 8. مهم ایثار وفداکاری آنها است که تمام هستی خود را فدای اسلام ومیهن کردند.

 9. شاید به شخصی که برسرمزارشون حاضر میشه هم بستگی داشته باشه استشمام بوی گلاب یا دیدن نم و خیسی سنگ مزارشون .

 10. من ده سال پیش رفتم با کاروان زیارتی،و همگی شروع کردیم با پارچه خشک کردن سنگ قبر ولی مرتب خیس میشد و بوی عطر خاصی هم میداد

 11. بخدا قسم تواین عصر معجزه ای به این صورت ندیده بودم سنگ یک سره خیس و بوی عطر گلاب میآمد با هر علم و کلکی هم نمیشه همچین چیزی ساخت چوناگه حتی لوله کشی کرده باشند آب از اطراف سنگ و جاهای خاکی راهی به بیرون بازمیکنه و خارج میشه نه از سنگ که اصلا آب ازش خارج نمیشه .این عطر رو ملائکه روی سنگ قبر میپاشن و قشنگ حس میکنی که این عطر و نمناکی زمینی نیست و از سمت خالق مهربون خداوند هستی میاد.خیلی حس خوبی داشت

  • والا من امروز اونجا بودم. صبح روز شنبه ساعت ۱۰ صبح و کاملا خلوت و به دور از هیاهو و جمعیت. نه بوی عطر بود و نه نم و اب روی قبر.
   ارج و قرب شهدا به این چیزا نیست

   • با سلام؛ و اما بعد:
    یقیناً چیزی از شما کم نمیشود اگر فیلم بگیرید و در آن ادعای خود را مستند کنید تا خلاف سخن آقایان اثبات شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code