+
خانه / تغییر اندیشه / اسلام آوردن مادر و فرزند زرتشتی
اسلام آوردن مادر و فرزند زرتشتی

اسلام آوردن مادر و فرزند زرتشتی

تاریخ خبر: ۱۶ دی ۱۳۹۴
بنا به گزارش سایت امام جمعه ی اصفهان آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد (شمیم ولایت) جوانی زرتشتی به نام سورنا شجاعی با حضور در دفتر امام جمعه، با ادای شهادتین در حضور آیت الله طباطبایی نژاد، به اسلام تشرف یافت و نام «محمدرضا» را برای خود برگزید.

برخی سخنان این نو مسلمان:
ـ مادرم بیش از ده سال است که مسلمان شده است. در این مدت اخیر منتظر جرقه ای بودم تا به اسلام مشرف شوم زیرا خودم در مورد اسلام تحقیق کردم.
ـ من و دوستانم که حدود هشت نفر هستیم همگی در حال تحقیق و تفحص و مشتاق به گرویدن به اسلام بودیم تا حدی که منتظر جرقه ای بودیم که به این دین مقدس مشرف شویم.
ـ با آگاهی از مشکلاتی که در ادامه زندگی در میان اقوام و آشنایان دین سابقم دارم در این راه و در میان گروه دوستان پیشقدم شدم تا انشاءالله به یاری خداوند کمکی باشم برای گرویدن سایر دوستان به دین مقدس اسلام.
ـ دوستانم پس از شنیدن گرویدن من به اسلام پیشتازی مرا تحسین و تبریک گفتند و در این میان خوشحالی و رضایت مادرم پس از اسلام آوردنم برای من بسیار ارزشمند بود.
ـ هر ساله و بدون وقفه در مراسم عزاداری محرم شرکت می کنیم و من نیز از ۱۳ سالگی تاکنون محرمی نبوده که برای خدمت به عزاداران و کمک به آماده سازی مراسم و همچنین عزاداری به این جلسات نرفته باشم.
ـ افرادی از دیگر ادیان هستند که زمینه ی ورود آنها به اسلام مهیاست ولی ترس مانع از سوال کردن و ابراز عقاید شخصی و برطرف کردن شبهه ها از ذهن می شود اما من مسائل و شبهات در ذهنم را با برخی روحانیون در میان گذاشتم و پاسخ آنها باعث رفع شبهه و علاقه ی بیشترم به اسلام شد.
ـ پس از چندین سال تحقیق و بودن در سر دو راهی ، راهی را انتخاب کردم که مسیرش نورانی و پایانش پر امید است.

محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان محمدرضا (سورنا) شجاعی ـ نومسلمان

۱۵ نظر

 1. این شعرهاچیه میگی..معلوم هست اصلا کدوم وری هستی..تو چقد بی همه چیز و اوقده ای هستی!!!

 2. سلام بر همه دوستان
  مدیر سایت سعی داره تا با دست گذاشتن روی نقاط چالش بر انگیز دین زرتشت شما را از تاریخ و تمدن خودتون دور کنه و نهایتا شما رو نسبت به آیین زرتشت بد بین کنه.
  مدیر سایت عرب نژاد هست، و بابت تخریب دین آریایی پول می گیره، شغلش همینه
  من با تحقیق و بررسی عمیق خدمتتون عرض می کنم اگر یک دین حق وجود داشته باشه اون دین بهی (زرتشتی) است…
  از مدیر سایت خواهش میکنم اسم سایت را “ستاد تخریب دین زرتشت” بگذاره، چرا که در این سایت جایی برای گفت گو با زرتشتیان نیست، و این فضا برای مباحثه عادلانه نیست

 3. وایییی خدایاااااا چه قدر دروغ میگید؟؟!!!!!!!!!!اصن تابحال تو اصفهان زرتشتی با این نام و قیافه نداشتیمممممممم…خوشمم میاد اقای فاطمی که نافتونو با دروغ بریدن…واقعا که… لاقعل کمی شخصیت برای خودت بزار

  • مگه تو کی هستی که همه ی زرتشتیهای پراکنده رو میشناسی؟!
   تا چند سال پیش خانواده ای زرتشتی در قم زندگی می کردند. در عصری هستیم که مهاجرت، فراوان است
    

 4. جناب فاطمی عزیز با سلام و آرزوی بهروزی و موفقیت برای شما. از زحمات شما قدر دانی می کنم. خدا خیرتون بده. لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شه برای پایگاه اینترنتی شما مقاله و مطلب فرستاد در ضمن پرسش های من پیرامون اسلام و ایران زیاده چگونه با شما مطرح کنم ؟ در ضمن آیا این امکان هم وجود داره برای شما و دیگر دوستان ویدیو و فیلم ارسال کنیم ؟

 5. مگه شما خیال میکنید جمعیت زرتشتیان اصفهان چند نفرهه که ادم نشناستشون…این ادم مجهول الهویه که عکس و نامشو گذاشتین یکبار هم توی مجامع زرتشتی اصفهان نبوده و هیچکس هم نمیشناستش…دروغ بسه اقای فاطمی خودتو و مردمتو گول نزن…بله اتفاقا اون خانواده زرتشتی که به علت مسایل کاری چند وقتی رو تو قم بودن به اصفهان بازگشتند

 6. مدیر گرامی سایت، در میان زرتشتیان فامیلی شجاعی وجود ندارد، همچنین نام سورنا نیز از سوی زرتشتیان برای فرزندان استفاده نمی‌شود.
  با امید به روزی که انسانیت جای برتری‌جویی را بگیرد.

  • شما مگه ثبت احوالی؟

   • دوست گرامی من یه زرتشتی هستم و از آنجایی که جمعیت زرتشتیان ایران کم است بیشتر فامیل‌ها و اسم‌های زرتشتیان را جامعه‌ی زرتشتی می‌داند.

    • جمعیت زرتشتیان کمه اما خیلی پراکنده اند و ارتباطشان با هم خیلی کمه
      

     • جمعیت زرتشتیان پراکنده نیست، مشکلی که وجود دارد این است که شما توانایی تشخیص زرتشتیان اصلی از نوکیش را ندارید برای همین فکر می‌کنید که جمعیت زرتشتیان پراکنده است.
      یکی از راه‌های تشخیص فرد زرتشتی‌زاده از نوکیش در فامیلی است، زرتشتیان فامیلی مشخص دارند و برای خودشان این فامیل‌ها شناخته شده است که دیگران آشنایی با آن‌ها ندارند. به همین دلیل است که وقتی با فامیلی شجاعی ادعای زرتشتی بودن می‌کند شما به دلیل عدم آشنایی با نام‌های خانوادگی زرتشتی فکر می‌کنید که فرد زرتشتی‌زاده است

 7. حالا چرا خودتو به در ودیوار میکوبی آریا جان ؟برو تحقیق کن ییبن درسته یا نه اما قبل از اون انکار نکن خواهشا
  اتفاقا من یه دوست زرتشتی داشتم اسمشم سورنا بود کی گفته زرتشتیا اسم سورنا ندارن؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا