+
خانه / گوناگون / اهل سنت / سال ۱۴۱۵ ش نیمی از مردم جهان، شیعه خواهند بود + چند فیلم
سال ۱۴۱۵ ش نیمی از مردم جهان، شیعه خواهند بود + چند فیلم

سال ۱۴۱۵ ش نیمی از مردم جهان، شیعه خواهند بود + چند فیلم

به قلم مدیر سایت
قرائن زیر، پیش بینی بالا را تأیید می کند:

یک) به مرور حکومت ها ناچارند در حوزه ی انتخاب دین، مردم را آزاد بگذارند و نیز مردم، تغییر دین همکیشانشان را تحمل می کنند.

دو) اینترنت به اقصی نقاط جهان و در دوردست ترین مکان ها راه یافته و نیز شبکه های ماهواره ای، فراوان شده و رو به گسترشند.

سه) سطح دانش، آگاهی و قدرت تفکر مردم بالا رفته و رو به افزایش است.

چهار) این تفکر میان مردم در حال تقویت است که باید برای اعتقادات خود، دلیل داشته باشند. با تبلیغات، کمتر می توان عقیده ای را به کرسی نشاند. همچنین تغییر دین میان مردم، آسان تر می شود.

پنج) از طریق اینترنت و ماهواره می توان با اعتقادات گوناگون و استدلال های پیروان آنها آشنا شد و به قضاوت نشست. نیز می توان با متخصصان در حوزه های گوناگون به بحث پرداخت.

شش) انقلاب اسلامی بلکه انقلاب شیعی در ایران و درگیری این حکومت شیعی با قدرت های ستمگر جهان، توجه جهانیان را به تشیع جلب کرده است.

هفت) مذهب شیعه پایه های محکم عقلی و نقلی دارد. یک نشانه ی صحت این ادعا این است که در طول تاریخ، یک مورد ثبت نشده که یک عالم شیعی، سنی شده باشد! در مقابل صدها عالم سنی، به تشیع گرویده اند. برای اثبات این مدعی، مراجعه به اینترنت بس است تا با لیستی بلند بالا از نام دانشمندان سنی که به تشیع گرویده اند، مواجه شویم. البته منکر این نیستیم که برخی ناآشنایان به مبانی مذهب شیعه بر اثر شرایط خاص مثل فقر، ازدواج، مسائل سیاسی و… سنی شده باشند آن هم در سطحی بسیار اندک ولی از نظر کمی و کیفی گروندگان به تشیع بالاترند.

هشت) اخیرا هجوم سرسخت به شیعیان و کشتار آنها و در تنگنا قرار دادنشان بسیار گسترش یافته است در حالی که شیعیان در گذشته نیز در همان سرزمین ها در آرامش زندگی می کرده اند. این سختگیری ها و اذیت و آزار شیعیان، نتیجه ی گسترش تشیع است. فشارها در کوتاه مدت، برای شیعیان، مشکلاتی را پدید می آورد اما توجه ها به این مذهب جلب شده در نهایت به نفع شیعیان تمام خواهد شد؛ زیرا امروزه نمی توان با زور سلاح و ارعاب اعتقادی را ریشه کن کرد.
بسیاری از مردم دنیا تا مدتی پیش، مسلمانان را به دو قسم شیعه و سنی تقسیم نمی کردند و به عبارت دیگر اطلاعی از مذهب شیعه نداشتند اما اخیرا شهادت حسن شحاته در مصر، آن هم به طرز فجیع، سبب شده که شیعه شناخته شود.(۱)

گزارشی از چند کلیپ
به محتوای چند کلیپ توجه کنید:

در کلیپ بالا یک روحانی وهابی با عصبانیت چنین می گوید: به خدا قسم، بر جوانان واجب است روستا روستا, مرکز مرکز, شهر به شهر، خانه به خانه شیعیان را تعقیب کنند و آنها را بکشند.
یک آخوند وهابی می گوید: فردا بعد از نماز مغرب به مسجد علی بن ابی طالب می روم که در آنجا شیعیان زیاد هستند و از آنان می خواهم که بیایند حرف های مرا گوش کنند و توبه کنند و از عقیده شان دست بردارند و گرنه کشته می شوند.
شر اینان بزرگ است؛ شر اینان بزرگ است. مانند خوره به جان ما افتاده اند و سنی ها را شیعه می کنند. به مسئولین می گویم که آنها را به زندان اندازند تا توبه کنند یا در زندان بمیرند.

در فیلم فوق یک روحانی از گرویدن اهل سنت به تشیع به شدت اینگونه ابراز نگرانی می کند: امروز اهل سنت شیعه شده اند. ای بندگان خدا، اهل سنت را دریابید؛ اهل سنت شیعه شده اند. روزی آید که می بینید کسی که جد و آبائش سنی بوده اکنون شیعه شده. خطر خطر بزرگی متوجه اهل سنت است. ای مسلمانان، اگر این کار (کشتار شیعیان) را انجام ندهیم، روزی خواهد رسید که فرزندان اهل سنت یکی یکی شیعه می شوند هرچند پدر یا جد او سنی بوده اند.

در این فیلم یک روحانی وهابی در جمع زیاد از همکیشان خود، چنین به حاضران با افتخار خبر می دهد: امروز سید حسین (از علمای شیعه) و فرزندش را با هم سر بریدیم.

داعششهید سید حسین و فرزندش که به دست وهابیان سر بریده شدند.

سخنان چهار تن از روحانیون اهل سنت در این فیلم گرد آمده که همگی، از گسترش تشیع گلایه دارند. خلاصه ی سخنان بدین قرار است:
نفر اول: نصف ساکنان روستایی در استان همجوار، شیعه شده اند و نصف دیگر در شرف شیعه شدن هستند. تنها در استان اسکندریه بیش از بیست هزار نفر شیعه شده اند. این آمار شامل کسانی نمی شود که تشیع خود را اظهار نکرده اند و همچنان مخفی داشته اند.
نفر دوم: امروز اهل سنت شیعه شده اند. ای بندگان خدا، اهل سنت را درک کنید. اهل سنت شیعه شده اند.
نفر سوم: بیشترین چیزی که مرا آزار می دهد این است که اهل سنت می گویند: تا الآن سنی بودم اما از این لحظه شیعه شدم.
نفر چهارم ابتدا گلایه می کند که چرا شیعیان را سر می برید؟ این کار نتیجه ی عکس گذاشته و سپس می گوید: چه فرق است بین این شیخ و طاغوت؟! این شیخ می گوید: اگر قدرت را در دست گیرم مصر را از شیعه ها پاکسازی می کنم.  از مغرب عربی خبری به من رسیده که مرا شادمان نکرد. هزاران نفر در مغرب شیعه شدند. پرس و جو کردم، گفتند: بله، ده ها هزار نفر شیعه شده اند.

چرا این روحانی سنی از شیعیان اینقدر عصبانی است؟! مگر شیعیان چه کرده اند غیر از اینکه عقاید خود را بیان کرده اند و عده ای از اهل سنت به آن گرایش یافته اند؟!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
۱. شبیه این قضیه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد. محبوبیت شهید بهشتی و همفکران او میان مردم رو به کاستی بود اما همینکه او و چند تن از یارانش شهید شدند، یکباره ورق برگشت و او و همفکرانش در میان مردم بسیار محبوبیت پیدا کردند.

لینک مرتبط:
جمعیت شیعه دوازده امامی در یمن تا بیست سال آینده

۱۹ نظر

 1. مردم دنیا تشنه ی حقیقت اند، در حالی که حکومت ها و رسانه ها و گمراهان و شهوتپرستان میخواهند با چیزهای دیگر سر مردم را گرم کنند ولی راه به جایی نخواهند برد و روزی حقیقت بر همگان آشکار میشود و مردم راهشان را پیدا میکنند.

 2. سیاوش امیرشاهی

  البته تا آن زمان انشاءالله حضرت صاحب ظهور خواهند کرد و اسلام وارد “تمام” خانه ها خواهد شد، و یا با عزت بخشیدن به ساکنین خانه ها و یا با به ذلت کشیدن آنها

 3. درود

  شکی نیست با گسترش شبکه اینترنت پی بردن به حقایق راحت تر می شه.

  مطمئن باشید کسی به خرافه پرستی و بنده پرستی ایمان نمیاره، و پیش بینی شما نتیجه عکس میده.

  مورد هفتم اصلا درست نیست بارها پیش اومده شیعه سنی شده.

  این پست کاملا برضد سنی هاست، مذهبی که اکثریت مسلم هارو شامل میشه، اکثریتی که گاه به عنوان جمعیت مسلم ها در جهان با افتخار یاد می کنید، و حالا خودتون خودتون رو زیر سوال می برید!!!

  کاش به جای مذاهب و افراطی گری احترام به همنوع گسترش پیدا کنه.

  • زیاد بودن سنی ها دلیلی بر برتری اعتقادی و برتری در دانستن نمیشه

   خود قرآن دلیل این حرفه

   بل اکثرهم لا یعلمون

   بل اکثرهم لا یعقلون

   بیشتر آنها نمیدانند

   بیشتر آنها فکر نمی کنند

   یزیدیان هم زیاد بودند اما امروزه از یزیدیها چه مانده

   حسینی ها چه رشدی داشته اند

   پس تعداد دلیل نمیشه

   این وعده خداست که امر زمین به مظلومان می رسه

   و نرید وان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم وارثین 

   ما به اهل سنت اهانتی نمی کنیم بلکه اعتقادات خودمون رو بیان می کنیم

   کسانی که اهل منطق و فکر و حق هستند خود به خود تمایل پیدا می کنند

   فطرت انسان اینجوریه

  • جناب مزینایی ما خرافه پرست وبنده پرست نیستیم شما به کار خودت برس وشما که دوست داری احترام به همنوع گسترش پیدا کنه بخاطر یه عده جاهل به همه ی مسلمانان و عقیدشون توهین نکنید

 4. با صرف پول می توان هرکاری کرد. ایران هم که کشور ثرونمندی است با خرج پول بیت المال میتوان شیعه را در دیگر کشورها گسترش داد.

 5. اولا که عقاید سنی ها خیلی محکم تره وبه اسلام نزدیکتره
  دوما بند ۷ شما خیلی خنده داره شما که تو همین سایتت حرفای منو سانسور می کنی چه جوری تحمل مناظره با مردم جهان رو داری چ جوری بهشون دینتو ثابت می کنی لازمه پذیرفتن دین شما پذیرفتن عصمت امامها ست امامهایی که حتی خودتون هم نمی دنوین کین زندیه اسماعیلیه دو فرقه معروفن که کسای دیگه ای رو امام می دونن بند ۱ هم اول خودتون بعدا بقیه

 6. عبدالزهرا به وهابی ها یا سنی ها یا حتی شیعه ها حق نمی دین که شما رو کافر بخونن
  خدایی همین اسم شما ایراد نداره

 7. من فحش ناموس دادم ؟؟؟؟؟؟؟؟خدای من چ تهمتهای می زننین من به احترام شما کسی رو که به پیامبری قبول ندارم پیامبر می خونم اخه اصلا من کافر ومرتد شما که به اون دنیا اعتقاد داری چرا تهمت می زنی …….واقعا که …..ببخشید سوال درباره ی مردوزن خیلی مربوط به بحث بود ؟ینی دیگه چی بگم

  • صرفا مثال زدم و خواستم بگم که هر حرفی رو نمیشه نشر داد

   در پاسخ به هرکامنتی مطلب می نویسید زیر همان روی “پاسخ دادن” کلیک کنید و بعد جوابشو بدید

  • خانم رویا شما که پیامبر وقبول نداری پس راجب دینشم نظر نده که کاملا برعکس گفتی مذهب شیعه به اسلام نزدیکتره درضمن ماها میدونیم امامامون کیه اون زیدیه و اسماعیلیه بهشون میگن ۴امامی یا ۷امامی که دچار اشتباه شدن

 8. این نظرنه معقول است ونه ممکن چون همان دلایل که در اثبات ادعا اورده شده برای رد ان کافیست مثلا معنا ندارد از سایر ادیان توقع داشته باشیم به دیندارنشان اجازه مطالعه وخروج از دینشان را بدهند اما مسلمانان در وقت خروج از دینشان محکوم به مرگ باشند. گسترش اینترنت همانگونه که باعث اشنایی و شناخت دیگران از اسلام می شود موجب این امر برای مسلمانان هم خواهد شد و عده ای از اسلام و شیعه روگردان خواهند شد.در جاییکه در صحت هر نقلی هزار اما و اگر و تردید هست چگونه از دیگران می خواهید که عقل را وانهند و نقلهای تردید پذیر را پذیراگرد ن و شیعه شوند.در بین حوزوی ها و دانشگاهیان شیعه کم نیستند افرادی کهه به عقاید اهل سنت دل بسته و با دیده احترام نگاه می کنند و در مقابل به نقلیات شیعه با تردید می نگرند و اگر خود راسنی نمی دانند تمایلی به شیعه شناخته شدن هم ندارن

  • برخی حرفهای غیر مستند شمارو نمیشه باور کرد مثل اینکه خیلی حوزویها به سنیها تمایل دارند اما اینکه میگید همانطور که دیگران از طریق اینترنت با اسلام اشنا می شن مسلمانها هم با دیگر ادیان اشنا میشن باید بگم که ما اسلام شیعی را معقول تر و منطقی تر می دانیم ووقتی آشنایی ها با ادیان مختلف زیاد شد آنچه بالا میاد اونیه که با منطق و عقل سازگارتره. ما در مرحله ی گذر از این قضایا هستیم

 9. آقای فاطمی یک سوال داشتم خدمتتون یک شبکه قطری گفته که تا سال ۲۰۳۰ ایران یک کشور سنی مذهب میشود یعنی انقدر سنی ها زاد و ولد میکنند و شیعه ها زاد و ولد نمیکنند تا اینکه سنی ها بیشتز از شیعه ها خواهند شد آیا امکانش هست؟؟

  • اگر صرفا زاد وولد را در نظر بگیریم شاید این حرف درست باشه اما فرهنگ و دانش مردم بسرعت داره بالا میره و وقتی چنین شد، گرایش به تشیع بیشتر خواهد شد.
   اینها در محاسباتشان گرایشها به تشیع را در نظر نمی گیرند

 10. نیمی از مردم جهان شیعه؟؟؟
  تا تاریخ ۱۴۱۵ شمسی جمعیت جهان به ۹ میلیارد میرسه اونوقت ۴.۵ میلیارد شیعه؟؟؟

  جمعیت حال حاضر مسلمانان دنیا با ارفاق ۱.۶ میلیارد که ۱۰۰ میلیون اونها شیعه اند

  اونوقت سال ۱۴۱۵ شمسی ۱۰۰ میلیون میشه ۴.۵ میلیارد ؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>