+
آزار مورچه

آزار مورچه

به قلم مدیر سایت
در منابع زرتشتی به کشتن مورچه ها حتی مورچه هایی که به انسان آسیب نمی رسانند، فراوان سفارش شده است و کشتن آنها به عنوان کفاره ی گناهان دانسته شده و گاه تأکید شده که مورچه های دانه کش را بکشند.

اما احادیث اسلامی به نیازردن این جانور سفارش کرده اند:
ـ از امام کاظم(ع) در مورد کشتن مورچه سؤال شد. فرمود: آن را نکش مگر به تو آسیب برساند. (قرب الاسناد، ص ۲۹۴)

ـ عبداللّه بن عطاء گوید: امام باقر(ع) حرکت کرد و من نیز با ایشان روانه شدم، تا اینکه به جایى دیگر رسیدیم. به ایشان گفتم: نماز، فدایت شوم. فرمود: اینجا لانه مورچگان است، در آن نماز نمى خوانیم. (محاسن: ج ۲، ص ۹۲، ح ۱۲۴۳)

ـ امام صادق(ع): به خدا سوگند، نیکوکاران رستگارند. آیا مى دانى آنان چه کسانى هستند؟ آنان، کسانى اند که [حتّى ] مورچه ریز را نمى آزارند. (تفسیر قمی: ج ۲ ص ۱۴۶)

ـ امام علی(ع): بخدا قسم، اگر اقلیمهای هفتگانه را به من بدهند و در مقابل آن از من بخواهند که دانه جوی را از دهان مورچه ای بگیرم، هیچگاه چنین ظلمی را مرتکب نخواهم شد. (امالی شیخ صدوق، ص ۷۲۲)

۴ نظر

 1. سلام دوست گرامی

  بنظر می رسد شما و دوستان گرامتان دچار یک روان پریشی شده ایداز آزار مورچه گرفته تا ارج سگ در زرتیان را متاسفانه از معده و شکم خود خارج میکنید که اینگونه بحث میکنید

  چرا فکر میکنید زندگی برخی تا این حد به شما و هم قطارانتان مربوط است?

  شما از دینی سخن ایراد میفرمایید که خود سرشار جهالت است

  دینی که انسان های کثیری را به کام مرگ کشانده است

  وجود افرادی چون شما که غرق درجهالت خود هستید تباه کننده ی یک جامعه بشریست

  متسفانه شما و دوستانتان بیمارید یک بیمار که جهل و حماقت به تمام ذهنتان رسوخ کرده دوست عزیز

  باشد که راه راستی را دریابید

 2. این ها دروغ است.منبع موثق و تنها نسکی که بنیان های زرتشتی را به راستی و درستی میشناساند همانا ستونه یسنیه میباشدوشامل گاتاها و یسناها و برخی نیایش ها که در هیچ کدام از آن ها خرافاتی از این دست در آن نیست.چه خرفستران چه مور و چه تهمت ازدواج با محارم و مزخرفات و یاوه های دیگر.خود زرتشت در گاتا همه اش از خرد ورزی و مهر بر طبیعت و مخالفت با آیینهای قربانیمیپردازد چطور این یاوه ها را به زرتشت نسبت میدهید؟ هر یاوه ای را که فلانی در جایی بنویسد که دیدگاه زرتشت نیست.زرتشت شناسی را از گاتاها فراگیرید و بس.پس در اسلام نیز که در بحار الانوار هزار و یک چیز گفته شده و در روایات شیعه و سنی که مکتوب است و بسیار هم چرندیات دارد چه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی