+
خانه / مناسبت ها / 22 بهمن / امام خمینی: امریکایی ها نمی خواهند ممالک شرق یک قدم ترقی کنند!
امام خمینی: امریکایی ها نمی خواهند ممالک شرق یک قدم ترقی کنند!

امام خمینی: امریکایی ها نمی خواهند ممالک شرق یک قدم ترقی کنند!

از بیانات امام خمینی در چهارم آبان ۱۳۵۸:
«شما تصور نکنید که اینها (امریکایی ها) براى ما و براى صلاح ما یک قدم بردارند. هر که این را تصور بکند این جهل است که اینها بخواهند ممالک شرق یک قدم رو به ترقى بروند!
ممالک شرق باید فکر خودشان باشند، نسیان (فراموش) کنند غرب را. و خودشان مشغول بشوند به اصلاح حالشان. اگر ما مى توانستیم که بکلى منقطع بشویم از اینها، این مسائل اجازه مى داد که بکلى منقطع بشویم از اینها، به صلاحمان بود.
خیال نکنید که روابط ما با امریکا و روابط ما با نمى دانم شوروى و روابط ما با اینها یک چیزى است که براى ما یک صلاحى دارد. این مثل رابطه بره با گرگ است! رابطه بره با گرگ رابطه صلاحمندى براى بره نیست، اینها مى خواهند از ما بدوشند، اینها نمى خواهند به ما چیزى بدهند.
اینها اعلام مى کنند که این دوا در آنجا قدغن! ببرید در شرق بفروشید! به حال ما چه فکرى مى کنند اینها؟ آن دوایى که آنجا قدغن است دوایى است که لا بد مُضر است تا قدغن کردند. اگر مضر نباشد که قدغن نمى کنند. این باید آنجا فروش برود!»
منبع: صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۶۰

ظریف کری اشتون 5+1 مذاکرات وین

۷ نظر

  1. خدا آن مرد بزرگ را رحمت کند. حرفی که سی و پنج سال پیش زده گویی امروز و برای ما گفته و چه خوب دشمنان ایرانزمین را می شناخت و چه ابلهند کسانی که دنباله رو غربیها شده اند.

  2. خاک بر سر اونهایی که نگاهشون بدست امریکاست و خیال میکنن امریکا گلی به سرشون میریزه!

  3. با سلام شما بارها میگویید در اسلام  شیعه ولایت فقیه تعیین شده ومصالح اسلام را ایشان تعیین میکند وهمه ما میدانیم طبق قانون اساسی ایران تعیین سیاستهای راهبردی کشور وسیاست خارجی بر عهده مقام معظم رهبری است  پس مذاکرات با آمریکا وسایر قدرتهای جهانی زیر نظر مقام معظم رهبری در جریان است وهر قرار داد و توافقی که امضا شده  است مورد تایید مقام معظم رهبری است پس چرا از آقای ظریف وآقای روحانی ایراد میگیرید؟

    • اتفاقا یادآوری سخن امام خمینی در راستای سفارشهای مقام معظم رهبری از گذشته های دور تا کنونه که: امریکاییها قابل اعتماد نیستند؛ خیال نکنید اگر به اونها لبخند زدید اوضاع روبراه میشه و…

  4. سلام حالا فرض کنیم شما ولایت فقیه رو قبول ندارید خب این نظر شماست و برای خودتان محترم است پس اگر ولایت فقیه رو قبول ندارید وبه مذاکرات با آمریکا هم اعتراض دارید بیان کنید به نظر شما تیم مذاکره کننتده ایرانی چه کار اشتباهی انجام داده است؟ وشما به کجای کار وتوافقنامه های آنها اعتراض دارید؟ کجا آنها مصالح ملی رو زیر پا گذاشتند؟

    اگر هم فرض کنیم مصالح ملی رو زیر پاگذاشتند وکارشان اشتباه بوده  ایا گزینه بهتری داشتند؟ یعنی فکر نمیکنید باز طبق فرض شما ایران مخیر است که بین بدترین گزینه ممکن وگزینه های خیلی بدی گزینه خیلی بد را انتخاب کند واین کار عقلی است

  5. بابا این ظریف هم بیچاره داره کارش رو انجام میده داره با چندتا زبون نفهم گرگ صفت مذاکره میکنه، ما از تیم مذاکره کننده ی هسته ای حمایت میکنیم و ختم بخیر شدن مذاکرات رو از خدا میخایم و انشاالله این غربی ها از خر شیطون پایین بیایند و لجبازی رو حداقل تو ظاهر هم شده بذارن کنار، ولی اگر هم قبول نکردند پدرسوختگی خودشونو هرچه تمامتر به نمایش گذاشتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>