+
خانه / مناسبت ها / 22 بهمن / پیشگویی در مورد آینده ی جمهوری اسلامی ایران
پیشگویی در مورد آینده ی جمهوری اسلامی ایران

پیشگویی در مورد آینده ی جمهوری اسلامی ایران

به قلم آیت الله محمدی ری شهری
«فاضل ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی (نماینده ی سابق ولی فقیه در استان کردستان) نقل کرد: 
در اواخر سال ۱۳۴۲ و یا اوایل ۱۳۴۳ شمسی و اوان تبعید حضرت امام ـ قدس سره ـ به نجف اشرف و اوج دستگیری های گسترده شاگردان و یاران اولیه ی حضرت امام… یک روز جمعه در سال مزبور جمعی از دوستان اهل معنی از جمله دو نفر از دوستان مهذّب بنده: حجج اسلام میرشمسی و معتمدی، که هر دو اهل سلوک و مقامات بالای عرفانی هستند، پس از مراسم دعا و درس اخلاق به منزل مرحوم آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی (درگذشت: ۱۳۴۵ ش) [در محلّۀ عشقعلی در قم] رفتند که بنده متأسفانه با این که مصمّم به رفتن بودم، محروم شدم. 
آیت الله محمدی ری شهریوقتی دوستان برگشتند گفتند: به جهت نگرانی شدیدی که از آیندۀ امام و انقلاب بود، از ایشان راجع به وضعیت آینده سؤال کردیم.
ایشان با اطمینان خاصی لبخند زدند و فرمودند: نگران نباشید. خداوند منّان اراده فرموده حاج آقا روح الله سالم به ایران برگردد؛ ولی نه به این نزدیکی. این هجرت حدود پانزده سال طول می کشد و ایشان در شرایطی با عزّت به ایران برمی گردد که شاه را قبلاً بیرون رانده و خدا اراده کرده به دست ایشان ـ که از نسل حضرت فاطمه علیها السلام است ـ پس از قرن ها تشکیل حکومت اسلامی بدهد و این پرچم در دست نسل حجت الاسلام سید موسی موسویحضرت فاطمه ـ علیها السلام ـ می ماند تا تحویل صاحب اصلی اش حضرت بقیه الله ـ ارواحنا فداه ـ شود».

منبع:
خاطره های آموزنده، محمّد محمّدی ری شهری، قم، دارالحدیث، چاپ اول، ۱۳۹۱ ش، ص ۱۰۲ ـ ۱۰۳.

خاطره های آموزنده ـ ری شهری ـ آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی

خاطره های آموزنده ـ ری شهری ـ آیت الله حاج شیخ عباس تهرانی

2221  2229

با آیت الله ری شهری

۹۹ نظر

 1. لعنت خدا(خدای واقعی نه خدای دروغین اختلاس گرآن و دزدان و دین فروشا) بر تمامی کسانی باد که دین و دنیای مردم را میدزدند حال چه آگاهانه چه از سر بی عقلی

 2. درسته لعنت خدا بر کسانی که پایه های دین مبین اسلام زحمات پیغمبر امامان و شهدا را نشانه گرفته اند و مثل موریانه باورهای مردم را نابود می کنند و از درون مملکت را پوک می کنند،

 3. باسلام خدمت همه هموطنان و علمای محترم اسلام راستین که خون خود را برای پایداری دین مقدس اسلام و احیائ قرٱن کریم در طول تاریخ گذشته ایران زمین داده اندو نمونه ٱن پدر حضرت امام خمینی بوده اند که درکه مبارزه با خان های محلی روستاه های اطراف شهرستان خمین استان اصفهان و نوکرصفتان انگلیسی به تبعید و سپس به درجه شهادت نائل شدند و امام از زمان نوجوانی مبارزات خود را ٱغاز نمودند و همانطوریکه پدربزرگ ما و سایر پیرمردها همیشه از زمان قدیم به میگفتند سیدی از نوادگان پیامبراسلام می آید وحکومت شاه فاسد را سرنگون و دین اسلام را که به نابودی رفته است نجات میدهد و طبق پیش بینی ها همین شد.حال چرا عده ای از خدا بیخبر اینگونه به مقدسات ما توهین میکنند کشور امام زمانی ما امروز با انواع شیاطین عالم الخصوص از نوع وهابی کثیف تکفیری کافر ملحدداعشی نجس که بگفته علامه مجلسی در کتاب جلدسیزدهم بحارالنوار(مهدی موعود) قوم سفیانی شناخته میشود در این آخرت ظهور کرده و قصد نابودی اسلام عزیز ما را دارد که انشاءالله بیاری نیروهای جوان و با ایمانی که داریم و بارهبریت علمای آگاه وشجاعی که در کشور حضور دارند به وقتش چشم دشمنان را گور خواهیم کرد.باتشکر.م&

 4. سلام عالی بود به کوری چشم دشمنان خدایا شکر شکر بازم شکر مگر امام نفرمود انقلاب انفجار نور بودنور هم نام خداس هم هم باتوجه به آیه نور در سوره نور معنی خداس

 5. نشانه ها داده میاد و ما میبینیم مردان زن میشن زن ها مرد ولی باز هم نمیخواییم قبول کنیم که ظهور نزدیکه به خرد دوروبرتون رو نگاه کنید چند نفر به امام زمان معتقدن چشماتونو باز کنید

 6. مسلما وقتی امام زمان ظهور کنند مردها اینقدر نمیتونن در جامعه به اصطلاح اسلامی ما چند ماه بلکه چند سال زنشون رو ول کنن بدون نفقه و مهریه بعد زن ادعای طلاق گنه بگن مرده که باید طلاق بده ۱۰سال بی شوهر بمونه موهاش سفید بشه
  جامعه ما واقعا مرد سالار شده
  حتی غرب به اصطلاح منفور اینقدر در دادگاه هاش ظلم نمیکنه به زنان
  خجالت بکشید

 7. سلام کشور اسلامی شده خدا رو شکر هر کس که میناله با اسلام مشکل داره امام و رهبر دین اسلام و در کشور پایه گذاری کردند اما ادعای امام زمانی نکردند که کشور از ظلم و جور پاک بشه مشکلات زیاده اما بی انصافیه که بگیم از کشورهای دیگه بیشتره خدا انصافمون بده انشاءالله

 8. بعضی وقتها پیشگویی در جمهوری اسلامی ایران درست از آب در می آید.آیت الله ری شهری هم در آن مقطع تاریخی پیشگویی کردند که بعد از امام خمینی(ره)امام خامنه ای(مدظله العالی)رهبر بشوند ، متأسفانه برخی هنوز باور ندارند که امام خامنه(مدظله العالی)رهبر است.درست است جسم امام خمینی(ره)از میان ما رفته،ولی فکر و اندیشه امام خمینی(ره)همیشه زنده است.

 9. باذن الله تعالی ظهور از نزدیک هم نزدیک تر می باشد إن شاء الله

 10. خوبه پیشگویی آیت الله العظمی بهاءالدینی را هم در مورد رهبری آمام خامنه ای هم در این سایت گذاشته شود که بر یقین دوستان افزوده گردد.

 11. استاد فاطمی از شما بعیده. شیعه علی بن ابی طالب پیش پیشگو و رمال نمی ره ، حالا هر کی می خواد باشه. نکنه می خواید باز با ساخت مستندی مثل ظهور نزدیک است باز آبروی شیعه رو ببرید.

 12. محمود شب بستری

  سلام. هرکسی که خبری از آینده داد بهش پیشگو و رمال نمیگن دوست عزیز! رمل معجزه یکی از پیامبران هست و ائمه هم خبرهای متنوعی از آینده میدادند همینطور عرفای حقیقی همچون شیخ عباس تهرانی در طول ائمه اطهار علیهم السلام (نه هم سطخ ایشان) به گذشته و آینده اشراف دارند. رمال و پیشگوی مذموم کسی است که شغل خود را پیشگویی قرار داده چه از روی حرکات کواکب، چه بازی با رمل و بعضاً جفر یا ارتباط با ارواح یا اجنه و شیاطین قرار داده و پرواضح است که چنین کسی ارتباط صحیحی با خدا نداشته و منبع اخبار او الهی نیست. بنابراین هر خبری از آینده بدون تامل در صاحب یا ناقل خبر قابل تایید یا رد کردن نیست و چنانچه مطلبی با سند صحیح از بزرگانی همچون علامه قاضی، جناب نخودکی، امام خمینی، جناب بهاءالدینی، جناب بهجت، حسن زاده آملی و امثالهم نقل شده باشد کاملاً قابل اعتماد است.
  و اما چون صحبت از ظهور شد اگر به کسی برنخورد باید عرض کنم شواهد متعددی (که البته اگر دوستان مایل باشند قابل بحث است) وجود دارد که امر ظهور حضرت نه تنها نزدیک بلکه چندین سال است محقق شده است!!
  و فقط اعلان علنی ایشان در مکه معظمه و از کنار کعبه باقی مانده. آیه الله بهجت میفرمودند (قریب به مضمون) ظهور ایشان نزدیک است تا جائیکه پیرهای زمانه آنرا درک خواهند کرد چه رسد به جوانان!
  القصه؛ خیلی زود بایست خودمون رو آماده کنیم که…
  جا موندیم.
  یک چشم زدن غافل از آن شاه نباشید شاید که نگاهی کند آگاه نباشید

 13. سوره مبارک کهف، ابراز کرد: خداوند در این سوره نداشتن معیار را مورد مذمت قرارداد و فرمود: آیا به شما خبر بدهم چه کسانی در زندگی بیشتر زیانکار هستند، آنهایی که تلاش می کنند و گمان دارند که افعالشان صحیح است اما در توهم به سر می‌برند؛ کسانی که در مسیر حق نباشند هرگز به مقصد نمی‌رسند

 14. سلام. هرکسی که خبری از آینده داد بهش پیشگو و رمال نمیگن دوست عزیز! رمل معجزه یکی از پیامبران هست و ائمه هم خبرهای متنوعی از آینده میدادند .
  دوست عزیزم با سلام. درست می گید پیامبر و امامان با توجه به علم الهی و بر پایه قرآن گاهی اقدام به پیشگویی می کردند ولی این دلیل نمی شه آدم از هر کسی خوشش میاد دمشو گره بزنه به انبیا !!! شما که پیشگویی های هر به ظاهر عارفی رو قبول دارید پس چرا پیشگویی های شاه نعمت الله ولی و نسترا داموس را قبول ندارید ؟

 15. ما دنبال سند هستیم نه شواهد.

 16. بنده که تا حالی جایی نخوانده ام که در روایات امده باشد قبل از ظهور حکومتی بیاید که به نحوی حکومت حضرت قایم در امتداد ان باشد. برعکس روایات همه حاکی ازنست که قبل از ظهور وضع دنیای اسلام و حکومتهای ان وخیم است حتی روایتی را خوانده ام که نقل به مذمون میگوید قبل از ظهور هیچ پرچمی به قیام بلند نمیشود مگر اینکه پرچم باطل باشد. دوستان بهترست در مسایلی مثل مهدویت که با عقاید اصلی تشیع سروکار دارد دقیقتر اظهار نظر کنیم و راحت از این مسایل خرج عقاید سیاسیمان نکنیم.

  • میزان الحکمه    ج‏۲    ۱۵۶    

   امام صادق علیه السلام: بزودى کوفه از مؤمنان تهى خواهد گشت و علم از آن رخت برخواهد بست همانند مارى که در سوراخش پنهان مى‏شود. آن گاه علم در شهرى آشکار خواهد شد به نام قم. این شهر معدن علم و فضل مى‏شود، تا آن جا که بر روى کُره زمین کسى نمى‏ماند که در دین ضعیف و ناتوان باشد حتى زنان پرده نشین؛ و این [واقعه‏] نزدیک ظهور قائم ماست. خداوند قم و مردم آن را جانشین مقام حجّت مى‏کند. اگر چنین نبود هر آینه زمین اهل خود را فرو مى‏بلعید و در روى زمین حجّتى باقى نمى‏ماند. علم از این شهر به شهرهاى دیگر در شرق و غرب عالم سرازیر مى‏شود و بدین سان حجّت خدا بر بندگانش تمام مى‏شود؛ چندان که در کُره خاک کسى نمى‏ماند که دین و دانش به او نرسیده باشد. سپس قائم علیه السلام ظهور مى‏کند.

   اهل بیت علیهم السلام در قرآن و حدیث    ج‏۲    ۷۷۲     فصل دوم: زمینه سازان دولت اهل بیت علیهم‏السلام

   البحار: ۶۰/ ۲۱۳/ ۲۳ به نقل از کتاب تاریخ قم‏

  • گاهی اوقات تعجب می کنم چون برخی از مردم که ادعای شیعه بودن هم دارند، طوری صحبت می کنند که نعوذ بالله انگار اصلاً قرار نیست حضرت حجت ابن الحسن عج الله تعالی فرجه الشریف حالا حالاها ظهور کند اما این در حالی است که وقتی روایات را درباره خصوصیات مومنین منتظر می خوانی، متوجه می شوی که باید طوری منتظر آقا باشی که گویی همین فردا بیاید ان شاء الله.
   این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور
   پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
   سالها منتظر سیصدو اندی مرد است
   آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
   …… چنین شیعیانی وقتی آقا بیاید رو در روی آقا می ایستند و با ایشان مخالفت می کنند.

 17. مردم قم و برخی علمای بزرگوار در جریان فتنه ۸۸ کجا بودند ؟ بنگرید به آسیب شناسی فتنه خودی ها و نقش مردم گیلان در حفظ نظام.
  کتاب بحارالانوار با بیش از ۱۲۰ جلد نوشته علامه مجلسی از هر خس و خاشاکی پره و قابل استناد نیست. بنگرید به کتب اربعه شیعه و مناظره مولوی گرگیج و آیت الله قزوینی بر سر صحیح بخاری.

 18. سلام علائمی الظهور آقا وجود دارد که برخی حتمی بورخس غیر حتمی هستند اما هرآنچه که کاملا مشهود است اینست که فساد بدنه جامعه رو دربرگرفته وعلماءنیزازهدایت راستین جامعه وامت دست کشیده وراه مصلحت طلبی رو برگزیده اند که شکی نیست فرجامی جز زوال دربرخواهدداشت وصدالبته آسیب اصلی به نظام مقدس و جامعه عظیم الشان روحانیت خواهدرسید.

 19. چرا همه چیز گواه بر حق بودن جمهوری اسلامی را می دهد اما تجربه زندگی مردم نشان از عقب ماندگی را میدهد و کشور های عقب افداده تر از ایران در زمان انقلاب در حال حاظر از ما جلو تر هستند ؟

  • حاضر نه حاظر
   طوری حرف می زنی انگار به همه ی کشورها آشنایی داری!!

  • سلام . دوستانی که از مسلمانی حرف میزنید! آیا یکی از شما هم چند ماه از قسط و کرایه خونه و بیکار بودنتان گذشته؟ آیا شده شب گشنه بخوابید؟ مگه امام علی نگفته فقر که از در خانه ای وارد شد ایمان از پنجره خارج میشه؟مگه اسلام نگفته برای حل مشکلات برادران دینی بکوشید؟ بی پولی آدمو به جاهایی می کشاند که تصورش هم سخته، آنقدر سخت که خیلی از مردها اوله جوانی قید زندگی را میزنند آن هم در کشوری که جزء ده کشور ثروتمند دنیا محسوب میشه!!! بخدا قسم در کشورمان هر جوانی که از بی پولی و بدبختی خودشو از بین میبرد تک تک ما جوابگو خواهیم بود بجای شعار دادن دعا کنیم اگر یکم پیش خدا حرمت داریم زیر سایه ی رهبری انشاالله مشکلات از کشور ریشه کن شود. خدانگهدار همگی

 20. سلام .
  جناب فاطمی اولا ادب در مناظره رو رعایت کنید.
  دوما. این سید بزرگواری که این حرف ها رو زده. براساس چه استدلالی این حرف رو زده ؟ دلیل هم داره یا بهش وحی شده ؟
  منطقی و علمی بحث کنید. این حرفا از شما بعیده.

  • آنکه این حرفها را زده شیخ بوده نه سید
   سید واسطه در نقله
   نمی دونم از کجا گفته شاید از خطورات قلبی او بوده اما خطوری بوده که به صحت آن اطمینان داشته و دیدیم که بخشی از آن محقق شده

 21. سلام.
  جناب استاد فاطمی اینا نشد حرف حساب. به جز انبیا الهی به هیچ موجود زنده ای وحی نشده. پس یا برای ما مستدل حرف بزنید یا اینکه به ما حق بده به ایشون و شما ها بگیم : رمال و دارودستش.

 22. با سلام واحترام دلیل اختلاف نظرهای دوستان باید بگم که نداشتن دانش وسواد کافی نسبت به تاریخ ومذهب میباشد چنانکه دوستان باخواندن کتاب تذکره الولیای عطار میتوانند بفهمن دانش پیشگوی و آینده نگری صرفا مختص پیامبران و امامان نبوده وعلما وصالحان بعداز آنها نیز میتوانستند آینده نگری کنند

 23. بادرود . بنظر من خداوند نیازی به این ندارد که بخواهد خود را بواسطه عده ای خاص بمردم بشناساند انسانها ذاتا خداشناس هستند .خدای یه عده ای یه خدای کینه توز شکنجه گر و خونریز است . خدای کس دیگرخدایی مهربان و باگذشت است . شما با شناخت خدای هرکسی میتونیبذات اون شخص یا اشخاص پی ببری خدای همه یک خداست اما هرکسی خدای خودشرا مطابق طینت وذات خودش تفسیر میکتد.

  • ماهیت خدا تغییر نمیکند انسانها مطابق نیات خودشون خدای خود را میسازند با حرف شما موافقم
   خدای هر کس ، از درونیات و منویات او نشات میگیرد، اما نمیدانم آیا ذات انسان خداشناس هست یا نه چون عده ای از انسانها بی خدا هستن و مکتبی جدید بنام بیخدایی نوین هم وجود دارد که بعلت و معلول وابسته هست که از پیشروانش کریستوفر هیچنز بود که بیشتر به تشریح خدا نمیپردازد بلکه بیشتر راجع به مسایل خود دنیا میپردازد و بار اثبات خدا رو بر دوش خداباوران میگذارد

 24. در آخرالزمان قیامها و خروجها بسیار شود، بر مسلمین است که در هیچ یک از آن قیامها حضور نیابند و همچون گلیم خانه خود باشند که این قیامها همه به نام حق است و بر مدار باطل تا زمان قیام سید خراسانی(با علائم و نشانه های گفته شده)آنگاه بسوی او بشتابید حتی با سینه خزیدن بروی برف
  او ظهور نمیکند مگر دنیا را شرک و کفر فرا گرفته باشد و کسی به ظهور باور نداشته باشد،
  اول جنگی که او میکند با لشگری هفتاد هزارتن از عالمان دین و قاریان قرآن است که به جنگ با او میروند
  ،
  ،
  آیا این روایات صحیح نیست?
  آیا انقلاب ایران با شعار حق ولی نتیجه ای باطل و فاسد نبود
  آیا در حکومت اسلامی برای کارگر نهصد هزار و برای کارگزاران حکومت۲۰۰الی۳۰۰ملیون در ماه تعین میکنند و متوسط دریافتی نمایندگان مجلس۳۵ملیون ماهیانه حقوق میدهند
  اگر این اسلام است من کافر به این دین و شریعت سراسر دروغ و تزویرم
  ولی من در این دین فردی را میبینم که هراسان و نگران است مبادا در قلمرو حکومتی که او حاکمش است سری گرسنه بر زمین گذاشته شود و ظلمی بر فردی شود که او خود را مسؤل میدانست و به کارگزارانش امر میکرد وضع زندگیتان باید در حد طبقه پایین جامعه باشد
  من او را مولای خود میدانم و دینی را که او اجرا میکرد مومنم یا حداقل دوستدار آنم

 25. البته خدا اون بالاست وبه همه بنده هاش نظرداره مبادا که خطاایی انجام بشه
  لطفا خودتون روبنده ومطیع خداکنید چراکه حکومت کشورمون پیرودین خداودین رسولش هست

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا