+
خانه / ایران / اسلام و ایران / اسلام منجی ایران / کفاره ی برخی گناهان، ابزاری برای سرکیسه کردن مردم!
کفاره ی برخی گناهان، ابزاری برای سرکیسه کردن مردم!

کفاره ی برخی گناهان، ابزاری برای سرکیسه کردن مردم!

به قلم مدیر سایت
گاهی کشتار ده ها هزار حیوان، کفاره ی یک گناه در منابع زرتشتی تعیین شده است. خانم فاطمه نوش آفرین این پیام را فرستاده است:
«جناب فاطمی شما خودت فکر بکن ببین شدنی هست که یک نفر چندهزار مورچه یا حشره را بتواند بکشد؟ از توان من که بیرون هست. مثلا پشه یا سوسک و غیره و یا وزغ .»

جواب وی را از جناب هاشم رضی در شرح وندیداد می آوریم:
«کشتن صدها و هزارها جانور موذی، از احکام شرعی و مذهبی بود. اما چون چنین کاری از عهده ی مردم گناهکار بر نمی آمد که در مثل ده هزار یا هزار یا دویست موش و مورچه و وزغ و لاک پشت و… را بکشند، انجام آن را بازخرید می کردند و به موبدان وجوهی (پول هایی) می پرداختند تا از سوی آنان انجام دهند.» (وندیداد، ج ۳، ص ۱۴۴۸، شرح)
وندیداد کتاب زرتشت نیست بلکه ساخته ی موبدان است. بعید نیست وضع چنین قوانینی برای سرکیسه کردن مردم از سوی موبدان بوده است.

خرداد ۱۳۹۲

۹ نظر

 1. فقیهان دینی خود ما شیعه ها که ید طولانی تری که در سرکیسه کردن مردم ساده دل داشتن و دارند……نمیخوام مثال بزنم.

 2. سرکیسه کردن مردم به نام دین پرمنفعت ترین سودای شیادان تاریخ بوده . فروش جریمه کشتن جانوران و بهشت و مجازات جهنم و پیاز عکه در مکه و نماز و روزه همگی یک باطن و یک هدف دارند و آنها که با اعتقاد به یک دین خطاهای دیگران را می بینند و از خطای خودیها می گذرند لاجرم از فریب خوردگان هستند . نظر کنید به داستان یکی از علما که در تندروی و اعدام و حد خوذسرانه در زمان خویش شهره بود او گرچه در دوران تحصیل در نجف و کربلا در فقر زندگی می‌کرد، بعد ورود به اصفهان در مدت کمی با تجارت و تصرف سهم خود از وجوه شرعیه در شمار ثروتمندان بزرگ عصر خود در آمد. محمد تنکابنی در قصص‌العلماء دربارهٔ ثروت او می‌نویسد:

  در شهر اصفهان چهارصد کاروانسرا از مال خود داشت، گویا زیاده از هزار باب دکاکین داشته [...] و املاکی که در بروجرد داشت، مداخل آن تقریباً سالی شش هزار تومان بود و املاکی که در یزد داشت [مداخل آن] سالی دو هزار تومان بود.
  نیز در دربارهٔ دوران تحصیل او می‌نویسد که بعضی اوقات حتی قدرت تأمین غذای روزانه خود را نداشت و براثر گرسنگی غش می‌کرد و به این سبب سید علی طباطبایی، استاد شفتی در کربلا، شخصی را مأمور کرده‌بود تا روزانه دو قرص نان، یکی برای غذای ظهر، و دیگر برای غذای شب وی ببرد.
  این عالم بزرگوار البته این ثروت بی کران را به یادگار به فرزندانی از سلک خود سپرد .
  گرچه دوستان در این سایت بی شک کسب ثروت توسط روحانیت شیعه را در راه نشر حقیقت اسلام شیعه خواهند دانست و موبدان و کشیشان را چون همین گونه عمل را در راه نشر باطل به کار برده اند نمونه شیادی و سر کیسه کردن مردم میدانند . حالا اگر از ایشان بپرسید که ایا در طول عمر حتی یک نفر که با تمسک به مقدسات شیعه مردم را سرکیسه میکنند دیده اید یا نه خواهند گفت هرگز اما بدانید که تبلیغ واقعی دین در پاک کردن ساحت ان از شیادان دینی است و چه بسیار جوانان شیعه که با مشاهده ثروت و شوکت فلان ایت الله و فرزندانش به سوی دیگر ادیان کشیده شده اند . امروز از موبد سرکیسه کن خبری نیست اما انواع دیگر الا ماشا الله یافت می شود

  • چند بار گفتم که کوتاه بنویسید تا بتوان در مورد نوشته ی شما سخن گفت

   به فرض صحت داستان فوق، مگر هرروحانی که به ثروتی رسید حتما از طریق وجوه شرعی بوده؟ ممکنه یک روحانی به دلیل داشتن ذکاوت در معاملات به ثروت برسد. امام خمینی در یک سخنرانی از استاد خود حاج شیخ عبدالکریم حائری ـ مرجع تقلید وقت ـ گفت که او هنگام مرگش خیلی بدهکار بود. چرا اینها را نمی بینید؟

   چگونه نماز و روزه برای سرکیسه کردن مردمه؟ در مورد خمس به اینجا بنگرید:

   http://www.raherasti.ir/646

 3. نماز و روزه برای ارامش روح و عبادت فردی است تبدیل کردن تعهدات مذهبی صعب و دشوار به جرایم و اجاره بهای نقدی همگی مشابه هم هستند چه طرف شما موبدی باشد که به قول شما مردم را سر کیسه کرده یا انکه هر روز روزه و قضای نماز چند سال مردم را معامله می کند . فرق بین این دو چیست . اصلا چگونه می توان تعهدات دینی را با درهم و دینار معاوضه کرد . اما اینکه چشم بر شیادان دینی ببندیم و فقط خوبهای طرف خودمان و بدهای طرف مقابل را بشمریم قطعا از عدالت به دور است . لاجرم طرف مقابل هم نمونه هایی مشابه دارد . اما امثال ایت الله شفتی ثروت خود را از سهم امام و تعهدات مذهبی مردم بدست اورده اند و از زهد و رعایت امثال ایت الله حایری بهره نبرده اند . با دفاع از آن یکی ارزش دیگری را از بین نبرید .

  • چه کسی گفته که می توان نماز و روزه را خرید و فروش کرد؟ هرکس تا زنده است باید خودش نماز و روزه بگیره بله، اگر تا زنده بود نتونست قضا کنه، آن را شخص دیگر به نیابت از او انجام میده و آن شخص بخاطر این زحمتی که می کشه می تونه مزد بگیره و آن شخص لازم نیست روحانی باشه

   از کجا بدست آوردید که این ثروتها از طریق وجوه شرعی بوده از سوی دیگر اگر از طریق وجوه شرعی بوده از کجا معلوم سود آن اموال را در تصرف شخصی به کار می برده و در راه عمومی صرف نمی کرده؟ چون اگر آن املاک از بیت المال بوده حق نداشته در امور شخصی صرف کنه

  • فرزندایران باشیدنه سربازاروپا.شمارابااین اختلافات سرگرم کرده اندوخودشان دارندپیشرفت می کنند

 4. به نام خدا
  سرکیسه کردن مردم به نام دین پرمنفعت ترین سودای شیادان تاریخ بوده
  شاید جناب مدیر از یاد برده اند :
  ۱.به حکم آیت الله موسوی اردبیلی ۲۰% از شرکت بوتان به بابت خمس مصادره شد
  ۲.همچنین زمین های وقفی زرتشتیان در زرند کرمان نیز این چنین مصادره شد البته شنیدم توانسته اند بخشی از آن را از ما مسلمانان پس بگیرند
  و ……

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار