خانه / تغییر اندیشه / اسلام آوردن مادر و فرزند زرتشتی

اسلام آوردن مادر و فرزند زرتشتی

تاریخ خبر: ۱۶ دی ۱۳۹۴
بنا به گزارش سایت امام جمعه ی اصفهان آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد (شمیم ولایت) جوانی زرتشتی به نام سورنا شجاعی با حضور در دفتر امام جمعه، با ادای شهادتین در حضور آیت الله طباطبایی نژاد، به اسلام تشرف یافت و نام «محمدرضا» را برای خود برگزید.

برخی سخنان این نو مسلمان:
ـ مادرم بیش از ده سال است که مسلمان شده است. در این مدت اخیر منتظر جرقه ای بودم تا به اسلام مشرف شوم زیرا خودم در مورد اسلام تحقیق کردم.
ـ من و دوستانم که حدود هشت نفر هستیم همگی در حال تحقیق و تفحص و مشتاق به گرویدن به اسلام بودیم تا حدی که منتظر جرقه ای بودیم که به این دین مقدس مشرف شویم.
ـ با آگاهی از مشکلاتی که در ادامه زندگی در میان اقوام و آشنایان دین سابقم دارم در این راه و در میان گروه دوستان پیشقدم شدم تا انشاءالله به یاری خداوند کمکی باشم برای گرویدن سایر دوستان به دین مقدس اسلام.
ـ دوستانم پس از شنیدن گرویدن من به اسلام پیشتازی مرا تحسین و تبریک گفتند و در این میان خوشحالی و رضایت مادرم پس از اسلام آوردنم برای من بسیار ارزشمند بود.
ـ هر ساله و بدون وقفه در مراسم عزاداری محرم شرکت می کنیم و من نیز از ۱۳ سالگی تاکنون محرمی نبوده که برای خدمت به عزاداران و کمک به آماده سازی مراسم و همچنین عزاداری به این جلسات نرفته باشم.
ـ افرادی از دیگر ادیان هستند که زمینه ی ورود آنها به اسلام مهیاست ولی ترس مانع از سوال کردن و ابراز عقاید شخصی و برطرف کردن شبهه ها از ذهن می شود اما من مسائل و شبهات در ذهنم را با برخی روحانیون در میان گذاشتم و پاسخ آنها باعث رفع شبهه و علاقه ی بیشترم به اسلام شد.
ـ پس از چندین سال تحقیق و بودن در سر دو راهی ، راهی را انتخاب کردم که مسیرش نورانی و پایانش پر امید است.

محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان

همچنین ببینید

برمک جد برمکیان با اختیار از زرتشتی به اسلام گروید

همین که برمک پدر خالد، اسلام آورد یکی از ملوک آن سامان به نام نیزک …

۲۷ نظر

 1. این شعرهاچیه میگی..معلوم هست اصلا کدوم وری هستی..تو چقد بی همه چیز و اوقده ای هستی!!!

 2. سلام بر همه دوستان
  مدیر سایت سعی داره تا با دست گذاشتن روی نقاط چالش بر انگیز دین زرتشت شما را از تاریخ و تمدن خودتون دور کنه و نهایتا شما رو نسبت به آیین زرتشت بد بین کنه.
  مدیر سایت عرب نژاد هست، و بابت تخریب دین آریایی پول می گیره، شغلش همینه
  من با تحقیق و بررسی عمیق خدمتتون عرض می کنم اگر یک دین حق وجود داشته باشه اون دین بهی (زرتشتی) است…
  از مدیر سایت خواهش میکنم اسم سایت را “ستاد تخریب دین زرتشت” بگذاره، چرا که در این سایت جایی برای گفت گو با زرتشتیان نیست، و این فضا برای مباحثه عادلانه نیست

 3. وایییی خدایاااااا چه قدر دروغ میگید؟؟!!!!!!!!!!اصن تابحال تو اصفهان زرتشتی با این نام و قیافه نداشتیمممممممم…خوشمم میاد اقای فاطمی که نافتونو با دروغ بریدن…واقعا که… لاقعل کمی شخصیت برای خودت بزار

  • مدیر سایت

   مگه تو کی هستی که همه ی زرتشتیهای پراکنده رو میشناسی؟!
   تا چند سال پیش خانواده ای زرتشتی در قم زندگی می کردند. در عصری هستیم که مهاجرت، فراوان است
    

 4. جناب فاطمی عزیز با سلام و آرزوی بهروزی و موفقیت برای شما. از زحمات شما قدر دانی می کنم. خدا خیرتون بده. لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شه برای پایگاه اینترنتی شما مقاله و مطلب فرستاد در ضمن پرسش های من پیرامون اسلام و ایران زیاده چگونه با شما مطرح کنم ؟ در ضمن آیا این امکان هم وجود داره برای شما و دیگر دوستان ویدیو و فیلم ارسال کنیم ؟

 5. مگه شما خیال میکنید جمعیت زرتشتیان اصفهان چند نفرهه که ادم نشناستشون…این ادم مجهول الهویه که عکس و نامشو گذاشتین یکبار هم توی مجامع زرتشتی اصفهان نبوده و هیچکس هم نمیشناستش…دروغ بسه اقای فاطمی خودتو و مردمتو گول نزن…بله اتفاقا اون خانواده زرتشتی که به علت مسایل کاری چند وقتی رو تو قم بودن به اصفهان بازگشتند

 6. مدیر گرامی سایت، در میان زرتشتیان فامیلی شجاعی وجود ندارد، همچنین نام سورنا نیز از سوی زرتشتیان برای فرزندان استفاده نمی‌شود.
  با امید به روزی که انسانیت جای برتری‌جویی را بگیرد.

  • شما مگه ثبت احوالی؟

   • دوست گرامی من یه زرتشتی هستم و از آنجایی که جمعیت زرتشتیان ایران کم است بیشتر فامیل‌ها و اسم‌های زرتشتیان را جامعه‌ی زرتشتی می‌داند.

    • مدیر سایت

     جمعیت زرتشتیان کمه اما خیلی پراکنده اند و ارتباطشان با هم خیلی کمه
      

     • جمعیت زرتشتیان پراکنده نیست، مشکلی که وجود دارد این است که شما توانایی تشخیص زرتشتیان اصلی از نوکیش را ندارید برای همین فکر می‌کنید که جمعیت زرتشتیان پراکنده است.
      یکی از راه‌های تشخیص فرد زرتشتی‌زاده از نوکیش در فامیلی است، زرتشتیان فامیلی مشخص دارند و برای خودشان این فامیل‌ها شناخته شده است که دیگران آشنایی با آن‌ها ندارند. به همین دلیل است که وقتی با فامیلی شجاعی ادعای زرتشتی بودن می‌کند شما به دلیل عدم آشنایی با نام‌های خانوادگی زرتشتی فکر می‌کنید که فرد زرتشتی‌زاده است

 7. حالا چرا خودتو به در ودیوار میکوبی آریا جان ؟برو تحقیق کن ییبن درسته یا نه اما قبل از اون انکار نکن خواهشا
  اتفاقا من یه دوست زرتشتی داشتم اسمشم سورنا بود کی گفته زرتشتیا اسم سورنا ندارن؟

 8. با سلام ؛ کو گوش شنوا ؟ … چندین بار در همین سایت هم گفتم که وقتی شبهه ای درباره اسلام دارید یا حقیقت آیین زرتشت را میخواهید با یک روحانی در اطرافتون در میان بگذارید اما کی عمل میکند ؟ میروند و فقط کامنت های بی پایه و اساس در فضای مجازی میگذارند . این سایت اطلاع رسانی است نه جای بحث ، کدام یک از این به اصطلاح مدافعان آیین زرتشت حاضر به مناظره شدند ؟ من ساکن اصفهانم هرکسی هست یا علی ؛ من شرایط مناظره را فراهم میکنم اما از تمام لحظه مناظره هم فیلم برداری میکنم تا حقیقت را همه ببینند .
  مناظره کننده ای هست ؟ یا فقط توانایی کامت گذاشتن دارید ؟ .
  افتخار ما مسلمانان این است که با همه ادیان حاضر به مناظره ایم و کم نبوده مناظره هایی که کردیم و پیروز شدیم .
  به زرتشتی ها برنخورد تا بیایند و در جمع و جلوی دوربین مناظره کنند ؟ .

  • بنده هم تمام طرفداران فقه اصولی را به مناظره می خوانم تا مخالفت دیدگاهشان با دین خدا و پیامبر مشخص شود .

   • مناظره شمای زرتشتی با یک مسلمان جلوی دوربین .
    برای هماهنگی :
    smn.automobile@gmail.com

    فقه اصولی ؟ تو فعلا بیا و دینت را اثبات کن بعد از فقه اصولی حرف بزن .
    عین بی خدایی می مانی که از شبه به احکام جزء اسلام حرف میزد …
    تو را چه به فقه اصولی … اول دین خود را نشان بده که بدرد میخورد .
    من منتظرم … مناظره کننده ای است ؟ .

    • من مسلمانم و دینم نیاز به اثبات ندارد . معتقدم فقه اصولی دین را تغییر داده است و در این نظر از جمع فقها نیز کسانی همسو با من هستند .
     اما در مورد دین زرتشتی ایشان خدا پرست و یکتا پرست هستند ، اتهاماتی که به ایشان می زنید همه اهریمنی و دروغین است لذا از راستی و درستی دفاع می کنم .
     اما دعاوی شما :
     ۱- دستور دهالا موبد نبوده
     ۲- دستور دهالا وندیداد را کاملا تایید کرده
     ۳- استاد پورداود گاتها را متناقض می داند
     ۴- استاد پور داود قدمت گاتها را قبول ندارد
     ۵- کلمه گاسانیک ربطی به گاتها ندارد و ….
     همگی بی مبنا و مطالبتان منبری بوده

     • چرا کامنتهای مرا درست نمیخوانی ؟
      دستور دهالا موبد نبوده … خب موبد بود ؟ .
      نخیر بخشی از وندیداد را قبول داشته نه تمام آن را .
      دکتر پورداود نه قدمت مشخصی برای گاتها قائل است و همینطور آنرا تحریف شده و از هم پاشیده میداند – بخشهای از گاتها را – در سایت کمی بگرد .
      کدام پژوهشگر اوستا … کدام زبان شناس … کدام انسان مورخ گفته است که گاسانیک همان گاتهاست ؟ منبع ؟ .
      در یک کامنت گفتی که ما معتقدین به پیام اشو زرتشت … برداشت این بود که زرتشتی هستی … نیستی ؟ من این همه کامنت گذاشتم چون فکر میکردم زرتشتی هستی و میخواهی اسلام را زیر سؤال ببری و یا این آیین زرتشتی را بر حق نشان بدی ، بالاخره موضعت را مشخص کن زرتشتی هستی یا مسلمان و یا میخواهی هم آیین زرتشت و هم اسلام را باهم جمع ببندی ؟ مگر در کامنتی دیگر حرف از خدایی که دکتر فرهنگ مهر میگوید نزدی ؟ آن خدا خدای اسلام و خدای واقعی نیست .
      آقای فاطمی شما باید بیشتر او را بشناسید این بنده خدا چکاره است؟

      • من مسلمانمو پیام اشو زرتشت را حق می دانم
       مسلما ادیان الهی در ذات و مبانی مشترک بوده اند اگر کسی در این شک کند در اصل دین خدا شک کرده مشکل انحراف ادیان الهی از پیام اولیه است و پیام اول اسلام را بنگرید
       الحمد لله رب العالمین
       ستایش از ان ایزد یکتاست این سخن جان مایه گاتها است
       یا ایاک نعبد و ایاک نستعین
       تمام تلاش پیامبر اسلام منع عبادت خدایان و منع استعانت از خدایان بوده . خدای نیازی به عبادت ما ندارد ما با سنتایش خداوند روح خود را پاک می سازیم
       دیگر اینکه زرتشتیان معتقد به تغییر دین دیگران نیستند و کسی که مثلا مسلمان باشد نمی تواند زرتشتی شود در این مورد بیشتر بررسی فرمایید .

      • و ما خلقت الجن و الإنس إلا لیعبدون (سوره الذاریات)

       از پیام زرتشت جز گفتار و … نیک ، چه مانده ؟

  • مگر شما قادر نیستید در چند جمله همگان رو مجاب بفرمایید خیلی هم خوب است چه کسی با این مخالفت دارد که سما در چند جمله اشتباهات بقیه دوستان رو ذکر کنید تا همگی از گمراهی خارج شوند ، من با این خیلی هم موافقم اگر کسی چیزی بمن یاد بدهد استقبال میکنم ، اما این کامنتهای کوتاه خودش مناظره است که هم به بالا بردن فهم از همدیگر کمک میکند ،هم مانع خرافات میشود و هم اشکالات وارده رو مطرح میکند ؟ که اگر نباشد فایده این سایت چه میشود اگر نشود در مورد مطالبش نقد نوشت ، مدیر محترم اطاله نویسی را تبدیل به کوتاه نویسی کرده تا اصل مطلب بدون شاخ و برگ گفته شود نه اینکه شما نتوانید در چند جمله پاسخ دهید ! پس نیازی هم به مناظرات طولانی نیست اگر مطلب مفیدی دارین خوشحال میشویم به اطلاع همه متجمله خود مدیر محترم برسد تا همه استفاده کنند

   • کاملا درست است . البته اگر کسی شدیدا در بیراهه است با پاسخ کوتاهی می توان نشان داد که مثلا بنده :
    بی سواد هستم یا نه
    متعصب هستم یا نه
    دروغگو هستم یا نه
    سخن دیگران را تحریف می کنم یا نه

    ضمنا گفتگو با کسیکه تمام دعاوی او در مورد دین زردشتی در مجموعه دعاوی همین سایت است لاجرم همینجا باید صورت پذیرد .
    هدف هم مجاب کردن کسی نیست بلکه هدف این است که مخاطب بی طرف سخنان موافق و مخالف آیین زردشتی را ببیند و خود قضاوت کند که کدام درست است .

    • در ضمن اگر حقانیت زرتشتی را به من اثبات کردی همین جا میگویم که زرتشتی میشوم .
     کسی که با آن مناظره خواهی کرد هم از نظر موقعیت اجتماعی و هم از نظر سواد علمی در حد و اندازه آقای فاطمی است پس … انسان با ارزه توانایی مناظره با او را دارد . اگر مطالعه ات را خیلی بیشتر کنی شاید چند دقیقه ای دوام بیاوری اما … مناظره جلوی دوربین خواهد بود .
     انسان با ارزه ای هست ؟

     • پاسخ شما :
      واذا راوک ان یتخذونک الا هزوا اهـذا الذی بعث الله رسولا ان کاد لیضلنا عن ءالهتنا لولا ان صبرنا علیها وسوف یعلمون حین یرون العذاب من اضل سبیلا ‌ام تحسب ان اکثرهم یسمعون او یعقلون ان هم الا کالانعام بل هم اضل سبیلا

      فانما یسرنـه بلسانک لتبشر به المتقین وتنذر به قومـا لدا و کم اهلکنا قبلهم من قرن هل تحس منهم من احد او تسمع لهم رکزا:

      واقسموا بالله جهد‌ایمـنهم لئن جاءهم نذیر لیکونن اهدی من احدی الامم فلما جاءهم نذیر ما زادهم الا نفورا اسْتِکْباراً فِی الْأَرْض‌

 9. در مورد خانم صبا هم ادعای سایت شما چند گاف اساسی داشت که خودتون قبول کردین . اما در این مورد هم نام خانوادگی ایشون احتمال زردشتی زاده بودن رو کم می کنه ( زرتشتیان معمولا نام های خانوادگی پارسی دارن و نام های خانوادگی که از کلمات عربی در اون استفاده شده هم فقط مربوط به محل زاد گاه ایشان است مثلا نام روستا کلمه عربی داشته و در نام فامیل ایشان آمده لذا نام خانوادگی شجاعی در بین زردشتیان دیده نشده ) علی ایحال البینه علی مدعی شما که با همه زردشتیان مراوده دارید می توانید جویای حال ایشان شوید و یک سند محکم از ادعای خود ارایه دهید .
  دوران تغییر دین گذشته و بشر باید به جای تغییر آیین که باعث دوری او از جمع خانواده و سنن مقبول اجتماع می شود افکار ه پوسیده خود را اصلاح کند عمده کسانی که تغییر دین می دهند کاسبکاری می کنند مانند ایرانیانی که در حارج ایران برای اقامت و ویزا مسیحی می شوند یا غیر مسلمانانی که برای تصاحب سهم الارث برادر و خواهرشان مسلمان می شوند . کسانی هم که با دانستن قصد این افراد در تغییر دینشان مشارکت می کنند کار خیر نمی کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code