خانه / ایران / ایران باستان / ایران باستان = هیچ . ایران بعد از اسلام = معجزه

ایران باستان = هیچ . ایران بعد از اسلام = معجزه

از زبان دکتر علی شریعتی

«اگر ما تمدن اسلامی را نفی کنیم و تأثیر اسلام و موقعیت اسلام را در تاریخ ایران نفی کنیم، ناچار برای نشان دادن عظمت و غنای فرهنگ ایرانی، باید به ایران باستان بپردازیم، یعنی به دوره ای که اسنادی از آن نداریم، شخصیت هایی غیر از بزرگمهر از آن نمی شناسیم و نبوغ ها و آثار علمی مشخص و مستند و آثار فرهنگی و فلسفی و هنری کاملاً بارز و جهانی نداریم، جز یک مقدار ویرانه‌هایی، که از لحاظ معماری ارزش بسیار بزرگ دارد و یک مقدار نوشته های اواخر دوره ساسانی، که از نظر علمی هیچ ارزش ندارد!… می بینید چیزی نیست که بشود به آن به عنوان افتخار فکر و نبوغ یک ملت بزرگ، مانند ملت ایران، استناد کرد. نمی شود بر مجسمه های خراب شده، بر قیافه های موهوم، بر خاطره های بی پایه و بر افتخارات و حماسه های اساطیری متکی شد و در دنیای علم و منطق و تحقیق امروز ملتی را دارای نبوغ و استعداد خارق العاده شناساند.

اما برعکس، وقتی در تاریخ اسلام نگاه می کنیم، به یک معجزه بزرگ می رسیم. چه معجزه ای؟  معجزه اینکه همین ملتی که در دوره ساسانیان و در دوره اشکانیان، جز شخصیت های نظامی و سیاسی، کسی را از آن نمی شناسیم و یک نابغه، یک فیلسوف بزرگ و یک دانشمند جهانی از آن به یاد نداریم … بعد از اسلام، … بزرگترین نبوغ های جهانی در فلسفه، ادب، هنر، علم، سیاست و مسائل اجتماعی و فرهنگی عرضه می کند، کسانی که امروز می توانیم آن ها را به دنیا معرفی کنیم، و نبوغ و عظمت کارشان سندیت دارد و آثارشان موجود است و دنیا این آثار را می‌شناسد. صدها بوعلی، خورازمی، فردوسی، کندی و امثال این ها، در رشته های مختلف، در شیمی، در فیزیک و … هستند.» (علی، حیات بارورش پس از مرگ، چاپ ۱۳۴۸ش، ص ۳۰ ـ ۳۲)

همچنین ببینید

حجت الاسلام مهدی رستمی

اثبات بی علاقگی زرتشتیان پیش از اسلام به علم (۲)

به قلم زرتشتی پژوه مهدی رستمی عزیزان مدعی شده اند که درمان به وسیله مانتره، …

۱۷۰ نظر

 1. علم فقط مباحث فیزیک و فن آوری های نوین نیست
  شالوده ی تمام علوم در ازمنه قدیم کشف و اختراع شدند (از مباحث نجوم، ریاضی،پزشکی و….)

  دقیقا هیچ دینی تولید کننده و حتی زمینه ساز علم هم نیست

  یعنی اگر فرض بر این بگیریم که اسلام زمینه ساز تحول علم انحصاری خاندان سلطنتی بود و جهالت زرتشت را کنار زده ، قطعا خود صادر کننده علم و دانش به ایران نبوده فقط علوم ایران باستان را که در اختیار طبقه ی خاصی بود را فراگیر کرده….

  و این فرضیه هم فقط به این دلیله که سند و مدرک و نام خاص آن چنان معتبری در زمینه علم از ایران باستان بصورت مکتوب و مشخص باقی نمانده

  اما مسئله اینجاست با نگاهی به کاوشهای باستانی در مورد سازه ها(توام با علم نجوم و ریاضی) و کشفیات هنری و پزشکی نمیتوان منکر آگاهی و علم گذشتگانمان شد…

  و در نهایت اینکه دین زرتشت دین جهالت نیست ، عوامل اجرای آن که از دین به عنوان ابزار و قدرت استفاده میکنند جاهل خوانده میشوند…مانند نمونه ی بارزش تفتیش عقاید در دین مسیحیت ….

  و اگر قرار بر این باشد که هر اتفاق منسوب به دین حکومتی و مربوط به یک جریان را محکوم کنیم… پس اسلام را به اسم طالبان و داعش باید گردن زد…

  یعنی کوچکترین خطای عوامل حکومت اسلامی را چون با ابزار و سوگند و تحت لوای اسلام در منسب قدرت و تصمیم گیری هستند را به گردن اسلام بیاندازیم…

  اشتباهات فردی و گروهی یک حکومت و یک جنبش هیچ ربطی به دین و نژاد و زبان ندارد…

  جور و جفا و انبساط علمی در دوران ایران باستان را اگر با منطق هم بخواهیم قبول کنیم هیچ ربطی به دین زرتشت و عدم نبود علم در نیاکان مان نمیتوانیم نسبت دهیم….

  • خطاب به مدیر:

   جناب مدیر شما متنهای بلند را تا قسمتی منتشر می کنید امیدوارم این متن مشمول استثناء در عملکرد شما بشود و بطور کامل نشر شود.

   در پاسخ دوست عزیز کووالانسی:

   این جمله شما “دقیقا هیچ دینی تولید کننده و حتی زمینه ساز علم هم نیست.” مرا به شدت تکان داد!
   هیچ دینی تولید کننده علم نیست. صحیح. ولی فکر میکنم با من هم‌عقیده باشید که علم حاصل تفکر انسان است. تفکر تحت تاثیر چه عواملی شکل می گیرد؟ چه چیز به آن جهت می دهد؟ جامعه عامل مهمی نیست؟ فکر می کنم بتوانیم جامعه را عامل مهمی در شکل گیری تفکر و جهت دهی به آن در نظر بگیریم. چه چیز جامعه را تشکیل می دهد؟ به نظر من ارتباط بین انسانها، کیفیت و کمیت این ارتباط. از دید دینداران اصلی ترین عامل شکل دادن این ارتباط دین است. از دید غیر دینداران (غیر دیندار که نداریم! منظورم کسانی که با عدم نامگذاری مکتب و راه و روش زندگی خود به اسم دین اقدام به مغالطه در بحثها می کنند) نیز به این جمله بسنده می کنم که می گویند “دین افیون ملت هاست.” این جمله نشان از تاثیر دین بر اجتماع است تاثیری که از دید آنها جامعه را به انحطاط می کشاند. پس علم از تفکر انسان حاصل می شود و تفکر انسان شدیدا تحت تاثیر شرایط جامعه ای است که فرد در آن زندگی می کند. جامعه نیز از دین افراد تاثیر می پذیرد. پس دین می تواند جامعه را برای تاثیر دهی فکر در راستایی تغییر دهد که علم محصول تفکر باشد.

   برای مثال در جامعه ای که دین حاکم، آن جامعه را کاست بندی می کند و کاستهای پایین فاقد نیروی تفکر برای تشخیص باطل بودن این کاست بندی هستند، دین باعث انحطاط جامعه می گردد. اتفاقی که در دوره ساسانیان افتاد. شاید ساسانیان دین زرتشتی را برای اهداف خود تحریف کردند در اینصورت انحطاط جامعه برگردن دین زرتشتی نیست ولی نشان دهنده فساد ساسانیان است. پس عامل ضعف درصورتی که وجودش را قبول کنید حکومتهای فاسد و آلوده ایران باستان است. همچنین باید بگوییم که دین در حکومت ساسانی دین زرتشتی نبوده است بعبارتی ویرایش تحریف شده بوده که نمی توان همان اسم را به آن داد.

   خُب آیا متنی وجود دارد که زرتشتی ها بتوانند تحریفها را کنار بزنند و به اصل دین برگردند؟ اگر وجود دارد خواهشا معرفی کنید. منبعی که اصل تفکر زرتشتی و راه و روش در آن باشد. این منبع می تواند برای نقد عادلانه دین زرتشتی مورد استفاده قرار گیرد. (لطفا جمله گفتار نیک … را به عنوان تفکر زرتشتی بیان نکنید چون در همین سایت چندین بار به آن پرداخته شده است. منظور من متنی است که مسائل عقیدتی و اجتماعی را در بر بگیرد.)

   در مورد اسلام هم همه چیز واضح است، قرآن در خانه های ماست و اصل دین اسلام است. فقط حیف گرد و خاک روی آن را گرفته، حیف، صد حیف و باز هم حیف. همانطور که شما گفتید ادعا کنندگان مسلمان هستند ولی اسلام نیستند! و چه خوب که هم شما و هم من تفاوت مسلمان و اسلام را می دانیم.

   با این گفته های من که شاید تا حدودی تایید کننده حرفهای شما بوده باشد و تا حدودی مخالف، این نقطه را باید گوش زد کنم که ادامه ۳۰۰ ساله اشتباهات و عدم اصلاح با اینکه ربطی به نژاد و زبان ندارد ولی کاملا متاثر از دین است. اگر مسلمانان که امروز از ظالمان (ظالم از دید مسلمانان نه از دید کسانی که اسلام را قبول ندارند یا آن را صرفا یادگار نسلهای قبل می دانند!) عقب مانده اند، نه ظلم را می توانند کنار بزنند و نه پیشرفت می کنند، این وضعیت را طی زمان معقول نتوانند تغییر دهند شما می توانید به اسلام شک کنید. من به شخصه با وضعیت امروز منطقه اعتقاد دارم عزت دوباره اسلام نزدیک است ولی مطمئن باشید من این را از دید مهدویت و اینجور مسائل نمی گویم بلکه از سیر تحولات اجتماعی و فکری عرض می کنم.

   وجود سازه ها نشان از آگاهی و برتری تمدن نیست برای مثال سازه های ابوظبی را با سازه های تهران مقایسه کنید. مطمئنا شما قائل به برتری مدنی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیستید. بنظر من پارامترهای بهتری برای مقایسه تمدن دو ناحیه مذکور موجود است.

   • در پاسخ به آقای امیر :

    یکساعت تمام ده ها خط جوابیه و استدلال براتون نوشتم ولی لحظه آخر همه رو پاک کردم ترجیح دادم این رو بنویسم…

    شبی مرد سبزقبا بمن گفت : آن شب در بهشت گبر و کافر هم دیده بودم….

    برای پروردگار فرقی نمیکنه با چه زبان و رنگ و دین و لباسی به درگاهش باشی…مهم انسان بودنه

    موفق باشید دوست ( امیر ) عزیز

    حال مدیر سایت ده تا سایت راه اندازی کنید برای چالش کشیدن سنی،مسیحی،یهودی و دیگر ادیان…

 2. فرمودند “همینطور که شما از دیگر دوستان کتب و نسخه های علمی ایران باستان را با سند و مدرک میخواهید …”
  لازم به یادآوری است که من فقط اسم یک و فقط یک اثر یا نوشته را خواستم تا خودم در موردش تحقیق کنم. فقط اسم اثر یا دانشمند که کتاب علمی را به زبان پهلوی نوشته.

  دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست:
  http://www.hawzah.net/fa/Magazine/View/5211/6903/83140/%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

  • چیزی که شما ارائه دادید مقاله ای بیش نیست آن هم از منابع و مآخذ جبهه موافق، صد برابر این در دوران حکومت پهلوی هم جهت و موافق ایران باستان نوشتند که آن هم از روی تعصب و قدرت بود بجز ( کشفیات باستانی)

   من دقیقا اصل سند و مدرک به همان سال تاریخ ( یعنی ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰سال پیش) رو میخوام ، حالا میخواد در موزه باشه یا بصورت محرمانه جایی

   اگرنه هیچ تفاوتی بین ایران باستان و رنسانس به اصطلاح اسلامی و تحول علمی و بارور فکری نیست
   جز یه سری سخنرانی به اصطلاح روشنفکر و کتب چند صد ساله که بغایت دزدی علم و تحت حکومت نوشته شدند…

   و صد البته از این نظر ایران باستان حداقل به لحاظ کشفیات و آثار توام با علوم متفاوت هزاران سال از ملل و کشورهای دیگر پیش است

   اگر نظری هم درباره کامنت قبلی که داده بودم بنابه استفاده پادشاهان از انبساط علم و ابزاری بنام دین
   مبنی به عدم علوم گذشتگان و جهالت دین زرتشت … ممنون میشم

 3. امید است که انجام شود…

 4. سلام
  یه جوری میگن ایران پس از اسلام گویی تا همین امروز معجزه علم افرینی و دانش گستری اسلام ادامه داره و ما مسلمانان بر اریکه علم و دانش و تمدن و فرهنگ ایستادیم ، چند سده بود و تمام شد ،الان هم افتخارات علمی ان دوران پشیزی نمی ارزد و هرچه از علوم ان زمان داریم شبه علم و اباطیل فلسفی است ، ابن سینایی که مثلا به چهار عنصر بنیادین اعتقاد داشت کجا و جدول مندلیف کجا ؟اصلا عناصر اربعه ابن سینا عنصر نبودند ، اتش که یه فرایند شیمیایی و باد هم جابجایی هوا ، اب هم که نتیجه واکنش دو تا عنصر دیگه س ، خاک هم بر سر کسی که گمان میکنه با این عناصر چهارگانه میشه علم شیمی استخراج کرد نه کیمیاگری و جادوگری و … الان بیرونی بیاد به یه بچه کلاس پنجم بگه من شیمیدانم و باد عنصره بچه نمیگه تو چه شیمیدانی هستی که به باد میگی عنصر؟
  اصلا طب مزاجی ابن سینا الان منسوخ شده و چیزی در حد شبه علم بود .پزشکی ان زمان هم در حد ایده الی نبود و میانگین عمر کمتر از ۳۰ سال بوده یعنی درصد کمی از بیماران درمان میشدند و اکثریت بیماران از قبیل زنان زایو و کودکان و نوزادان به راحتی زیر دست پزشکان میمردند .
  واقعیت اینه که دوران اسلامی چندان هم طلایی نبوده فقط ملی گرایان دارن به طبل افتخار ان میکوبند و یه عده مسلمان هم میان میگن دیدید اسلام اومد کلی دانشمند پفکی اورد که نه لامپ و خودکار ساختند نه واکسن نه سیستم بطلیموسی رد کردند و فقط صد من کاغذ از فلسفه و پزشکی و شیمی نوشتند که هیچکس تا حالا اونارو نخونده …

  • بسم الله الرحمن الرحیم
   آقای ارسطو یکی از عواملی که باعث شد اروپا
   از خواب قرون وسطی بیدار شده ترجمه کتب علمی مسلمین
   و مشاهده پیشرفتهای علمی جهان اسلام بوده است
   شما رفتاری را که با گالیله در غرب مسیحی شد
   با احترامی که دولت های مسلمین به ابوریحان بیرونی
   و دیگر دانشمندان مسلمین می گذاشتند مقایسه کنید
   شما بد نیست در مورد تاثیر دانشمند مسلمان ابن سینا
   بر علم پزشکی در غرب مطالعه کنید
   و یا فرمول ریاضی بسط خیام ریاضی دان مسلمان
   از این گونه مثالها در مورد دانشمندان مسلمان فراوان است !!!

   • اصلا رفتاری که کلیسا با دانشمندان تحت عنوان انگیزاسیون میکرد الهام گرفته از اسلامگرایان نخبه کش و سفله پرور دوران اسلامی است ، شما اگر چند برگی از کتاب “تاریخ علوم عقلی در تمدن اسلامی” را خوانده بودید ملتفت میشدید که اسلامگرایانی چون امام غزالی و امام شافعی و فقهای مسلمان چه بر سر فلاسفه اوردند و چه عقاید وحشتناکی در مورد فلسفه و علوم عقلی داشتند ، اگر جهان غرب از تکفیر گالیله با شرمساری یاد میکند امثال شما اصلا به روی خودتون میارید که تکفیر ابن سینا و بیرونی و خیام و کندی و سهروردی و کشتار برامکه و ازار و اذیت زکریا رازی برگرفته از عقاید فقهایی بوده که اصلا کوچک ترین ارزشی برای علوم عقلی و فلسفه قایل نبودند ؟
    از نظر دکتر زیباکلام علت اصلی افول پیشرفت های علمی حمایت حکومت از فقها و متعصبان و سنت گرایان مسلمان بود (ما چگونه ما شدیم برگ ۲۰۳،۲۰۵)
    از نظر علامه مجلسی فلسفه خرافات بود و فلاسفه در واقع زندقه هایی( زرتشتی)بودند که از ترس تکفیر و کشته شدن توسط اسلامگرایان ملزومات اسلامی را رعایت میکردند (بحارالانوار ج۸برگ۳۲۸)
    دوران تاریک و سیاه اسلامی بسیار مخوف تر از قرون وسطای غربی هاست ، حکومت اسلامی که نوابغی چون ابن مقفع را با بدترین شکنجه ها کشت ، کندی را شلاق زدند و کتابخانه اش را که تنها تفسیر فلسفه یونانی بود را مصادره کرد ، سهروردی را اعدام کرد و کتابهایش را سوزاند ،برامکه را کشتار کردند ، در این دوران کثیف و متعفن چه افتخاری هست ؟ همین ها نگذاشتند ایرانیان پیشرفت کنند ، همین ها باعث شدند علوم در ایران انطور که باید پیشرفت کند !

    • بسم الله الرحمن الرحیم
     آقای ارسطو برتری علمی جهان اسلام به
     غرب مسیحی قرون وسطی در آن زمان کاملا مشخص است
     مثالهایی که در نظر اولتان زدید مربوط به علوم طبیعی بود
     دانشمندان مسلمان در آن زمان در بحث تحقیقات و ابراز
     نظریات علمی خود در علوم طبیعی آزاد بودند و دولت های
     مسلمان هم از آنها حمایت می کردند این را با رفتاری که با
     ستاره شناس مسیحی گالیله در غرب مسیحی شد مقایسه کنید !
     اما در نظر دومتان آنچه مثال زدید مربوط به فلسفه و فلاسفه بود
     و ربطی به علوم طبیعی ندارد اما باید بدانید دین اسلام یک دین
     جامع و کامل است و جامعه مسلمین با داشتن کتاب قرآن و
     الگوهایی همچون پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت ایشان(ع) نیازی
     مکاتب فلسفی فلان دانشمند ندارد !
     آنچه باعث پیشرفت یک جامعه میشود پیشرفت در علوم طبیعی
     و حساب است نه فلان مکتب فلسفی !!!

     • علوم تجربی که بدون فلسفه رشد نمیکنه ، هم علوم تجربی و هم ریاضیات با روش های استقرایی فلاسفه سه گانه یونانی بدست میان ،اقای مجلسی ثانی چگونه از احادیث و ایات قران استقرا ریاضی بیرون میکشید ؟
      اصرار میکنید قرون وسطا را با دوران اسلامی مقایسه کنیم ، مقایسه هم کنیم قرون وسطا یک سر و گردن از حکومت های اسلامی بالاتر است ،نه بخاطر معماری های شگفت انگیز و کلیساهای باشکوه بلکه به خاطر علم دوستی انها ،برخلاف تصور شما هیچ دانشمندی در قرون وسطا به خاطر اظهارنظرهای علمی کشته نشده ، واقعیت اینه که خود اسقف ها(اسقف گراستست) در قرن سیزدهم میلادی بنیانگذار علوم تجربی شدند اینهم که مدام کمونیست ها و بیخدایان قرون وسطا را با ماجرای گالیله تو سر مذهبی ها میزنن واقعیت نداره ،گالیله خودش یه کشیش بود اما بدون ارایه اسناد و مدارک کافی و محکمه پسند سیستم بطلیموسی رد کرد ، دادگاه هم نظریات او را فاقد مدارک کافی دانست و فقط او به خاطر بی دینی در یک زندان در شرایط مشابه هتل زندانی شد .
      برخلاف قرون وسطا که کشیشان عاشق علم بودند وهیچ دانشمندی را نکشتند در حکومت های اسلامی فقها و روحانیون دشمن سرسخت فلاسفه و دانشمندان بودند ، در نظریات غزالی از طب و ریاضی و نجوم و حتی شطرنج همه نشانه کفر بودند ،شما وقتی میدونید بیرون و ابن سینا و کندی و خیام تکفیر شدند و ابن مقفع در تمدن اسلامی کشته شده دیگه چه افتخاری برای شما باقی میمونه ؟

      • بسم الله الرحمن الرحیم
       چه نظر جالبی دادید آقای ارسطو !
       استفاده از روش استقرایی دلیل بر تایید
       فلسفه از طرف دانشمندان مسلمان نبوده و نیست !
       اگر انسانی مغرض نباشد به پیشرفتهای علمی جهان
       اسلام در آن دوران معترف خواهد شد !
       علم دوستی دولت های مسلمان در آن زمان و استقبال آنها از دانشمندان مسلمان در تاریخ
       ثبت شده است ! بحثه فلاسفه را با بحث دانشمندان
       علوم طبیعی در یک گروه قرار ندهید !
       همینقدر افتخار برای مسلمین و تمدن اسلامی
       بس است که ابوعلی سینا ، زکریای رازی ،
       ابوریحان بیرونی و … مسلمان بودند و مسلمان زیستند و مسلمان از دنیا رفتند !
       یادم به روایتی از ابوعلی سینا افتاد که
       هر وقت سوالی برایش مطرح میشده
       و جوابی برای آن نداشته است دو رکعت نماز
       می خوانده است ! شما چه خوشت بیاد و
       چه خوشت نیاد این دانشمندان مسلمان بودند
       و دنیا به بزرگی از آنها یاد می کند
       و آنها در یک تمدن اسلامی
       رشد کردند و به شکوفایی رسیدند !
       شما خودت به چی وصل هستی و مکتبی که
       بهش وصلی چندتا دانشمند تولید کرده ؟؟؟

  • عالم و آدم دارن به فرهنگ و علم و ادب ایران زمین و دانشمندانش مباهات میکنه، اونوقت توی وطنفروش خائن این وسط چی میگی.

  • به دلیل وجود امثال وطنفروشان خودباخته ای چون شماست، که دیگران دارند دانشمندان و شاعران ما را میدزدند و به نام خود میزنند .

 5. خُب معلومه شریعتی و پدر آخوند و پدربزرگ آخوند و جد آخوند شریعتی ،
  نباید هم چیز با ارزشی از تاریخ قبل از اسلام داشته باشند.
  او آنقدر محو معجزات اسلام شده بود که ۲۰ سال اول ورود اسلام به ایران را
  که بغیر از جنگ و تجاوز و غارت تیسفون و به کنیز گرفتن زنان ایرانی چیز دیگری نبود،
  از تمامی دوران ایران قبل از اسلام شکوفاتر میدید.

  اگر اسلام رابطه ایی با علم و دانش داشت ، پس باید نتیجه گرفت که یهودیت بمراتب برتر
  از اسلام هست چرا که تعداد نخبگان و دانشمندان جمعیت ۱۵ میلیونی یهودی در دنیا از تعداد
  نخبگان جمعیت یک و نیم میلیاردی مسلمانان بیشترست.

  اگر این آخوند کراواتی الان زنده بود آنقدر معجزه از چهل سال حکومت اسلامی ناب شیعه
  در ایران میدید که هر روز صبح یک ورق از قرآن رو لای نون میذاشت میخورد
  شاید عقل و هوشش سرجاش میومد و دست از هذیان گویی میکشید

  تا جایی که شریعتی در باب عمر بن خطاب خلیفه دوم چنین می گوید:
  در تمام دوران نبوت پیغمبر همه جا با او بود و از نزدیکترین اصحاب وی به شمار می رفت .
  پیغمبر دختر او را به زنی گرفت و شخص علی دختر خویش را به همسری او داد.
  او اسلام را به یک قدرت بزرگ جهانی تبدیل کرد و کمر قوی ترین امپراطوری های شرق و غرب را شکست.
  او وارث پرشکوه ترین امپراطوری ها و سلطنت های زمین شد ولی هم چون یک ژنده پوش فقیر می زیست.
  پیاده راه می رفت و بر خاک می خفت .
  مجموعه آثار ۲۶ صفحه ۳۰۴

  • بسم الله الرحمن الرحیم
   خانم شبنم در اسلام به یادگیری علوم بسیار سفارش شده است
   و آیات و روایات بسیاری در مورد فضیلت علم و علما وجود دارد
   به هر صورت که در ایران قبل از اسلام حتی یک دانشمند که
   دارای شهرت منطقه ای و جهانی بوده باشد وجود نداشته !

   • خیلی توهم میزنی
    بسیاری از بزرگان ایرانی باید ادعای مسلمان شدن میکردند وگرنه آثارشان توسط خلفا یا پادشاهان متعصب
    از بین میرفت و یا با فتوای ملایان ، کافر و ملحد شناخته میشدند و ترور میشدند همانطور که زن ﺷﺎﻋﺮﯼ
    ﺑﻨﺎﻡ ” ﺣﻮﯾﺮﺙ ﺑﻦ ﻧﻘﯿﺬ ” بدلیل نپذیرفتن اسلام بدستور پیامبر ترور شد….

    قرآن ترکیب ناهمجوری از افسانه های کهن و و متناقضی میباشد که به گونه خنده داری لاف میزند
    که غیرقابل تقلیدست در حالیکه ماهیت، زبان و نگارش آن مسخره و بیهوده ست .
    زکریا رازی ؛ کتاب اسلام و مسلمانی ابن وراق ؛ ص ۵۱۴

    https://fa.wikipedia.org/wiki/زکریای_رازی#باورهای_دینی

    اظهارات و بیانات ابن سینا و همفکرانش از بیان یهود و نصاری و مشرکین عرب بدتر است.
    ( الجواب الصحیح ج ۴ ص ۳و۴ )
    ابن القیم میفرماید : ابن سینا پیشوای مرتدان است .(اغاثه اللفهان ج ۲ص ۳۶۷)
    ابن صلاح میگوید : ابن سینا از دانشمندان اسلام نیست بلکه شیطانی از شیاطین انسانی است .
    (فتاوی ابن صلاح ج ۱ص ۲۰۹ )
    عمربن علی‌بن غیلان در کتاب «حدوث عالم» خود ابن سینا را از باطنیه میداند
    و میگوید که اصلیت باطنیه از مجوس است و انها تظاهر به اسلام میکنند.

    روزبه پور دادویه معروف به ابومحمد عبدالله ابن مقفع نویسنده و مترجم ایرانی
    آثار پهلوی به عربی و مترجم کتاب کلیله و دمنه به عربی ، بجرم زرتشتی بودن
    و تظاهر به اسلام به فتوای مسلمانان در آتش سوزانده شد.

    ﻫﯽ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ﻣﻐﺰﻫﺎ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻓﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، ﺑﻪ ﺟﻬﻨﻢ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻓﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ .
    ﺍﯾﻦ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺭﻓﺘﻪ ﻫﺎ، ﺍﯾﻨﻬﺎ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﺵ ﺩَﻡ ﺍﺯ ﻋﻠﻢ ﻭ ﺗﻤﺪﻥ ﻏﺮﺏ ﻣﯽ ﺯﻧﻨﺪ
    ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﺑﺮﻭﻧﺪ . ﻣﺎ « ﺭﯾﺸﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮ ﭘﯿﺶ ﺁﻣﺪﻩ
    ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺨﺼﺺ ﻫﺎﯼ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ .
    ﺗﻤﺎﻡ ﻓﺴﺎﺩﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﻠﺘﻬﺎ ﭘﯿﺪﺍ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﻣﺘﻔﮑﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﺘﺨﺼﺼﯿﻦ
    ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ ﺑﻪ ﺩﺍﻣﻦ ﺍﺑﺮﻗﺪﺭﺗﻬﺎ ﮐﺸﻨﺪﻧﺪ.
    ﺣﺎﻻ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﻧﺸﯿﻨﺪ ﻭ ﻣﯽﻧﻮﯾﺴﯿﺪ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﻌﻄﯿﻞ ﺍﺳﺖ؟
    ﺍﮔﺮ ﺑﻪ ﺍﺳﻼﻡ ﻋﻼﻗﻪ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﺧﻄﺮ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﺯ ﺧﻄﺮ ﺑﻤﺐﺧﻮﺷﻪ ﺍﯼ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺳﺖ .
    (ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯽ ﺧﻤﯿﻨﯽ ﺩﺭﺩﯾﺪﺍﺭ ﺑﺎ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺩﻓﺘﺮ ﺗﺤﮑﯿﻢ ﻭﺣﺪﺕ ﺣﻮﺯﻩ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ۲۷ ﺁﺫﺭﻣﺎﻩ ۱۳۵۹)

    بهتره سرگذشت شهرام امیری دانشمند رادیو ایزوتوپهای پزشکی را خودتان جستجو کنید
    که مسلمانان بیت رهبری چه بلایی در ایران اسلامی برسرش آوردند .
    https://fa.wikipedia.org/wiki/شهرام_امیری
    دهها نمونه دیگر از این معجزات اسلام سراغ دارم .

    • بسم الله الرحمن الرحیم
     خانم شبنم بارها استاد فاطمی نوشته اند
     و من هم دوباره می نویسم
     استناد شیعیان به کتاب قرآن و احادیث پیامبر اسلام(ص)
     و اهل بیت ایشان(ع) است و گفته ها و رفتار دیگران ملاک نیست !
     در این که در اسلام و احادیث اسلامی بارها به علم آموزی تاکید شده
     و اسلام عامل اصلی و مشوق مسلمین به فراگیری علم و دانش بوده
     شکی نیست !
     دلیل اصلی اعدام کردن حویرث بن نقیذ
     عمدا رم دادن شتر زینب دختر پیامبر اسلام(ص) بود که چون
     زینب دختر پیامبر(ص) باردار بودند باعث سقط جنین ایشان شد
     و مدتی بعد هم زینب در اثر سقط جنین دچار بیماری شد و وفات کردند
     یعنی باعث مرگ مادر و جنین شده بود پس حویرث بن نقیذ مستحق
     اعدام گردید ! در این که در ایران قبل از اسلام هیچ دانشمندی که
     دارای شهرت منطقه ای و جهانی باشد وجود نداشته است شکی نیست !
     و تمامی دانشمندان معروف و سرشناس مربوط به زمانی است که
     ایران بخشی از تمدن اسلامی شد ! پس توهم و توهم زدگی مربوط
     به باستانگراها می باشد صفت خویش را به ما نسبت ندهید !!!

 6. میگم متوهمی ، میگه نه . من حقیقت گرا هستم .
  هر کس تو دنیا منتقد اسلام شد ، میشه باستانگرا ؟

  اسناد شیعه گفتن زکریا رازی و یا عمر خیام مسلمان بودن ؟
  خُب معلومه هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه مگر آنکه دیگران آنرا مورد ارزیابی قرار دهند .
  پس چیزی که مشخصه، در شستشوی مغزی بودن شما هم شکی نیست .

  در حکومت امروز ایران، اسلامتون زوریه اونوقت تصور داری باور کنیم زمانهای قدیم اسلام آوردن
  مردم و اندیشمندان زوری نبوده ؟
  الان هرکس بگه من فقط شناسنامه ایی مسلمانم و یا دیگه شیعه نیستم ، نه بهش کار میدن نه اجازه تحصیل .
  البته اگه شانس بیاره کارش به دادگاه و زندان نکشه . پس مجبوره تظاهر به مسلمانی کنه .

  عصماء بنت مروان شاعر یهودی که دیگه شتر رم نداده بود و شمشیرزن هم نبود ؛
  عصماء” دختر مروان شاعری آزاده بدلیل اشعار انتقادی در مذمت قتل عام یهودیان
  و همچنین ترور “ابو عفک” ( شاعر ۱۲۰ ساله یهودی ) سروده بود،
  بدستور حضرت محمد ” عمیر بن عدی” مامور کشتن عصماء شد.
  عمیر شبانه به خانه عصماء می رود و او را میکشد و صبح زود خبر کشته شدن
  عصماء را به حضرت محمد می دهد.
  حضرت محمد می گوید: ای عمیر ، الله و رسولش را یاری کردی (سیره ابن هشام .جلد ۳. صفحه ۶۰۳ )

 7. درود بر شما
  مهربانو شبنم …
  وقتی برای جماعت متعصب و تندرو و قشری گرای مذهبی از اعراب وحشی اشغالگر ایران انتقاد می کنید می گویند برای ما اسلام مهم است نه اعراب مسلمان !!!
  وقتی از کتابهای اسلامی برایشان دلیل و برهان می اوریم می گویند ما شیعه هستیم و کاری به اهل سنت نداریم !!!
  وقتی از کتب اهل تشیع برایشان دلیل می اوریم مدعی تفسیر احادیث و روایات و … می شوند و از پاسخ فرار می کنند !!!
  ادعا می کنند برایشان فقط سخن اهل بیت مهم است …
  من تحدی می کنم و از تمامی مسلمانهای تندرو و متعصب این پرسشهای ساده را می پرسم :
  ۱- این جماعت افراطی طرفدار اعراب اشغالگر و حامی انها هستند و اشغال ایران توسط این وحشیان ادمکش را مایه ی خیر و برکت برای ایران !!!! دانسته اند .
  یک حدیث در تایید این اشغالگری و مایه ی خیر و برکت دانستن برای کشور ایران از زبان اهل بیت بیان کنید ؟
  ۲- چطور گروهی که فرهنگ و تمدن و تاریخ روشن نداشتند توانستند برای کشوری متمدن و باستانی تمدن و فرهنگ به ارمغان بیاورند ؟
  ۳ – طبق روایات شیعه و سنی و وهابی اکثریت مطلق صحابه ی پیامبر اسلام بعد از رحلت ایشان مرتد و از دین خارج شدند !!!
  یعنی به تعداد انگشتان دست پیامبر اسلام صحابی خوب و وفادار نداشت .
  چطور صحابی که طبق سخنان بزرگان اسلام مستحق دوزخ و اتش جهنم هستند می تواند برای کشور دیگری خیر و برکت بیاورند ؟؟؟
  ۴- اعراب جاهلی طبق خود روایات اهل بیت بعد از پیامبر هم به دوران تاریک و ظلمت جاهلیت بازگشتند و بازهم لقب عرب جاهلی گرفتند.
  چطور این اعراب جاهل می توانند برای ایران متمدن خیر و برکت به ارمغان بیاورند ؟؟؟
  دلیل حمایت شما از این جماعت جاهلی و عناد با سخن اهل بیت چیست ؟
  ۵- چگونه اعراب وحشی ای که حتی به خانواده ی پیامبر خودشان هم رحم نکردند و جنایات وحشتناکی در حق انان روا داشتند می توانند برای کشور ایران خیر و برکت بیاورند ؟؟؟؟
  ۶- چگونه اعراب بیابانگردی که در ده ها روایت از پیامبر مورد ظن و لعن قرار گرفته اند میتوانند برای ایرانی که در صدها روایت از زبان پیامبر اسلام مورد مدح و ستایش قرار گرفته است مایه ی خیر و برکت قرار گیرد ؟؟؟
  و صدها سوال بی پاسخ دیگر از مدعیان حمایت و دفاع از اعراب اشغالگر ایران
  یا حضرت زرتشت

 8. بسم الله الرحمن الرحیم
  خانم شبنم حالا باستانگرا نه ولی حقیقت گرا هم نیستی !
  اگر حقیقت گرا بودی این طرف خط بودی نه اون طرف !
  با تخفیف ویژه میشه به شما گفت شبه محقق جانبدار !
  خدا بهتر میداند کی واقعا مسلمانه کی نیست نه من و شما !
  زکریای رازی و عمر خیام اگر در مسلمان بودنشان شک داری
  در مسلمان زاده بودنشان که شک نداری !
  در این که اینان در یک جامعه اسلامی و نزد اساتید مسلمان رشد یافتند
  و به شکوفایی رسیدند که شک نداری ؟
  در مورد مثال عصما بنت مروان باید بگم مثال خوبی نزدید
  چون که این یک روایت ضعیف تاریخی است به چند دلیل
  اولا که اکثر راویان مسلمان داستان آن را نقل نکردند !
  ثانیا در مورد عمیر بن عدی گفته شده که مشکل بینایی داشته است
  و طبق داستان ضعیف قتل عصما بنت مروان که شما به آن چنگ زده اید
  قتل او در خانه اش و در تاریکی شب وقتی او خواب بوده است
  اتفاق افتاده ؛ کدام عقل سلیم قبول می کند فردی که مشکل بینایی دارد
  بتواند در تاریکی شب وارد خانه فردی بشود و او را در خواب بکشد !
  ثانیا کتاب سیره ابن هشام تقریبا دو قرن بعد از وفات پیامبر اسلام(ص)
  نوشته شده و فاصله زمانی زیادی بین نوشتن کتاب و این داستانی که شما نقل می کنید
  وجود دارد پس هر وقت یک زیست شناس آمد و در مورد آناتومی بدن یک آدم فضایی صحبت کرد
  ما هم در مورد این داستان ضعیف تاریخی بحث خواهیم نمود
  حالا ما متوهم هستیم یا شما ؟؟؟

  • نه تنها متوهمی بلکه مدافع خوبی هم نیستی
   همچین میگی باستانگرا ، انگار اسلام اعراب همین ۵۰ سال پیش بوجود اومده .
   در آنطرف خط که شما هستی ، حقیقتی وجود ندارد و شکی در جعلی بودن آن ندارم.

   بنده الله ، سیره ابن هشام قدیمی ترین کتاب اسلامی در باره زندگینامه پیامبر اسلام هست
   و با صحیح بخاری و یا تاریخ طبری بفاصله کوتاهی از هم تقریبا همگی دو قرن بعد از صدر اسلام
   نگارش شده اند و زودتر از آنها اصلأ روایات و احادیثی جمع آوری نشد .
   و بهمین دلیل از اعتبار بالایی نسبت به بحارالانوارها که در عصر صفویه نگارش شده اند برخوردارند.
   پس نه آبروی خودت رو ببر نه وقت دیگران رو بگیر
   تنها هنرت همینه که هرجا میرسه کامنت بزاری که ایرانیان باستان ازدواج استقراضی داشته اند.
   اگر از سخنان مورخان و نویسندگان ایرانی و خارجی منتقد اسلام مطلب بزاریم ،
   یا سانسور میشوند یا میگویید که ما فقط به کتب اسلامی آنهم شیعه استناد میکنیم .
   اگر هم از کتب خودتان مطلبی بزاریم که یا ضعیف هستند یا از اهل سنت هستند.

   فعلا این رو هم داشته باش ، برو سرش کن ببین کدوم اسنادش ضعیفه .

   محمد هشت نفر را بسرکردگی عبدالله بن جحش به منطقه نخله فرستاد
   آنها هم یکی از مراقبان کاروان را کشتند و دو نفر را به اسارت گرفتند.
   دوتن از یاران محمد نیز از این یورش سرباز زده بودند که بعداً از غنایم محروم شدند.
   این یورش به سریه نخله معروف است.
   اعراب قریش از این کار محمد برآشفتند.
   محمد بن عبدالله نیز که متوجه شد مرتکب عملی ناپسند شده به فکر افتاد و وانمود کرد
   که به عبدالله بن جحش چنین دستوری نداده و آنها سرخود این کاروان را در ماه حرام غارت کردند.
   ولی بالاخره آیه یی عجیب نازل میکند که مهر تایید بر این یورش میزند.
   آیه ۲۱۷ سوره بقره
   از تو دربارهٔ ماهی که کارزار در آن حرام است می‌پرسند
   بگو کارزار درآن گناهی بزرگ و بازداشتن از راه الله و کفر ورزیدن به او و بازداشتن از مسجدالحرام
   و بیرون راندن اهل آن از آنجا نزد الله بزرگتر و فتنه از کُشتار بزرگتر است

   تفسیرالمیزان جلد ۲ ص ۱۸۹
   تاریخ طبری ج ۲، ص ۴۱۲
   دلائل النبوه، ج ۳، ص ۱۹
   تاریخ‏ الیعقوبى ،ج‏۲، ص۷۰

   حالا یک نفر بیگناه رو کشتن نزد الله بدتره یا شتر رم دادن ؟

   • بسم الله الرحمن الرحیم
    خانم شبنم قبلا گفتید من باستانگرا نیستم
    من نوشتم باشه شما باستانگرا نه ولی
    با تخفیف ویژه شبه محقق جانبدار هستی !
    پس الان مشکل چیه ؟
    ببینید من فاصله زمانی کتاب سیره ابن هشام تا صدر اسلام را
    به عنوان یک کتاب تاریخی زیر سوال بردم !
    در ضمن کتاب صحیح بخاری مورد تایید مذهب شیعه نیست !
    کتاب بحار الانوار مجموعه جمع آوری شده از احادیث است
    که بصورت یک کتاب تدوین شده و الا احادیثش که همگی
    به پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت ایشان (ع) می رسد
    و در اینجا بحث قدمت کتاب بحارالانوار مطرح نیست
    شما که به علم حدیث شناسی در مذهب تشیع آشنایی ندارید
    بهتر است در آن وارد نشوید چون باعث مضحکه خواهید شد !
    به شخصه علاقه ای به گفتگو با شما ندارم اما مرتب با آوردن مثالهای
    عجیب و غریب اصرار بر ادامه بحث دارید !
    چون عده ای مدام سعی در بزرگ نمایی ایران باستان دارند
    من هم با دست گذاشتن بر روی ازدواج استقراضی و ازدواج با محارم
    که در آن دوران بوده سعی بر کاهش باد این بادکنک دارم !!!
    شما که میگی باستانگرا نیستی چرا ناراحتی ؟؟؟

 9. بسم الله الرحمن الرحیم
  و همچنین شبنم خانم
  این موضوع سریه نخله که واضح است
  پیامبر اسلام گروهی را به سرکردگی عبدالله بن جحش
  را برای آوردن اخبار به همراه گروهی دیگر که همگی از مهاجرین مکه بودند
  به منطقه نخله فرستادند ولی آنها خودسرانه به کاروان کفار مکه در ماه حرام
  حمله کردند و یکی از مراقبان کاروان را کشتند و اموال کاروان را به مدینه آوردند
  خب چون آنها خودسرانه اقدام کردند و در ماه حرام این کار را انجام دادند
  توسط مسلمین سرزنش شدند و بعد هم که آیه ۲۱۷ سوره بقره آمد و کار آنها را تایید
  اما شما چرا اصرار دارید بگویید که این حمله خودسرانه نبوده است ؟
  اولا حویرث بن نقیذ با رم دادن عمدی شتر باعث مرگ مادر باردار و جنین شد
  و فقط بحث رم دادن شتر نبود شما چقدر علاقه دارید این جنایت را کوچک جلوه دهید !
  ثانیا کافری که در کاروان بود و کشته شده بود به چند دلیل بیگناه نبود
  اولا که کفار مکه همگی در جنگ با مسلمین بودند و در تصرف اموال مسلمین و
  اذیت و آزار مسلمین و کشتار آنها با شکنجه در یک خط و گروه بودند
  ثانیا واقعه سریه نخله در چند ماه قبل از جنگ بدر اتفاق افتاده بود و مسلمین
  در آن زمان در صلح با کفار مکه نبودند و کفار مکه در دشمنی خود با مسلمین اصرار می ورزیدند
  ثالثا همگی مسلمین که به کاروان کفار مکه حمله کردند همگی از مهاجرین و اهل مکه بودند
  و هیچ کدام اهل مدینه نبودند و همگی مورد ظلم کفار مکه قرار گرفته بودند !!!
  البته چون شما با حکمت اسلامی و عدالت آشنایی ندارید توقع درک این موضوعات را
  از شما ندارم ! حالا شما متوهمی یا ما ؟ شما منتقد خوبی نیستی یا ما مدافع خوبی نیستیم ؟

  • اتفاقا داعش هم برای جنایات خودش همین استدلالات را دارد .
   پس دیگه چرا داعش اسلامی نیست ؟
   شما که به این راحتی حکم مرگ صادر میکنید ،
   اگر آن فرد همراه کاروان، کافر و مستحق مرگ بوده ، بهتر نبود
   بقیه مردان کاروان را هم از دم تیغ میگذراندند تا صواب بیشتری میبردند ؟
   دوما جنگی در کار نبوده ،
   مسلمانان بجای کار و کشاورزی و تبلیغ اسلام ، حمله به کاروانها منبع درآمدشان بوده
   چون این بار اول و آخر مسلمانان نبوده که دست به کاروانزنی میزنند ،
   پس اینکه محمد از یورش به آن کاروان خبر نداشته ، غیر قابل قبول هست .
   سوما محمد خودش آیه نازل میکند که آن یورش را ناپسند نمیداند،
   وگرنه میتوانست جور دیگری آیه نازل کند ، مثلا بگوید :
   ای کسانی که ایمان آورده اید ، سر خود به کاروانها حمله نکنید ……..
   حالا تو این وسط کاسه داغتر از آش شدی ؟
   سوما اگر مسلمانان دست به راهزنی نمیزدند ، هیچ جنگی هم در مدینه آغاز نمیشد
   چرا که اولین جنگ یعنی جنگ بدر ، بطمع کمین مسلمانان به یک کاروان بزرگی
   که راهی سوریه بود اتفاق افتاد و جنگهای بعدی هم معلول کاروانزی و ایجاد نا امنی
   در مدینه بود که بعدها غارت اموال و زنان قبایل یهودی هم به آن اضافه شد.
   والمغیرات صبحها . آیه ۳ سوره عادیات
   الله به اسبان مسلمانان که در سپیده دم صبح شبیخون میزدند ، قسم میخورد .
   چون غیرمسلمانان هنوز در خواب بودند و میشد براحتی اموال و زنانشان را تصاحب کرد .

   • بسم الله الرحمن الرحیم
    اولا خانم شبنم نام پیامبر ما را با احترام بنویسید
    یا حضرت محمد(ص) یا جناب محمد(ص) !
    شما که علاقه ندارید بنده نام شما را بجای خانم شبنم
    فقط شبنم خطاب نمایم !
    شما چطور می گویید که جنگی در کار نبوده ؟
    کشتار مسلمین با شکنجه ، ممانعت از مهاجرت آنها به مدینه ،
    ضبط اموال آنها و تصرف در آن !
    اینکه مسلمین با حمله به کاروان تجاری کفار مکه سعی کردند ضرر مالی
    وارده به خود را تا حدی جبران نمایند با عدالت در تضاد نیست !
    امروزه به آن جنگ اقتصادی هم می گویند !
    ثانیا اینکه کشتار اسرا در اسلام امری ناپسند است
    و بقیه افراد کاروان تجاری کفار اسیر شده بودند
    و موضوعشان با فرد کافری که در راه حفاظت از کاروان کشته شد فرق دارد !
    ثالثا پیامبر سلام(ص) و دیگر انبیای الهی آنچه الله متعال به آنها نازل می فرماید
    را به امتشان ابلاغ می نمایند نه آنکه از جانب خود بگویند !
    مشکل شما در این است که به دین مبین اسلام اعتقادی ندارید و در عناد با
    پیامبر اسلام(ص) هستید لذا جوابهایی را که بنده و یا دیگر برادران مسلمان
    به شما می دهیم که بر پایه ادله قرآنی و عدل و حکمت اسلامی است
    برای شما قابل درک نیست و نخواهد بود !!!

 10. درود بر شما
  بار دیگر تحدی می کنم و از همه ی مسلمانان تندرو و قشری گرا و متعصب با سواد و بی سواد جواب دو سوال ساده ی ذیل را خواستارم :
  ۱- یک حدیث در تایید حمله ی اعراب وحشی اشغالگر به ایران از زبان اهل بیت بیاورید ؟
  ۲- چگونه وقتی اکثریت قاطع صحابی پیامبر اسلام ( به عبارتی به جز عده ای انگشت شمار تمامی صحابه ی پیامبر اسلام جهنمی و منحرف هستند و امار شگفت انگیز ۹۹/۹۹/۹۹ درصد از کل صحابی پیامبر ) که طبق نظر کتابهای شیعه و سنی و وهابی و دیگر فرق اسلامی از از دین خارج و مرتد شده و در اتش جهنم هستند می توانند برای کشور متمدن و پاک نهاد ایران مایه ی خیرو برکت باشند ؟

  قطعا از دیدگاه عقل و منطق و استدلال پاسخی ندارد .
  تعصب و تنگ نظری و جمود فکری را کنار نهید و پاسخ شایسته و برهانی متین برای ان بیاورید .

  برای پاسخ شایسته به این سوالات به تارنمای وزین ولیعصر که زیر نظر مرجعیت شیعه آیت الله مکارم شیرازی و تحت مدیریت دکتر قزوینی می باشد مراجعه کنید و جواب شایسته و دندان شکن این ایرانیان واقعی شیعه مذهب را در پاسخ به هتاکی و دروغ پردازی های غیر ایرانیان افراطی مدعی شیعه گری و سینه چاکان اعراب وحشی را ملاحضه بفرمایید تا ببینید یک ایرانی واقعی و یک مهاجر غیر ایرانی به سرزمین پاک ایران چه تفاوت بنیادی و زیادی در اندیشه ی ملی – مذهبی با هم دارند .
  تاریخ ایران زمین خیانت و نمک نشناسی ترک تبارهای سلجوقی غیر ایرانی و همکاری با خلیفه ی شکم باره ی عباسی در سقوط سلطنت شکوهمند ایرانی ال بویه را از یاد نخواهد برد .
  هم اینک نیز طرفداران مکتب فکری ترک های غیر ایرانی سلجوقی و خلفای عباسی در حال سم پاشی و هتاکی و دروغ پردازی به تاریخ سرزمین پاک آریایی هستند .
  به امید شکوفایی دگرباره ی فرهنگ و هنر ایران آریایی
  یا حضرت زرتشت

  • بسم الله الرحمن الرحیم
   خب شما از آقای قزوینی می پرسیدید ایشان قطعا جواب
   سوال شما را می دادند ولی تا آنجا که من اطلاع دارم
   مسلمین که امپراطوری ساسانی را از صفحه تاریخ محو کردند
   باعث ورود اسلام به ایران شدند حداقل نتیجه و برکت ورود اسلام
   به ایران این بود که به تدریج بساط ازدواج استقراضی و ازدواج با محارم
   که در دوره ساسانی رواج داشت برانداخته شد !
   این از نظر بنده از برکات ورود اسلام به ایران است

 11. درود بر شما
  هیچ حدیث و روایتی که مستلزم تایید اشغالگری سرزمین پاک ایران توسط اعراب جاهلی از اهل بیت وجود ندارد .
  جالب است مدعیان مذهب تشیع در تایید این جنایت و اشغالگری از اهل بیتی پیشی گرفته اند که ادعای پیروی از ایشان را دارند !!!!
  طبق تارنماهای شیعه قطعا و به هیچ وجه اهل بیت اقدام به حمله و اشغال ایران نمی گرفتند بر خلاف اعراب جاهلی که ایران را اشغال کردند ….
  در تارنمای وزین ولیعصر در تشریح کامل اشغال ایران توسط اعراب جاهلی وحشی با اسناد و مدارک متقن و محکم تنها گوشه ای از جنایات وحشیانه ی این طایفه ی وحشی بر سرزمین پاک ایران را نگارش کرده اند …
  حتما این مقاله را در این تارنما ملاحضه فرمایید تا تفاوت بارز فکری و عقیدتی شیعیان ایرانی را با شیعیان غیر ایرانی ببینید .
  بارها در شبکه ی وزین ولایت دکتر قزوینی و شاگردانشان ( اقایان ابوالقاسمی و یزدانی و عباسی و روستایی ) این جنایت وحشیانه را محکوم کرده اند و با عرق ملی و حب وطن با این قضیه ی دهشتناک تاریخ ملی ایران برخورد کرده اند نه با تعصب گرایی مذهبی و قشری گرایی دینی …
  درود به شرف دکتر قزوینی و شاگردانشان که به زیبایی درد و رنج اشغال ایران پاک توسط این جرثومه های فساد و تباهی را به تصویر کشیدند .
  یا حضرت زرتشت

 12. شریعتی کجاست که معجزه کرونا را ببیند .
  کرونا تمام مساجد و مراسم محرم و حتی مناسک کعبه را تعطیل کرد ،
  الله هم هیچ کاری نتوانست بکند.

  • الله متعال خود بهتر صلاح میداند که
   چه زمان بلایی را نازل یا ریشه کن کند
   مسلمین هم این را آزمایش الهی می دانند
   اگر مسلمین فعلا بعضی امور را انجام نمی دهند تحت حکم فقهی
   به اسم قاعده «لا ضرر» است که کاربرد فراوانی دارد.
   اصل این قاعده ریشه در روایتی از رسول مکرم اسلام صلی الله و علیه و آله دارد
   که فرمودند: «لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام» یعنی در دین اسلام نه می شود
   به خود ضرر وارد نمود و نه به دیگران ضرر وارد ساخت
   نماز و عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بصورت فردی برقرار است
   و تعطیلی هم ندارد اتفاقا این نشان می دهد که منطق و حکمت
   جایگاه و اهمیت بالایی در دین اسلام در برخورد با پیشامدها دارد
   فعلا که اروپا و آمریکا با این همه ادعا در کشف درمان موثر کرونا ناتوان هستند
   و براشون تبدیل به یک کابوس شده !!!

   • مدیر سایت

    گاهی بیماری های واگیردار درسته به بعضی خسارت میزنه اما ممکنه از طرفی خیراتی داشته باشه که به آنها توجه نداریم. هرچند سال یکبار اینگونه بیماری ها باعث میشن، نسل انسانها سالم بشن به این صورت که افراد ضعیف و بیمار را با خود می برد. بقول معروف وقتی بارون میاد مورچه وقتی با تخریب خانه اش روبرو میشه، آن را بلا بشمار میاره.

 13. جوک تعریف میکنید یا لطیفه ؟
  مسلمین یا خودشیفته تشریف دارن یا دچار خودفریبی هستن.
  اگر خودشان بیمار شوند و از دنیا بروند، میگویند آزمایش الهیه ،
  ولی اگر دیگران بیمار شوند و از دنیا بروند، میگویند عذاب الهیه .

  در مورد کرونا هم سرتون تو آخور اروپا و آمریکاست ؟
  ابلهانه ست که اونارو با قدرت الله که یک خدای تقلبی ست، مقایسه کنید ؟
  این الله و قرآن و امامان شما بیشتر کور میکنند تا شفا بدهند .
  هر سال چندین نفر در مراسم اربعین یا مراسم حج در اثر ازدحام جمعیت میمیرند.
  حرم امامان شیعه عامل انتقال بیماریهای مسری و جذام بود .
  همین چند سال پیش در سال ۱۳۹۴ بیش از هزار نفر در فاجعه منا زیر دست و پا کشته شدند.

  • مدیر سایت

   اگر مسلمانان برخی چیزها را رعایت نمیکنن چه ربطی به اسلام و… داره؟

  • مهدی اتفاقا الله متعال به مسلمین وعده نداده که دچار بیماری نشوند
   چه بیماری معمولی چه بیماری های واگیردار !!!
   «لَتُبْلَوُنَّ فِی أَمْوالِکمْ وَ أَنْفُسِکمْ»آیه ۱۸۶ سوره آل عمران
   محققاً شما را در مال و جان آزمایش خواهند کرد
   اگر شما یک آیه پیدا کردی که الله متعال وعده داده که مسلمین به بیماری دچار نگردند
   آن آیه را نشان بده !!!
   مسلمانی هم اگر میداند که دچار بیماری واگیردار است
   طبق قاعده لاضرر نباید در اجتماعات حضور پیدا کند تا بیماریش منتقل شود
   بعد هم کسانی سر در آخور اروپا و آمریکا می کنند
   که از مکاتب غربی تغذیه فکری می شوند !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code