خانه / احکام / احکام اسلامی / زن مسلمان / ظلم به زنان / تن دادن به خواسته ی شوهر در آمیزش
حجاب زن

ظلم به زنان / تن دادن به خواسته ی شوهر در آمیزش

به قلم مدیر سایت

سهیلا:
معذرت می خوام. طبق فتوای مجتهدان، هروقت مرد درخواست آمیزش کرد، زن باید تن بده. آیا این درسته؟ آیا این ظلم به زنها نیست؟ شاید زنی آمیزش با شوهرشو دوست نداشته باشه. چرا باید اجبارش کرد؟

جواب:
«معذرت می خوام. طبق فتوای مجتهدان، هروقت زن نیاز مالی داشت، شوهر باید تأمین کنه. آیا این درسته؟ آیا این ظلم به مردها نیست؟ شاید مردی کارو دوست نداشته باشه. چرا باید اجبارش کرد؟ اصلا چرا مرد به زن مهریه بده؟»

یک مثال:
فرض کنیم شما ساعت هشت شب تا هشت صبح در اتاقی سی متری در هتلی استراحت کرده اید. آیا مدیر هتل به خاطر همین دوازده ساعت، ده ها هزار تومان از شما نخواهد گرفت؟
حال فرض کنیم مدیر هتل به جای یک اتاق، یک سوئیت در اختیار شما بذاره؛ غذای شمارو تأمین کنه؛ پوشاک اعم از پیرهن و کفش و کلاه و شلوار و… برای شما تهیه کنه؛ هر وقت بیمار شدید شمارو به بیمارستان ببره و هزینه ی دارو و درمان هم بپردازه؛ طبق شأن شما هرچند وقت یک بار به سفر تفریحی ببره و خلاصه هر هزینه ای که نیاز داشتید برای شما تأمین کنه. همچنین همین کارهارو برای بچه های شما هم انجام بده.
اما شما در برابر این کار مدیر هتل هیچ کاری انجام ندهی. آیا هیچ عاقلی این رو می پذیره؟
اسلام همه ی موارد بالا رو به دوش مرد گذاشته اما در عوض از زن فقط خواسته به درخواست آمیزش او تن بده. مگر اینکه زن واقعا عذری داشته باشه اما اینکه خوشش نمیاد عذر نیست. به نظر شما این ظلم در حق زن به شمار میاد؟

یادآوری:
ممکنه گفته بشه زنها هم کارهای خونه انجام میدن و بچه داری می کنن. اما باید توجه داشت که اسلام این کارها رو بر زن واجب نکرده بلکه وظیفه ی اخلاقی اقتضا می کنه که این کارهارو انجام بده. می تونه زن حتی در ازای شیر دادن به بچه ی خودش از شوهر مزد بگیره.

یک خاطره
از دوستی روحانی شنیدم: خانمی به من گفت: شوهرم ارتباط مخفیانه با یک خانم برقرار کرده و قصد ازدواج با او را دارد. چه کنم؟ پرسیدم: آیا شما شوهرت را از نظر جنسی تأمین کرده ای؟ جواب داد: تا چند وقت پیش، هرچه ازم می خواست که به درخواست های جنسی اش توجه کنم، اعتنا نمی کردم اما حالا که از این قضیه اطلاع پیدا کردم هرچه خودم را عرضه می کنم و آرایش می کنم لباس خوب می پوشم، او دیگر اعتنا نمی کند.
این خاطره نشان می دهد، این حکم اسلام یعنی وجوب پیروی زن از خواسته های جنسی شوهر، به نفع زنان است.

همچنین ببینید

فیلم / دیدگاه آیت الله سید کمال حیدری در باره کتک زدن زنان در قرآن!

در قرآن کریم، سوره نساء، آیه ۳۴ در مورد زنان آمده است: «و اضربوهن» معمولا …

۹۷ نظر

 1. سلام ضمن احترام به تمام پیشوایان دینی شیعه وسنی 

  من سنی معتزلی عقل گرا به نظرم عقلانی نیست که وقتی خانم آمادگی روحی وجسمی عمل نزدیکی را ندارد او را مجبور به نزدیکی کرد

  من اگر ازدواج کنم سعی میکنم موقعی که میدانم همسرم آمادگی جسمی وروحی نزدیکی را ندارد با او نزدیکی نکنم

  چون به نظرمن همسرم بعد از مدتی اگر اینکار را کنم 

  از من بدش می آید واحساس میکند من او را مورد آزار جنسی قرار دادم 

   

  • مدیر سایت

   رعایت این امور خوبه مخصوصا اگر در توان زن نیست، اطاعت او لازم نیست

   • اقای فاطمی یعنی شما میگوید.«زوری»……!!!!!!!ایا این درسته زن رو به کاری وا داریم که امادگی ندارد؟!اسلام گفته اینو؟!

    • مدیر سایت

     به همان دلیل که خرجی دادن مرد به زن زوریه، این هم زوریه. البته اگر از توان زن خارج باشه، زوری نیست.
     چرا شما در مورد زوری بودن کار کردن مرد نه زن، اعتراض نمی کنید؟!

     • اقای فاطمی ولی این کار انسانی نیست!وظایف زن و مرد در خانه تعریف شده است،مرد وظایفی دارد و زن هم وظایفی.در همه جای دنیا بیشتر مردان وظیفه تامین احتیاجات خانه را دارند و زن در خانه میماند.البته در غرب قضیه فرق دارد!درباره تمکین جنسی زن ازمرد باید بگویم علم پزشکی ثابت کرده شهوت زن به مراتب بیشتر از مردان است و اگر ارامش فکری و ذهنی داشته باشد به اخییار خود به رابطه جنسی تن میدهد البته در قضیه عادات ماهیانه اوضاع قاعدتا فرق خواهد کرد.احتیاج به زور نیست که اخه!!!!!!!همین کارها رو میکنید که میروند زن و دختر مردم را میدزدند و به انها تجاوز میکند دیگه!!!!!!خوشحال میشوم دیدگاه های دیگر دوستان را هم در این رابطه بخوانم

     • سلام
      در اسلام یک قانون داریم یک اخلاق:
      اون که به قانون برمیگرده زوریه در همه دنیاهم همینه چون برمیگرده به حقوق و وکیل و دادگاه و قاضیو …… چون باید حقوق مشخص باشه
      اما آنجایی که برمیگرده به اخلاق فرق میکنه مثلا:
      در قانون اسلام آمده مرد حق ندارد در خانه از زن کار بکشد اما در اخلاق آمده اگر زن به دست شوهرش آبی بدهد و بالعکس چقدر از گناهانش میریزد و چقدر صواب نصیبش میشود.
      یا مرد حق ندارد زن را به زور مجبور به شیردادن بچه کند.
      اما اسلام در اخلاق میگوید شیردادن بچه باعث آمرزش گناه هان میگرددو
      واگر زن شیرده دعا کند دعایش مستجاب میشود و…..
      در مورد تن دادن به آمیزش جنسی هم همینطور است.
      در اخلاق اسلامی جهت طریقه آمیزش روایات بسیاری آمده. مثلا اینکه مستحب است شوهر قبل از آمیزش با گفتن کلمات محبت آمیز و عاشقانه و تحریک قسمت های حساس بدن, زن را جهت آمیزش آماده کند.
      بله این است دین اسلام

    • یکی از مستحبات آمیزش در اسلام اینه که وقتی زن آمادگی داره آمیزش کنی

     این مطالب رو هم بخونید بد نیست

  • با سلام
   این گفته ی شما در فقه اهل بیت(ع) پیش بینی شده و وقتی زن شرایط لازم برای آمیزش نداشته باشه، میتونه از آمیزش امتناع کنه.

  • خوش به حال زنت
   حد اقل تو دین شما سنی ها به حق و حقوق زن بیشتر توجه میشه نه مثل شیعه که زنشو مثل حیوان به زور….

   • مدیر سایت

    رعایت آنچه معتزله گفته خوبه و مستحبه اما چرا شما از اون طرف نمیگید: آخه چرا مرد باید بزور بره سر کار و مخارج زن را تأمین کنه؟!
    چرا وقتی کار کردن اجباری مرده مهم نیس اما آمیزش اجباری زن، مهمه؟!

    • سلام بله درسته خانمی ک فک میکنه داره بعش ظلم میشه ازدواج نکنه ولی حتما هر وقت آقا گفت باید قبول کنه اونا نمیتونن جلوی هوسشونو بگیرن باید سریع ارضا بشن

   • در پاسخ به اظهار نظر زهرا خانم.
    دین اسلام و مذهب تشیع وتسنن هیچ اشکالی ندارد. چرا با این اظهار نظرتون باعث تفرقه میشوید. حواستان را جمع کنید ، خوشبختانه دین اسلام و مذهب تشیع هیچ اشکالی ندارد.

    • والا هیچ اشکالی ندارد اما مردان شیعه با رواج بیش از حد صیغه گند زدن به زندگی زنان متاهل،شما حتما از آمار خبر نداری که چقدر زنهای متاهل از مردهای هوسرانشون دلخورند که بعضیشون چند تا چند تادارن که باعث طلاق و نداد نفقه و غیره و پاشیدن خونه زندگی ها شده،بله مذهب تشیع مشکلی نداره اما خیلی از مردان شیعه با بها دادن زیادی به زیر شکمشون گند زدن به زندگیها
     شما مردها تا حرف صیغه و چند زنی میشه فقط و فقط برای مرد جایز میدونید و آیه و روایت هسست که ردیف میشه
     اما هیچوقت از حق و حقوق زن حرفی زده شده؟
     واقعا چطور ممکنه اسلام به مرد بگه برو هزار تا زن بگیر هرچی خواستی صیغه کن ۴تا زن بگیر حق و حقوق زنتم نده ۴ماهم نرفتی پیشش نرو اما زنا نکن!!!!! خخخخ
     از اون طرف هم به زن بگه ۴ماهم شوهرت نیامد پیشت تو اصلا غلط میکنی نیاز جنسی پیدا کنی که بخوای اعتراض کنی!!!!
     تو اصلا نباید در این رابطه حقی داشته باشی این فقط مرده که میتونه ۴ زن بگیره هرچی خواست صیغه کنه هرچند۴ ماه ۴ماه نیاد پیشت ،تو اصلا حقی راجع به امور جنسی نداری اینه حرف مردان شیعه؟
     یک مقدار بیشتر فکرکنید،این اصلا نه با شرع جور در میاد نه با عقل،فکرنمیکنید بعضی چیزا که به ما رسیده بخاطر فرهنگ مردسالاری قدیم با تغییرات و حذفیات رسیده؟
     اصلا همین الان تو جامعه به اصطلاح متعادلترشده ما چقدر از حق و حقوق زن در اسلام تبلیغ میشه؟نفقه مهریه حق الاجره مهربانی با همسر و….چقدر میشنوید؟
     اگرهم میشنوید از آخوندهایا موکل ها نیست همه از روانشناسها هست اونم بحث اخلاقیش….
     یه ذره بیشتر فکرکنید

     • مدیر سایت

      از آیت الله صانعی شنیدم که از نظر شرعی همانگونه که زن موظفه نیاز جنسی مرد را تامین کنه مرد هم همین وظیفه را دارد

      • خوب پس ای مرد شیعه از این به بعد تبلیغ کن که مردان نیاز جنسی زنشان را تامین کنند و هنوز یکی را تامین نکرده اند ولش کنن برن سراغ یکی دیگه به اسم اسلام و مسلمین بعد زن اول رها بشه در جامعه بشه آنچه نباید بشه…
       این تبلیغات رو کردین که ناتوانی جنسی در تهران و خیلی شهرها بیداد میکنه ،ناتوانی جنسی مردان از شرکای جنسی زیاد مردان نشات میگیره،از رابطه های زیاد در ماه و سال،دیگه از کار میندازه طرفو،چقدر این مردان زنانشون رو بیمار میکنن،آیا درمورد این مسائل هم تبلیغات کردین؟
       اسلام شما خیلی با اسلام واقعی فاصله داره

      • مدیر سایت

       فتوای بعضی از علما اینه که همانطور که زن موظفه مرد را از نظر جنسی تأمین کنه مرد هم با شرایط مساوی همین وظیفه را داره

  • حالا اول شما بورو ازدواج بکن بعد بیا باهم حرف بزنیم
   بنده مدتی بین برادران اهل سنت در شهرستان مهرستان از توابع سراوان بودم اونجا
   حتی در نمازهای جمعه و جماعتشون زنها و بچه ها رو راه نمیدادند

 2. باسلام  چه خوب است که گرداننده محترم این وبسایت به مسئله اسید پاشی به صورت تنی چند از بانوان این سرزمین اشاره میکردند 

  به راستی من نمیدانم فرد ویا افرادی  که دست به چونین جنایتی زدند چه انگیزه ای از این کارها دارند اما غیر از این موارد اسید پاشی اخیر (که تا دستگیری عامل یا عاملان آن نمیتوان نظر قطعی در این باب داد ومن هم فعلا نظری نمیدهم )اما درسالهای گذشته بسیار موارد اسید پاشی وجود داشته که هم قربانیان مرد داشته وهم قربانیان زن که اکثریت قالب قربانیان زن بودند ودلایل هم عمدتا موارد زیر بوده است :

  ۱: پسری از دختری خواستگاری کرده وپسر بعد از اینکه موفق به ازدواج نشده است اقدام به اسید پاشی کرده است 

  ۲: پسری که دختری را دوست داشته ودختر با شخص دیگری ازدواج کرده است وپسر اقدام به اسید پاشی کرده است 

  ۳: مردی که از همسر خود طلاق گرفته وبر همسر سابق خود اسید پاشی کرده است 

  ۴: پسری که نمیتواند ازدواج کند ویا دچار شرایط بد اجتماعی است ونسبت به دختران زیبا عقده دارد اقدام به اسید پاشی به دختران جوان کرده است 

  خب آیا افرادی چون گرداننده محترم این سایت که در زمینه دینی فعال هستند 

  مطالبی هم بنویسند وجوانان را آگاه کنند که دست به این اعمال ضد اسلامی وضد قانونی نزنند 

 3.  

   نکته قابل توجه : من تابه حال نشنیدم یک پسر ویا یک مرد ویا یک دختر وزن هموطن زرتشتی اقدام به اسید پاشی کرده باشد وتا به حال نشنیدم یک هموطن زرتشتی به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام شده باشد آیا بهتر نیست که ما وقت خود را صرف مقابله با مشکلات درون مسلمانان کنیم 

  تا اینکه موجب رنجش هموطنان قانونمند وبا اخلاق زرتشتی خود بکنیم ؟

 4. سیاوش امیرشاهی

  سلام. پاسخ استاد به نظرم خوب بود. در آیین زرتشتی هم در ارتباط جنسی، شوهر که بخواد کافیه.

 5. مردم چه انتظارات بی جایی از فقها دارن ؟!! زن و شوهری که بخوان در چنین موضوع ابتدایی  که نیازی طبیعی و روحی و مهمی هست با هم به توافق نرسند و درگیر بشن و کار به فتوا و حاکم شرع بکشه همون بهتر که زن و شوهر نباشن .

  مجتهد با دید فقهی و حقوقی به موضوع نگاه میکنه نباید انتظار داشت حق مرد رو در این مورد که انواع و اقسام وظایف دیگر رو شرع به گردنش انداخته  نادیده بگیره . زن و مرد باید به اندازه کافی از شعور و درک برخوردار باشن تا به اینجور مشکلات مبتلا نشن

 6. وظیفه فقها صرفا بیان حکم شرعی است. جالب این است که این حکم شرعی که در واقع سخن اسلام است مطابق طبیعت زن و مرد هم می باشد. چون یکی از چیزهایی که شهوت زن را تحریک می کند، درخواست مرد است از او برای نزدیکی اما از طرف دیگر برای زن افت دارد که از شوهرش چنین درخواستی بکند لذا ممکن است زن نیازمند باشد اما درخواست نکند اما چنین شرم و حیایی از جانب مرد وجود ندارد. گرچه به لحاظ شرعی وظیفه زن است که در زناشویی تابع مرد باشد اما از نگاه اسلام اخلاقا درست نیست که مرد زن را مجبور به نزدیکی کند. بلکه قبل از هرچیزی به ملایمت و ملاطفت و تحریک زن جهت آمادگی دعوت کرده است.

 7. آفرین اقای فاطمی پول و دول باید با هم باشه. نمی شه که زن فقط پول بخواد اما دول نخواد
  هرکه میخوا از این حرفم خوشش بیاد و هرکه میخواد بدش بیاد
  لطفا نظر منو منتشر کنید

 8. سلام باتوجه به نسا۳۴میشه بگین آیا این انسانیه که یه زنو به خاطر آمیزش کتک زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درصورتی که شاید امادگیشو نداشته باشه ….شاید بیمار باشه و…..من تو نظرقبلی که گذاشته بودم گفتم نیازای جنسی زنها نادیده گرفته شده….اما شما جواب مناسبی ندادید ….آیا زن هم حق داره هر زمان از شوهرش درخواست نزدیکی داشته باشه؟؟؟؟……به نظر شما مردی که ۴زن والا ماشاالله زن صیغه ای دا ره می تونه نیاز جنسی وعاطفی همشونو برآوده کنه؟؟؟؟؟؟؟؟اگه صیغه وچند همسری پاسخی به نیاز تنوع طلبی مردهاست چرا این نیاز در زنها درنظر گرفته نمی شه

 9. جالبه برای من که شما تنوع طلبی مردهاروطبیعی می دونی وبرا زنا رو از تربیت بد …..درقرآن نسا۲۹گفته شده که مردها نمی توانند عدالت رو رعایت کنند …..آیا خدا به بی عدالتی راضیه؟؟؟؟؟به چه قیمتی چون یه عده مرد با قول شما تنوع طلبند……به ازای هر۱۰۰دختر ۱۰۵پسر به دنیا می اد پس لازم نیس بگین اینحکم برا خانما مفیده….شما جواب ندادین آیا نیازهای جنسی زنی که همسرش چندین زن داءم وصیغه ای داره نادیده گرفتا نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ا……..

  • مدیر سایت

   ـ گفتم جزء طبیعت مرده و گفتگو با مردها بخوبی اینو نشون میده
   ـ من و بیشتر بازدیدکنندگان حافظ قرآن نیستند. وقتی از قرآن چیزی میگید متن عربی آیه رو نقل کنید در سوره نساء آیه ۲۹ چنین چیزی نیدیدم
   ـ درسته که از نظر ولادت، تعداد پسرها بیشتره اما مرگ و میر در مردها بخاطر موقعیت شغلی و جنگ و… بیشتره. بنگرید:

   http://www.raherasti.ir/2886/%D8%B5%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D9%88-%DA%86%D9%86%D8%AF%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%DB%8C/

   ـ از آیت الله صانعی شنیدم که زنی که شوهرش از نظر جنسی ارضاش نمی کنه می تونه از شوهرش شکایت کنه و ظاهر این حرف اینه که شرط زن  دوم و صیغه ارضاء زن اوله
   ـ آنگونه که با مردها صحبت کردم نوعا می گن یک زن نمیتونه یک مرد را از نظر جنسی ارضا کنه

   • زن و مردها در همه جای دنیا یکسان هستن و از نظر شرایط فیزیکی و نیازهای غریضی مه تفاوتی ندارن
    به همون اندازه که مردها تنوع طلبن زنها هم هستن و در فرهنگهای دیگه مثل فرهنگ غرب و امریکا و افریقا این تنوع طلبی کاملا پیداست ولی مردان تمایل به سلطه گری دارن که در زنان خیلی کمتری
    مردان حس مالکیت و سلطه گری دارن
    خداوند در قران میگه که شما مردان هرگز نمی توانید بین زنانتان به عدالت رفتار کنید پس به یکی بسنده کنید
    اکثر پیامبران الهی هم یا زن نداشتن یا فقط یک زن داشتن
    زرتشت ع و موسی ع یک زن داشتن
    مسیح ع زن نداشتن
    ابراهیم ع یک زن که سارا تام داشت و چون تا سن پیری باردارنشده بود خودش از ابراهیم خواست تا با کنیزش باشد و بعدا خدا در ۷۰ سالگی به او اسحاق داد
    و محمد ص که ۹ زن داشت ولی بیشتر این زنان رو سرپرستی میکرد بجز عایشه و خدیجه چون اگه غیر از این بود وحی خدا بخودش زیر سوال میرفت

    • مدیر سایت

     «و محمد ص که ۹ زن داشت ولی بیشتر این زنان رو سرپرستی میکرد»
     این حرف شما بعید نیست درست باشه زیرا از هیچکدوم بچه نیاورد غیر از خدیجه

   • پس اگر اینطور هست که تنوع طلبی جزو طبیعت مرده باید بتونید جواب بدید که پس چرا پیامبر ص در زمان حیات خدیجه و امام علی ع در زمان حیات حضرت زهرا زن دیگه ای نداشتند
    نعوذ بالله عیب داشتند؟
    دوم اینکه خانمها این جاها یاد بگیرید،اگرشوهرتون نیاز جنسی شما رو تامین نمیکنه به راحتی طلاق بگیرید،من دوتا خانم میشناسم که شوهرشون مشکل جنسی داشت طلاق گرفتند البته بعد ازدواج دخترشون یکی دیگه هم میشناسم دختر بود تا فهمید طلاق گرفت،کلا ببینید چقدر مردها نیاز جنسی جنسی میکنن خودتون رو به پای یک مرد پیر نکنید به فکر عشق و حال خودتون باشید

    حالا که مردها نیاز جنسی زنشون رو تامین نمیکنن باید ازشون جدا شد،البته قبلش اگر میبینید صیغه میکنه به از طریق مرجع قضایی مدرک پیدا کنید،یا اگر دست به زن داره برید پزشکی قانونی سه بار برید حق طلاق میدن بعد به راحتی از شرش علاوه برگرفتن مهریه جدا بشید

    • مدیر سایت

     متاسفانه فرهنگ خوبی در کشور ما حاکم نیست

     زنی بعد از گذشت حدود ۱۵ سال از ازدواجش شوهرش فوت کرده بود. شخصی آن زن را صیغه کرده بود و متوجه شد دختره. ازش پرسیده بود که بعد از ۱۵ سال هنوز…؟

     زنه گفته بود که شوهرم توان آمیزش نداشت و خجالت می کشیدم جایی بگم!

     این در حالیه که اگر مردی توان جنسی در این حد نداشته باشه زن میتونه همان موقعی که متوجه شد ازدواج را فسخ کنه

     • شما خودت میدونی چرا راستشو به مردم نمیگی
      حالا بره فسخ کنه میتونه به مهریه اش برسه؟
      اگر مرد بذاره بره خیر،اگرمرد نره پزشکی قانونی خیر،بله اینه کشور ما و اینه قانون ما برای زنان،دختری بعد عروسی متوجه شد دختر نجیبی بود مجبور شد مهریه اش را ببخشه خودش رو خلاص کنه چون مرد گفته بود نه پزشکی قانونی میرم بلکه میذارم میرم
      شما اول ظلمی که به زنها میشه در دادگاه ها رو درست کنید بعد بیای زن دوم سوم کنید

      • مدیر سایت

       زن هم فسخ کنه هم مهریه بگیره؟! هم خدارو بخواد هم خرما؟!
       من در اینجا از احکام اسلامی دفاع می کنم اما اینکه در عمل چه اتفاقی می افته من پاسخگو نیستم بلکه مسئولان مربوط باید جوابگو باشند
       اگر مرد نره پزشکی قانونی دادگاه اجبارش میکنه و همین میتونه قرینه باشه که مرد مشکل داره و چه بسا قاضی حرف زن را بپذیره
       اگر مردی بذاره بره از دو حال خارج نیست: یا دادگاه به او دسترسی داره که دستگیر میشه و… یا اینکه به او دسترسی نیست و مفقوده در این صورت زن به دادگاه مراجعه کرده دادگاه طلاقش میده و امروزه که شرایطی را ضمن عقد می گذارند این کار ساده تر شده

      • خودت میدونی که هیچکدوم از اینها دردادگاه های ایران قابل اجرا نیست،اگرهست همه جا نیست
       مورد بوده تو فامیل اونم نه یکی چند تا و دختر درهرصورت مجبور شد با مرد ناتوان جنسی کل مهریه رو ببخشه تا مرد طلاقش بده ،و نه مرد رو مجبور کردند بره دادگاه نه چیز دیگه ای
       هروقت تمام قوانین اسلامی قابل اجرا در جامعه بود بعد شما بیا صحبت کن
       وقتی خودتون میدونید زن در دادگاه های ما به حقش نمیرسه بیخود از اسلام نگید
       دوما زنها ببینید مرد در هرحال به فکر نیم تنه خودشه لطفا قدر خودتون رو بدونید زندگی به هرقیمتی ارزش نداره،تا متوجه شدید مردی میره حتی کمتراز ۴ماه نمیاد و شما از نظر جنسی ممکنه به گناه بیافتید خوب جدا بشید،وقتی میفهمید مردتون زن صیغه میکنه زن دیگه گرفته و باعث میشه نیاز جنسی شما ناکام بمونه چرا واقعا با این مرد زندگی کنید؟ شما هم به فکرخودتون باشییید
       وقتی در جامعه ما نمیشه نه نفقه گرفت شما میگی میشه گرفت واقعا ماهی۲۵۰تومان هم شد پول؟ نه میشه مهریه گرفت با این اعساری که راه انداختید چرا زن بسوزه و بسازه؟

 10. آیه ۱۲۹نسا …….ولن تستطیعو ان تعدلوا بین النساءولوحرصتم……هرگز نمی توانید دادگری کنید میان زنان اگر چه آرزومند آن باشید…….ممنون می شم اگه جواب بدین

  • مدیر سایت

   درسته که زن اول با ازدواج مجدد شوهرش رنجیده میشه اما چه کنیم که این یک ضرورت اجتماعیه مثلا وقتی که می خواهیم با ماشینمان به جایی برویم چندین چراغ راهنمایی و رانندگی در طول مسیر، مزاحم ما میشه اما چه کنیم که ضرورت جامعه اقتضا می کنه که چنین رنجهایی را تحمل کنیم
   اما شما چرا به پرسش ما جواب نمی دید؟ با این همه زن و دختر بی شوهر چه باید کرد؟ مگر اینها انسان نیستند؟ مگر اینها عواطف و شهوت ندارند؟ اگر همه ی پسرها و مردان مجرد تنها با یک نفر ازدواج کنند باز هم زن بی شوهر خواهیم داشت

   • آخه اگه دخترا و زنان بیوه و بد بخت نخوان با مرد زن دار ازداج کنن باید کی وو ببینن؟
    لطف کنید از طرف ما زنان صحبت نکنید،شما لازم نکرده به فکر ماباشید
    درضمن الان کم کم جامعه ایران داره به سمتی میره که تعداد پسرها داره بیشتر میشه پس الانم بیایم بگیم ضرورت اجتماعی ایجاب میکنه که چند شوهری رایج بشه
    شما مردها قوانین رو به نفع خودتون تفسیر میکنید نوبت به زنها که میرسه به روایات سوق میدید
    واقعا خود من میل جنسی بالایی دارم،نمیتوونم تحمل کنم همسرم چهار ماه نیاد پیشم،شما دوست دارین شهوت زنان رو کمتر نشون بدید که توجیهی باشه برای تفسیر کردن شما از احکام،اما واقعیات جامعه حکایت از این داره که زن ها هم مایل هستند حتی گاهی خیلی بیشتر از مردها و الان مردهای امروزی نمیتونن احتیاجات حتی جنسی یک زن رو برآورده کنند چه برسه به چند تا!

   • توروخدا دست ازاین کارها بردارید شما باعث ریزش مسلمانان میشوید ایا میدانید هرروز جوانان ایرانی به دیگر ادیان روی میاورند نکنید این کاررا اسلام را بد جلوه ندهید …ماه گذشته شبکه خارجی غسل تعمید ایرانیان مسیحی شده رانشان میداد همچنین تعداد زیادی زرتشتی شدند چرا به خاطر همبن بدجلوه دادن اسلام

    • با سلام آقای محمد ؛ آمار رسمی خلاف این را نشان میدهد ، تعداد کل زرتشتیان در دنیا کمتر از ۳ میلیون نفر و تعداد مسلمانان بالای ۱/۵ میلیارد نفر . فقط تعداد مسیحیان بیشتر است که آنهم سرعت رشد مسلمانان از آنان بیشتر است . با سرج صحیح در اینترنت آمار را متوجه میشوید .

     • کدام امار رسمی با مدرک سخن بگویید

      گاردین سال گذشته بر اساس یک تحقیق دقیق علمی و بررسیهای پنجاه ساله وضعیت مذهب در ۲۰۵۰ را به صورت زیر پیش بینی کرد :
      ۱- کشورهای اروپایی و امریکای شمالی ( مثل انگلستان و امریکا ) میزان جمعیت مسیحی به کمتر از ۵۰ درصد خواهد رسید . حدودا ۳۵ درصد از کل جمعیت این کشورها از مسیحیت جدا خواهند شد که از این بین ۲۵ درصد به جرگه بی دینان خواهند پیوست . ده درصد دیگر حدود ۴ درصد مسلمان شده و ۶ درصد به ادیان بودایی و هندو و … می پیوندند )
      ۲- در کشورهای پر جمعیت مسلمان مانند ایران ، ترکیه ، مصر ، الجزایر و اندونزی در حدود ۵ درصد از جمعیت مسلمانان کم می شود . حدود ۱ درصد مسیحی شده ، ۳ درصد بی دین شده و ۱ درصد به سایر ادیان خواهند پیوست .
      ۳- در کشورهای آفریقایی اسلام پیشرفت خواهد داشت و در کشورهایی مثل نیجریه ۲۵ درصد از جمعیت مسیحی مسلمان خواهند شد و کلا در آفریقا در حدود ۱۲ درصد جمعیت مسلمانان افزایش می یابد .
      ۴- در شرق دور مذهب وضعیت متعادلی دارد و در ۲۰۵۰ وضعیت با امروز مشابه است .
      ۵- در آمریکای جنوبی در حدود ۱۵ درصد از مسیحیان کم شده حدود ۱۲ درصد بی دین شده و ۱ درصد مسلمان و ۲ درصد به سایر ادیان خواهند پیوست .
      ۶- در سایر کشورهای مشلمان مانند عربستان و کویت و عراق و ….. تغییر محسوسی در دین مردم رخ نخواهد داد .

      با این وجود در سال ۲۰۵۰ هنوز مسیحیت دین اول و اسلام دین دوم خواهد بود .

      http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/11518702/Mapped-What-the-worlds-religious-landscape-will-look-like-in-2050.html

      پزوهش های موسسه PEW از این هم بدبینانه تر است طی دهه گذشته تنها نیم درصد از جمعیت آمریکا مسلمان شده اند و اکنون زیر یک درصد جمعیت امریکا هستند .

      در همین مدت ۸ درصد جمعیت مسیحیان امریکا تغییر دین داده اند که ۷ درصد بی دین شده و نیم درصد هم به ادیان هندو و بودایی و …. پیوسته اند .http://www.pewforum.org/2015/05/12/americas-changing-religious-landscape/
      لذا اولا مسیحیان اصلا رشدی ندارند بلکه تعدادشان در حال کم شدن است .
      مسلمانان با نرخ ۴ درصد در اروپا و امریکا و استرالیا رشد خواهند کرد ولی با همین نرخ در کشورهای مسلمان بی دین می شوند که تقریبا معادل رشد کلی ناچیز یا تعادل در جمعیت ایشان است .

      لذا قدر مطلق تغییر دین در دنیا نه به سمت مسلمان شدن که به سمت بی دینی است متاسفانه .

    • تعداد مسیحیان دنیا در کل شاخه های مسیحیت : ۳۳ درصد کل دنیا مسیحی هستن با ۲.۱ پیرو
     حدود ۱۴درصد دنیا ادیان دارمایی یعنی بودایی یا هندو یا سیک یا جایین هستند یعنی حدود ۱.۴ میلیارد نفر که جمعشان از اسلام هم بیشتر است
     حدود ۱.۳ میلیارد نفر مسلمان هستند که حدود ۹۰ درصدشون سنی مذهب هستند
     تعداد افراد بی‌دین که انواع شاخه های بی‌خدایان، ندانم‌گرایان و خداباوران را شامل می‌شود حدودا ۱۶ درصد جمعیت دنیا رو شامل میشه که رقم حدود یک میلیارد نفر هست
     ۱۴ میلیون و بیشتر یهودی
     برای اگاهی از جمعیت بر اساس دین رجوع کنید به :

     https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C

 11. آمارها حرف شمارو تایید نمی کنه………چند همسری رو به عنوان ضرورت اجتمالی مطرح می کنین؟؟؟؟؟؟خاهش می کنم کمی واقع بین باشید درکشور عربستان که چندهمسری رایج است تعداد زیادی م رد مجرد هستند که چون وضع مالی خوبی ندارن مجبورن تنها بمونن……درصورتی که اگه تک همسری باشه این وضع پیش نمیآد……شما معایبو درنظر نمی گیرید…..حالاشما بگید اون جوونا گناه ندارن آدم نیستن………شما وقتی حقوق زنو تو پول خلاصه می کنی باید فکر این جاشم باشی…..!!!!!!!!!!!!!!!!

  • مدیر سایت

   آمار رسمی میگه تعداد زنانی که در اثر فوت همسر ، بیوه میشن شش برابر مردانه. http://www.raherasti.ir/2886/%D8%B5%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D9%88-%DA%86%D9%86%D8%AF%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%DB%8C/ 

   از این گذشته اگر روش ازدواجهای ما توقعات زندگی ما براساس موازین اسلامی باشه هر پسری راحت ازدواج می کنه و اگر تعداد مجردهای مذکر و مونت برابر باشن، دیگر خانم مجردی باقی نمی مونه تا مردی بخواد صیغه یا ازدواج مجدد کنه و نگرانی شما حل میشه

 12. آمارها حرف شماروتایید نمی کنه………درعربستان کلی مرد مجرد هستند که وضع مالی خوبی ندارن ونمی تونن ازدواج کنن من با یکیشون که فروشنده ی مغازه بود صحبت کردم…..بی چاره می گفت اگه چندهمسری نبود …..زنی هم راضی به ازدواج با اون میشد

  • مدیر سایت

   جای تعجبه که وقتی آمار رسیم ذکر میکنم قبول نمی کنید اما به حرف یک فروشنده (شاید بقال) اعتماد می کنید!

   اگر سطح توقعها معقول بشه همه می تونن ازدواج کنند و اگر عدالت در جامعه پیاده نمیشه و عده ای فقیر مشن تقصیر اسلام چیه؟

 13. اسلام میگه مردی که توانایی مالی داره می تونه کلی زن بگیره ……چرابه زن به چشم یک نان خور نگاه میکنه…….خب زن میتونه کارکنه ……حتی حدیثی از پیامبر هست که به زن ها سواد یاد ندین ….یا امام علی گفته زن نقص العقل وناقص الایمانه……چرا نگاه اسلام به زن این طوریه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مدیر سایت

   وقتی اسلام میگه زن لازم نیست کار کنه و حتی بچه های خودشو تروخشک کنه و همه رو به دوش مرد میندازه خودش یک امتیاز مهم دادن به زنه

   اسلام میگه طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه

   متن اون حدیث را به عربی بفرستید در مورد نقص عقل زنها قبلا پستی داشتیم

   • وقتی از زن سوال نشه درباره نوع زندگیش این چه جور امتیاز به زن هست?
    زنان جامعه ما کنیز در خانه دارن ? نه
    زنان جامعه ما پول شیر بها می گیرن? نه
    زنان جامعه ما دست و سیاه و سفید در خانه نمی زنن و همه کارهای خانه رو کلفت انجام میده ? نه
    زنان جامعه ما پرستار تمام وقت بچه دارن? نه
    زنان جامعه ما مهرشون عندالمطالبه پرداخت میشه ? نه قسطی
    برای مهر در اسلام حدی تعیین نشده چرا برای همین اندک حق زن هم حد و حدود تعیین شده?
    زن تمام این کارها رو خودش انجام میده و بعضی از زنان حتی کار بیرون رو هم دارن
    مردان ایرانی درامدی ندارن که بخوان تمام این موارد رو برای زنشون فراهم کن که بشه این قانون اسلام رو درمورد زن پیاده کرد
    نمیشه که همه جای قوانین بنفع مرد باشه??? همینه که دختران از ازدواج وحشت دارن

    • مدیر سایت

     اینکه فرهنگ جامعه ی ما اسلامی نشده ربطی به اسلام نداره

    • اگر قوانین اسلامی باید اجرا بشه همش باید بشه نه اینکه قوانین بنفع زن تماما اجرا نشه ولی قوانیت به نفع مرد تماما اجرا بشه
     الان همین اجرا هست که دردسر افرین شده
     این قوانین احکام هست و احکام در طول زمان باید مترقی بشن نه خداوند که نخواسته انسان رو در بیش ار ۱۰۰۰ سال پیش نگه داره!!!!!
     مضاف بر اینکه قوانین باید مطابق زمان تغییر کنن درحال حاضر مردان جامعه ما اکثرا توان گرفتن پرستاربچه ، خدمتکار خانه ، خدمتکار بیرون از خانه و پرداخت شیربها و مهریه عندالمطالبه را ندارن !!!
     توصیه های خداوند در قران مطابق زمان و مکان خاصی گفته شده و شان نزول داشته همین

     • مدیر سایت

      اسلام که میگه احترام پدرومادر لازمه، دزدی و غیبت و دروغ و… حرامه، باید حالا که مترقی شدیم کنار گذاشته بشه؟
      بله بعضی موارد نادر مثل برده داری وجود داره که ولایت فقیه از اجرای آنها جلوگیری میکنه

 14. اولا بقال بودن چ اشکالی داره بعدشم منم به شما آمار رسمی جمهوری اسلامیو دادم …..من دارم میگم خودم دیدم ولمس کردم این مشکل منطقیه اگه شما فکر می کنی چند همسری خوبه میگم اون جا جواب نداده……..اگه منطقی فکر کنیم می بینیم چنین مشکلی حتما پیش میاد……..درضمن شما میگین زن حتی وظیفه تروخشک کردن بچسو نداره ……درسته واقعا هر مادری مقابل بچه اش مسءوله این با عقل وفطرت سازگار نیست هست؟؟؟؟؟؟؟؟به هر حال ممنون که تو این سایت به همه اجازه می دین اعتقادشونو بگن به نظر من وجود چنین سایت هایی لازمه

  • مدیر سایت

   اشکالش اینه که بقال در این زمینه نمی تونه اطلاعات دقیق به ما بده. آمار رسمی شما این بود که هنگام ولادت تعداد پسرها بیشتره و منم آمار رسمی دادم که در بزرگسالی مرگ و میر در مردها بیشتره و اون ولادت جبران میشه و در عمل تعداد زنان و دختران آماده ازدواج بیشتر میشه
   شما با یک سفر چند روزه و صحبتت با چندشخص عادی نمی تونید اطلاعات دقیقی داشته باشی
   تشکر می کنم. خوشحالم که آن روحیه ی تهاجمی در ابتدا رو کنار گذاشتید

   • همون آمار رسمی نشون میده تعداد دختران مایل به ازدواج ۳ برابر تعداد پسران مایل به ازدواجه.
    دلیلشم روشنه چون مسئولیت زندگی با مرد و مردانی که حاضر به زیر بار این مسئولیت برن کم هستند.
    زن از لحاظ قانونی وظیفه ای جز تمکین نداره.
    کجای این قوانین برای زنان ظالمانست؟

    • همه جاش ظالمانست
     کجاش نیست?
     خود مرد وظیفه تامین خانواده رو برعهده گرفته و میدان رو از زن گرفته اینهمه زن تحصیل کرده بیکار هست که نیروی کار بسیار تخصصی هستن چرا ازشون استفاده نمیشه?
     بزور نمیشه از کسی تمکین خواست
     همینه که امار طلاق بطور وحشتناکی در ایران بالاست

  • مدیر سایت

   اشکالش اینه که بقال در این زمینه نمی تونه اطلاعات دقیق به ما بده. آمار رسمی شما این بود که هنگام ولادت تعداد پسرها بیشتره و منم آمار رسمی دادم که در بزرگسالی مرگ و میر در مردها بیشتره و اون ولادت جبران میشه و در عمل تعداد زنان و دختران آماده ازدواج بیشتر میشه
   شما با یک سفر چند روزه و صحبتت با چندشخص عادی نمی تونید اطلاعات دقیقی داشته باشی
   تشکر. برنامه ی سایت همینه

 15. من اونجام گفتم استدلال شما درس نیس عقل ی توانایی ذاتیه وبا دانش که ی توانایی اکتسابی متفاوته….ناقص العقل ذات زن ها رو مورد هدف قرار میده ……

 16. به ازای هر۱۰۰دختر۱۰۵پسر متولد میشه حالا۵تام برا اینکه امید به زندگی مردا کمتره …….

  • مدیر سایت

   فقط پنج تا جبران کننده است چرا آمار خانمهای مجرد اینهمه بیشتر از آقایان مجرده؟

   • بیشتر نیست مردانی که قابلیت ازداج داشته باشن کمتر از دختران و زنان است اما تعداد نرها از ماده ها بیشتر است
    واقعیت جامعه است همه هم یواش یواش دارن باهاش کنار میان
    تعداد مردان معتاد، بیکار ،ضعیف ، قندعسلهای مامانی لوس اگرچه بالغ باشن قابلیت ازدواج ندارن و شاید هیچ وقتم پیدانکنن!!!!

   • چون مردها باید تامین کننده معاش خانواده باشن اونم با وضع اقتصادی جامعه امروز نمیشه
    به جای تبلیغات بیهوده چند زنی برای مردان متاهل که باعث فروپاشی زندگی ها شده به فکر پسرهای جوان و کمک به اونها باشیم خودشون میرن دختر میگیرن
    یک وقع میترسیم کمر مردان متاهل بکشنه از این همه جان فشانی
    درضمن مگر چند درصد مردان جامعه میتونن زن دوم تا چهارم بگیرن و چند درصد زنان بیوه یا مجرد سن بالا راضی به اینطور ازدواجنن؟
    با این قانون مشکل جامعه حل نمیشه راه حل اساسی اینی هست که گفتم

 17. اخه این چ وضعیه چرا اسلام این جوریه خدا……من اسلامو دوس دارم ولی این احکام رو که می شنوم تا مغز استخونم درد می گیره ……خدایا چی کار کنم

 18. اقای مدیر این حرفاتون باعث شده عده ای از زنان دین رو قبول نداشته باشن شما ها هستین که باعث میشین مردم عدالتو رعایت نکنه و از اسلام زده بشه

 19. اینکه قبول ندارد به علت اطلاعات کمشون راجع به دین هست.
  مطنئنن اگر غبار فتنه فرق انحرافی که به اسم اسلام هر جنایتی رو مرتکب میشوند از چهره منور این دین کنار رود.
  خواهید دید چگونه همه به استقبال اسلام خواهند رفت.و آیه شریفه یدخلون فی دین الله افواجا محقق خواهد شد.انشاالله

  • حالا اطلاعات زیاد شما رو هم دیدیم
   هیچوقت ندیدیم سایتی بیاد به مردها بگه نفقه بده مهریه بده از حق و حقوق زن دفاع کنه
   تا دیدیم سایتایی که از شکم به پایین مردا حمایت میکرد کاشکه اسلامیش باشه هوسرانی های خودشون رو به اسم اسلام پخش میکنن

 20. ممنون از مطلب زیباتون.من مادر دو تا پسرم .دو تا پسری که از شدت مطالعه شب امتحان چشم درد میگیرن.تا شغل خوبی دد آینده داشته باشن و همسراشون رو تامین کنن.همه سرمایه زنگیمم در اختیارشون قرار میدم.حقمه که از عروسام انتظار داشته باسم به درخواستای جنسیشون درست پاسخ بدن.همونطور که خودم با همسرم رفتار میکنم.اگه عروسای من در آینده پاسخگوی مسائل جنسی پسرام نباشن و پسرای من به انحراف کشیده بشن مرض دارم براشون زن بگیرم…….دم اسلام گرم.قبولش دارم

  • اگر شما مادری بودین که دوتا دختر درسخون و زیبا داشتین صد درصد این مطلبو نمی نوشتین . پسرهاتون رو باید مرد تربیت کنین و حقتون هم نیست که تو زندگی خصوصی و آینده مردهای آینده دخترهای دیگران کوچکترین دخالتی کنین
   حق مادری و احترام شما رو عروس و فرزندانتون همیشه محترم باید بدارن ولی حق دخالت ندارید تو زندگی اونا
   اگر فکر میکنین فرزندانتون رو جوری تربیت کردین که منحرف میشن هرگز دخترای دیگران رو بدبخت نکنین

  • خوشم میاد پسرت بیماری ای بگیره که پاسخگوی نیاز جنسی عروست نباشه عروست بخاطر همین ازش طلاق بگیره بفهمی درمورد زن درست فکرکنی مامان مینو!!

 21. پاسخ به متن سهیلا و جواب مدیر
  از هنگام غارنشینی انسان اولیه توانست وظایفی را بین خود تقسیم کند که بنا به شرایط گاهی عوض هم میشدند
  چون مرد از نظر فیزیکی قوی تر بود بنا به توافق انسان اولیه مرد و زن , بنا شد تا مرد برود شکار و زن از غار و وسایل داخلش از جمله بچه ها نگهداری و حفاظت کند پس هر کدام وظیفه سختی به عهده گرفتن
  پس اصلا این متن غلطه چون زن و مرد بالغ بنا به شرایط روحی و مالیشون تصمیم به ازدواج میگیرن نه شرایط اجبار که بخوان بهش تن بدن که میشه جهنم روحی و طلاق عاطفی
  مردی که توانایی اداره خانواده نداره و یا ذاتا مجرده نباید ازدواج کنه و رابطه زن و مرد رابطه ای زوری نیست یک رابطه ای است که باید برای هر دو طرف رضایتبخش باشه نه یک طرف

 22. طبق تحقیقاتی که انجام شده چندوقت پیش تلویزون نشون میداد خیلی از موارد اکتسابیه و به تربیت برمیگرده نه به جنسیت. خیلی از موارد ی خونواده دختر دوست داره و پسرش رفتار و کردار دخترنه داره و برعکس.
  و بحث تنوع طلبی آقایون بر میگرده به تربیت غلط اسلامی که به آقایون اجازه میده هر کاری دلشون میخاد بکنن و خانوما تو خونه زیر دست باشن و زیر سلطه.و همه چیز به روش تربیت برمیگرده

 23. بابا من میگم زنای امروز نمیتونن یک ماه بیشوهری رو تحمل کنن حالا تو هی از چند شوهری مردان در اسلام بگو ببینم به کجا میرسی
  تازه دخترای دوشیزه هم چون امثال شما میگید صیغه برای دختر حرامه و اجازه میخواد کلا به دوستی روی آوردن که گناه زناشونم به گردن شماهاست.
  دوره عوض شده ، من که زنم اصلا خوشم نمیاد شوهرم مثل این مردایی باشه که ههمش حق و حقوق خودش و منو به رخ بکشه خدا روشکر زندگی خوبی هم دارم،اما در عوض یکی از فامیلامون که شوهرش مذهبیه رفت یک زن دیگه گرفت ماه به ماهم حق و حقوق زنشو نمیده این میشه که ما زنا از تمام مردای به اصطلاح مذهبی بدمون میاد همون اخلاقیشون بهتره
  تاهم حرف میشه آقا میگه زنا که نکردم به شرع عمل کردم،خوب خدا بزنه به کمر اون کسایی که اسلام و نصفه نیمه رواج میدن فقطم از حق و حقوق مرد میگن زنا رو بد بخت میکنن

  • با سلام ؛ مردی اگر واقعا مذهبی باشد – به خصوص مسلمان – بهتر از چندین مرد غیر مذهبی رفتار میکند . این افراد مذهبی نیستند ، فقط مذهبی به دنیا آمدند … نگاهی به رفتار علامه طباطبایی (ره) با خانواده اش و همین طور امام خمینی (ره) بیندازید متوجه میشوید . البته رفتار پیامبرمان نیز که زبانزد است .

   • در ضمن شما هم میتوانید حق و حقوق خودتان را به رخ شوهر بکشید ، دو طرفه است .
    نه کار خانه – نه کار بیرون – نه جهاد … خوراک ، پوشاک ، مسکن ، لوازم زندگی ، خدمتکار(درصورت عادت) – در عوض : فقط برآورده کردن نیاز جنسی آنهم در این دو صورت :
    ۱ : در عادت ماهیانه نباشد .
    ۲ : ضرری این رابطه نرساند . – مثلا زن مریض باشد و رابطه ، ضرر قابل توجهی به او برساند – .
    خب ؟! عین یک ملکه زندگی کردن بد است ؟
    البته رفتار مسلمانان را به پای اسلام نگذارید ، مطلب بالا دستور اسلام است .
    در هیچ دینی به زن اینقدر بها داده نشده است این را کتاب و احکام هر دینی تأیید میکند .

    • البته ملکه ای که به قول حلیه المتقین ریسمان قلاده اش به دست مرد باشد .
     ملکه ای که باید موقع ازدواج بدنش وارسی شود و اگر به حکمت خداوند نازا باشد مطابق نظر این کتب شوم و بدیمن است .
     چه نیک ملکه ای

     • همسر حضرت ابراهیم (علیه السلام) هم نازا بود آیا شوم و بدیمن بود یا اینکه همسر پیامبر اولولعزم بود ؟ ایضاً اگر گفته قلاده اش به دست مرد باشد :
      ۱ : متن روایت .
      ۲ : آیا روایت از نظر سندی معتبر است ؟ .
      ۳ : محتوای روایت مغایر با اسلام است .
      ۴ : آیا حلیه المتقین زن را پتیاره جهی [ تن فروش … ] خوانده است آنچنان که زرتشتیان زن را میخواندند ؟ پاسخ خیر است ، پس زن در اسلام ملکه است و در آیین زرتشت … یا … و البته … ( بجای نقطه چین ها هر … میتوان قرار داد ، این ماهیت آیین زرتشت است ) .
      ۵ : من با استناد به قوانین صریح و محکم اسلام سخن گفته ام اما این فرد با کتابی سخن گفته که اصلاً بسیاری از روایتهایش مورد قبول نیست و البته کتابش هم کتاب معتبری نیست و یک نوع جمع آوری است .

 24. با سلام
  یعنی اگر مردی نتواند همه شرایطی که اسلام گفته رو برای همسرش فراهم کنه نباید باهاش ازدواج کنیم؟ یا اگر بعضی از امکانات مثل مسکن متعلق به زن باشه مینونه هر وقت خواست از امیزش با مرد خودداری کنه؟ چون اگه هتل مال خود صاحب هتل باشه که دیگه از خودش پول نمیگیره. به نظرتون بهتر نیست یه کم با دید بازتری به مسیله نگاه کنیم؟ نمیتونم بگم که شرایط الان خیلی هم با دوره اسلام فرق داره و اون موقع همه همسرا پولدار تر و قدرتمند تر بودن چه بسا که خدیجه از پیامبرثروتمند تر بود. و امیدوارم به خاطر ثروتش نبوده باشه که پیامبر تا مرگش همسر دیگری انتخاب نکردن. چقدر حیف است که همه روابط انسانی معیارهای مادی داشته باشه. بخصوص در دینی مثل اسلام که دوس دارم دین مهر و محبت باشه

  • مدیر سایت

   اگر خونه برای زن بود دلیل نمیشه بتونه تن به آمیزش نده.

  • اصولا مادیات همیشه مهم بوده و اصولا اگر مرد ثروتمندتر باشه یا سواد و مقام بالاتری داشته باشه معمولا زندگیها پایدارتر میمونه و دلیلشم برمیگرده به حس مالکیت مردها
   مسایل بین زن و مرد باید بخواست هر دو طرف باشه نه یکطرف ، چطور بعضی مردها درک نمی کنند ؟

 25. به نظر من درست نیست ک کسی رو بکاری بزور واداشت بحث فقط زن و مرد نیست کلی دارم عرض میکنم بلاخره بعداز چند وقت زندگی مشترک اخلاق هم میابیم و مرد و زن هر دو باید بکوشن تا در رابطه زناشویی تعادلی برقرار کنن تا نیازهای هم رو به خوبی تامین کنن

 26. همه بد بختی زنا به خاطر پو ل و کار کردن مرداست اون وقت می گید زنا کار نکنند در ضمن بسیاری از حقوق به زنان تحمیل شده و زنا رو تحقیر کرده حتی در احکام اسلامی

 27. با سلام ؛ اشتباه است ، اگر زن شکایت کند قاضی حکم میکند که مرد در هفته دو یا سه بار بیشتر نمیتواند با زنش آمیزش برقرار کند . این چنین مواردی را خانم ها در پلیس امنیت عمومی معمولاً می آیند و شکایت میکنند و از این موارد وجود دارد . بنابراین اینکه مرد هروقت خواست میتواند با زنش رابطه برقرار کند در عمل ممکن نیست و قوه قضاییه جلوی اینکار را گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code