+
خانه / شخصیت ها / اسلام شناسان / امام خمینی / غفلت از انعکاس شجاعت امام خمینی در سریال معمای شاه
غفلت از انعکاس شجاعت امام خمینی در سریال معمای شاه

غفلت از انعکاس شجاعت امام خمینی در سریال معمای شاه

به قلم مدیر سایت
آیت الله منتظری در خاطرات خود، چگونگی بازجویی از امام خمینی را از زبان خود ایشان نقل کرده است اما شجاعت حضرت امام در سریال معمای شاه، به درستی انعکاس نیافته است.
در خاطرات آیت الله منتظری، جلد ۱، صفحه ۲۴۱ ـ ۲۴۲ چنین آمده است:

«سؤال: در آن چند روزی که با امام بودید آیا ایشان از چگونگی برخورد خود با بازجوها و برخورد آنها با ایشان چیزی برایتان تعریف نکردند؟
جواب: هنگامی که ما خدمت ایشان رسیدیم معلوم شد ایشان به طور کلی در جریان کشتارهای پانزده خرداد و مسائل خارج زندان نبودند، فقط به ایشان گفته بودند: مردم مقداری سر و صدا کردند و یک پاسبان کشته شده است.
من جریانات و اخبار بیرون و جریان کشتارهای قم و تهران و جاهای دیگر را برای ایشان گفتم…
آقای خمینی می گفتند: من در آنجا بازجویی پس نمی دادم. به آنها می گفتم: من شما را قبول ندارم، تشکیلات شما را تشکیلات حق و قانون نمی دانم، شما هر کاری می خواهید بکنید، فوقش می خواهید اعدامم کنید، اعدام کنید من یک کلمه هم جواب نمی دهم. می گفتند: نخیر باید جواب بدهید. گفتم: خیر من جواب نمی دهم برای اینکه قانون و عدالتی در کار نیست. گفتند: چرا قانون در کار نیست؟ گفتم: آیا وزارت دادگستری این وظیفه را نداشت که در حادثه مدرسه فیضیه لااقل بیاید یک پرونده درست بکند، بگوید یک عده آمدند اینجا طلبه ها را زدند و آن فجایع را به بار آوردند؟ چطور شما از کنار این قضیه گذشتید؟ پس معلوم می شود این همه تشکیلات دادگستری شما همه اش تشریفات است، هیچ عدالت و قانون در آن نیست، چرا شما جریان مدرسه فیضیه را تعقیب نکردید ولو به قول شما کشاورزان بودند! بالاخره یک مساله ای در این کشور اتفاق افتاده است، تا جواب مرا ندهید من به شما جواب نمی دهم. باز هم اصرار کرد با تشر گفتم: "پاشو برو!" او هم برخاست و رفت».

۲ نظر

  1. شاید اگر ایشان این شجاعت را به خرج نمیدادند و مملکت را از دست شاه نمیگرفتند
    همچنان ابر قدرت مانده بودیم…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا