خانه / شخصیت ها / پژوهشگران ایرانی / پرویز رجبی / امروز زرتشتی واقعی وجود ندارد
پرویز رجبی

امروز زرتشتی واقعی وجود ندارد

دکتر پرویز رجبی
«زرتشتی به کسی می گوییم که پیرو خود زرتشت است، یعنی به همان دستورات اصیل زرتشت وفادار است. گاتها که کتاب مقدس زرتشتی هاست و منسوب به زرتشت است، اصالتش مورد تردید است. یشت ها بعد از زرتشت درست می شود. یکی از کتاب های زرتشتی ها وندیداد است. اگر زرتشت این کتاب را می دید شاید سکته می کرد. اساساً این دین در تطور زمان چیز دیگری شده است.»

منبع: مصاحبه با روزنامه اعتماد
۱۳۸۸/۸/۱۲
۱۳۸۸/۱۰/۲۰ 

درج: فروردین ۱۳۹۱

همچنین ببینید

زرتشت

یک حدیث در مورد زرتشتیان

به قلم مدیر سایت امام باقر(ع) فرمود: از مجوسیان جزیه گرفته می شود؛ زیرا پیامبر(ص) …

۹ نظر

 1. سیاوش امیرشاهی

  خدا ایشون رو بیامرزه.
  بعد از اینکه اصالت گاتها رو زیر سؤال برد،
  همون کسانی که ادعای آزادی بیان و فرخنگ ۲۵۰۰ ساله داشتن، اون قدر بهش فشار آوردن و اونقدر تهدید و آزارش دادن که اواخر عمرش رو با سختی و مشقت سر کرد. (اگه نگیم دق مرگ شد)

 2. همان بهتر که دق مرگ شد عمو پرویز!چون با خواندن مطالبش کهیر میزدم و دود از سرم بلند میشد!البته در کنارش هم کلی میخندیدیم!اقای فاطمی جدا از مطالب خرافی کتاب وندیداد که به نظرم طبیعی هم بوده،بنده شنیدم کتاب خوب و علمی هستش البته در حد زمانه خودش.متاسفانه موفق نشدم وندیداد را مطالعه کنم.

 3. اقای فاطمی گرامی.البته گاتها و اوستا را مطالعه کرده ام.ورانداز نکردمممم!در اولین فرصت وندیداد را هم مطالعه خواهم کرد.البته به عقیده بنده برای زرتشتی شدن مطالعه «گاتها»کفایت میکند.

 4. اقای فاطمی. من نمیدانستم وندیداد بخشی از اوستا هستش.تازه از شما شنیدم!بنده تصورم بر این بود که وندیداد کتابی مجزاست!در هر صورت سپاس از اطلاعاتی که به من دادید.

 5. سلام بر شما هم‌نوع گرامی. قطعا این پرسش هر انسان کاوشگری بوده است که نژادهای امروزی بشر چگونه به وجود آمده‌اند، تمدن‌های اولیه چگونه و توسط چه کسانی شکل گرفته است، و اینکه اجداد ما چه کسانی بودند.
  در کتاب ۱۷۲ صفحه‌ای ریشه مشترک، به ساده‌ترین شکل، با استفاده از تصاویر مختلف، کاملا علمی، به بررسی این موضوعات پرداخته شده است.
  فایل پی‌دی‌اف این کتاب را که در حدود ۱۱ مگابات حجم دارد، از این لینک دانلود کنید:

  http://s5.picofile.com/file/8166355584/risheye_moshtarak_1_.pdf.html

 6. سلام . جناب آقای سیاوش امیر شاهی که تکلیفش مشخصه.
  اما سئوال : آیا امروز مسلمان واقعی وجود دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code