خانه / ایران / ایران باستان / هدف از مبالغه در معرفی ایران باستان

هدف از مبالغه در معرفی ایران باستان

به قلم مدیر سایت
چرا اینقدر ایران باستان به ویژه عصر هخامنشی را علم می کنند؟
چرا این همه راست و دروغ را به هم می بافند تا آن دوران را طلایی نشان دهند و ایرانیان بازگشت آن دوران را در سر بپروراند؟
آیا این تفکر در خارج از مرزهای ایران برنامه ریزی نمی شود؟
هدف آنها چیست؟

هدف از باد کردن به ایران باستان
بی تردید اسلام مهم ترین تفکر برای مبارزه با استعمار و استکبار جهانی است. باید به چپاولگران حق داد که برای مبارزه با اسلام برنامه ریزی کنند. آنان برای اسلام ستیزی، باید چیزی را به عنوان جایگزین به مردم بدهند. چه بسا در هرکشوری یک جایگزین خاص را مطرح کرده باشند اما در کشور ما، “ایران باستان” و به دنبال آن نژادپرستی را برگزیده اند.
آنقدر “باستان باستان” و “هخامنشی هخامنشی” کرده اند که برخی ناآشنایان با تاریخ می پندارند ایران بهشتی برین بود که مسلمانان با حمله به ایران، آن بهشت را به جهنم تبدیل کردند! همینکه کسی بخواهد انتقادی از ایران باستان مطرح کند، او را متهم به ضدایرانی می کنند حال آنکه قبلا نشان دادیم که اینان توهین هایی بزرگ را به ملت ایران می کنند.
صداقت نداشتن باستان ستاها در زمان هجوم صدام به روشنی معلوم شد. صدام رسما اعلام کرد که می خواهد نبرد قادسیه را تکرار کند و برای همگان واضح بود که او می خواست نقشه ی ایران را از زمین محو کند. اما همینها که این همه برای ایران سینه چاک می دهند قدم در میدان های جنگ نگذاشتند؟! بی تردید آن چیزی که ایران را نگه داشت، اسلام بود.

همچنین ببینید

موبدان ـ زرتشتیان

سابقه ی موبدان / دادن دختر پانزده ساله به موبد برای کفاره ی گناه!

به قلم مدیر سایت دکتر اردشیر خورشیدیان ـ رئیس انجمن موبدان تهران ـ در پیام …

۶۷ نظر

 1. شانس نداریم آقای فاطمی بقیه ملت ها با ملی گرایی از زیر بار استعمار رهایی پیدا میکردن . ما رو با زرتشتی بازی و کوروش پرستی میخواستن نوکر استعمار کنند .نوکری که منافع قابل توجهی هم گیرش نیومد مثالش همکاری با آلمان و توهم هم نژاد های آریایی در جنگ جهانی  که توسعه و پیشرفت سهم آلمانها شد کچلی و وبا و قحطی و مرض و اشغال شهرها و مرگ سهم مردم بیچاره ما .

  روشنفکران بقیه کشورها کالج ها و مراکز علمی و احزاب و پارلمان تاسیس میکردن در این مملکت مثلا روشنفکرانش جواسیس انگلیس و عضو لژهای فراماسونی و اسلام ستیزی و زرتشتی بازی و کوروش بازی میکردن .

  • سواد در ایران باستان
   در نسک(=کتابِ) “تاریخ هرودت” نوشته شده است که:
   خود به چشم دیدم که سربازان ایرانی سواد خواندن و نوشتن دارند چنانچه در همان هنگام بیشتر افسران یونانی سواد خواندن و نوشتن نداشتند و چه‌بسا که «لئونیداس» پادشاه کشور اسپارت که جنگ او با ۳۰۰ سرباز در تنگه‌ی «ترموپیل» در برابر خشایاه‌شاه، نامور است، تنها مقدمات خواندن و نوشتن را می‌دانسته و نمی‌توانست با تسلط بخواند و بنویسد و در میان ۳۰۰ سربازش هتا یک تن هم سواد نداشته است گرچه در ایران در دوره‌ی هخامنشیان مردم از لحاظ صنفی به چند رده بخش می‌شدند اما نه مزایای طبقاتی از لحاظ مالی و نه تبعیض در آموزش و پرورش.
   ایرانیان باور داشتند همانگونه که باید برای ادامه‌ی زندگانی کار کنند برای خواندن متون دینی هم باید خواندن و نوشتن را فرا بگیرند و یکی از دلایل با سوادی ایرانیان هتا در پایان دوره‌ی هخامنشیان این است که در تمام خانه‌های ایران نسک بویژه نسکهای دینی وجود داشته و اگر آنان سواد نداشتند در خانه‌ی خود نسک یافت نمی‌شد چنانچه همه‌ی خانه‌ها نسک داشتند.
   در واقع سواد داشتن با واجب دانستن آن توسط دین جزو سرشت ایرانیان شد که پس از حمله‌ی اعراب مسلمان نیز از میان نرفت. پس از یورش عرب‌ها برخی از مورخان سطحی گفتند که اعراب سواد و کتاب‌خوانی و کتاب‌نویسی را به ایرانیان آموختند چنانچه که واژه کتاب که وارد زبان عربی شده است واژه ایرانی‌ست که از ریشه‌ی «کتو» می‌باشد.
   عربها کتاب نمی‌خواندند و کتاب نمی‌نوشتند و برخی عرب‌ها هتا در درازای زندگی خود یک نسک هم ندیده بودند. «ارنست رنان» نویسنده و واژه شناس و فیلسوف فرانسوی می‌گوید:
   فرهنگ و ادب اعراب از ایرانیان جان گرفت و اگر آنچه را که به وسیله‌ی فرهنگ و ادب ایران وارد زندگی اعراب گردید از آنها جدا کنیم، تنها عرب می‌ماند و شتر او. «پروفسور کامرون» می‌گوید:
   اگر در ایران مبادرت به حفاری کنیم بعید نیست آثار و اسنادی بدست بیاید که باعث حیرت جهانیان شود که به‌ویژه ثابت گردد ایرانیان نخستین آموزگار دبیره(=خط) و الفبا در جهان بوده‌اند.
   پروفسور کامرون» می‌گوید:
   اگر در ایران مبادرت به حفاری کنیم بعید نیست آثار و اسنادی بدست بیاید که باعث حیرت جهانیان شود که به‌ویژه ثابت گردد ایرانیان نخستین آموزگار دبیره(=خط) و الفبا در جهان بوده‌اند.

 2. در خاطرات همفر (جاسوس بریتانیا در ممالک اسلامی)، فصل هفتم، بند ۳ و دیگر بخش‌ها آمده است که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بریتانیا برای درهم شکستن ملت‌های خاورمیانه باید این باشد که مذاهب باستانی ایران و مصر تقویت شود، تا از این طریق اسلام تضعیف گردد. همچنین شبهه افکنی علیه اسلام، و تحریک احساسات ملی‌گرایانه نیز باید در دستور کار قرار گیرد، تا امت اسلامی دچار تفرقه گشته و به زانو درآید.

  سند :

  خاطرات همفر، ترجمه محسن مؤیدی، تهران: انتشارات اساطیر. ۱۳۸۶. ص ۸۳-۸۷-۹۲

   

  • مدیر سایت

   اگر این کتاب معتبره لطفا تصویر این صفحات را در صورت امکان ارسال کنید جهت درج در سایت

   • مدیر محترم سایت
    این کتاب جعلی است . توسط یک داستانسرای ترک جعل شده و با حذف بخشهایی که به مذاق شیعیان خوش نمی آید توسط انتشارات امیرکبیر در بلبشوی مدیریت این انتشارات در ابتدای دهه ۶۰ چاپ شده . بررسیهای محققانه ای در باب اصالت کتاب صورت گرفته از جمله مجله زمانه که یک شماره خود را اختصاص به بررسی این داستانسرایی داده ولی جهت خلاصه نویسی مراجعه فرمایید به
    http://www.mashreghnews.ir/fa/news/525155/آیا-خاطرات-همفر-واقعی-است

    و
    http://www.khabaronline.ir/detail/494501/culture/religion

    در هر دو مقاله اشکالات اساسی کتاب و ادعاهای عچیب مطروحه در آن مانند ادعای سفر محجد ابن عبدالوهاب به ایران مورد بررسی دقیق قرار گرفته است .
    وجود امثال این جعلیات البته آنقدر رواچ دارد که تفکرات شخصیتهایی چون جناب آقای امیرشاهی مهم این است که کسانیکه باستان گرایان ایران را به جعل و دروغ پردازی متهم می کنند برای اثبات ادعاهای خود به چه جعلیاتی متمسک می شوند که نشان از دست خالی ایشان دارد

   • مدیر محترم سایت
    گویا سایت شما بیشتر علاقه به پیدا کردن یا جعل افرادی دارد که بحث پیرامون مبسوط و مفثوص و مفسوت راه بیندازند تا شما به اهدافتان برسبد و نظرات مستند و معتبر مخالف دیدگاه شما و دوستانتان تایید نمی شود البته از کسانی که چیزی در چنته ندارند بیش از این هم نباید انتظار داشت عدم انتشار نظر اینجانب در مورد کتاب جعلی خاطرات همفر البته خیلی چیزها را ثابت می کند .

  • با سلام یعنی خواجه نظام الملک توسی که از انوشیروان تعریف میکند وشیخ بهایی که در کشکول از انوشیروان تعریف میکند یعنی ابوالفتوح رازی که از کوروش تعریف میکند یعنی طبری که از کوروش وانوشیروان وفریدون تعریف میکنند همگی انسانهایی استعمارگر بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • مدیر سایت

    کسانی مد نظر بود که در این زمان در بزرگ کردن ایران باستان زیاده روی و افراط می کنند

   • آن باستانگرایی که در مقابل اسلام قرار بگیرد، بدون شک استعماری است.

   • جناب عبدالحق مغلطه میکنید منظور نوکران و مزدوران اجنبی ها در عصر حاضر هست که اسنادش وجود داره

    طبری و ابوالفتوح ازعالم دینی و مفسرین قران بودن خواجه نظام الملک مسلمان سنی شافعی مومن و معتقدی بوده  که نماز اول وقتش ترک نمیشد نه چهارتا بی سواد اسلام ستیز زرتشتی زده  دروغگو

  • اصلا بیایید مناظره کنیم ، مقایسه کنیم ، من در جبهه کورش بزرگ ، شما در جبهه محمد رسول الله ، شما با قران ما با منشور حقوق بشر ، منابع حدیثی برای شما ، کورش نامه گزنفون ، تاریخ هرودوت … و سایر منابع برای ما ، حاضرید مقایسه بکنید ببینیم کدام یک بیشتر به ارزش های اخلاقی و انسانی پایبند بودند ؟

   • خانم آناهید شما علاقه خاصی به مقالات معتبر در مجلات آکادمیک داشتین ؟

    ماتیاس شولتس با  مقاله ای در مجله ی آکادمیک و معتبر اشپیگل در سال ۲۰۰۸ پته ی دروغگو هایی مثل شمارو ریخت روی آب و کوروش بزرگتون رو فرمانروایی قلابی صلح معرفی کرد . دیگه آقای فاطمی و فلان آخوند و فلان مسلمان که این حرف نزدن . از هم نژادهای آریاییتون که خیلی دوست دارین خودتون رو به اونها بچسبونین دروغ های امثال شمارو برملا کردن.

     

    • نویسنده مجله اشپیگل نه تاریخ دان هست نه ایران شناس ، مجله او هیچ ارزش علمی و تاریخی ندارد و نخواهد داشت چون در بحثی که اصلا تخصص ندارد دخالت کرده است ، این اقای ماتیاس شولتز دقیقا چه گفته ؟
     ایشان مدرکی برای درستکار نبودن کورش ندارند تنها ادعا میکنند غیر ممکنه چندین کشور بدون خونریزی و کشتار های فجیع به تصرف در امده باشند ، ایشان میگویند غیر ممکنه بابل بدون خونریزی تصرف شده باشد ، این نامعقول بودن تنها دلیل امثال ایشان است و در این راه کورش نامه گزنفون و بسیاری از منابع تاریخی را جعلی میدانند …
     ایشان کارشناس مسایل سیاسی هستند و تصور میکنند همه اینها ساخته محمد رضا شاه باشد ، اما مدرکی محکمه پسند ندارند و همیشه انسانها مطرود بوده اند ، کسانی مثل غیاث ابادی هم ازیشان تقلید میکنند اما از بس بد ذاتند و هدف دار عمل میکنند بعد میبینیم در یک مقاله برای اثبات جنایتکار بودن کورش به گزنفون استناد میکنند .

    • اعراب مثلی ریبا دارند
     الغریق یتشبث بکل حشیش .
     تشبث دشمنان تاریخ ایران به مقاله یک ستون نویس تاریخ در اشپیگل که تحصیلات و عمده مقالاتش در مورد تاریخ آلمان و قرون وسطا است البته مصواق بارز این مثل است . مقاله اشپیگل سرشار از توهین به روحانیون شیعه و همزمان شاه مخلوع است . تنها بخش مقاله که ارزش اکادمیک دارد ارجاعات ذکر شده از دو اشور شناس آلمانی که این نظرات هم در حوزه تخصصی استثنا و شاذ تلقی میگردند که پاسخ ایشان هم قبلا داده شده .

   • چقدر نادانی و کوته فکری! مقایسه ی کوروش با پیامبر اسلام(ص)! مقایسه ی منشور کوروش با قرآن کلام خدا! این مقایسه از اساس اشتباه است، داستان پیامبر(ص) داستان رسالت است چه ربطی دارد به اعمال کوروش! انسانهای زیادی در طول تاریخ هستند که سخنان بسیار زیبایی ازشون نقل شده، اتفاقا پدربزرگ من هم برای فرزندانش یک وصیتنامه ی اخلاقی نیم صفحه ای باقی گذاشته اونوقت من باید این افراد را با پیامبر و سخنانشان را با قرآن مقایسه کنم!! داستان های اخلاقی فراوان و عجیبی از علمای بزرگ ما نقل شده که انسان رو متحیر میکنه، اونوقت من باید اونها رو با پیامبر(ص) مقایسه کنم درحالی که خودشون میگفتند که خاک پای پیامبرند، آخر جهالت تا کجا! کج فهمی تا کجا! دشمنان به پیامبر(ص) گفتند که به تو ثروت فراوان میدهیم زنان زیباروی بسیاری به تو میدهیم زمین و خانه و باغ و… به تو میدهیم، فقط از رسالتت دست بکش، آنگاه پیامبر(ص) میفرمایند: بخدا اگر خورشید را در دست راست من و ماه را در دست چپ من بگذارند از دعوتم دست نمیکشم، دوست من اگر پیامبر(ص) پادشاه و حاکم کل دنیا بود برای یک مسلمان فخری نیست، یک مسلمان نمیگوید که شهادت میدهم که محمد پادشاه راستین دنیاست بلکه میگوید شهادت میدهم که محمد(ص) عبد خدا و رسول اوست، من از بعضی سایتهای اسلامی در تعجبم که چرا دارند اعمال کوروش را با اعمال پیامبر(ص) مقایسه میکنند اگر هم برای جواب دادن به معاندان دارند این کار را میکنند باز هم این کار اشتباه و مکر شیطان هست و بس. در مورد این مقایسه ی نادرست هم اگر الآن من بیام و از سیره ی پیامبر(ص) بگم اونوقت برای شخصی که دچار مرض کج فهمی و تکرار هست آیا قانع کننده است!

    میان ماه من تا ماه گردون   تفاوت از زمین تا آسمان است

   • جناب تو هنوز نمیدانی که منشور کوروش یک سند جعلی میباشد.

 3. هنری کیسینجر (Henry A. Kissinger)، وزیر خارجه اسبق آمریکا و نظریه پرداز مطرح روابط بین‌الملل در ادامه طرح «شیعه هراسی» و به منظور اخطار دادن به یاران خود، در مصاحبه با رادیو آمریکا مدعی شد: «به نظر می‌آید یک کمربند شیعه از تهران تا بغداد و تا بیروت به وجود آمده است. این موضوع به ایران این فرصت را داده است تا امپراتوری باستانی خود را این بار با برچسب «شیعه» در خاورمیانه بازسازی کند». سند : 

  خبرگذارب دانشجویان ایران (ایسنا)، یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، کد خبر: ۹۳۰۶۱۶۰۹۴۲۱
  Washington Free Beacon Staff, 9 September 2014, 7:54 am
  .washingtonpost, 2014/09/09, By Jennifer Rubin
  npr.org, News, US, National Security
  jpupdates.com ‪(jewish political)‬, ۲۰۱۴/۰۹/۰۸

  متن انگلیسی سخنان وی چنین است:
  There have come into being a kind of a Shia-belt from Tehran through Baghdad to Beirut.‎ And this gives Iran the opportunity to reconstruct the ancient Persian Empire, this time under a Shia label.‎

  این سخن هِنری کیسینجر، اشاره‌ای است صریح به قدرت معنوی مکتب تشیع، که اگر ایران بخواهد به قدرتی آرمانی برسد، زیر پرچم اسلام شیعی چنین خواهد شد. این گفتار چند روزی است که موجب خشم تندروهای باستانگرا شده است. چه اینکه این جریان، بازگشت به امپراتوری ایران باستان را در عرصه‌ی نژاد آریایی (نژادپرستی) و بازگشت به شعائر باستانی می‌جویند و خود را ملزم به حذف اسلام می‌دانند. لذا سخنان وزیر اسبق امور خارجه امریکا -که تشیع را منشأ قدرت امروز و فردای ایران می‌داند- باستانگرایان را در غضب فرو برده است. به راستی جریان باستانگرایی اگر در پی احیای تمدن مورد ادعای خود است، پس چرا به دنبال تضعیف اسلامیت نظام می‌گردد؟

  • ملی گرایی هیچ وقت به اندازه ی دین و مذهب نمیتواند به عنوان عاملی قدرتمند برای وحدت عمل کند، اصولا ملی گرایی مفهوم ناقصی برای وحدت است چون ممکن است عامل نژادپرستی در کنار این مفهوم قرار بگیرد که وحدت را خراب کند، و طرف میگوید که چرا فلان کس از فلان نژاد بر من حکومت کند یا میگوید تعداد ما کم است و باید به کشور دیگری بپیوندیم و از این دست افکار نژادپرستانه رو میتونید در بعضی از سایتهای تجزیه طلبان ببینید که چطور به هموطنان خودشون توهین میکنند، ترک به نژاد آریایی، آریایی به نژاد ترک، کرد به نژاد ترک، ترک به نژاد کرد، فارس به نژاد عرب، عرب به نژاد فارس و… ، و وقتی دقت میکنی میبینی که اینها برای مقاصد نژادپرستانشون دارند به تضعیف عامل دین میپردازند، و آقای امیرشاهی شک نکنید که اگر الآن کوروش زنده بود به تقویت عامل اصلی وحدت که دین باشد میپرداخت، من نمیخام بگم که ملی گرایی عامل خوبی برای وحدت نیست میخام بگم به اندازه ی دین و مذهب قوی نیست و چه بسا اگر ملی گرایی زیر عامل دین قرار بگیرد بسیار میتواند وحدت آفرین باشد، و البته فراموش نکنیم که همه ی این داستانها زیر سر استکباره که با تضعیف و خراب کردن عامل دین میخواهند کشورها را تکه تکه کنند و قومیتها را به جان هم بیندازند که به مقاصدشون برسند و شک نکنید هرکسی که دارد به تضعیف دین میپردازد اونهم به نام ملی گرایی یا نژادپرستی یا احمق تشریف دارد یا دشمن ایران و ایرانیست.

   • جنب آقای فاطمی من نمیدونم چرا شما از دفاع کردن این باستانپرستان افراطی در جنگ تحمیلی سخن میگویید! اینان را چه به دفاع از ایران، شما چرا از اقدامات ایران ستیزانه ی اخیر اینان نمیگویید، مثل گروهک تندر که با بمبگذاری به مردان و زنان وحتی کودکان این سرزمین رحم نکردند و انها را ناجوانمردانه کشتند و به دانشمندان ایران هم رحم نکردند و آنها را شهید کردند ،آنوقت شما از دفاع کردنشان سخن میگویید!! این حرامزادگان اگر موقعیتش را پیدا کنند به هیچ ایرانی رحم نمیکنند، و اینقدر هم که در سایتهایشان اعراب را میکوبند اگر امکانش را داشته باشند با همین کشورهای عربی همدست میشوند تا ایران و ایرانی را سر به نیست کنند، که این همکاری را هم کردند.

    • تو آزاد اندیش نیستی مبسوت اندیشی با این افکار بستت.

     • مدیر سایت

      مبسوت یعنی چی؟ تاحالا ندیده بودم

     • درود

      کاوش کن پیدا کن خودت.

     • سلام
      من لغتنامه دهخدا تو گوشیمه چنین کلمه ای توش نیست!
      یا دهخدا درست کاوش نکرده یا شما زیادی کاوشگر هستی!

      • مدیر سایت

       همان ابتدا متوجه منشأ اشتباه یوتاب شدم اما خواستم خودش بگه. ایشان برای «بسته» اسم مفعول ساخته و شده «مبسوت» اما متوجه نبوده که این کلمه فارسی است و نمی توان برای آن اسم معفول ساخت

     • درود

      البته از همه شما پوزش میخوام در مورد کلمه مبسوط که من به اشتباه نوشته بودم مبسوت.

     • درود

      البته بدم نشدا باعث شدم بیشتر کاوش کنید -فقط الان یه آزاد اندیش مونده که بیاد برا من کامنت بزاره.

     • درود

      اینجور وقت خوب جواب میدی آقای فاطمی -حالا ۲تا سوال درست آدم ازت بپرسه اینقد که کم میاری نمیتونی جواب بدی !!!مبسوط به معنی شرح وبسط داده شده هستش معنی باز شده وپهن شده هم میده البته جا باجا فرق داره-تو این سایتت آدم هرچی بیشتر میگرده با خوندن نوشتارها تاسف بیشتری میخوره چون همش تهمتو دروغ بستن به بزرگان ماست-اما یه جارو راست گفتی تو زندگیت اونم به کامنت من بود که فکر کردم مبسوت معنیه بسته میده که دیشب راستش وقت نکردم بیام درستش کنم-اما اشتباه واسه هر آدمی پیش میاد بدم نشد یخورده به خودم خندیدم باعث شد شاد بشم -چون من باور دارم گفته اشو زرتشت بزرگ رو گه میگه راه درجهان یکی است آنهم راستیست خب منم راستشو گفتم.بدرود

      • مدیر سایت

       جا داشت از همون اول راستشو می گفتی، شما که دنبال راه راستی و گفتار نیک هستی بیشتر باید رعایت کنی

     • درود

      نخست اینکه من گفتم برو کاوش کن -بعدش خودم رفتم گشتم چون بعد نوشتنم یخورده شک کردم دیدم نه کلمه مبسوت اصلا وجود نداره بجاش مبسوط به این شکل نوشتاری وجود داره که معنیشم به طور کل اصلا فرق داره که معنیشم اینجا نوشتم چیه -وقتی هنوز قبلش مطمءن نشده بودم چیو باید راستشو مینوشتم؟رفتم کاوش کردم اومدم راستشو گفتم به همین راحتی به همین خشمزگی- کاش شما هم راستی رو یاد بگیرید آقای فاطمی -به هر روی بدم نشد یه کلمه با معنیش به کل دوستان و از جمله شما آموختم – آموزش دادم بازم میگم زرتشتی ها کارشون درسته حالا نمیگم همشون اما عده زیادیشون کارشون درسته آدمای ‍پاکی هستن به دنیا ثابت کردن انسان دوستن خوشم میاد ازشون-

     • درود

      حالا من مشگلی با اشتباه گرفتن شما از جمله تو کامنتم ندارما اشتباه هر چی که هست باید درست بشه -اما اگه منم بخوام اشتباها رو بگیرم آقای فاطمی خوب بلدم ها شما پارسی رو مینویسید فارسی این یه اشتباه همگانی شده به ما چه که عرب ها تو حروف الفباشون پ ندارن پارسی همیشه پارسیه -بعدشم شما یجا مفعول رو درست نوشتید اما یجا نوشتی معفول-اینم از اشتباه شما -آدمه دیگه اشتباه میکنه حالا به زبون خودتون بگم لطفا تصحیح بفرمایید-بدرود.

     • درود

      ودر پاسخ به آقای مهدی کلا من زیادی کاوشگرم-و سرمم هم به این سادگیا کلاه نمیره – بدرود.

     • سلام
      مبسوط اندیش!
      بسیار عالی
      تنها مشکل این سایت اینه که به یک عده بیسواد که نه از عربی بهره ای دارند و نه از فارسی اجازه اظهار نظر داده میشه.
      کاش میشد به جای یاددادن فارسی و عربی، به دنبال مباحث مهم تر بود!

     • درود

      آقای فاطمی شما چرا نوشته های منو سانسور میکنید اصلا سانسور کردن نوشته های من یعنی توهین به من -من اصلا تو نوشته هام بی حرمتی به کسی نکردم -حالا که اینجوره من دیگه تو این سایت کامنت نمیزارم-بدرود.

     • درود

      آقای مهدی کاملا پیداست که کی بیشتر دنبال حاشیه است -وگرنه اون یه اشتباه بود که خودمم پاش وایستادم درستش کردم -آره من بی سوادم حتما شما با سوادی که یه لغتنامه دهخدا تو گوشیت داری !بعدشم من یه ایرانیه پارسی زبانتم باید هم زبان پارسی برام مهم باشه فرودسی بزرگ سالها وقت پر ارزشش رو گذاشت تا زنده نگه داره زبان پارسی رو شما کجایید- در ضمن بیراهه هم نرفتم چون یکی از نوشتارهای این سایت درباره فردوسی بزرگ بود که باز مربوط میشه به زبان پارسی اما زبان عربی به کار من یکی نمیاد اما اگر به کاره شما میاد بهره ببرید -پیشاپیش هم بهتون بگم اگر نظری به کامنت من بدی من دیگه پاسخ شما رو نمیدم چون مدیر این سایت بخشی از نوشتم رو سانسور کرده دیگه کامنت نمیزارم اینجا-بدرود.

 4. اینکه برخی سعی دارند از اینکار ها برای رسیدن به اهداف سیاسی خود بکنند دلیل بر این نمی شود که خود هخامنشیان بد بوده اند.
  ایران باشتان به واقع مملکت بسیار آبادی بوده است و کوروش بزرگ در جهان خشونت بار باستان اولین منادی صلح بود به همین دلیل ما ایرانی ها به کوروش بزرگ افتخار می کنیم.
  به کشی هم که از ایران باستان انتقاد کند ضد ایرانی نمی گوییم به کسانی ضد ایرانی می گوییم که با هدف محو تاریخ ایران همه دشمنان ایران از یونان و روم تا چنگیز مغول و صدام را بزرگ و دارای روح آزاد اندیشی(؟؟) می دانند(اسمشان بماند)
  حساب کسانی هم که ادعای ایران دوستی می کنند ولی حاضر نیستند ذره ای برای آبادی ایران تلاش کنند از ما جداست درست مثل وهابیت که حسابش از اسلام جداست ولی افراد غیرمسلمان وهابیت را هم شاخه از اسلام می پندارند.این ها هم همین گونه اند.

 5. زمانی میتونید با استعمارگر مبارزه کنید که درست مانند استعمارگران عمل کنید ،ببینید من فکر میکنم ما دقیقا داریم به دلخواه استعمار حرکت میکنیم ، کشور نفت خیزی داریم که بزودی سرمایه های ان به اتمام خواهد رسید ؛ حکومت دینی در بند دنیا نیست ،هیچ تلاشی برای برنامه ریزی و شکوفایی اقتصادی نمیکند برعکس ثروت ها را بیهوده تباه میکند ، حکومت دینی هیچ تلاشی برای پیشرفت علمی نمیکند ، دروس دانشگاهی و متوسطه رو ببینید ، بزودی این ثروت ها تمام میشوند و ایران تجزیه خواهد شد . این یعنی استعمار ناب !
  کورش مرد بزرگی بود ، او به پانته آ تجاوز نکرد ، اگر پیامبر شما بود به جای او بود چه ؟
  بیایید به دوران هخامنشی بازگردیم ، حکومتی سکولار و ازاد و پیشرفته ، اصلا نیازی به بازگشت به دوران هخامنشی نیست ،انسان باشیم فارغ هر دین و مذهب و تاریخ و تمدن …

  • سیاوش امیرشاهی

   پاسخ به آناهید

   آناهید گفت: "حکومت دینی هیچ تلاشی برای پیشرفت علمی نمیکند"

   پاسخ: همین حکومت دینی جمهری اسلامی، ر انرژی هسته ای و نانوتکنولوژی و شبیه سازی و علوم فضایی و موشکی و بسیاری از زمینه ها جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست!

   آناهید گفت: "کورش مرد بزرگی بود ، او به پانته آ تجاوز نکرد ، اگر پیامبر شما بود به جای او بود چه ؟"

   پاسخ : کورش بهش تجاوز نکرد چون وقت نداشت ! تو همون کورشنامه اومده که کورش میگه اگه من برم پیش پانته‌آ چون خیلی اندامش زیباست، اسیر عشقش میشم و از کشورگشایی باز میمونم. اگر پیامبر اسلام اونجا بود چون پانته‌آ نقشی در جنگ نداشت آزادش میکرد. نه اینکه به یارانتش هدیه بده (کاری که بعضیا کردن)
   کورش وقتی ماد رو فتح کرد، خاله خودش (آمیتیس) رو اسیر کرد و بهش تجاوز کرد. اما پیامبر اسلام وقتی قبیله بنی سعد رو شکست داد به حرمت شیری که از حلیمه خورد، همه رو (زن و مرد) رو آزاد کرد.

   • کوروش بزرگ خاری است در گلو و چشم کسانی که از اسلام فقط بخور بخورشو بلدن .
    همه رو زیر سوال میبرن چون توضیحی براش ندارن .
    کوروش انسان بود . انسان بزرگی که به حق کسی تجاوز نمیکرد و دستگیر بود .
    اگر کوروش لایق احترام نیست پس کی لایق احترامه ؟
    در طول ۱۴۰۰ سال چه شخصیتی دارید که همه ملتها و دینها قبولش داشته باشن ؟
    چون نونتون توی سفره ای به اسم اسلام است ، ازش دفاع میکنین . همین .

    • فکر کنم شما نادر شاه افشار یا شاه عباس صفوی رو در نظر نگرفته اید .
     کوروش فقط وسعت داده !!
     اون کسی که ما بهش افتخار میکنیم : کریم خان زنده و امثال اون که به فکر کشور گشایی نبوده .
     فقط به فرهنگ اصیل کشورش توجه داشته .
     باشد که همه چیز رو در وسعت نبینید بلکه به فرهنگ غنی و ناب ببینید

 6. اینکه کورش انسان بزرگی هستش بهش واقفیم.شما به تاریخ مراجعه کنید!کجا میبینید که او انسان بیگناهی را کشته است?،کجای تاریخ را میبینید که به مردم ظلم کرده باشد?خیر،نمیبینید.ما اگر کورش را نداشتیم که ایران اندازه امارات هم نبود! با وجود حیوانات قاجار!انگار خاک ایران ارث پدر………بود!بزل وبخشش میکردند که چه؟تخت پادشاهی را حفظ کنند!مگر ما در ایران نه،در دنیا چند تن از این پادشاهان داشتیم که او را نستاییم.هر که او رامیشناسد سر تعظیم فرو می اورد،انوقت ما متهم میشویم به باستان پرستی!کورش پرستی!دیگر به چه چیزمان افتخار کنیم به………

   • هر اعتقاد و هدفی دارین،بدونین با دروغ و چرت گفتن و اهانت،هیچ از بر نمی برین.کوتاه فکرای زشتی گرایی همچون شما که با پراکنگی زیاد توی ایران،شکوه ضحاک ماردوش رو نمایانگرن،با فریدون داد، بزودی نابودن.

  • سیاوش امیرشاهی

   هدف اونها کشورگشایی بود ! مثلاً یک نمونه ش انوشیروان ! دقیقاً مثل شاهان قاجار هرجا به پیسی میخورد بخشی از خاک ایران رو میفروخت !

   در این زمینه مورادی فراوان را می‌توان یافت. برای مثال سرزمین لازیکا در ناحیه غرب قفقاز (که همواره جزوی از خاک ایران بود)، اما انوشیروان در سال ۵۶۲ میلادی، این سرزمین را به همراه مردمان آن، به امپراتور روم فروخت!

   سند:

   پروکوپیوس، جنگ‏هاى ایران و روم‏، ترجمه: محمد سعیدى‏، انتشارات علمى و فرهنگى‏،چاپ چهارم، تهران‏ ۱۳۸۲، ص ۱۰۶ ؛
   سرپرسى سایکس، تاریخ ایران‏، ترجمه سید محمد تقى فخر داعى گیلانى‏، انتشارات افسون‏، چاپ هفتم، تهران ۱۳۸۰، ج ‏۱، ص ۶۲۴-۶۲۳

   و نرسه (دیگر پادشاه متجاوز و دیکتاتور ساسانی) هنگامی که از گالریوس (امپراتور روم) شکست خورد، همسرش به اسارت رومیان درآمد، لذا برای پس گرفتن همسرش، پنج ایالت از سرزمین‌های ایرانی را به همراه ساکنین آن، به امپراتور روم فروخت. سند :

   آرتور کرستین سن، ایران در زمان ساسانیان‏، ترجمه: رشید یاسمى‏،، ناشر: دنیاى کتاب‏، چاپ ششم، تهران‏  ۱۳۶۸، ص ۳۲۷- ۳۲۶

 7. خانم اناهید پیرو کوروش /در ایین شما توهین ب اعتقادات و پیامبران دیگر افراد پسندیدست؟اگر پسندیدست بگید تا ما هم استفاده کنیم

 8. با عرض سلام

  باید بدونیم اون چیزی که باعث شد انقلاب به ثمر بشینه اسلام بود. و دقیقا اون چیزی که به ما روحیه میداد که برابر صدام متجاوز و چندین کشور بزرگ جهان بیستم بازم اسلام بود.

  حالا اگه اسلام رو ازمون بگیرند چی میشه؟؟این یه معادله کوچیکه!!!!

  من در خیلی از سایت ها دیدم که نه تنها به اسلام و بلکه به امام علی و امام حسین و فرزندان ایشان علیهم السلام و حضرت صدیقه بانوی دو عالم و دختر ایشان حضرت زینب اندیشمند بزرگ اسلام سلام الله علیهن اهانت های بزرگی میکردند.بخاطر اینکه ما برای امام حسین عزاداری میکنیم و نبی محمد ص پیامبر اسلام بود و ما پیروان امام علی علیه سلام هستیم…

  دقیقا اگه ایران از این بزرگواران دور بشه به نابودی کشیده میشه

 9. درود

  بانوان وآقایان گرامی یه سایت خوب بهم معرفی کنید که واقعا گفتگو با زرتشتی های عزیز باشه نه مثل این سایت هدفش تخریب زرتشتیا باشه چند روز تو این سایت میچرخم دریغ از یه مطب خوب همش تخریب همش تخریب دپرس میشه آدم اینجا هر کی سایت خوب زرتشتی میشناسه سایتی که ارزشش رو داشته باشه ادم براش وقت بزاره بهم معرفی کنه سپاس گذارش میشم.

 10. ۱- خیلی منطقی بود:”…. صدام رسما اعلام کرد که می خواهد نبرد قادسیه را تکرار کند … اما همینها که این همه برای ایران سینه چاک می دهند قدم در میدان های جنگ نگذاشتند؟! بی تردید آن چیزی که ایران را نگه داشت، اسلام بود.”
  چرا رضا شاه و ارتشش را نمی‌گویید که این همه ایران ایران می‌کرد ، در برابر متفقین چند ساعت هم مقاومت نکردند.
  ۲- یک انتقاد داشتم که ساسانیان را (به ویژه اواخرش) با هخامنشیان مقایسه نکنید… در اواخر ساسانیان انحراف و تحریف دین و فساد و ظلم به مردم به اوج خود رسیده بود که وقتی سپاه اسلام به رهبری افرادی چون عمار یاسر ، سلمان فارسی و … پیروز شد به یکباره مردم از آن ظلمها رها شدند و همه به راحتی تسلیم سپاه اسلام شدند.

  • مدیر سایت

   رضاشاه هم همینطور
   بنا نیس از همه نام ببرم

  • عمار و سلمان و … اگر در حمله به ایران بودن
   پس چطور میگین که این حملات مورد تایید شیعه نیست ؟

  • هر ایرانی وظیفه داره در مقابل وطنش با هر متجاوزخارجی بجنگه
   الان هم خاکریز ایران بیرون از مرزهاست تا خدای نکرده روزی این فتنه ها به داخل کشور کشیده نشه
   در این مورد هیچ اختلافی بین ایرانیان نیست و باید به فرمان رهبر باشند

   • مدیر سایت

    آفرین. درسته الان در آنجا شهیدهایی می دهیم اما اگر پای دشمنان به خاک ایران رسید یقینا خسارت های جانی و مالی به ما ده ها و صدها برابر خواهد بود
     

 11. سلام.آیا دوست داشتن همزمان ایران و اسلام تضادی دارد? باید تفکر قطبی گرایی که از یک طرف معتقد به حذف اسلام است و به ایران باستان اعتقاد صرف دارد و گروه دیگر تحقیر تاریخ و بزرگان ایرانب باستان به بهانه ی دفاع از اسلام را سر میدهند را انتقاد اساسی وارد کرد.غرب این دوقطبی را ایجاد کرده و از آن حمایت می کند و آن دو گروه باید مواظب باشند.مبارزه ی ما با غرب است نه با اسلام یا با ایران باستان.

   • خب آقای فاطمی خدا خیرتان دهد.شما که معتقد به دوستی همزمان اسلام و ایران هستید چرا تاریخ ایران باستان را تحقیر و کوچک می کنید؟چرا ایران باستان را بدون موارد مثبت نگاه می کنید؟ و منابعی که به کار می برد همه ی آن ها ضد گذشته ایران است.مثلا برای یک بار هم که شده تفسیر المیزان را راجع به ذوالقرنین در سایت بگذارید،اگر ادعای بی طرفی می کنید.تشکر

    • مدیر سایت

     من در مورد اینکه ذوالقرنین همان کورشه یا نه قضاوتی ندارم اما همینقدر میدونم که علامه طباطبایی حدود پنجاه سال پیش این تحقیق را انجام داده و امروزه باتوجه به امکانات و اطلاعات جدید، باید دوباره تحقیق را انجام داد

 12. افرین به توsajad

 13. به نظر من هیچ تضادی بین ایران باستان و ایران اسلامی وجود نداره مثالش حکیم سهروردی که زنده کننده عرفان اریاییه

 14. سلام و عرض ادب. یک نکته ی مهمی که وجود داره اینه که ما به عنوان یک ایرانی باید از همه ی دستاوردهای دوران تاریخیمون به نحو احسن در زندگی امروز استفاده کنیم و ایرادات را برطرف کنیم. پس خواهشمندم درگیر گذشته نباشیم و ازش برای آفریدن آینده ای بهتر استفاده کنیم تا ما هم بتونیم افتخاری به کشور عزیزمون اضافه کنیم. و بر هیچ کس پوشیده نیست که چه در دوران قبل از اسلام و چه بعد از اسلام، ما افتخارات زیادی داشتیم. پس لطفا همه ی تلاش های اجدادمون را ارزشمند بدونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code