خانه / مناسبت ها / 22 بهمن / پیشگویی در مورد آینده جمهوری اسلامی ایران

پیشگویی در مورد آینده جمهوری اسلامی ایران

به قلم آیت الله محمدی ری شهری
«فاضل ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی (نماینده ی سابق ولی فقیه در استان کردستان) نقل کرد:
در اواخر سال ۱۳۴۲ و یا اوایل ۱۳۴۳ شمسی و اوان تبعید حضرت امام ـ قدس سره ـ به نجف اشرف و اوج دستگیری های گسترده شاگردان و یاران اولیه ی حضرت امام… یک روز جمعه در سال مزبور جمعی از دوستان اهل معنی از جمله دو نفر از دوستان مهذّب بنده: حجج اسلام میرشمسی و معتمدی، که هر دو اهل سلوک و مقامات بالای عرفانی هستند، پس از مراسم دعا و درس اخلاق به منزل مرحوم آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی (درگذشت: ۱۳۴۵ ش) [در محلّۀ عشقعلی در قم] رفتند که بنده متأسفانه با این که مصمّم به رفتن بودم، محروم شدم.
آیت الله محمدی ری شهریوقتی دوستان برگشتند گفتند: به جهت نگرانی شدیدی که از آیندۀ امام و انقلاب بود، از ایشان راجع به وضعیت آینده سؤال کردیم.
ایشان با اطمینان خاصی لبخند زدند و فرمودند: نگران نباشید. خداوند منّان اراده فرموده حاج آقا روح الله سالم به ایران برگردد؛ ولی نه به این نزدیکی. این هجرت حدود پانزده سال طول می کشد و ایشان در شرایطی با عزّت به ایران برمی گردد که شاه را قبلاً بیرون رانده و خدا اراده کرده به دست ایشان ـ که از نسل حضرت فاطمه علیها السلام است ـ پس از قرن ها تشکیل حکومت اسلامی بدهد و این پرچم در دست نسل حجت الاسلام سید موسی موسویحضرت فاطمه ـ علیها السلام ـ می ماند تا تحویل صاحب اصلی اش حضرت بقیه الله ـ ارواحنا فداه ـ شود».

منبع:
خاطره های آموزنده، محمّد محمّدی ری شهری، قم، دارالحدیث، چاپ اول، ۱۳۹۱ ش، ص ۱۰۲ ـ ۱۰۳.

خاطره های آموزنده ـ ری شهری ـ آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی

خاطره های آموزنده ـ ری شهری ـ آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی

2221  2229

با آیت الله ری شهری

همچنین ببینید

در تاریخ ایران، امام خمینی تنها بنیان گذار حکومت است که فرزندش را جانشین خود نساخت

به قلم مدیر سایت در تاریخ ایران ـ چه پیش از اسلام و چه پس …

۱۴۵ نظر

 1. به کوری هرکس که نمیتونه ببینه و جز فحاشی راهی دیگه نداره ، این پرچم به دست قائم آل محمد حضرت مهدی علیه السلام خواهد رسید ، چهل سال از عمر انقلاب گذشت و آن نهال به درخت تنومندی بدل شده که هیچ قدرتی توانایی شکستن آنرا ندارد.

 2. با درود، اگه چیزی که ما داریم تو ایران میبینم و به سرمون میاد حکومت اسلامیه و مورد قبول ائمه، بنده اسلام رو میبوسم و میزارم کنار آدم کافر باشه بهتره.

 3. ….. طلوع فجر اسلام، در بعد از ۱۴۰۰سال و از ایرانزمین، پیروزی در جنگ تحمیلی ومجدددا بر داعش، که دنیای کفر و شرک بوند که به فرماندهی شیطان رجیم بر عیلیه ما صورت گرفت…ها
  کار ما نبود….
  خواست خداوندو بدست اهلبیت و مخصوصا امام این دوران علیهم السلام بود…
  زیرا ظهور نزدیک است…
  هستند مردان خدایی که به محرمیت خداوند و اهلبیت علیهم السلام رسیده باشند،که سردمدار این مردان خدا امام راحل بود و آنهمه اعجاز زبانی و عملی داشت، که نایب حضرت امام زمان بود و هست نایبی که کلامش کلام امام زمان (عج) است و نامش سید علی خامنه ای است…
  که می فهمد کیستند ایشان؟
  که می فهمد کلام ایشان کلام امام زمان است؟
  که میداند بسیار بسیار پیشگویی ایشان را که بحقیقت پیوسته است؟
  حیف است که همه گویندگان و سخنوران ما از شناخت و معرفی ایشان عاجزند…
  هرکه خلوص داشته باشد، ولایت را خداوند به او معرفی خواهد کرد((حدیث،حب ما دادنی است ومعدن آن در زیر عرش خدداوند است خداوند این حب را بغیر بندگان محبوبش ننی دهد))و آنگاه که مومن ولایت را بشناسد به مسیر یقین دست می یابد….
  مومن با آشنایی با ولایت با عالم غیب آشنا وبا شناخت ولایت با عالم غیب مرتبط می گردد
  پیش گویی، الفبای علم ایمان است و خدا بیشتر ازینها را به مردان خدایی که به محدوده محرمیتش وارد شوند می دهد و اینها هیچ ارزشی برای موقنینی که به این محدوده وارد شده باشند ندارد…
  اگر ممکن است با جناب ری شهری مرتبطم فرمایید تا از ابن اخبار تقدبم نمابم….
  قال المهدی (عج)…
  ما بودیم که این دین و این مردم و این مملکت و این نظام را نگه داشته و نگه خواهبم داشت و کمر دشمنانشان را خواهیم شکست…

 4. اقا سید علی جان من فرزنانم فدایت دوستت دارم اقا جون خیلی خیلی چاکریم

 5. هنوز سوزن و افتابه از کجا میاد نیاز ما همین هاست مال شما از ملاحده چین میاد نه

 6. عمیق بنگریم…..عمیق فسادقدزت طلبی پایمال کردن حق مردم اوضاع اسفبارجامعه حکومت علویی چنین تابویی رانمی پسندد.

 7. باعرض سلام خدمت دوستان عزیز و دست اندرکاران سایت
  دو مورد از اتفاقات آینده با تاریخ دقیق آن خدمتتان عرض میکنم که به خاطر بسپارید و منتظر باشید
  ۱_ آشوب بزرگ شهر تهران بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۱۲ هجری خورشیدی
  ۲ _ سقوط تکه سنگ جدا شده از یک شهاب سنگ بزرگ در خلیج عدن در ۲۳ نوامبر ۲۰۳۵ میلادی
  ببخشید که مزاحم شدم التماس دعا

 8. انشاالاه شاهد ظهور اقاامام زمان باشیم به امید حق برای تعجیل در ظهور بسیار دعا کنید وخدا را به حق عمه زینب(ع)قسم بدهید انشاالاه که امر فرج اقاامام زمان به زودی محقق شود وهمگی از سربازان ایشان باشیم،ولی نکته اصلی اینکه از پشتیبانی ولایت فقیه غافل نشوید که در این دوران مهم ترین اصل میباشد ما در دوران ظهور هستیم ودشمنان اسلام فهمیده اند که ظهور از یمن شروع خواهد شد برای همین به یمن حمله ور شده تاظهور محقق نشود چون عربستان به دست یمانی نابود خواهد شد ولی زهی خیال باطل حال باید بفهمید که چرا ایران به حمایت از یمن برخواسته است،برادران خودتان تحلیلگر مسائل منطقه وظهور باشید که هر اتفاق کوچکی در این دوره به امر ظهور متصل است با کمی تٲمل خواهید فهمید،پنج کشور اصلی درگیر در عصر ظهور،،،ایران.یمن.عربستان.عراق.سوریه

 9. به نظرم هیچ کسی مثل اقای ری شهری از رهبر شناخت ندارن .شما چی و میخوای به اقای ری شهری بگی که ایشون نمیدونن ؟

 10. سلام و تشکر از سایت خوب و تعاملی تان. تذکرا عرض می کنم که بنده سال ۷۶ این داستان را از آقای حاج شیخ محمد رضا نعمتی – البته بدون این ذیل که مربوط به پرچم و رساندن آن است – شنیده بودم. سال ۸۴ که این خاطره را شنیدم دوباره از آقای نعمتی و جناب محمدی پسر حاج شیخ عباس تهرانی _ که تقریبا همسایه مان بود در محله عشقعلی – و نیز از حجج اسلام آقایان معتمدی و میرشمسی _ که آدرسشان را از آقای نعمتی گرفتم – پرسیدم. همگی فرمودند اصل مطلب در آن جلسه مطرح شد و نه ذیل آن. ضمنا هر ۴ نفر تصدیق کردند که جناب آسید موسی صادق و ثقه است و فقط احتمالا بر اثر عوارض گذشت زمان این ذیل را که مربوط به پیشگویی های فرد مشهور دیگری است به مرحوم تهرانی نسبت داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code