+
خانه / شخصیت ها / اهل بیت(ع) / امام حسین(ع) / امام حسین(ع) برای تمام بشریت
امام حسین(ع) برای تمام بشریت

امام حسین(ع) برای تمام بشریت

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، موبد رشید خورشیدیان مورخ ۹/۸/۱۳۹۲ در حاشیه شرکت در یازدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت:

ما جامعه زرتشتیان همیشه نسل در نسل از مریدان و دوستداران امام حسین(ع) و ویژگی های رفتاری ایشان بوده و خواهیم بود.
ما از درگاه خداوند می خواهیم تا ایمان به خدا و خوبی ها و بزرگ  منشی های امام حسین(ع) را در جامعه ما پایدار نگه دارد.
برگزاری این اجلاس جای تقدیر فراوان دارد و با شور و نشاط ویژه ای در این اجلاس با افتخار شرکت کرده ام.
اتحادی که بین مسلمانان وجود دارد بسیار ستودنی است و ما نیز در جامعه کلیمان و زردشتیان سعی کردیم این اتحاد و هم بستگی را بین خود و مسلمانان و در بین جامعه خودمان حفظ کنیم.
ما در طول محرم و صفر چه در ایران و چه در خارج از ایران هیچگاه مراسم عروسی و یا نامزدی و مراسم  های شادی را برگزار نمی کنیم؛ چون ما اعتقاد داریم برگزاری شادی در ماه محرم و صفر برای ما نامبارک است.
ما به اعتقاد برادران و خواهران مسلمان خود احترام می گذاریم و این احترام را بسیار پسندیده و خرسند می دانیم.
در روز عاشورا و تاسوعای حسینی نیز زرتشتیان داخل و خارج از کشور هیچ وسیله نو را خریداری نمی کنند و خود را در غم مسلمانان شریک خواهند کرد.
کل جامعه زردتشتیان اعتقاد دارند که امام حسین(ع) شخصی است که از حق مظلوم دفاع کرده و به همین دلیل ما بر این اعتقادیم امام حسین(ع) نه تنها برای مسلمانان جهان بلکه برای جامعه بشریت است.

۱۶ نظر

 1. با سلام قطعا سیدنا  حسین رضی الله عنه از نظر عدالتخواهی مورد احترام تمام  ازادیخواهان جهان اعم از بودایی وهندو وزرتشتی است ولی 

  خود سیدنا  حسین رضی الله عنه  نفرمودند در ماه محرم وصفر عقد وازدواج جایز نیست ویا مکروه است 

  وایشان نفرمودند 

  خرید کالای نو در عاشورا جایز نیست ویا مکروه است 

  شما بگویید آیا سیدنا حسین رضی الله عنه چونین چیزی فرمودند؟

  • متاسفانه افراط زیاده و صدای رهبری و برخی مراجع تقلید دیگر نیز در آمده:

   http://www.raherasti.ir/505

   http://www.raherasti.ir/2889 

    

  • شما نمیخاد به دلت ناراحتی راه بدی ایشان گفتند که از باب احترام این کارها رو انجام میدند. یک نکته در سخنان ایشان بود که گفتند امام حسین(ع) بخاطر اینکه از حق مظلوم دفاع کرده برای جامعه بشریت است، خیلی از اشخاص در طول تاریخ وجود داشتند که بخاطر دفاع از حق مظلوم و بخاطر آزادی کشته شدند ولی هیچ کدام به اندازه ی امام حسین(ع) جاودان نشدند، این جاودانگی بخاطر اینه که امام حسین(ع) فقط و فقط بخاطر خدا قیام کرد و فقط و فقط بخاطر خدا این همه بلا و مصیبت های عجیب و تکان دهنده رو به جان خرید تا مردم از گمراهی بیرون بیایند و هدف، نجات دنیای انسانیت از جهالت و ضلالت بود.

 2. بادرود وسلام خدمت هم میهنان به هردین وآین چیزی که ازخواندن بعضی از مطالب سایت دیدم یک نوع بوی تفرقه ودشمنی بین ادیان را دیدم که ته نظرم توطیه ای درکار است که بین مسلمان وزردشتی راآشوب کند وبه کشور زرخیز ایران ضربه وارد کند عزیزان هر دینی از منظر معتقد به ان دارای ارزش است پس توهین به اعتقادات دیگران کار نیک وخداپسندانه ای نیست کشور ماایران در حال حاظر بیشتر به آرامش نیاز دارد من مادرم سیده هست وزنی مومن وپدرم غیر سید ما قبل از هر چیز انسانیم وباید به حقوق همدیگر احترام بگذاریم به قول مولانا همه خدارو میپرستند با زبانهای مختلف ما بعدازاینکه انسانیم ایرانی هستیم وباید برای امنیت همه افراد جامعه تلاش کنیم یک سری از تندرویها باعث شده که عده زیادی ازجوانان به آیین نیاکان زردشتی خود رجوع کنند واین بد نیست باوجود تبلیغات فراوان در شبکه های ماهواره ای درمورد حضرت مسیح باز میبینیم جوانان علاقه به نماد های زردشتی نشان میدهند ضمن احترام به مسیحیان وارامنه که مردمانی خوب ومهربانند همه باید در هر دین ومسلکی اول انسان باشد همان گفتار نیک پندار نیک ومهم کلمه کردار نیک را رعایت کند وداوری باخداست که نیت چه کسی خالص تر وناب تر است یا حق

  • هربخش سایت که بنظرتان ایجاد دشمنی میکنه تذکر بدید تا اصلاح کنم

  • «یک سری از تندرویها باعث شده که عده زیادی ازجوانان به آیین نیاکان زردشتی خود رجوع کنند و این بد نیست»!! شما برای اینکه جوانان به دین مسیحی درنیایند راضی شدی که به دین زرتشتی بگرایند! عجب، حالا منظورت از رجوع کردن چی بوده آخه بحث روی چندتا نماد نیست.

 3. بزرگ ترین مقام دینی جهان پاپ فرانسیس بیگ بنگ و تکامل را پذیرفت ، خلقت گرایی برای همیشه شکست خورد و پیدایش علمی جایگزین ان شد ،البته او ادعا کرد که اینها ردیه ای بر وجود خدا نیست !
  پاپ فرانسیس پیش از این همجنس گرایی را هم مشروع دانست .

  • با سلام بله تکامل وبیگ بنگ ناقض خلقت گرایی نیست 

   بسیاری از دین باوران ان را قبول دارند 

   واین با خلقت گرایی اصلا در تضاد نیست

   نکته : من بی طرف وغیر سیاسی هستم ومدافع دین اسلام نیستم 

   اما این تئوریها به نظر من با خلقت گرایی در تضاد نیست

  • سیاوش امیرشاهی

   پاپ تکامل رو پذیرفت یعنی کتاب مقدس رو رد کرد. یعنی چندهزار سال باور کلیسا (که بدن مسیح) هست رو رد کرد.

 4. پیرامون نظریه« بیگ بنگ» که یک نظریه علمیست باید همه احتمالات را در نظر گرفت.اینکه جهان هستی از یک غشای گرم نه،که بسیار داغ بوجود امده است نه تنها دور از ذهن نیست بلکه میتواند بسیار محتمل هم باشد!!!از دید این گروه همه چیز این هستی و کائنات بر اساس شرایط پیرامونی و محیطی ست،میدانیم که،برخیها هم این نظریه قابل احترام را چیزی شبیه به «کشک» تشبیه میکنند و پروردگاربزرگ را باعث و بانی همه چیز کائنات میدانند اعم از مسلمانان.برای ان دسته هم احترام قائل هستیم.اساسا تئوری big bang تئوری پیچیده ایست و جایی برای اظهار وجود فراوان دارد در دنیای امروز، ومیتواند همچنان باعث حیرت همگان شوند از جمله بنده.سپاس

  • هستند دانشمندانی که این نظریه و نظریه ی تکامل و یا نظریه های علمی دیگر را قبول ندارند و ربطی به خداباور و خداناباور بودن ندارد، واین صرفا بحثهای علمیست، و قبول کردن یا رد کردن هر کدام از این نظریه ها خللی در باور به خداوند ایجاد نمیکند، اگر هم میبینیم که در غرب خیلی این بحث ها رو به خداوند ربط میدادند یا میدهند بخاطر رفتار کلیسا بود که شدیدا با دانشمندان و علم برخورد میکرد و جوری به مردم القا شده بود که اگر این کشفیات علمی را قبول کنند، ایمانشان به خداوند از بین میرود.

 5. نظریه ی انبساط جهان که ذیل نظریه ی big bang ارایه میشه و یکی از دلایل و شواهد انفجار بزرگه خیلی با این آیه تطابق داره «وَ السَّماءَ بَنَیناها بِأَیدٍ و إنا لَمُوسِعون» 47 ذاریات (ومـا آسـمـان را بـا قـدرت بـنا کردیم و همواره آن را وسعت مى بخشیم.) البته من نمیخام بگم که منظور آیه حتما تاییدی برای نظریه است ولی میشه نتیجه گیری کرد و یا نظریه ای که برای پایان کائنات به عنوان نظریه ی بیگ کرانچ (Big crunch) یا کائنات بسته ارایه شد که با آیه ۱۰۴ سوره ی انبیاء تطابق داره:« یَومَ نَطوی السَّماءَ کَطَیِّ السِّجِلِّ لِلکُتُبِ کِما بَدَأنا أَوَّلَ خَلقٍ نُعیدُهُ وَعدَاً عَلَینا إنا کُنُّا فاعِلینَ» (روزی که آسمان را در هم می پیچیم  مانند در هم پیچیدن کاغذ طومار و کتاب، همانگونه که در ابتدا خلقت آفرینش را آغاز کردیم آن را باز می گردانیم؛ وعده ایست بر ما که ما قطعا انجام خواهیم داد.) این آیه علاوه بر اشاره به در هم پیچیدن کائنات و نظریه ی سیاهچاله ی مرکزی به بیگ بنگ نیز اشاره کرده، با استفاده از واژه ی کلیدی« کما بدأنا أول خلق» و نیز واژه ی «نعیده» و کم نیست از این دست آیات اعجازآمیز در قرآن البته ناگفته نماند که آنچه که امروزه به عنوان اعجاز قرآن میشناسیم تعبیر ما از آیاته شاید منظور خداوند چیز دیگه ای باشه.

  • این مطالب رو کسانی مینویسند که نه چیزی از بیگ میدانند و نه از قران ، سایت پارس قران ترجمه مکارم شیرازی هست ، در این سایت البته خدا در قران گفته اسمان را به دست خود افراشتیم ( َّﻤَﺎﺀ ﺑَﻨَﻴْﻨَﺎﻫَ
   –ﺑِﺄَﻳْﺪٍ— ﻭَﺇِﻧَّﺎ ﻟَﻤُﻮﺳِﻌُﻮﻥَ) نه قدرت خود ، مهم نیست ، انچه اهمیت داره اینه که مطلبی که نوشتید با تحریف واضح قران همراه بوده و اعتبار نداره . حالا کی قران تحریف میکنه ؟
   گفتم که نویسنده از بیگ بنگ هم چیزی نمیدونه وگرنه این ایات حتی با ترجمه خودتان چه تاییدی بر بیگ بنگ هست ؟

 6. پاپ فرانسیس چند ماه پیش اتحادیه جن گیران رو هم به رسمیت شناخته بود  !! خدا رحم کنه به کاتولیک های مسیحی . قوانین علمی که نیازی به تایید پاپ و… ندارن .سالهاست که کلیسا با نظریه تکامل مدارا میکنه … قدرتی برای رد تکامل نداره . تایید نکنه چه کنه ؟؟؟

 7. در سایت ذکر شده کلامی از امام حسین آمده باذکر توضیحات که جالبه برای خواندن!!!!http://porseman.org/showarticle.aspx?id=444

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی