+
خانه / گوناگون / جنگ ایران و عراق / مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها در دفاع از ایران / بحرینی ها ده شهید در جنگ با عراق داشتند اما زرتشتیان دو شهید داوطلب ندارند!
مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها در دفاع از ایران / بحرینی ها ده شهید در جنگ با عراق داشتند اما زرتشتیان دو شهید داوطلب ندارند!

مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها در دفاع از ایران / بحرینی ها ده شهید در جنگ با عراق داشتند اما زرتشتیان دو شهید داوطلب ندارند!

به قلم مدیر سایت

یک) بی تردید کشور عربی عراق تصمیم داشت نقشه ی ایران را از جهان محو کند و صدام رسما اعلام کرد که می خواهد نبرد قادسیه را تکرار کند.

دو) زرتشتیها اصیل ترین ایرانیانند و بیش از دیگران اظهار ایران دوستی می کنند و شعارهایی از قبیل «جانم فدای ایران» از ویژگی های آنان است.

سه) بحرین کشوری عربیست و آنگونه که زرتشتیها دم از نژاد می زنند، نه تنها انتظار نیست بحرینی ها از ایران دفاع کنند بلکه باید مدافع عراق باشند.

چهار) زرتشتیها در جنگ ایران و عراق ادعا دارند دو شهید داوطلب دارند که همین هم معلوم نیست اما بحرینیها ده شهید تقدیم کردند.

پنج) من آن زمان را به یاد دارم. نه تنها زرتشتیها در دفاع از ایران کوتاهی کردند، بلکه بطور کلی ملی گراها و وطن پرست های افراطی در جنگ حضور پیدا نمی کردند و جانشان را فدای ایران نمی کردند.

شش) اگر می خواهیم ایران از گزند دشمنان محفوظ بماند بهترین راه، ترویج فرهنگ اسلامی است.

شهید بحرینی

تدوین: اردیبهشت ۱۳۹۰

۵۳ نظر

 1. شهدا با خون خودشان انقلاب را بیمه کردند.

 2. ازاد اندیش جان اینو واقعا خوب اومدی!

 3. زرتشتیان شهید ندادن که ندادن ،
   خمینی میخواست با ادامه جنگ ، کربلا و قدس را تسخیر کند که این هیچ ارزش ملی و معنوی برای آرمانهای صلح طلبی آنها نداشته.
  زرتشتیان در طول تاریخ اسلام آنقدرمورد قتل عام و آزار و تبعیض سلاتین اموی و عباسی و صفوی و سلجوقی و حزب الهیای اوایل انقلاب قرار گرفته اند که حد و حساب نداره .

  • اگر شهید ندادن زرتشتی ها در راه وطن مهم نیست، پس اینقدر در سایتهایشان جان خود را فدای وطن نکنند!
   تسخیر کربلا بخاطر تجاوز صدام بود و اگر او به ایران تجاوز نمی کرد امام خمینی به عراق حمله نمی کرد
   دو سه سال اول هم که عراق حمله کرده بود و درخواست صلح نداد، زرتشتیها برای وطنشان جانفشانی نکردند
   میخواهید بگویید: زرتشتیها که در طول تاریخ اسلام صدمات زیاد دیده اند، دیگر نسبت به خاک وطن مسئولیتی ندارند. پس خیلی بیجا می کنند که شعار “جانم فدای ایران” را مطرح میکنند

 4. زرتشتی ها ضد جنگ هستند

   بعضی از نو زرتشتیان میگویند ما ضد جنگ هستیم ومیگویند کلا جنگ خوب نیست ومیگویند که  اصلا جنگ چه معنایی دارد؟ چرا پسرها ومردها باید جان خود را از دست بدهند؟  ومیگویند در اکثر جنگهای دنیا اگر ارتشی هم پیروز شود چیز زیادی عاید سربازان ارتش پیروز نمیشود ؟ اصلا میگویند ثروتمندان جهان در این ور واون ور جنگ راه می اندازند تا سود اقتصادی کنند چرا مردم عادی برن جنگ که فلان شرکت نفتی آمریکایی بخواهد به خاطر این جنگ قیمت نفت بالا برود 

  شما چگونه این سخنان این دسته از نوزرتشتیان را رد میکند؟

  • اگر کشوری مثل عراق گستاخی کرد و به خاک ما حمله کرد تا کشور مارو تصرف کنه، آیا درسته ما با این توجیه که جنگ کار خوبی نیست، با او نجنگیم؟!

   http://www.raherasti.ir/2717

  • سلام
   با اینکه من با مدیر سایت اختلافات عقیدتی فاحشی دارم و عموما هم ایشون از زیر پاسخگویی به استدلالات بنده شونه خالی میکنه ولی مشروط بر صحت آماریه ایشون حتی در خصوص صحت اون دو داوطلب حرف ایشون درسته

   دنیا میدونه که صدام به ایران حمله کرد و ایران شروع کننده نبود چه اتفاقات یا اشتباهاتیم تو طول جنگ از طرف اقای خمینی اتفاق افتاد بماند
   ولی وقتی یه دزد از دیوار خونه من میاد بالا که من میدونم اگر اومد تو خونه به صغیر و کبیر رحم نمیکنه و واسش مهم نیست من از بابای خون خوشم میاد یا نه یا اینکه باهاش هم نظرم یا نه باید تو اون لحظه اهم و فی الاهم کنم و اختلافام و فراموش کنم و اصطلاحا صلح مقطعی کنم در مسیر اشتراکاته مهم ترمون

 5. زرتشتی ها ضد جنگ هستند

  این دوست نوزرتشتی من مدعی است که جنگ ایران وعراق  وحمله عراق به ایران  خواست امریکا واسرائیل بوده است وشرکتهای اسلحه سازی از این قضیه سود کردند وشرکتهای نفتی سود کردند وبعد میگوید بسیاری از سربازانی که چه داوطلب وچه غیر داوطلب از طرف ایران وعراق در این جنگ شرکت کردند در انتهای جنگ چیز زیادی گیرشان نیامد 

  واگر هم انسان از مال وخانواده اش نگران بود میتوانست اسباب ومال را جمع کند وبه کشور دیگری پناهنده میشد 

   

   

  • پاراگراف اول را درست گفتید اما اگر منظور اینه که وقتی کسی برای اشغال خاک ما به ایران حمله کرد ، ما برای برپانشدن جنگ، کشور را ترک کنیم کاملا اشتباهه. این یعنی فاتحه ی کشور خوانده بشه و هیچ عاقلی در دنیا اینو نمی پذیره
    

 6. زرتشتی ها ضد جنگ هستند

  وبعد میگوید خیلی از افرادی که در جنگ ایران وعراق کشته شدند ممکن بود دانشمند وهنرمند وورزشکار شوند وبه بشریت خدمت کنند

  • اما این دلیل نمیشه که اگر کسی باما جنگید ما در مقابلش نایستیم

  • مهناز رئوفی، بانوی بازگشته از بهائیت در این‌باره می‌گوید: «در زمان‌ جنگ‌ [ایران‌ و عراق] وقتی‌ مردم‌ کشته‌ می‌شدند، بهائیان‌ با بی‌رحمی‌ تمام‌ می‌گفتند از این‌ مسلمانان‌ هر چه‌ کشته‌ شود کم‌ است. خصوصاً‌ وقتی‌ رادیوهای‌ خارجی، آمار شهادت‌ رزمندگان‌ را در جبهه‌ها به‌ اطلاع‌ مردم‌ می‌رساندند… با ناسزاگویی‌ به‌ رزمندگان‌ ابراز مسرت‌ و خشنودی‌ می‌کردند. بهائیان‌ در زمان‌ جنگ‌ با کناره‌جویی‌ از شرکت‌ در جبهه‌ها اعلام‌ کردند که‌ مخالف‌ جنگ‌ هستند و به‌ بهانه‌ عدم‌ دخالت‌ در سیاست‌ از به‌ دست‌ گرفتن‌ سلاح‌ امتناع‌ کردند و کوچک ترین‌ فعالیتی‌ برای‌ دفاع‌ از کشور از خود نشان‌ ندادند… آنها که‌ دائماً‌ در کلاس‌ها و مجالس‌ از عشق‌ به‌ عالم‌ بشریت‌ دم‌ می‌زدند، آنان‌ که‌ از الفت‌ و محبت‌ طوری‌ سخن‌ سرایی‌ می‌کردند که‌ گویی‌ برتر و مهربانتر از همه‌ اقشار عالمند، در عمل‌ نه‌ تنها بویی‌ از انسانیت‌ و محبت‌ نبرده‌ بلکه‌ درنده‌خویی‌شان‌ گُل‌ می‌کند و از خبر شهادت‌ جوانان‌ عزیز این‌ مرز و بوم‌ اظهار خوشحالی‌ و مسرت‌ می‌کنند».

 7. خب جنگ اوایل انقلاب شروع شد و زرتشتیان هم در آنزمان در شوک روحی روانی قرار گرفتند که باز مسلمانان تندرو آنان را آتش پرست و نجس خطاب میکردند و باز درتکرارتاریخ در ابیانه و یزد خانه های آنان را مورد هجوم قرار دادند. در چنین وضعیتی آنان دوباره در گوشه انزوا و ترس قرار گرفتند و تحت هیچ شرایطی نمیتوانستند با هموطنان مسلمان خود که شعارهای تفرقه انگیز مرگ بر این و آن میدادند ، همزیستی کنند. حالا هم که از پایان جنگ ۲۷ سال گذشته و اینجور اخبار چیزی جز ایجاد تفرقه در بین ما بهمراه ندارد.

 8. ما که میگیم مرگ بر امریکا بعضیا بهشون برمیخوره ! با وقوع انقلاب، مردم شعار میدادند مرگ بر امریکا ! خوب زرتشتی ها چرا باید میترسیدن ؟ اونها از این شعارها نمیترسیدن چون ربطی به اونها نداشت.

  جنگ هم یک سال و نیم بعد از انقلاب شروع شد ! کدوم شوک ؟ که یک سال و نیم طول کشید !! اتفاقاً زرتشتیها تو یزد و .. رابطه خوبی با علمای شیعه داشتند. مثل آیت الله صدوقی و …

  آقای هاشم ! حرف ما این نیست که چرا زرتشتیها در جنگ تحمیلی با مسلمونها همزیستی نکردن ! حرف ما اینه که اون عزیزان باید زودتر و جلوتر از مسلمونها برای دفاع از کشور حرکت میکردند !

  ما تو جبهه خیلی از رزمندگان مسیحی ارمنی داشتیم ! چطور اونها میتونستن با مسلمونها همزیستی کنن. ولی زرتشتیها نمیتونستن ؟

  ما دها و صدها شهید افغانی و بحرینی و … داشتیم که اومدن ایران و از انقلاب اسلامی و حکومت امام خمینی دفاع کردن . چطور اونها تونستن با ایرانیها همزیستی کنن، ولی زرتشتیها نتوسنتن ؟!!! حتی شهدای زیادی از اهل سنت داریم ! که همه با شیعیان همزیستی میکردن. ولی زرتشتیها ؟!

 9. همانطور که در نوشته بالای این سنگ قبر می بینید ، این شهدای بحرینی نه شهید راه ایران بلکه " شهید راه اسلام " هستند. شما می گویید: " ایران اسلامی " ، مگر زرتشتیان مسلمانند که " شهید راه اسلام " باشند یا در دفاع از        " ایران اسلامی " داوطلب جنگ شوند ؟!!

  • بحرینی ها بعنوان دفاع از اسلام جان دادند اما باید زرتشتی ها بعنوان دفاع از وطن جان می باختند. زمان جنگ بخوبی برای همگان روشن بود که صدام میخواست خاک ایران را ضمیمه ی عراق کند. از نظر یک وطن پرست، حفظ وطن مهم تر از این است که چه حکومتی بر ایران حکومت می کنه

   • وطن؟ کدام وطن؟ زرتشتی اگر وطن داشت برای اجازه زندگی در سرزمینهای اسلامی مجبور نبود پول (جزیه) بپردازد و جدا از دیگران و با حقارت و پستی زندگی کند ، اجازه بروز و تبلیغ اعتقادات خود رانداشته باشد و اگر وارث مسلمان داشته باشد از ارث محروم بماند و برای ازدواج (با مسلمان) باید از اعتقادات خود دست شسته و اسلام بیاورد و اجازه دیدار از پدر و مادر و خانواده خود را نداشته باشد و از دیه و قصاص قاتل و متجاوز به خود محروم باشد

 10. اقای فاطمی.البته بنده با دیدگاه جناب متفکر کاملاً موافق و هم نظر هستم.چطور زمانهایی مانند:انتخابات_گرامیداشت دهه فجر_راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس و… روزها و ایامی که کاملاً به نفعتان است باید همیشه در صحنه باشند زرتشتیان و اقلیت غیر مسلمان.!!!ولی حالا زمانی هم که جنگی بین شما برادران مسلمان!در گرفته که صرفاً و قانوناً باید همه تبعات و هزینه های ان را خود مسلمانان به عهده بگیرید باز اقلیتها دینی را میاندازید جلو و میگویید مگر شما ایرانی نیستید و مملکت برای شما نیست؟ پس اسلحه بر دست بگیر و بجنگید!دیگه بعدش بدبختانه یادتون میره که پیش از این اقلیت رو کافر و خدا نشناس! و… میخوانیدشان!!!و هزار آزار و اذیت دیگر…!این مصداق ها تون بدر خودتان میخورد و برای خودتان قانع کننده هست فقط!«سخنانم به هیچ وجه جنبه سیاسی نداشت»

 11. متأسفانه برخی از عزیزان خودشون رو به نفهمیدن میزنن.

  جنگ ایران و عراق صرفاً یک جنگ مذهبی نبود. (زرتشتی ها از بابت مذهب و دین نیازی نبود که در جنگ حاضر باشند)

  این جنگ یک بعد مهم دیگه هم داشت و اون هم جنبه ملی بود. (که زرتشتیها باید خودی نشون میدادن که متأسفانه…).

  جنبه های اجتماعی و سیاسی و …. هم بود که هر کدوم در جای خودش قابل بررسی هست.

  حتی اگه فرض کنیم که این جنگ بین مسلمونها بود ، باز هم پای منافع ملی (ایرانی) هم وسط بود که انگار برخی از دوستان تمایل زیادی برای زیرابی رفتن در این زمینه دارند

 12. خخخخخخ.اقای امیر شاهی فهمیده!!اگر طلبی چیزی دارین باز از ما بگید که خدمتون پرداخت کنیم بهت تعارف نکن خلاصه!!!خواهشاً خون خودتونو کثیف نکنید لطفاً!زیر ابی رفتن و…که اصولاً کسب و کار امثال شماهاست!چرااااا؟؟؟چوووون که یکی دیگه شهید و جانباز شده و استخوانهایش برگشته بعضی های دیگه دارن «سوءاستفادشو» میبرند و بله….. باباجان منافع ملی!که سرتاسرش دست شما اسماً مسلمانان!هستش.از کدام منافع ملی حرف میزنید؟!شما اگر منافع ملی میدونستید چیه که تا اییین اندازه وحشت و واهمه ای نداشتید از اقلیتی کوچک! با دین و ابروی دیگران بازی نمیکردید و ملت مظلوم رو اینگونه به جان همدیگر نمی انداختید که!از چی چی دارید دم میزنید شماها؟!زیر ابی رفتن به این کارهای شما میگن برادر!. ای خداااااااااااااااااااا!

  ۱_منافع ملی چیست و ان را تعریف کنید؟! ۲۰ نمره

  ۲_شهادت چیست؟!!!!شهید اصولاً به چه کسی گفته میشود؟!!!! چون شماهایید ۱۲۰ نمره

  ۳_دین مبین!چیست؟! اگه گفتید؟! ۵۰۰ نمره …

 13. آیا منطقی است که شما خطر تروریستهای داعش والقاعده وجیش العدل (جیش الظلم ) را نادیده بگیرید وهموطنان عزیز زرتشتی را ناراحت کنید؟

 14. آقای مدیر سایت من مطمئن هستم شما زرتشتی هستید که اینقدر نگران اجرای اعتقادات و گفته های زرتشتیان می باشید 

 15. به نام خدا

  ۱.میخواستم بدانم که آقای مدیر سایت شما آمار سرباز فراری های مسلمان زمان جنگ را دارید
  ۲.جمعیت زرتشتیان زمان جنگ چند نفر بوده و از آنها چند نفر مرد بالغ که میتوانسته بجنگد بوده است
  ۳.اصولا سپاه وبسیج بیگدار به آب میزدند و چون دانش جنگیدن را نداشتند کشته های خیلی زیادی میدادند وکمتر عملیاتی را میتوان یافت که ایرانیان محاصره نشده باشند
  ۴.می خواهم بدانم از دید اسلام تفاوت شهید داوطلب و غیر داوطلب چیست؟
  ۵.این کار شما در کدامیک از وصیتنامه های شهدا نوشته شده است؟
  ۶.بهتر نیست عنوان سایت را از گفتگو با زرتشتیان به دشمنی با زرتشتیان تغییر دهید

  • ۱. نخیر آماری ندارم

   ۲. جمعیتشان هرچقدر کم بوده از جمعیت یک روستا کمتر نبوده:
   http://www.raherasti.ir/1802

   ۳. خداوکیلی زرتشتی ها بخاطر این، به جبهه نرفتند؟!

   ۴. از نظر اسلام، نیت عمل خیلی مهمه و اینکه عمل ما با چه نیتی انجام میشه

   ۵. مگر همه چیز باید در وصیتنامه ی شهدا باشه؟

   ۶. همینکه شما این حرف را زدید و جوابش را دادم و نشر یافت یعنی گفتگو.

  • احسنت! مرحبا! یکی کچل بود اسمش را گذاشته بود زلف علی! این سایت هم عقده گشایی با زرتشتیان است و اسمش را گذاشته گفتگو با زرتشتیان. اگر این گفتگوست، خدایا شاهد باش من یکی از گفتگو بیزارم.

 16. به نام خدا

  ابتدا جا دارد وفات ایه ا… واعظ طبسی را به شما و رهبر معظم انقلاب تسلیت گویم.

  ۱. بهتر است آماری از سرباز فراری ها بیابید و ببینید که چند سرباز فراری داریم. در شهر ما بودند کسانی که ادعای زیادی داشتند اما در آن موقع در طویله قایم میشدند و این مایه ی ننگ من مسلمان شیعه است.

  ۲.این که چرا زرتشتیان به صورت داوطلب به جبه نرفته اند(یا شاید فقط دو نفر رفته اند) دلایل زیادی میتواند داشته باشد

  ۳.من نمی خواستم دلیلی برای داوطلب نشدن زرتشتیان بیاورم .اما باید پذیرفت که زمان جنگ اشتباه بزرگی شد که به جای اینکه فرماندهی را به فرماندهان ارتش بدهند به معلم میدادند.

  ۴.مگر رزمندگان زرتشتی غیر داوطلب نمی توانستند فرار کنند .

  ۵.نه لازم نیست همه چیز در وصیتنامه شهدا باشد اما در همان وصیتنامه ها زیاد سخن از اتحاد به میان آمده.

  ۶.من زرتشتی نیستم اما فکر میکنم اگر مسلمان زاده ای مردد به تغییر دین از اسلام به زرتشتی باشد با چند روز گشتن در این سایت مصمم میشود.مَثَل شما مانند کسی است که آمده ابرو را درست کند زده چشم راهم کور کرده.

  ۷.باید بدانید که امروزه افراد زیادی از شهدا استفاده ابزاری میکنند من خود فرزند جانبازم اما پدر بارها به من گفته که من به خاطر دانشگاه رفتن تو به جبهه نرفتم و من به خاطر همین یک سال پشت کنکور ماندم من میشناسم کسی را که برای مصاحبه مجبور شد مهر داغ کند و بر روی پیشانی خود بگذارد و ازطرفی میشناسم کسی را که ظاهر را حفظ میکند ولی نماز خود را نمی خواند و با این کار به چه جاهایی که نرسیده که رسسسییییده.

  ۸.من با هدف شما که جلو گیری از گمراهی جوانان است موافقم اما با شیوه شما اصلا شما بد تری کار ممکن را میکنید

  آقای مدیر سایت توجه داشته باشید که شهدا ارث پدر شما نیستند

  • ۳. من زمان جنگ را درک کردم و بارها به جبهه رفته ام. منکر خدمات ارتشی ها نیستم. آنها هم در جنگ حضور داشتند اما تاریخ جنگ را مطالعه کنید که ارتشیها چقدر پیروزی بدست آوردند و سپاهی ها چقدر؟
   ۴. بالاخره زور بالای سرشان بود. ناگفته نماند که نمی توان گفت هرکس بعنوان سرباز رفته اجر نداره. شهید پلارک که همیشه ی سال از قبرش آب زلال خارج می شود، سرباز بود: 
   http://www.raherasti.ir/4996
   ۵. اتحاد باید داشته باشیم اما به این معنا نیست که باهم دوستانه بحث نکنیم. اگر اینطوره برای حفظ اتحاد در زمینه های فیزیک و شیمی هم کسی بحث نکنه. کسی را تحریک به آزار و اذیت زرتشتی ها نکردم
   ۸. ایراداتم را بگید امیدوارم اصلاح کنم

   • به نام خدا
    ۱.در باب مقایسه کارتان کاملا اشتباه است
    بهتر بود سرباز فراری های مسلمانان و زرتشتیان را با هم مقایسه میکردید چرا که شهید شدن یا نشدن نمی تواند دلیل خوبی برای دفاع نکردن از کشور باشد انچنان که دو شهید داوطلب دارند اما منافق و ….. ندارند.

    ۵. چه بحث دوستان ای شما هموطنان زرتشتیمان را به شدت می کوبید بعد میگویید بحث دوستانه نمونه اش به سخره گرفتنشان با گزاشتن پست المپیک هم مال زرتشتیان است.

    *****و این یعنی دشمنی با زرتشتیان*****

    • پست «المپیک…» به سخره گرفتن زرتشتی ها نیست. برای تفهیم مطلب بود که همه چیز را بنفع خود تمام نکنند

     • نقل قول ازparvin

      آنقدر نشر اکاذیب کرده اید که در این مورد به پرت و پلا گویی افتاده اید.
      از یک طرف تیتراژ میکنید که زرتشتیان چهارشنبه سوری را جزء رسومات خود نمیدانند ، چند روز بعد تیتراژ میکنید که چهارشنبه سوری را به نام خود تمام می کنند.
      مشعل المپیکتون دیگه از همه مضحکتره . خودتون میبرید و میدوزید ؟
      حالا قدری صبر الهی داشته باشید ، هر وقت آنان همچین ادعایی را کردند ، بعدش شروع کنید به امتیاز گرفتن و تخریب بیشتراین اقلیت کوچک.

    • جواب به نگاره 111

     جناب ۱۱۱ شما لطف کنید آمار خردمندانه ای از سرباز فراری ها و البته مهاجران زرتشتی که در زمان دفاع مقدس کلا از کشور فرار کردند هم بگذارید تا همه بتوانند داوری کنند. آمار بگذارید تا همه متوجه شوند که حرفی برای گفتن ندارید

     • به نام خدا
      ۱.من نیاز نیست چیزی را اثبات کنم فقط کافی ایست نشر دهم.
      ۲.من ابتدا از مدیر سایت امار خواستم و ایشان گفتند آماری نداریم

      ۳. بنده بر این امر واقفم که سرباز فراری بوده است و تعدادشان هم کم نبوده دو تن از همسایگان ما سرباز فراری جنگ هستند و فرزندانشان اقرار کرده اند که بعد از جنگ رهبر معظم انقلاب آقای خامنه ای با پنج هزار تومان آنها را بخشیدند.
      ۴.برای این ادعای خود دلیل و مدرک بیاورید(البته مهاجران زرتشتی که در زمان دفاع مقدس کلا از کشور فرار کردند)یا حرف خود را پس بگیرید
      ۵.من این را ملاک خوبی برای مقایسه نمیدانم چرا که جناب آقای مدیر سایت به جبه رفتند اما شهید نشدند.

      ۶. یک نصیحت دوستانه به شما دارم آقا یا خانوم(جواب به نگاره ۱۱۱ )از این پس لحن خود را تغییر دهید مخصوصا وقتی که مرا خطاب قرار میدهید.

      *****این یعنی دشمنی با زرتشتیان*****

 17. مطمئنید جمعیت زرتشتی ها در سال ۵۷ سی هزار نفر بوده ؟ سند رسمی دارید ؟
  بعید به نظر میرسه جمعیت زرتشتی ها با توجه به رشد جمعیت بالای ۱۰ هزار نفر بوده باشه !
  ایران از کشور های جوان و مهاجر فرست است و اغلب جمعیتشو جوانان زیر ۲۰ سال تشکیل میدن اما جمعیت زرتشتی ها به دلیل تحریم های اجتماعی حکومت پهلوی و‌جمهوری اسلامی یا دلایل دیگر منزوی و پیر بوده !
  تا جایی که اطلاع دارم معمولا اعزام به جنگ رده سنی خاصی را میطلبد و کسانی که بالای۳۵ یا ۴۰ باشند اصلا به جنگ نمیفرستن چون باعث تضعیف روحیه سربازان دیگر میشوند !
  به همین دلیل که غالب رزمندگان و شهداء ایران کمتر از ۲۰ و ۲۵ بوده اند .
  بیشتر زرتشتیان باسواد و متخصص هستند حتی ۱۴ شهید زرتشتی که اسم بردند یا پزشک بودند یا مهندس! تحصیلات ممکنه باعث بازماندن از جنگ بشه!
  نمیشه نقش شهید فرهاد خادم به عنوان یک مهندس برجسته با یک روستایی بیسواد که گوشت دم توپ شده برابر دانست !

  • ده هزار نفر جمعیت کمی نیست. به اندازه ی یک روستا نباید در جنگ نقش داشته باشند؟

   http://www.raherasti.ir/1802

   من زمان جنگ را درک کرده ام و جبهه هم رفته ام. فقط سنین پایین (زیر ۱۵ ـ ۱۶) سال را نمی پذیرفتند

   دلیل زیر ۲۲ بودن سن بیشتر شهیدان اینه که در این سن، داوطلب بیشتره چون درگیر زندگی نشده اند و از جان گذشتگی در این سن بیشتره

   • شما توقع دارید یک جمعیت ده هزار نفری چه تعداد شهید داشته باشه ؟
    مثلا استان تهران با جمعیت ۶ میلیونی ۳۳ هزار شهید داشت که میشه هر ۲۰۰ نفر یک شهید !
    اما مگر همه این ۳۳ هزار نفر داوطلب جنگ بودند ؟
    بیش از نیمی ازینها نظامیان موظف به دفاع بودند و فقط ۴۰ درصد داوطلب بودند که ۱۸درصد انها هم کودکانی بودند که از مدارس تحریک به جنگ میشدند ، به قول مجید توی سینمایی اخراجی ها ازین بچه ها بخاری بلند نمیشد !
    مطمئن باشید دین و اعتقادات هیچ تاثیری در جنگ و دفاع ندارد .
    اگر داشت میشد گفت همان فرهنگ زرتشتی بود که ایران ساسانی را قدرتمند ترین امپراطوری جهان کرد؟
    و ایا این فرهنگ اسلام است که ۱۴۰۰ سال است ایران را ایچنین خوار و ضعیف کرده که تا این حد مورد تاخت و تاز قرار میگیرد ؟

    • آمار و ارقام دادن و این که فلان درصد چنین فلان درصد چنان نباید براساس ذهنیتهای خودمون باشه و بیحساب وکتاب حرف زد

     همان فرهنگ زرتشتی بود که وقتی در نبرد قادسیه تعدادی عرب پابرهنه به ایران حمله کردند امپراتوری شکست  خورد!

     • امار و ارقام جمعیت شهدای تهران از سایت معتبری گرفتم ، اینکه چند درصد شهیدان نظامی بودند یا دانش اموز و دانشجو و … هم از سایت پارسینه !
      دیگه چی از خودم دراوردم ؟
      دوما شکست ساسانیان از اعراب پا برهنه مکه و مدینه نبود بلکه از ارتش امپراطوری بیزانس به سردستگی هراکلیوس (ذوالقرنین) بود که تقریبا تمام ارتش ساسانیان را نابود کرده بود !
      ان اعراب مهاجم هم که با رستم فرخزاد درگیر شدند هم اعراب مسیحی حیره بودند که توانستند قدرت را در ایران به دست بگیرند !
      جهت اطلاعات بیشتر به کتاب اغاز اسلام از فلکر پپ مراجعه کنید :
      historybook.ir/کتاب-آغاز-اسلام-از-اوگاریت-به-سامره/

      انچه در پست « از زبان ریچارد نلسون فرای» نقل کردید اگر دقت کنید احتمالا در رد حملات اعراب بیابانگرد مسلمان بوده چرا که تحقیقات جدید باستانشناسی باور های قدیمی را منسوخ کرده !

 18. آره به خدا اینا فقط ادعاشون میشه…ای وای وطن ای وای وطن میکنن اما مرد دفاع از کشورشون نیستن نقطه مقایلشون ارامنه ۸۰ شهید دادن آزاده وجانباز هم دارن ادعاشون هم نمیشه جالبه میگن امام میخواست با ادامه جنگ قدس وکربلا رو آزاد کنه خخخخخخ نکنه اول جنگ بودین وداشتین دفاع میکردین که آخر جنگ به این بهانه دست کشیدین….؟ خجالت نکشین صاف بگین هم ترسو هستین هم از خود راضی ..وصد البته کینه ای

  • حنا خانوم یک زحمتی بکش ، برو پیش مراجع اسلامی و زود اجازه ازدواج با من رو بگیر چون تو مسلمونی و اجازه ازدواج با زرتشتی رو نداری ، اونوقت تا می تونیم بچه میاریم و پسرهامونو می فرستیم برای دفاع از وطن ، اما باید کار هم برام پیدا کنی چون تمام مشاغل دولتی رو هموطنای مسلمونمون با آشناییتی که با هم داشتن بین خودشون تقسیم کرده اند ، خانوم زرتشتی نیست که با من ازدواج کنه ، خیلی حالم بده ، از بی زنی خیلی ضعیف شده ام و می دونم به زودی خواهم مرد ، طبق قانون من فقط یک زن می تونم بگیرم ولی هیچ زن زرتشتی رو نمی شناسم ، خوش به حال مردای مسلمون که چهار تا زن و چهل تا صیغه می توننن داشته باشن و خیلی سالم و قوی هستن و می تونن بچه های زیاد بیارن و از وطن دفاع کنن ، حنا خانوم خیلی از قدرت کلامت خوشم اومده ، اسمت هم زیباست ، کاش زن من بودی ، آخه من چطوری با این ضعف جسمانی از وطن دفاع کنم ؟

   • آقای زرتشتی از خود راضی فک کردی از جوابت ترسیدم یا خجالت کشیدم…..خخخخخ نه آقا درسته مراجع ما اجازه ازدواج اقلیت رو با مسلمون نمیدن چرا من اجازه بگیرم شما مسلمون شو خودم باهات ازدواج میکنم تا از ضعف نمیری تازه چهل تا هم صیغه کن ما که بخیل نیستیم ۱۰۰ تا بچه بیار برن از مام وطن دفاع کنن …بچه میترسونی؟؟؟

 19. ممنون از سایت خوبتان من هم مسلمان زاده هستم امیدوار هستم با وجود این سایت‌ها ما ایرانی ها به اصل خیش به امید یزدان پاک برسیم

 20. درود.والا چی میشه گفت توهین به همه نباش واقعا بعضی به اسم اسلام همه گذشته.فرهنگ.و قهرمان بسیار زیاد و بزرگ زرتشت که کل دنیا قبولشان دارند و حتی ازش با احترام حرف میزنند. رو دارند نابود میکنن به جای اونا عربها را بزرگ میکنن که واقعا به ایرانی بودن بعضی وقتها شکمیکنیم که نکنه عرب هستیم

  • کدوم عربها رو داریم بزرگ میکنیم؟ منظور شما اهل بیت هستند؟ اونها بزرگ و ارزشمند هستند وهمه هستی ودارو ندار ما هستند……در ضمن این جنگ رو اول شماها شروع کردید شماها تو شبکه های مجازی به مقدسات ما توهین میکنید هر چی فحش رکیک هست شماها میدین…..ما چیکار به جشنهاو مراسم شماها داریم؟؟؟ شماها از عید غدیر وفطر ما عصبانی هستین خیلی جالبه هر چی دلتون میخواد میگین بعد این ما هستیم که داریم زرتشت شما رو نابود میکنیم؟؟!!!!!!!

 21. من گفتار خود را در این زمینه مینویسم گفته شما نادرست است :
  جان باختگان زرتشتی

  زرتشتیان با فداکاری در جبهه نبرد تحمیلی عراق با ایران نیز شرکت کردند و همراه با ملت ایران از ورود و تسلط بیگانگان به ایران جلوگیری کردند و جان خود را فدای ارزش های نیک انسانی این سرزمین کردند.
  • جان باخته ، مهرداد فرارونی ، در سال ۱۳۳۴ در تهران زاده شد. ادامه تحصیلات خود را در دانشکده فنی دانشگاه تهران گذراند در آغاز پیروزی انقلاب به یاری نیروی هوایی رفت و در ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ جان باخت.
  • جان باخته کامران گنجی ، در سال ۱۳۳۹ در کرمان زاده شد تحصیلات خود را در دبیرستان فیروزبهرام به پایان رسانید. در سال ۱۳۵۹ به خدمت سربازی دعوت شد و در ۲۰ مهر ماه ۱۳۵۹ در جبهه سرپل ذهاب جان باخت.
  • جان باخته ، کیخسرو کیخسروی ، در سال ۱۳۲۹ در تهران زاده شد، دیپلم خود را از دبیرستان فیروزبهرام اخذ کرد سپس در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در شانزدهم دیماه ۱۳۵۹ جان باخت.
  • جان باخته ، بهروز باستانی، در سال ۱۳۴۰ در تهران زاده شد تحصیلات خود را در دبیرستان فیروزبهرام به پایان رسانید سپس به خدمات سربازی
  • جان باخته ، پرویز آبادی ، در سال ۱۳۲۵ در کرمان زاده شد، تحصیلات را در کرمان به پایان رسانید و سپس در رشته مدیریت بازرگانی از انگلستان فارغ التحصیل شد. در سمت سرپرست بازرگانی شرکت کشتیرانی در بندر امام خمینی (ره) و در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۶۰ در پی بمباران هوایی دشمن جان باخت.
  • جان باخته ، داریوش شهزادی، در سال ۱۳۲۸ در تهران زاده شد، تحصیلات خود را در دبیرستان فیروزبهرام گذراند و سپس در رشته مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل گشت، در سازمان صدا و سیما انجام وظیفه می کرد و در شش آذرماه ۱۳۶۹ بر اثر انفجار بمب از سوی ضد انقلاب جان باخت.
  • جان باخته ، فرهاد خادم ، در سال ۱۳۳۶ در تهران متولد شد تحصیلات خود را در دبیرستان خوارزمی به پایان برد. در رشته مهندسی سازه از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد و به خدمت سربازی رهسپار گردید و در اول اسفند ماه ۱۳۶۰ در محور تنگ چزابه جان باخت.
  • جان باخته ، اسفندیار دارابیان، در سال ۱۲۹۹ در یزد زاده شد . پس از تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد. به طور داوطلب به عنوان پزشک برای خدمت به هم میهنان به جبهه اعزام گشت و در اول دیماه ۱۳۶۱ جان باخت.
  • جان باخته فریدون نژاد کی ، در سال ۱۳۲۴ در یزد متولد شد. پس از تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد. به طور داوطلب به عنوان پزشک برای خدمت به هم میهنان به جبهه شرکت کرد و در هفتم مهر ماه ۱۳۶۲ در جبهه سومار جان باخت.
  • جان باخته جمشید گشتاسبی حسن آبادی در سال ۱۳۴۲ در یزد متولد شد. تحصیلات خود را در یزد و تهران تا دیپلم ریاضی گذراند. با استعداد و شانس زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ترجیح داد تا به دفاع از میهن بپردازد. جزو گروه کلاه سبزها در جزیره مجنون و در حمله بدر از اسفند ماه ۱۳۶۳ ناپدید شد و پس از سال ها به زمره جانباختگان در آمد.
  • جان باخته دیهیم شهریاری در سال ۱۳۳۸ در یزد زاده شد. تحصیلات خود را در کرمان به پایان رسانید.و پس از اعزام به خدمت سربازی در ۲۶ امرداد ماه ۱۳۶۴ جان باخت.
  • جان باخته جهانبخش نمیرانیان در سال ۱۳۳۸ در یزد زاده شد . پس از تحصیلات متوسطه در تهران در رشته اقتصاد دانشگاه اصفهان ادامه تحصیل داد و به خدمت سربازی اعزام گردید و در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۶۵ در جبهه فاو ، جان باخت.
  • جان باخته رستم آذرباد در سال ۱۳۴۴ در یزد زاده شد . تحصیلات خود را در رشته اقتصاد به پایان رسانید. سپس به خدمت سربازی اعزام گردید و در روز ۳۰ خرداد ۱۳۶۵ در جبهه سقز جان باخت.
  • جان باخته داریوش آبادیان در سال ۱۳۱۷ در کرمان زاده شد. پس از تحصیلات متوسط به استخدام سازمان توانبخشی درآمد، در تاریخ یازدهم اسفند ماه ۱۳۶۶ پس از اصابت موشک به منطقه مسکونی جان باخت.
  • جان باخته مهرداد آبادیان در سال ۱۳۲۷ در شهر کرمان زاده شد پس از تحصیلات در این شهر وارد دانشکده افسری تهران شد، چندین دوره تحصیلی در خارج از کشور داشت . استاد دانشکده افسری شیراز بود. در ماموریت خود در جبهه مجروح و در سال ۱۳۶۱ جانباز شد و پس از دوران بیماری در ۱۳۸۳ درگذشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی