خانه / ایران / ایران باستان / ظلم در ایران باستان / اعتراف های داریوش به جنایت
داریوش

اعتراف های داریوش به جنایت

به قلم مدیر سایت
متأسفانه مبالغه های فراوان در برقراری عدالت و انسانیت در ایران باستان می شود و از سوی دیگر، اسلام را مساوی با وحشی گری معرفی می کنند.
بدور از شایعات، عباراتی از زبان داریوش در بیستون را می آوریم.
چه شد که مجازات‌های مجرمان در اسلام، وحشی‌گریست، اما این رفتارها را نباید وحشیگری به حساب آورد؟

«در بابل تیر به مقعد ندینتبیره و بزرگانی که با او بودند فرو کردم.» (پی یر لوکوک، کتیبه های هخامنشی، ص ۲۲۷)
«فرورتی دستگیر و به سوی من آورده شد، بینی، گوش ها، زبان او را بریدم و یک چشمش را درآوردم، بر درگاه من، او در زنجیر نمایش داده شد، تمام سپاه او را دیدند، سپس، در اکباتان تیر به مقعد او فرو کردم و در دژ، در اکباتان، به دار آویختم». (کتیبه های هخامنشی، ص۲۳۴)

«من تصمیم گرفتم: ارخه و مردانی که وفاداران اصلی او بودند در بابل تیر به مقعدشان فرو شود.». (کتیبه های هخامنشی،۲۴۴)
«من تصمیم گرفتم: ارخه و بزرگانی را که با او بودند روی تیر نوک تیز بگذارند. آن گاه ارخه و مردانی که وفاداران اصلی او بودند، در بابل تیر به مقعدشان فرو شد.» (کتیبه های هخامنشی، ۲۴۴)
«چیسنتخمه را دستگیر کرد؛ او را به سوی من آوردند. آنگاه من بینی و گوش هایش را بریدم و یک چشمش را درآوردم. در درگاه من، او زنجیر شده به نمایش گذاشته شد. تمام سپاه او را دیدند. سپس در اربلا تیر به مقعد او فرو کردم». (کتیبه های هخامنشی، ص ۲۳۵)
«آن گاه، این وهیزداته و مردانی را که وفاداران اصلی او بودند، در شهری به نام هووادیچیه، در پارس تیر به مقعدشان فروکردم». (کتیبه های هخامنشی، صفحات ۲۳۴)
«آن گاه، این وهیزداته و مردانی را که وفاداران اصلی او بودند، در شهری به نام هووادیچیه، در پارس تیر به مقعدشان فروکردم». (کتیبه های هخامنشی، صفحه ۲۳۸)

کتیبه های هخامنشی، پی‌یر لوکوک، ترجمه: نازیلا خلخالی، تهران، نشر فرزان روز، چاپ اول، ۱۳۸۲

همچنین ببینید

ایران باستان

اختلاف دستمزد در عصر هخامنشی!

به قلم مدیر سایت یکی از دروغ های رایج، گسترگی عدالت در سراسر ایران در …

۱۲ نظر

 1. این کار رو همین الان تو وزارت اطلا عات انجام میدن .تو بازجوی های پلیس هم انجام میشه ..چوب میکنن اونجا.

  ایران باستان رو نمیشه با اسلام مقایسه کرد.هر زمانی قانون خودش رو داشته.

 2. اقای رضا و دیگر دوستان لطف کنید از این به بعد اصلا وارد مباحث سیاسی نشوید!سپاس

 3. عبدالحق(خواهش از تمام عزیزان لطفا هرکه میداند جواب دهد)

  سوال اول : آیا اابوعبید مختار ثقفی در زمانی که در کوفه حاکم شد ۲خلیفه اول را لعن کرد جواب با سند متقن تاریخی
  سوال دوم : آیا ا ابو عبید مختار ثقفی در خطبه ای صریحا بیان کرده که ۲خلیفه اول حق امام علی را غضب کرده اند پاسخ لطفا با سند متقن تاریخی
  سوال سوم : آیا مختار در خطبه ای مطلبی ضد بانو عایشه بیان کرده است پاسخ با سند متقن تاریخی
  سوال چهارم :آیا مختار در جنگهای ایران واعراب حضور داشته است ؟پاسخ لطفا بله ویا خیر با سند متقن تاریخی
  لطفا خواهشا یکی بزرگواری کند وجواب من را بدهد

 4. این اسرا که در مقابل وزیر پای داریوش جانی قرار دارند کسی نیستند جز ساکنان بومی ایران 
  فرماندهان وپرچمداران قیام های مردمی بر علیه هخامشنیان وقوم اریایی
  اجداد ونیاکان ما قرنها با هخامنشیان جنگیدند تا از زیر یوغ وسلطه این قوم سیبری نشین در بیاییند که به بدترین شکل ممکن توسط سپاه هخامنشی وگارد جاویدان قتل عام شدند 
  البته ناگفته نماند بسیرای از این سرکوب ها نظیر سرکوب وقتل عام خوزیان وگیلانیان به دلیل نپرستیدن اهورا مزدا بوده چنانچه خود داریوش در کتیبه ضد بشری بیستون این ادها را تایید وحتی گوشزد میکنند که بند بند این کتیبه وحوادثی که از زبان وی بر این کوه سنگی نقش بسته است واقعی می باشد وباید خواننده این ا قبول کند 
  و نکته دیگر اینکه بر اساس این کتیبه ثابت میگردد که همه مردمان ایران زمین با همان مرهای جغرافیایی در دوره هخامشنیان زرتشتی نبودند بلکه بر علیه زرتشت وزرتشتیان میجنگیدند وبه دست داریوش به جرم نپرستیدن اهورا مزدا قتل عام گردیدند
  کسانیکه اسلام را به جرم وجود یک ایه در قران که از برخورد قاطع با کفار ومشرکین سخن میگوید دین خشونت معرفی میکنند چرا در مقابل این همه وحشیگری وکشتار وقتل هام مردم بومی ایرران به دست داریوش اریایی سخن نمیگویند وزبان در کام گرفته اند؟

 5. مدیر محترم سایت ظاهرا شما نا آگاهی خودتان را از تاریخ به بای فرهنگ غنی و انسانی این مملکت می گذارید و می خواهید با تراشیدن جرم و جنایت برای ایرانیان قبل از اسلام وحشی گری مسلمانان غرب را توجیه کنید. اولا اگر کمی تاریخ می خواندید میفهمیدید که مجازات نیزه در مقعد کردن مختص بابل بوده و قرار نیست آن جنایت را مغرضانه به تمدن و ملت خودت نسبت دهی تا مثلا از اسلام دفاع کرده باشی به این حرکات می گویند شیطنت نکن آقا جان درست نیست. در ضمن یک صحنه ازحجاری های ایران مربوط به شکست والرین امپراطور روم میباشد که علاوه بر افتخار ملی و زبونی و التماس رومیها جوانمردی و اخلاق مداری ایرانی را نشان میدهد که به جای مجازات ویا حد اقل زندانی کردن دشمن کاخی برایش می سازد معروف به کاخ والرین.

 6. خدمت خانم یا آقای رها ی عزیز عرض کنم که پس ارتش کیه دولت ایران کورش جهت متحد کردن تمام اقوام و استحکام پایه های دولت جدید که از طرف آشور بابل لیدی و آکد مورد تحدید بود اقدام به حمایت از آئین زرتشت نمود تا یکپارچگی مذهبی را عامل وحدت و انسجام ملی ایرانیان کند و به اینوسیله مصونیت استراتژیکی برای کشور نو بنیاد ایران ایجاد نماید. دقیقا همان کاری که صفویه در رسمی کردن مذهب شیعه جهت انسجام درونی و مقابله با تهدیدات عثمانی افاغنه و ازبکها انجام داد. و پس از شهادت کورش کبیر و هرج و مرجی که به دلیل خودمختار خواهی سا تراپها و دست آویز کردن تفاوتهای مذهبی داریوش نیز که فردی با تدبیر بود مجبورشد جهت جلوگیری از فرو پاشی ساختار نوبنیاد کشور ایران یک سری از این شورشها را سرکوب کند مانند همان کاری که نظام نو پای جمهوری اسلامی با کردها و ترکمنها و بلوچها و عربها کرد که کار کاملا درست و به جائی هم بود. بنا بر این لطفا ات قدر ساده و سطحی به مسائل نگاه نکنید.

 7. خانم رها لطفا و خواهشا یا تاریخ رو مطالعه کنید بعد سخن بگویید و یا کلا در اینجور بحث ها و مباحث ها شرجت نفرمایید درست همانجور که برادر فریدون گفتند بعد شهادت کوروش بزرگ ایران وارد هرج و مرج شد اما دلیلش چیه بعد کوروش حکومت به پسر بزرگترش یعنی کمبوجیه رسید کوروش دارای ۲ پسر به نامهای بردیا و کمبوجیه بود کمبوجیه برای ترس از دست دادن حکومت بردیا رو کشت و به مصر رفت تا دوباره به امپراتوری هخامنشی باز گردد در همین حال شخصی به نام گوئومات مغ خود را جای بردیا جا زد کمبوجیه وقتی این خبر را شنید قصد بازگشت کرد البته قبل بازگشت مصر تحت سلطه ایران درآمده بود کمبوجیه در راه برگشت به طور عجیبی کشته شد بردیای دروغین که حکومت کردن بلد نبود کم کم سلسله هخامنشیان رو به انقراض بود که داریوش فرشته نجات هخامنشیان شد داریوش پسر عموی کوروش بوده او با ارتش به سوی پایتخت بازگشت و بردیا را اسیر کرد آن افرادی هم که میبینید همدستان و شورشیان دیگر بودند که به دستور داریوش اسیر و سرکوب شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code